Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 lipca 2009 r.
14:24
Edytuj ten wpis

Po wizji lokalnej w Borowie: Kierowca swoje, a policja swoje

Autor: Zdjęcie autora (ak) (pele)
0 8 A A

Czy wczorajsza wizja lokalna wyjaśni sprawę? Okaże się podczas poniedziałkowej rozprawy. Jakkolwiek sprawa by się nie zakończyła, Józef Szczepanik nie zamierza płacić mandatu. Według niego policja ustawiła fotoradar w miejscu, gdzie nie było ograniczenia prędkości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj rano w Borowie pod Krasnymstawem odbyła się wizja lokalna. Zarządził ją zamojski Sąd Rejonowy, do którego trafiła sprawa mieszkańca Wielkopola.

Mężczyznę, który miał swoim autem przekroczyć dozwoloną prędkość, namierzył policyjny fotoradar. Wraz z mandatem trafiło do niego zdjęcie, pokazujące osiągniętą przez auto prędkość i wskazanie (na podstawie słupków przy drodze) miejsca, w którym miało być ustawione policyjne urządzenia. Szczepanik mandatu nie przyjął, bo stwierdził, że tam, gdzie został sfotografowany, ograniczenie prędkości nie obowiązywało.

Tymczasem stróże prawa podtrzymują (dowodzili tego podczas dzisiejszej wizji lokalnej), że na zdjęciu, które trafiło do Szczepanika przez pomyłkę zamieszczono inne, niż w rzeczywistości współrzędne stanowiska dla fotoradaru.

Wizja w Borowie miała sprawę wyjaśnić. Kierowca nie jest jednak z jej przebiegu zadowolony. – Bo pani sędzia nawet nie ustawiła mojego auta na drodze, żeby porównać to ze zdjęciem z fotoradaru – wyjaśnia Józef Szczepanik i zapowiada, że się nie podda. – Jak będzie trzeba, pójdę z tym do Strasburga.

Co na to policja? – Toczy się postępowanie sądowe i nie mogę niczego komentować. Poczekajmy na jego zakończenie – ucina Marzena Skiba, rzeczniczka krasnostawskiej policji.

O wynikach wizji lokalnej mówić nie chciała też prowadząca sprawę sędzia. Zapewniła, że protokół zostanie zaprezentowany podczas wyznaczonej na poniedziałek rozprawy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gerd Knutsen / 24 lipca 2009 o 22:53
0
Niech dziennikarze dowiedza sie o koszty takiego ostepowania w stosunku do mandatu. Czy nie lepiej w takiej watpliwej sprawie po prostu przystac na korzysc kierowcy kiedy rzeczywiscie sa watpliwosci bo policjanci tak czy siak popelnili blad(zle namiary). Powiem wam tak- koszty to bedzie moze kilka tysiecy plus zabrany czas pracy kierowcy, policjantow i innych. Wartosc mandatu- klkaset zlotych, kto zaplaci za to-MY PODATNICY. Niech ktos wreszcie pojdzie po rozum do glowy- takie sprawy nalezy zalatwiac na jednej 10 min sesji
Avatar
aaa / 24 lipca 2009 o 22:33
0
To jak to jest? Czy była pomyłka czy nie? A może to fotomontaż? Coś tu nie gra. A policja ma zawsze rację jak kobiety, które ponoć są istotami nie potrafiącymi logicznie myśleć
Avatar
Konrad / 24 lipca 2009 o 18:28
0
53033D napisał:
Nie wiecie ze nami rzadza psy i sedziny i siwt lysy wreaz z donaldusiem lysym cwaniaczkiem ? Nie masz panie szans. Lepiej wyjedz z karaju albo nie plac.. najlepiej arbaiten na dziko i juz. ZLODZIEJE SKU

