Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 czerwca 2009 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Pobił złodzieja, teraz grozi mu 10 lat więzienia

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 39 A A

Zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała postawiła dziś prokuratura 22-letniemu Jackowi W. z gminny Ulhówek i wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grozi za to do 10 lat więzienia. Podejrzany, broniąc swojego garażu przed złodziejami, porządnie porachował kości 16-latkowi.

Według śledczych, gospodarz przekroczył granicę obrony koniecznej.

- Jego działanie nie było adekwatne do sytuacji, w jakiej się znalazł - uważa Jerzy Piechnik, szef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, która prowadzi śledztwo. - Dlatego postawiliśmy mu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, skutkującego chorobą realnie zagrażającą życiu i wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. Nie może dochodzić do samosądów.

Policja zatrzymała Jacka W. w poniedziałek. Tego samego dnia wpadł w ręce mundurowych 23-letni Łukasz S., szwagier pobitego 16-latka.

Przypomnijmy. W zeszłym tygodniu 16-letni Grzegorz K. z gminy Łaszczów - ze złamaną lewą zatoką szczękową, odmą opłucnową oraz pękniętą śledzioną z krwotokiem - trafił do tomaszowskiego szpitala po nieudanej próbie włamania do garażu pod Ulhówkiem, skąd kilka dni wcześniej razem z Łukaszem S. skradli m.in. szlifierkę i wiertarkę.

Tym razem 22-letni gospodarz nie dał się zaskoczyć i zaczaił się na złodziei w krzakach. Gdy weszli na teren jego posesji, ruszył w ich kierunku. Łukaszowi S. udało się uciec, Grzegorz K. miał mniej szczęścia.

Z ustaleń śledczych wynika, że Jacek W. bił nastolatka po całym ciele rękami i najprawdopodobniej - jak podnosi Grzegorz K. - drewnianą pałką, kopał go, a na koniec wpakował chłopaka do bagażnika swojego samochodu i zadzwonił po policję. - Gdyby nie szybka pomoc medyczna, nastolatek mógł umrzeć - podnoszą w prokuraturze.

Chłopak przeszedł dwie operacje, lekarze musieli usunąć m.in. pękniętą śledzionę. Jego stan jest stabilny. Przyznał się do wcześniejszego włamania do garażu Jacka W., którego dokonał wspólnie ze szwagrem.

Podnosi, że ostatnim razem nie zamierzali się włamywać: chcieli kupić paliwo. Jak wydobrzeje, zajmie się nim sąd rodzinny. Łukaszowi S. za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nobody / 1 lipca 2009 o 23:14
0
W lutym tego roku mialem wlamanie do mieszkania. Nie bede opowiadal co mi skradli bo to nie ma zadnego znaczenia. Pieniadze roli nie graja. Do dzis moja corka (6 letnia) przy kazdej nadarzajacej sie okazji wraca z lekiem do tematu. Wlamywali sie prawie tuz pod moim okiem, widzialem, ze sa w mieszkaniu, ale nie moglem nic zrobic. Policja przyjechala po uplywie jednej godziny, kiedy wlamywacze juz dawno opuscili mieszkanie. Bylem bezradny. Gdybym mial bron, moglbym bronic mojej rodziny. Sytuacja ta wywarla niemale pietno na mojej calej rodzinie. Najlepsza obrona jest atak. Broniacy sie zawsze stoi w o wiele gorszej sytuacji. Co innego, gdy skradna mi portfel na bazarze, a co innego, gdy ktos wkracza w najbardziej intymna strefe naszego zycia. Oczywiscie te przypadki nalezy rozgraniczyc. NIKT NIE MA PRAWA WCHODZIC DO MOJEGO MIESZKANIA BEZ MOJEJ WYRAZNEJ ZGODY. Jesli na mojej posiadlosci nie czuje sie bezpiecznie, to jak moge egzystowac NORMALNIE? Prawo nalezy bezwzglednie zmienic, tak aby moj dom byl moja twierdza nie tylko w przenosni. Po wtargnieciu (nie wejsciu) na moja posesje mam prawo domniemywac, iz w sytuacji wyjątkowej zlodziej nie bedzie przebieral w srodkach ani tez w czynach. W zwiazku z tym powinienem miec rowne prawo do takich srodkow. Jesli nawet zlodziej w opisanej sytuacji nie dokonal jeszcze czynu zabronionego, to nalezy domniemywac, iz takiego czynu mial zamiar dokonac. Sad moim zdaniem nie powinien rozpatrywac sytuacji, czy zostosowany srodek obrony czy tez ataku byl konieczny, lecz czy wlasciciel posesji mial prawo domniemywac iz domniemany zlodziej chcial dokonac wlamania. Jesli odpowiedz bylaby twierdzaca, to nalezaloby powyzszego mezczyzne "uniewinnic". Nalezy bronic praw ludzi prawych.
W lutym tego roku mialem wlamanie do mieszkania. Nie bede opowiadal co mi skradli bo to nie ma zadnego znaczenia. Pieniadze roli nie graja. Do dzis moja corka (6 letnia) przy kazdej nadarzajacej sie okazji wraca z lekiem do tematu. Wlamywali sie prawie tuz pod moim okiem, widzialem, ze sa w mieszkaniu, ale nie moglem nic zrobic. Policja przyjechala po uplywie jednej godziny, kiedy wlamywacze juz dawno opuscili mieszkanie. Bylem bezradny. Gdybym mial bron, moglbym bronic mojej rodziny. Sytuacja ta wywarla niemale pietno na mojej calej rodzini... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 1 lipca 2009 o 22:38
0
DS napisał:
Bandyta też ma prawa obywatelskie.

