Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 stycznia 2018 r.
10:48

Największe inwestycje w 2018 r. w Zamościu. Powstanie zachodnia obwodnica miasta

0 14 A A

Zamość ma budżet na 2018 rok. Jedną z największych inwestycji ma być budowa zachodniej obwodnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak informuje rzecznik prasowy prezydenta Zamościa Marek Gajewski, ten rok będzie początkiem wielu inwestycji na terenie miasta. Należy do nich m.in. budowa zachodniej obwodnicy Zamościa na odcinku ulic 1 Maja i Szczebrzeskiej. Na ten cel pozyskano 82 miliony złotych z programu Infrastruktura i Środowisko. Z drogowych inwestycji można jeszcze wymienić budowę łącznika ulic Prostej i Namysłowskiego, który odciąży korkujące się okolice ulic skrzyżowania Przemysłowej i Kilińskiego.

Akademia Zamojska, siedziba I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica przejdzie rewitalizację dzięki dotacji w wysokości 24 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt rewitalizacji obiektu wyceniono na 41 milionów złotych.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu również powinny być zadowoleni. W tym roku rozpocznie się gruntowna modernizacja zamojskiego zalewu. Pojawią się nowe ścieżki rekreacyjne, pomosty, tereny do jazdy na rowerze, joggingu czy gry w siatkówkę plażową.

Swoją ofertę dla zwiedzających poszerzy również zamojski Ogród Zoologiczny. ZOO będzie mogło w znacznie lepszy sposób zajmować się ochroną gatunków zagrożonych wyginięciem oraz edukacją z zakresu ochrony przyrody. Dostanie na ten cel 10 mln zł unijnego dofinansowania. Miasto dołoży do projektu 8 mln złotych.

Urząd planuje też zakup 10 nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji, które zastąpią wyeksploatowany tabor miejskiego przewoźnika. Będzie też dalsza wymiana ulicznego oświetlenia na bardziej energooszczędne LED-owe. 50 milionów złotych dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski zostanie przeznaczonych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, co w sposób znacząco wpłynie na koszty utrzymania instytucji znajdujących się w planowanych do remontu budynkach.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 22:27
0
Jeju, dzieciaczek się kłóci starając przekonywać wszystkich na około nie podając nawet dowodów na to, że nie można jeździć prawym pasem na zamojskim rondzie dalej niż w drugi zjazd. Dzieciaczku drogi, weź sobie kodeks poczytaj. Rondem - jeżeli nie jest oznakowane inaczej (nie ma nakazu jazdy w określonych kierunkach) można jechać w dowolny zjazd. Prawym pasem mogę nawet okrążyć rondo - a co wolno mi, to nie wykroczenie i proszę się nie kłócić tylko zajrzeć do przepisów ruchu drogowego. Kto wam prawka wydawał? WORD na ukrainie czy co?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 17:28
0
Sam jesteś Janusz skoro nie wiesz jak jechać po rondzie w zamościu. Tutaj nie ma turbinówek aby jechać z nakazem zjazdu, aż strach pomyśleć co mogłoby przyjść ci do głowy gdybyś miał jeździć po dużych rondach w Polsce. I ty człowieku powołujesz sie na ten filmik na youtube gdzie jakiś niby nauczyciel szkoły jazdy mówi, że jazda prawym pasem to wykroczenie... haha. Weź chociaż przeczytaj tam z 5 komentarzy. Ludzie go wyśmiewają i przywołują przepisy i zgodnie twierdzą, że ten Pan się myli i nie tyle co nie powinien uczyć kursantów ale i też nie powinien posiadać prawka. PS. jako pracę domową dla ciebie dzieciaku, proponuję wziąć do ręki ustawę "kodeks ruchu drogowego" i lekturę wieczorami. Dowiesz się, że na takich skrzyżowaniach jakimi są nasze ronda można jeździć prawym pasem nawet dookoła ronda. Jeżeli Ciebie to dalej nie przekonuję to zachęcam do kontaktuz Wojewódzkim ośrodkiem ruchu drogowego albo zarządcą drogi, na której zbudowane jest rondo. Oni powinni ci wytłumaczyć jak bardzo tkwisz w błędzie.
