Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 lipca 2009 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Oszczędności w biłgorajskim szpitalu zabiły naszą córeczkę

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 11 A A

Umarła, bo tak bardzo śpieszyła się, żeby zobaczyć Ciebie. Ale była maluteńka, nie miała siły. Dlatego nie przeżyła - tak młode małżeństwo z Biłgoraja tłumaczy 4,5-letniemu synkowi, że nigdy nie zobaczy swojej maleńkiej siostrzyczki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wszystko przez oszczędności. To cud, że dotąd nie doszło u nas do jakiejś jeszcze większej tragedii - tłumaczy Wiesław Mikuś, anestezjolog z biłgorajskiego szpitala.

Zapowiada, że jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie zeznawał, bo decyzję rodziców dziecka o ściganiu winnych popiera.

- To była normalna ciąża, nic nie wskazywało, że do porodu dojdzie przedwcześnie - opowiadał nam ojciec zmarłego noworodka.

Dwa tygodnie temu trafił z żoną w 29 tygodniu ciąży do biłgorajskiego szpitala. Był środek nocy. Ginekolog stwierdził, że niezbędne jest cesarskie cięcie. Ale jedyny anestezjolog, który był wtedy w szpitalu, asystował przy operacji.

- Nie mogłem zostawić chłopca na stole. Brzuch był otwarty, operowaliśmy roztrzaskaną wątrobę - opowiada nam doktor Mikuś. Na pytanie ginekologa, co ten powinien robić, odpowiedział: módl się i czekaj.

W końcu dziewczynka przyszła na świat siłami natury. - Udało się przywrócić oddychanie i pracę serca. Jej stan się ustabilizował i przekazałem ją pediatrom - wspomina Mikuś.

Dziewczynka była jednak bardzo słaba. Zdecydowano o transporcie do Lublina. - Ale zanim karetka z inkubatorem dotarła, moja córka przez dwie godziny leżała w łóżeczku przykryta tylko pieluszkami - opowiada ojciec. Czy noworodkowi nie zapewniono inkubatora natychmiast? Tego wczoraj w biłgorajskim szpitalu nikt nie chciał nam wyjaśnić.

W końcu dziewczynka trafiła do lubelskiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Po kilku godzinach zmarła.

Dyrektor szpitala w Biłgoraju nie ma sobie nic do zarzucenia. Mówi, że jeden dyżurny anestezjolog musi wystarczyć, bo takie są standardy, a oszczędności nie mają tu nic do rzeczy.

Ale zaraz dodaje, że utrzymanie zespołu operacyjnego kosztuje placówkę kilka tys. zł na dobę. - Wzywanie anestezjologa w środku nocy też nic by nie dało, bo sam operacji nie przeprowadzi. Potrzebny byłby cały dodatkowy zespół - kwituje dyrektor Andrzej Jarzębowski.

Rodzice złożą doniesienie do prokuratury. - Na razie się wstrzymujemy, bo nie chcę męczyć żony zeznaniami. Ale chcemy ustalenia, kto zawinił. Nawet jeśli nie człowiek, tylko system, to trzeba to jasno powiedzieć. Może uda się takich sytuacji uniknąć w przyszłości.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nn / 2 lipca 2009 o 22:13
0
~Ania~ napisał:
Serdecznie współczuję rodzicom dziewczynki. To ogromna tragedia. Zastanawiam się, czemu w takiej sytuacji nie został wezwany śmigłowiec, żeby przewieźć mamę do kliniki chociażby w Lublinie. Coś trzeba poprawić. Sytuacja była trudna i szpital, w którym była kobieta nie mógł jej zapewnić opieki, czemu więc nie wzięto jej do innego lepiej przygotowanego?
29 tydzień daje już duże szanse na przeżycie przy odpowiedniej opiece. Dziecko położone w łóżeczku- to skandal. Ten szpital nie ma INKUBATORA??????

Poniewarz śmigłowiec z Radawca wylatuje dylko w dzień nie vjest dostosowany do latania w nocy a cała sytuacja zapewne miała miejsce w nocy.

Poniewarz śmigłowiec z Radawca wylatuje dylko w dzień nie vjest dostosowany do latania w nocy a cała sytuacja zapewne miała miejsce w nocy. rozwiń
Avatar
P. / 2 lipca 2009 o 16:50
0
~Ania~ napisał:
czemu w takiej sytuacji nie został wezwany śmigłowiec, żeby przewieźć mamę do kliniki chociażby w Lublinie.[/quote]
był środek nocy, śmigłowce sanitarne nie mają odpowiednich certyfikatów na nocne loty (było o tym kilkakrotnie w TV)

człowiek napisał:
To są cuda pana Tuska, który swoimi przemówieniami kpi z szarego człowieka.