Co do obrony koniecznej, aby można było mówić o obronie musi istnieć zamach, napadnięty musi się bronić a nie sam stawać się napastnikiem. To elementarna zasada obrony koniecznej.

Jasne, to np. według Ciebie III Rzesza nie była agresorem, bo przecież sami Niemcy zostali pokonani, a liczne zniszczenia niemieckich miast dają teraz im prawo do odszkodowania ?
Niepotrzebnie koleś dzwonił po policję, złodziej pewnie bałby się sam zgłaszać i na pogotowiu powiedział by że spadł ze schodów.

Jasne, to np. według Ciebie III Rzesza nie była agresorem, bo przecież sami Niemcy zostali pokonani, a liczne zniszczenia niemieckich miast dają teraz im prawo do odszkodowania ?
Niepotrzebnie koleś dzwonił po policję, złodziej pewnie bałby się sam zgłaszać i na pogotowiu powiedział by że spadł ze schodów. rozwiń
Avatar
maras / 1 lipca 2009 o 18:11
0
DS napisał:
Do maras

W przeciwieństwie do Ciebie ma on pojęcie o prawie a nie jest zwyczajnym ignorantem któremu się wydaje że wie o czym pisze.


wal sie na ryj cioto to po pierwsze a po drugie jestes taki sam jak oni skoro tak zaciekle bronisz , wiec .....spier***aj konusie
Avatar
maras / 1 lipca 2009 o 18:10
0
DS napisał:
Do maras

W przeciwieństwie do Ciebie ma on pojęcie o prawie a nie jest zwyczajnym ignorantem któremu się wydaje że wie o czym pisze.


wla sie na ryj cioto to po pierwsze a po drugie jestes taki sam jak oni skoro tak zaciekle bronisz tak wiec .....spier***aj konusie
Avatar
marcus1946 / 1 lipca 2009 o 15:17
0
DS napisał:
[size=7]Ignoranci drodzy[/size]

Zanim dokona się takich prostych ocen może lepiej dowiedzieć się jaki był rzeczywisty przebieg zdarzenia, bez akt sprawy , opierając się tylko na doniesieniu prasowym to sobie można gadać o gwiazdach i z większym prawdopodobieństwem możecie napisać coś z sensem.

Aby o prawie mówić trzeba mieć o nim trochę pojęcia czego jak czytam wam brakuje.

Nie brakuje wam natomiast nienawiści , więc plujcie sobie tym jadem do woli.

Zapewniam, że inaczej będziecie śpiewać, gdy to przydarzy się waszemu dziecku czy dziecku znajomego.