Sam jesteś Janusz skoro nie wiesz jak jechać po rondzie w zamościu. Tutaj nie ma turbinówek aby jechać z nakazem zjazdu, aż strach pomyśleć co mogłoby przyjść ci do głowy gdybyś miał jeździć po dużych rondach w Polsce. I ty człowieku powołujesz sie na ten filmik na youtube gdzie jakiś niby nauczyciel szkoły jazdy mówi, że jazda prawym pasem to wykroczenie... haha. Weź chociaż przeczytaj tam z 5 komentarzy. Ludzie go wyśmiewają i przywołują przepisy i zgodnie twierdzą, że ten Pan się myli i nie tyle co nie powinien uczyć kursantów ale i też n... rozwiń
Avatar
Jacek / 8 stycznia 2018 o 11:48
0
driver napisał:
undefined napisał:
Nie, jazda prawym pasem nawet dookoła ronda nie jest wykroczeniem i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Kto chce, jedzie prawym, kto nie wybiera lewy. Proste? Proste, a to, że komuś się to nie podoba to inna sprawa, mi to zwisa i powiewa - niech dalej cieknie mu piana z pyska, że ktoś jedzie prawym.
janusz obejrzyj film; "jak jeździć po zamojskich rodnadach" i się wypowiadaj! jest to wykroczenie i przez takich jak ty dochodzi do kolizji!!! mam nadzieje,że policja wkońcu weźmie się za takich jak ty!
 Wyrysować k..wa strzałki i po problemie!
 Wyrysować k..wa strzałki i po problemie! rozwiń
Avatar
driver / 7 stycznia 2018 o 21:07
0
undefined napisał:
Nie, jazda prawym pasem nawet dookoła ronda nie jest wykroczeniem i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Kto chce, jedzie prawym, kto nie wybiera lewy. Proste? Proste, a to, że komuś się to nie podoba to inna sprawa, mi to zwisa i powiewa - niech dalej cieknie mu piana z pyska, że ktoś jedzie prawym.
 janusz obejrzyj film; "jak jeździć po zamojskich rodnadach" i się wypowiadaj! jest to wykroczenie i przez takich jak ty dochodzi do kolizji!!! mam nadzieje,że policja wkońcu weźmie się za takich jak ty!
 janusz obejrzyj film; "jak jeździć po zamojskich rodnadach" i się wypowiadaj! jest to wykroczenie i przez takich jak ty dochodzi do kolizji!!! mam nadzieje,że policja wkońcu weźmie się za takich jak ty! rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 16:30
0
Nie, jazda prawym pasem nawet dookoła ronda nie jest wykroczeniem i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Kto chce, jedzie prawym, kto nie wybiera lewy. Proste? Proste, a to, że komuś się to nie podoba to inna sprawa, mi to zwisa i powiewa - niech dalej cieknie mu piana z pyska, że ktoś jedzie prawym.
Avatar
driver / 5 stycznia 2018 o 17:19
0
undefined napisał:
kurcze olo, tragicznie to jest właśnie dlatego, że tacy ludzie jak ty dostali prawo jazdy i właśnie dlatego inni wolą jeździć prawym pasem - a i mają do tego prawo. swoją drogą aż się boję co mógłbyś wymyślić nawet na zwykłym skrzyżowaniu równorzędnym... ciarki przechodzą, skoro nawet po rondzie nie wiesz jak się wolno jeździć... nie masz pojęcia jak sprawę precyzuje ustawa to się nie wypowiadaj bo tylko mieszasz w temacie.
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!!