Tuska? Tusk rządzi niecałe 2 lata, a tego typu problemy są odkąd pamiętam, np. patrz jeden z poprzednich wpisów:
[quote name='Kamila' post='146617' date='2.07.2009, 11:59:32']Podobnie - 2 lata temu oszczędności doprowadziły do śmierci rodzącej i jej dziecka w Poniatowej...
rozwiń
Avatar
człowiek / 2 lipca 2009 o 14:08
0
To są cuda pana Tuska, który swoimi przemówieniami kpi z szarego człowieka.Dla niego liczą sie cwaniacy, nieuki i ci,którzy krętactwem dochodzą do wielkich fortun.Pani Kopacz, kiedy tylko wystąpi to tylko prywatyzacja i prywatyzacja służby zdrowia.Ona w ogole nie dba o chorego czlowieka.Żeby dostac sie do specjalisty to trzeba czekac po kilkanaście miesięcy, a prywatnie u tego samego pana za cięzkie pieniadze od razu.Oddajcie nam te pieniądze, które potrącacie i bedziemy się leczyc prywatnie.Cuda Tuska to powolne umieranie ,w wielkim cierpieniu, polskiego narodu.
Avatar
Kamila / 2 lipca 2009 o 11:59
0
Podobnie - 2 lata temu oszczędności doprowadziły do śmierci rodzącej i jej dziecka w Poniatowej...i co?...i nic, dyrektor niewinny, prokurator chce umorzenia sprawy..
Avatar
forumreader / 2 lipca 2009 o 11:41
0
Gość napisał:
Tragedia, ale czemu rodzice tłumaczą 4,5-letniemu synkowi, że siostrzyczka umarła, bo tak się śpieszyła na świat, żeby zobaczyć Jego, czy to nie wpedzi dziecka w jakieś kompleksy ??

Też tak pomyślałam. Przecież ten chłopczyk może myśleć, że to przez niego. Bo w tym wieku trudniej jakieś mądre wytłumaczenie znaleźć.
Avatar
~Ania~ / 2 lipca 2009 o 11:11
0
Serdecznie współczuję rodzicom dziewczynki. To ogromna tragedia. Zastanawiam się, czemu w takiej sytuacji nie został wezwany śmigłowiec, żeby przewieźć mamę do kliniki chociażby w Lublinie. Coś trzeba poprawić. Sytuacja była trudna i szpital, w którym była kobieta nie mógł jej zapewnić opieki, czemu więc nie wzięto jej do innego lepiej przygotowanego?
29 tydzień daje już duże szanse na przeżycie przy odpowiedniej opiece. Dziecko położone w łóżeczku- to skandal. Ten szpital nie ma INKUBATORA??????
Avatar
Gość / 2 lipca 2009 o 10:58
0
Tragedia, ale czemu rodzice tłumaczą 4,5-letniemu synkowi, że siostrzyczka umarła, bo tak się śpieszyła na świat, żeby zobaczyć Jego, czy to nie wpedzi dziecka w jakieś kompleksy ??
Avatar
Chłop Polski / 2 lipca 2009 o 10:12
0
Może trzeba ściągnąć Kopacz i jej dokopać,--w obecnej dobie można sobie już śmiało zadawać pytanie-co jest droższe,np.pługi do traktora czy noworodek,-student a może mercedes z najwyższej półki.Rządzący dzisiaj na to pytanie odpowiedzą ci po przeliczeniu bez mrugnięcia okiem.Człowiek
ma złudzenia że to on ma największą i niekwestionowaną wartość,okazuje się że nie.
Avatar
~majka~ / 2 lipca 2009 o 10:01
0
TAK wygladaja PO -wskie OSZCZEDNOSCi " na sile" !!
Brak dyzurujacych lekarzy -anestezjologow, chorurgow, ginekologow, kardioligow- jeden NIC NIE ZROBI, jak bedzie mial KILKA NAGLYCH PRZYPADKOW ZAGRAZAJACYCH ZYCIU !!
RZAD TNIE WYDATKI , ZAGRAZAJAC ZDROWIU i ZYCIU LUDZI, ZAMIAST POBUDZAC GOSPODARKE - przeciez takiego DRASTYCZNEGO SPADKU PRZYCHODOW NIGDY NIE BYLO w wolnej Polace! TRZEBA panie Rostowski i panie Tuska pomagac przedsiebiorcom , bo oni tworza ZYSKI - a Wy nie pomagacie , wrecz przeszkadzacie i TNIECI E, TNIECIE WYDATKi !!
Avatar
lekarka / 2 lipca 2009 o 09:49
0
a może panie i panowie redaktorzy sprawdzicie jaka jest obsada dyżurowa w szpitalach powiatowych- np. Hrubieszów. Zagadka - ilu lekarzy zabezpiecza zdrowie i życie ponad 200 pacjentów?! Kto zgadnie? Czasem nie wiemy w co ręce włożyć. Chyba nikt nie wątpi, że pacjenci nie powinni w takiej sytuacji czuć się bezpiecznie. Jeden lekarz obstawiający w nocy kilka oddziałów to moim zdaniem prokurator na głowie dyrektora szpitala, ale wszystko do czasu...Wiem, bo pracuję w jednym z takich szpitali...Najbardziej szkoda pacjentów...A dyrektorzy szpitali nie mają pieniędzy , by było normalnie, czyli na każdym oddziale jeden dyżurny...Cóż, chorym pozostaje w nocy jedynie modlitwa...Sama chyba niedługo zrezygnuję z tej pracy, bo choć robię ile tylko mogę,, to jest to często za mało...
a może panie i panowie redaktorzy sprawdzicie jaka jest obsada dyżurowa w szpitalach powiatowych- np. Hrubieszów. Zagadka - ilu lekarzy zabezpiecza zdrowie i życie ponad 200 pacjentów?! Kto zgadnie? Czasem nie wiemy w co ręce włożyć. Chyba nikt nie wątpi, że pacjenci nie powinni w takiej sytuacji czuć się bezpiecznie. Jeden lekarz obstawiający w nocy kilka oddziałów to moim zdaniem prokurator na głowie dyrektora szpitala, ale wszystko do czasu...Wiem, bo pracuję w jednym z takich szpitali...Najbardziej szkoda pacjentów...A dyrektorzy s... rozwiń
Avatar
nn / 2 lipca 2009 o 22:13
0
~Ania~ napisał:
Serdecznie współczuję rodzicom dziewczynki. To ogromna tragedia. Zastanawiam się, czemu w takiej sytuacji nie został wezwany śmigłowiec, żeby przewieźć mamę do kliniki chociażby w Lublinie. Coś trzeba poprawić. Sytuacja była trudna i szpital, w którym była kobieta nie mógł jej zapewnić opieki, czemu więc nie wzięto jej do innego lepiej przygotowanego?
29 tydzień daje już duże szanse na przeżycie przy odpowiedniej opiece. Dziecko położone w łóżeczku- to skandal. Ten szpital nie ma INKUBATORA??????