Życzę dobrego samopoczucia.


moje dziecko ani dzieci moich znajomych nigdy nie chodzily do nikogo kraść dlatego jak rodzice nie potrafia dobrze wychować tego małolata to niech go wychowuje życie - teraz do końca swego zycia bedzie wiedział,że po cudzą własność nie mozna wyciagać ręki bo będą takie skutki jakie są.
Na takie zachowanie poszkodowanego powinno zezwalac prawo - trzeba miec możliwość bronienia wsojej własności jeżeli państwo nie jest w stanie tego zapewnić.


moje dziecko ani dzieci moich znajomych nigdy nie chodzily do nikogo kraść dlatego jak rodzice nie potrafia dobrze wychować tego małolata to niech go wychowuje życie - teraz do końca swego zycia bedzie wiedział,że po cudzą własność nie mozna wyciagać ręki bo będą takie skutki jakie są.
Na takie zachowanie poszkodowanego powinno zezwalac prawo - trzeba miec możliwość bronienia wsojej własności jeżeli państwo nie jest w stanie tego zapewnić. rozwiń
Avatar
marcus1946 / 1 lipca 2009 o 15:11
0
dobrze zrobił i prorok nie powinien wpieprzac sie do niego.ten małolat wiedział po co idzie i co może być. nastepnym razem napewno już ani on ani innii nie przyjdą do tego gościa.BRAWO.Ja nie odbiłbym sledziony tylko połamał łapy i giry tak,żeby nie mogł sam chodzic ani sie wysrac a karmic musiałaby mamuska
Avatar
DS / 1 lipca 2009 o 13:27
0
W zeszłym tygodniu 16-letni Grzegorz K. z gminy Łaszczów - ze złamaną lewą zatoką szczękową, odmą opłucnową oraz pękniętą śledzioną z krwotokiem .... wylądował w szpitalu, gdzie przeszedł dwie operacje; lekarze musieli m.in. usunąć pękniętą śledzionę.

Czy to jest obrona ?? bicie człowieka który , sądząc po obrażeniach, pewnie nawet ręką nie ruszył ??

A to ponoć katolicki w 99% kraj ...
Avatar
DS / 1 lipca 2009 o 13:20
0
Bronić się można ale nie katować człowieka.

Nie byłoby problemu gdyby "broniący" ograniczył się do paru "raz w papę" czy kilku kopniaków w "pupę" ale katowanie młodego człowieka i doprowadzenie do tak poważnych obrażeń wewnętrznych wykracza poza granicę obrony koniecznej.

Sąd będzie miał możliwość rozpatrywać sprawstwo z punktu widzenia przekroczenia granic obrony, czy przekroczenie to było usprawiedliwione okolicznościami itp., ewentualnie czy mamy tu do czynienia z błędem co do kontratypu jakim jest obrona konieczna.
Bronić się można ale nie katować człowieka.

Nie byłoby problemu gdyby "broniący" ograniczył się do paru "raz w papę" czy kilku kopniaków w "pupę" ale katowanie młodego człowieka i doprowadzenie do tak poważnych obrażeń wewnętrznych wykracza poza granicę obrony koniecznej.

Sąd będzie miał możliwość rozpatrywać sprawstwo z punktu widzenia przekroczenia granic obrony, czy przekroczenie to było usprawiedliwione okolicznościami itp., ewentualnie czy mamy tu do czynienia z błędem co do kontra... rozwiń
Avatar
Sel / 1 lipca 2009 o 11:05
0
Był na jego posesji po co w ogole prawo sie tu wpieprza? To już mało ważne jak ostro dostał, ten 16'latek nie przyszedł przecież w pokojowych zamiarach. Prawo nas obronić nie umie i jeszcze zabrania chronienia swojego.
Avatar
DS / 1 lipca 2009 o 09:51
0
[size=7]Ignoranci drodzy[/size]

Zanim dokona się takich prostych ocen może lepiej dowiedzieć się jaki był rzeczywisty przebieg zdarzenia, bez akt sprawy , opierając się tylko na doniesieniu prasowym to sobie można gadać o gwiazdach i z większym prawdopodobieństwem możecie napisać coś z sensem.