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!! rozwiń
Avatar
driver / 5 stycznia 2018 o 17:18
0
undefined napisał:
do olo. skąd ty człowieku to wytrzasnąłeś? rondo na wyszyńskiego-legionów ma dwa pasy. zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, wjeżdżając na prawy pas nie masz obowiązku zjechać w najbliższy zjazd czy też jak wolisz zjazd nr. 2. możesz nim nawet objechać rondo dookoła i to nie jest wykroczenie. owe rondo jest oznaczone znakami c-12 (ruch okrężny) i  a-7 (ustąp pierwszeństwa),  jest to więc zwykłe rondo, w którym możemy poruszać się zarówno prawym jak i lewym pasem bez nakazu zjazdu w konkretny zjazd. oczywiście są ronda, które wyznaczają taki zjazd np. ronda turbinowe, ale one w zamościu nie występują. proste? proste? od siebie dodam, że sam jeżdżę prawym pasem - szczególnie jak pracuję od rana cały dzień i łapię jeszcze dyżur w nocy - to po takim maratonie, jak wracam do domu, nie mam ochoty jeździć lewym pasem i zwracać szczególną uwagę przy zmianie pasa - bo o kolizję nietrudno, dlatego wolę spokojnie wybrać prawy pas, nawet jeśli muszę na nim poczekać te 30sekund dłużej zanim wjadę na rondo.
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!!
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 19:47
0
Kurcze olo, tragicznie to jest właśnie dlatego, że tacy ludzie jak ty dostali prawo jazdy i właśnie dlatego inni wolą jeździć prawym pasem - a i mają do tego prawo. Swoją drogą aż się boję co mógłbyś wymyślić nawet na zwykłym skrzyżowaniu równorzędnym... ciarki przechodzą, skoro nawet po rondzie nie wiesz jak się wolno jeździć... Nie masz pojęcia jak sprawę precyzuje ustawa to się nie wypowiadaj bo tylko mieszasz w temacie.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:30
0
do Olo. Skąd ty człowieku to wytrzasnąłeś? Rondo na wyszyńskiego-legionów ma dwa pasy. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, wjeżdżając na prawy pas nie masz obowiązku zjechać w najbliższy zjazd czy też jak wolisz zjazd nr. 2. Możesz nim nawet objechać rondo dookoła i to nie jest wykroczenie. Owe rondo jest oznaczone znakami C-12 (ruch okrężny) i A-7 (ustąp pierwszeństwa), jest to więc zwykłe rondo, w którym możemy poruszać się zarówno prawym jak i lewym pasem bez nakazu zjazdu w konkretny zjazd. Oczywiście są ronda, które wyznaczają taki zjazd np. ronda turbinowe, ale one w Zamościu nie występują. Proste? Proste? Od siebie dodam, że sam jeżdżę prawym pasem - szczególnie jak pracuję od rana cały dzień i łapię jeszcze dyżur w nocy - to po takim maratonie, jak wracam do domu, nie mam ochoty jeździć lewym pasem i zwracać szczególną uwagę przy zmianie pasa - bo o kolizję nietrudno, dlatego wolę spokojnie wybrać prawy pas, nawet jeśli muszę na nim poczekać te 30sekund dłużej zanim wjadę na rondo.