Poniewarz śmigłowiec z Radawca wylatuje dylko w dzień nie vjest dostosowany do latania w nocy a cała sytuacja zapewne miała miejsce w nocy.

Poniewarz śmigłowiec z Radawca wylatuje dylko w dzień nie vjest dostosowany do latania w nocy a cała sytuacja zapewne miała miejsce w nocy. rozwiń
Avatar
P. / 2 lipca 2009 o 16:50
0
~Ania~ napisał:
czemu w takiej sytuacji nie został wezwany śmigłowiec, żeby przewieźć mamę do kliniki chociażby w Lublinie.[/quote]
był środek nocy, śmigłowce sanitarne nie mają odpowiednich certyfikatów na nocne loty (było o tym kilkakrotnie w TV)

człowiek napisał:
To są cuda pana Tuska, który swoimi przemówieniami kpi z szarego człowieka.

Tuska? Tusk rządzi niecałe 2 lata, a tego typu problemy są odkąd pamiętam, np. patrz jeden z poprzednich wpisów:
[quote name='Kamila' post='146617' date='2.07.2009, 11:59:32']Podobnie - 2 lata temu oszczędności doprowadziły do śmierci rodzącej i jej dziecka w Poniatowej...
rozwiń
Avatar
człowiek / 2 lipca 2009 o 14:08
0
To są cuda pana Tuska, który swoimi przemówieniami kpi z szarego człowieka.Dla niego liczą sie cwaniacy, nieuki i ci,którzy krętactwem dochodzą do wielkich fortun.Pani Kopacz, kiedy tylko wystąpi to tylko prywatyzacja i prywatyzacja służby zdrowia.Ona w ogole nie dba o chorego czlowieka.Żeby dostac sie do specjalisty to trzeba czekac po kilkanaście miesięcy, a prywatnie u tego samego pana za cięzkie pieniadze od razu.Oddajcie nam te pieniądze, które potrącacie i bedziemy się leczyc prywatnie.Cuda Tuska to powolne umieranie ,w wielkim cierpieniu, polskiego narodu.
Avatar
Kamila / 2 lipca 2009 o 11:59
0
Podobnie - 2 lata temu oszczędności doprowadziły do śmierci rodzącej i jej dziecka w Poniatowej...i co?...i nic, dyrektor niewinny, prokurator chce umorzenia sprawy..
Avatar
forumreader / 2 lipca 2009 o 11:41
0
Gość napisał:
Tragedia, ale czemu rodzice tłumaczą 4,5-letniemu synkowi, że siostrzyczka umarła, bo tak się śpieszyła na świat, żeby zobaczyć Jego, czy to nie wpedzi dziecka w jakieś kompleksy ??