no to ci wspólczuje p alancie skoro tobą rządzą psy... bo mną nie. Jakby nie było policji to juz byś dawno glebe gryzł
Avatar
53033D / 24 lipca 2009 o 18:21
0
Nie wiecie ze nami rzadza psy i sedziny i siwt lysy wreaz z donaldusiem lysym cwaniaczkiem ? Nie masz panie szans. Lepiej wyjedz z karaju albo nie plac.. najlepiej arbaiten na dziko i juz. ZLODZIEJE SKU
Avatar
Doświadczona / 24 lipca 2009 o 17:43
0
A po co mają się przyznawać, że mataczyli z tym fotopudełkiem, kiedy w w PRL- u, oni mają zawsze rację, a komuna się jeszcze nie skończyła.
Avatar
zamojczyk / 24 lipca 2009 o 16:43
0
Jak pies nie ma co robić to sobie ja.a liże. Tak samo w tym przypadku. Zamisat nasze organy zajmować się poważniejszymi sprawami to wolą takie minimum. No tak, po co się przepracowywać jak i tak państwo daje pieniążki.
Avatar
tak!!! / 24 lipca 2009 o 16:06
0
przeciez nasza władza sie nigdy nie myli, a sądy to też władza jedna drugim ręce myje i tyle
Avatar
arczi / 24 lipca 2009 o 15:06
0
A policja swoje. Tak to jest jak "ktoś" nie umie przyznać się do błędu. !!!!!WSTYD!!!!!!
Avatar
Gerd Knutsen / 24 lipca 2009 o 22:53
0
Niech dziennikarze dowiedza sie o koszty takiego ostepowania w stosunku do mandatu. Czy nie lepiej w takiej watpliwej sprawie po prostu przystac na korzysc kierowcy kiedy rzeczywiscie sa watpliwosci bo policjanci tak czy siak popelnili blad(zle namiary). Powiem wam tak- koszty to bedzie moze kilka tysiecy plus zabrany czas pracy kierowcy, policjantow i innych. Wartosc mandatu- klkaset zlotych, kto zaplaci za to-MY PODATNICY. Niech ktos wreszcie pojdzie po rozum do glowy- takie sprawy nalezy zalatwiac na jednej 10 min sesji
Avatar
aaa / 24 lipca 2009 o 22:33
0
To jak to jest? Czy była pomyłka czy nie? A może to fotomontaż? Coś tu nie gra. A policja ma zawsze rację jak kobiety, które ponoć są istotami nie potrafiącymi logicznie myśleć
Avatar
Konrad / 24 lipca 2009 o 18:28
0
53033D napisał:
Nie wiecie ze nami rzadza psy i sedziny i siwt lysy wreaz z donaldusiem lysym cwaniaczkiem ? Nie masz panie szans. Lepiej wyjedz z karaju albo nie plac.. najlepiej arbaiten na dziko i juz. ZLODZIEJE SKU

no to ci wspólczuje p alancie skoro tobą rządzą psy... bo mną nie. Jakby nie było policji to juz byś dawno glebe gryzł
Avatar
53033D / 24 lipca 2009 o 18:21
0
Nie wiecie ze nami rzadza psy i sedziny i siwt lysy wreaz z donaldusiem lysym cwaniaczkiem ? Nie masz panie szans. Lepiej wyjedz z karaju albo nie plac.. najlepiej arbaiten na dziko i juz. ZLODZIEJE SKU
Avatar
Doświadczona / 24 lipca 2009 o 17:43
0
A po co mają się przyznawać, że mataczyli z tym fotopudełkiem, kiedy w w PRL- u, oni mają zawsze rację, a komuna się jeszcze nie skończyła.
Avatar
zamojczyk / 24 lipca 2009 o 16:43
0
Jak pies nie ma co robić to sobie ja.a liże. Tak samo w tym przypadku. Zamisat nasze organy zajmować się poważniejszymi sprawami to wolą takie minimum. No tak, po co się przepracowywać jak i tak państwo daje pieniążki.
Avatar
tak!!! / 24 lipca 2009 o 16:06
0
przeciez nasza władza sie nigdy nie myli, a sądy to też władza jedna drugim ręce myje i tyle
Avatar
arczi / 24 lipca 2009 o 15:06
0
A policja swoje. Tak to jest jak "ktoś" nie umie przyznać się do błędu. !!!!!WSTYD!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 10 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 24 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!