do Olo. Skąd ty człowieku to wytrzasnąłeś? Rondo na wyszyńskiego-legionów ma dwa pasy. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, wjeżdżając na prawy pas nie masz obowiązku zjechać w najbliższy zjazd czy też jak wolisz zjazd nr. 2. Możesz nim nawet objechać rondo dookoła i to nie jest wykroczenie. Owe rondo jest oznaczone znakami C-12 (ruch okrężny) i A-7 (ustąp pierwszeństwa), jest to więc zwykłe rondo, w którym możemy poruszać się zarówno prawym jak i lewym pasem bez nakazu zjazdu w konkretny zjazd. Oczywiście są ronda, które wyznaczają taki zj... rozwiń
Avatar
olo / 3 stycznia 2018 o 10:01
0
zz napisał:
undefined napisał:
najpierw niech sie nauczą jeździć po rondach bo zamość to tragediaaaaaaaaa
Zamościanie tak kiepsko jeżdzą??? Serio pytam
 tragicznie jeśli chodzi o ronda w zamościu jak tylko się do nich zbliżaja to głupieją od razu prawy pas i jeżdżą prawym pasem do okoła a tak nie wolno! gdzie jest Policja która pouczała by,że "prawym pasem skręcamy w prawem ewentualnie jedziemy na wprost (2 zjazd)"
 tragicznie jeśli chodzi o ronda w zamościu jak tylko się do nich zbliżaja to głupieją od razu prawy pas i jeżdżą prawym pasem do okoła a tak nie wolno! gdzie jest Policja która pouczała by,że "prawym pasem skręcamy w prawem ewentualnie jedziemy na wprost (2 zjazd)" rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 22:27
0
Jeju, dzieciaczek się kłóci starając przekonywać wszystkich na około nie podając nawet dowodów na to, że nie można jeździć prawym pasem na zamojskim rondzie dalej niż w drugi zjazd. Dzieciaczku drogi, weź sobie kodeks poczytaj. Rondem - jeżeli nie jest oznakowane inaczej (nie ma nakazu jazdy w określonych kierunkach) można jechać w dowolny zjazd. Prawym pasem mogę nawet okrążyć rondo - a co wolno mi, to nie wykroczenie i proszę się nie kłócić tylko zajrzeć do przepisów ruchu drogowego. Kto wam prawka wydawał? WORD na ukrainie czy co?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 17:28
0
Sam jesteś Janusz skoro nie wiesz jak jechać po rondzie w zamościu. Tutaj nie ma turbinówek aby jechać z nakazem zjazdu, aż strach pomyśleć co mogłoby przyjść ci do głowy gdybyś miał jeździć po dużych rondach w Polsce. I ty człowieku powołujesz sie na ten filmik na youtube gdzie jakiś niby nauczyciel szkoły jazdy mówi, że jazda prawym pasem to wykroczenie... haha. Weź chociaż przeczytaj tam z 5 komentarzy. Ludzie go wyśmiewają i przywołują przepisy i zgodnie twierdzą, że ten Pan się myli i nie tyle co nie powinien uczyć kursantów ale i też nie powinien posiadać prawka. PS. jako pracę domową dla ciebie dzieciaku, proponuję wziąć do ręki ustawę "kodeks ruchu drogowego" i lekturę wieczorami. Dowiesz się, że na takich skrzyżowaniach jakimi są nasze ronda można jeździć prawym pasem nawet dookoła ronda. Jeżeli Ciebie to dalej nie przekonuję to zachęcam do kontaktuz Wojewódzkim ośrodkiem ruchu drogowego albo zarządcą drogi, na której zbudowane jest rondo. Oni powinni ci wytłumaczyć jak bardzo tkwisz w błędzie.
Sam jesteś Janusz skoro nie wiesz jak jechać po rondzie w zamościu. Tutaj nie ma turbinówek aby jechać z nakazem zjazdu, aż strach pomyśleć co mogłoby przyjść ci do głowy gdybyś miał jeździć po dużych rondach w Polsce. I ty człowieku powołujesz sie na ten filmik na youtube gdzie jakiś niby nauczyciel szkoły jazdy mówi, że jazda prawym pasem to wykroczenie... haha. Weź chociaż przeczytaj tam z 5 komentarzy. Ludzie go wyśmiewają i przywołują przepisy i zgodnie twierdzą, że ten Pan się myli i nie tyle co nie powinien uczyć kursantów ale i też n... rozwiń
Avatar
Jacek / 8 stycznia 2018 o 11:48
0
driver napisał:
undefined napisał:
Nie, jazda prawym pasem nawet dookoła ronda nie jest wykroczeniem i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Kto chce, jedzie prawym, kto nie wybiera lewy. Proste? Proste, a to, że komuś się to nie podoba to inna sprawa, mi to zwisa i powiewa - niech dalej cieknie mu piana z pyska, że ktoś jedzie prawym.
janusz obejrzyj film; "jak jeździć po zamojskich rodnadach" i się wypowiadaj! jest to wykroczenie i przez takich jak ty dochodzi do kolizji!!! mam nadzieje,że policja wkońcu weźmie się za takich jak ty!