Też tak pomyślałam. Przecież ten chłopczyk może myśleć, że to przez niego. Bo w tym wieku trudniej jakieś mądre wytłumaczenie znaleźć.
Avatar
~Ania~ / 2 lipca 2009 o 11:11
0
Serdecznie współczuję rodzicom dziewczynki. To ogromna tragedia. Zastanawiam się, czemu w takiej sytuacji nie został wezwany śmigłowiec, żeby przewieźć mamę do kliniki chociażby w Lublinie. Coś trzeba poprawić. Sytuacja była trudna i szpital, w którym była kobieta nie mógł jej zapewnić opieki, czemu więc nie wzięto jej do innego lepiej przygotowanego?
29 tydzień daje już duże szanse na przeżycie przy odpowiedniej opiece. Dziecko położone w łóżeczku- to skandal. Ten szpital nie ma INKUBATORA??????
Avatar
Gość / 2 lipca 2009 o 10:58
0
Tragedia, ale czemu rodzice tłumaczą 4,5-letniemu synkowi, że siostrzyczka umarła, bo tak się śpieszyła na świat, żeby zobaczyć Jego, czy to nie wpedzi dziecka w jakieś kompleksy ??
Avatar
Chłop Polski / 2 lipca 2009 o 10:12
0
Może trzeba ściągnąć Kopacz i jej dokopać,--w obecnej dobie można sobie już śmiało zadawać pytanie-co jest droższe,np.pługi do traktora czy noworodek,-student a może mercedes z najwyższej półki.Rządzący dzisiaj na to pytanie odpowiedzą ci po przeliczeniu bez mrugnięcia okiem.Człowiek
ma złudzenia że to on ma największą i niekwestionowaną wartość,okazuje się że nie.
Avatar
~majka~ / 2 lipca 2009 o 10:01
0
TAK wygladaja PO -wskie OSZCZEDNOSCi " na sile" !!
Brak dyzurujacych lekarzy -anestezjologow, chorurgow, ginekologow, kardioligow- jeden NIC NIE ZROBI, jak bedzie mial KILKA NAGLYCH PRZYPADKOW ZAGRAZAJACYCH ZYCIU !!
RZAD TNIE WYDATKI , ZAGRAZAJAC ZDROWIU i ZYCIU LUDZI, ZAMIAST POBUDZAC GOSPODARKE - przeciez takiego DRASTYCZNEGO SPADKU PRZYCHODOW NIGDY NIE BYLO w wolnej Polace! TRZEBA panie Rostowski i panie Tuska pomagac przedsiebiorcom , bo oni tworza ZYSKI - a Wy nie pomagacie , wrecz przeszkadzacie i TNIECI E, TNIECIE WYDATKi !!
Avatar
lekarka / 2 lipca 2009 o 09:49
0
a może panie i panowie redaktorzy sprawdzicie jaka jest obsada dyżurowa w szpitalach powiatowych- np. Hrubieszów. Zagadka - ilu lekarzy zabezpiecza zdrowie i życie ponad 200 pacjentów?! Kto zgadnie? Czasem nie wiemy w co ręce włożyć. Chyba nikt nie wątpi, że pacjenci nie powinni w takiej sytuacji czuć się bezpiecznie. Jeden lekarz obstawiający w nocy kilka oddziałów to moim zdaniem prokurator na głowie dyrektora szpitala, ale wszystko do czasu...Wiem, bo pracuję w jednym z takich szpitali...Najbardziej szkoda pacjentów...A dyrektorzy szpitali nie mają pieniędzy , by było normalnie, czyli na każdym oddziale jeden dyżurny...Cóż, chorym pozostaje w nocy jedynie modlitwa...Sama chyba niedługo zrezygnuję z tej pracy, bo choć robię ile tylko mogę,, to jest to często za mało...
a może panie i panowie redaktorzy sprawdzicie jaka jest obsada dyżurowa w szpitalach powiatowych- np. Hrubieszów. Zagadka - ilu lekarzy zabezpiecza zdrowie i życie ponad 200 pacjentów?! Kto zgadnie? Czasem nie wiemy w co ręce włożyć. Chyba nikt nie wątpi, że pacjenci nie powinni w takiej sytuacji czuć się bezpiecznie. Jeden lekarz obstawiający w nocy kilka oddziałów to moim zdaniem prokurator na głowie dyrektora szpitala, ale wszystko do czasu...Wiem, bo pracuję w jednym z takich szpitali...Najbardziej szkoda pacjentów...A dyrektorzy s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 472 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!