 Wyrysować k..wa strzałki i po problemie!
 Wyrysować k..wa strzałki i po problemie! rozwiń
Avatar
driver / 7 stycznia 2018 o 21:07
0
undefined napisał:
Nie, jazda prawym pasem nawet dookoła ronda nie jest wykroczeniem i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Kto chce, jedzie prawym, kto nie wybiera lewy. Proste? Proste, a to, że komuś się to nie podoba to inna sprawa, mi to zwisa i powiewa - niech dalej cieknie mu piana z pyska, że ktoś jedzie prawym.
 janusz obejrzyj film; "jak jeździć po zamojskich rodnadach" i się wypowiadaj! jest to wykroczenie i przez takich jak ty dochodzi do kolizji!!! mam nadzieje,że policja wkońcu weźmie się za takich jak ty!
 janusz obejrzyj film; "jak jeździć po zamojskich rodnadach" i się wypowiadaj! jest to wykroczenie i przez takich jak ty dochodzi do kolizji!!! mam nadzieje,że policja wkońcu weźmie się za takich jak ty! rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 16:30
0
Nie, jazda prawym pasem nawet dookoła ronda nie jest wykroczeniem i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Kto chce, jedzie prawym, kto nie wybiera lewy. Proste? Proste, a to, że komuś się to nie podoba to inna sprawa, mi to zwisa i powiewa - niech dalej cieknie mu piana z pyska, że ktoś jedzie prawym.
Avatar
driver / 5 stycznia 2018 o 17:19
0
undefined napisał:
kurcze olo, tragicznie to jest właśnie dlatego, że tacy ludzie jak ty dostali prawo jazdy i właśnie dlatego inni wolą jeździć prawym pasem - a i mają do tego prawo. swoją drogą aż się boję co mógłbyś wymyślić nawet na zwykłym skrzyżowaniu równorzędnym... ciarki przechodzą, skoro nawet po rondzie nie wiesz jak się wolno jeździć... nie masz pojęcia jak sprawę precyzuje ustawa to się nie wypowiadaj bo tylko mieszasz w temacie.
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!!
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!! rozwiń
Avatar
driver / 5 stycznia 2018 o 17:18
0
undefined napisał:
do olo. skąd ty człowieku to wytrzasnąłeś? rondo na wyszyńskiego-legionów ma dwa pasy. zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, wjeżdżając na prawy pas nie masz obowiązku zjechać w najbliższy zjazd czy też jak wolisz zjazd nr. 2. możesz nim nawet objechać rondo dookoła i to nie jest wykroczenie. owe rondo jest oznaczone znakami c-12 (ruch okrężny) i  a-7 (ustąp pierwszeństwa),  jest to więc zwykłe rondo, w którym możemy poruszać się zarówno prawym jak i lewym pasem bez nakazu zjazdu w konkretny zjazd. oczywiście są ronda, które wyznaczają taki zjazd np. ronda turbinowe, ale one w zamościu nie występują. proste? proste? od siebie dodam, że sam jeżdżę prawym pasem - szczególnie jak pracuję od rana cały dzień i łapię jeszcze dyżur w nocy - to po takim maratonie, jak wracam do domu, nie mam ochoty jeździć lewym pasem i zwracać szczególną uwagę przy zmianie pasa - bo o kolizję nietrudno, dlatego wolę spokojnie wybrać prawy pas, nawet jeśli muszę na nim poczekać te 30sekund dłużej zanim wjadę na rondo.
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!!
  "olo" dobrze gada bo przez takich januszy jadących prawym pasem zablokowane jest całe rondo bo sie boją lewego pasa! proponuje zapoznać się z tym! ***s://***youtube.com/watch?v=7ybrzmi_a1o     posłuchajcie dobrze janusze prawego pasa..."jazda prawym pasem dookoła jest wykroczeniem!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 19:47
0
Kurcze olo, tragicznie to jest właśnie dlatego, że tacy ludzie jak ty dostali prawo jazdy i właśnie dlatego inni wolą jeździć prawym pasem - a i mają do tego prawo. Swoją drogą aż się boję co mógłbyś wymyślić nawet na zwykłym skrzyżowaniu równorzędnym... ciarki przechodzą, skoro nawet po rondzie nie wiesz jak się wolno jeździć... Nie masz pojęcia jak sprawę precyzuje ustawa to się nie wypowiadaj bo tylko mieszasz w temacie.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:30
0
do Olo. Skąd ty człowieku to wytrzasnąłeś? Rondo na wyszyńskiego-legionów ma dwa pasy. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, wjeżdżając na prawy pas nie masz obowiązku zjechać w najbliższy zjazd czy też jak wolisz zjazd nr. 2. Możesz nim nawet objechać rondo dookoła i to nie jest wykroczenie. Owe rondo jest oznaczone znakami C-12 (ruch okrężny) i A-7 (ustąp pierwszeństwa), jest to więc zwykłe rondo, w którym możemy poruszać się zarówno prawym jak i lewym pasem bez nakazu zjazdu w konkretny zjazd. Oczywiście są ronda, które wyznaczają taki zjazd np. ronda turbinowe, ale one w Zamościu nie występują. Proste? Proste? Od siebie dodam, że sam jeżdżę prawym pasem - szczególnie jak pracuję od rana cały dzień i łapię jeszcze dyżur w nocy - to po takim maratonie, jak wracam do domu, nie mam ochoty jeździć lewym pasem i zwracać szczególną uwagę przy zmianie pasa - bo o kolizję nietrudno, dlatego wolę spokojnie wybrać prawy pas, nawet jeśli muszę na nim poczekać te 30sekund dłużej zanim wjadę na rondo.
do Olo. Skąd ty człowieku to wytrzasnąłeś? Rondo na wyszyńskiego-legionów ma dwa pasy. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, wjeżdżając na prawy pas nie masz obowiązku zjechać w najbliższy zjazd czy też jak wolisz zjazd nr. 2. Możesz nim nawet objechać rondo dookoła i to nie jest wykroczenie. Owe rondo jest oznaczone znakami C-12 (ruch okrężny) i A-7 (ustąp pierwszeństwa), jest to więc zwykłe rondo, w którym możemy poruszać się zarówno prawym jak i lewym pasem bez nakazu zjazdu w konkretny zjazd. Oczywiście są ronda, które wyznaczają taki zj... rozwiń
Avatar
olo / 3 stycznia 2018 o 10:01
0
zz napisał:
undefined napisał:
najpierw niech sie nauczą jeździć po rondach bo zamość to tragediaaaaaaaaa
Zamościanie tak kiepsko jeżdzą??? Serio pytam
 tragicznie jeśli chodzi o ronda w zamościu jak tylko się do nich zbliżaja to głupieją od razu prawy pas i jeżdżą prawym pasem do okoła a tak nie wolno! gdzie jest Policja która pouczała by,że "prawym pasem skręcamy w prawem ewentualnie jedziemy na wprost (2 zjazd)"
 tragicznie jeśli chodzi o ronda w zamościu jak tylko się do nich zbliżaja to głupieją od razu prawy pas i jeżdżą prawym pasem do okoła a tak nie wolno! gdzie jest Policja która pouczała by,że "prawym pasem skręcamy w prawem ewentualnie jedziemy na wprost (2 zjazd)" rozwiń