Aby o prawie mówić trzeba mieć o nim trochę pojęcia czego jak czytam wam brakuje.

Nie brakuje wam natomiast nienawiści , więc plujcie sobie tym jadem do woli.

Zapewniam, że inaczej będziecie śpiewać, gdy to przydarzy się waszemu dziecku czy dziecku znajomego.

Życzę dobrego samopoczucia.
[size=7]Ignoranci drodzy[/size]

Zanim dokona się takich prostych ocen może lepiej dowiedzieć się jaki był rzeczywisty przebieg zdarzenia, bez akt sprawy , opierając się tylko na doniesieniu prasowym to sobie można gadać o gwiazdach i z większym prawdopodobieństwem możecie napisać coś z sensem.

Aby o prawie mówić trzeba mieć o nim trochę pojęcia czego jak czytam wam brakuje.

Nie brakuje wam natomiast nienawiści , więc plujcie sobie tym jadem do woli.

Zapewniam, że inaczej bę... rozwiń
Avatar
nobody / 1 lipca 2009 o 23:14
0
W lutym tego roku mialem wlamanie do mieszkania. Nie bede opowiadal co mi skradli bo to nie ma zadnego znaczenia. Pieniadze roli nie graja. Do dzis moja corka (6 letnia) przy kazdej nadarzajacej sie okazji wraca z lekiem do tematu. Wlamywali sie prawie tuz pod moim okiem, widzialem, ze sa w mieszkaniu, ale nie moglem nic zrobic. Policja przyjechala po uplywie jednej godziny, kiedy wlamywacze juz dawno opuscili mieszkanie. Bylem bezradny. Gdybym mial bron, moglbym bronic mojej rodziny. Sytuacja ta wywarla niemale pietno na mojej calej rodzinie. Najlepsza obrona jest atak. Broniacy sie zawsze stoi w o wiele gorszej sytuacji. Co innego, gdy skradna mi portfel na bazarze, a co innego, gdy ktos wkracza w najbardziej intymna strefe naszego zycia. Oczywiscie te przypadki nalezy rozgraniczyc. NIKT NIE MA PRAWA WCHODZIC DO MOJEGO MIESZKANIA BEZ MOJEJ WYRAZNEJ ZGODY. Jesli na mojej posiadlosci nie czuje sie bezpiecznie, to jak moge egzystowac NORMALNIE? Prawo nalezy bezwzglednie zmienic, tak aby moj dom byl moja twierdza nie tylko w przenosni. Po wtargnieciu (nie wejsciu) na moja posesje mam prawo domniemywac, iz w sytuacji wyjątkowej zlodziej nie bedzie przebieral w srodkach ani tez w czynach. W zwiazku z tym powinienem miec rowne prawo do takich srodkow. Jesli nawet zlodziej w opisanej sytuacji nie dokonal jeszcze czynu zabronionego, to nalezy domniemywac, iz takiego czynu mial zamiar dokonac. Sad moim zdaniem nie powinien rozpatrywac sytuacji, czy zostosowany srodek obrony czy tez ataku byl konieczny, lecz czy wlasciciel posesji mial prawo domniemywac iz domniemany zlodziej chcial dokonac wlamania. Jesli odpowiedz bylaby twierdzaca, to nalezaloby powyzszego mezczyzne "uniewinnic". Nalezy bronic praw ludzi prawych.
W lutym tego roku mialem wlamanie do mieszkania. Nie bede opowiadal co mi skradli bo to nie ma zadnego znaczenia. Pieniadze roli nie graja. Do dzis moja corka (6 letnia) przy kazdej nadarzajacej sie okazji wraca z lekiem do tematu. Wlamywali sie prawie tuz pod moim okiem, widzialem, ze sa w mieszkaniu, ale nie moglem nic zrobic. Policja przyjechala po uplywie jednej godziny, kiedy wlamywacze juz dawno opuscili mieszkanie. Bylem bezradny. Gdybym mial bron, moglbym bronic mojej rodziny. Sytuacja ta wywarla niemale pietno na mojej calej rodzini... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 1 lipca 2009 o 22:38
0
DS napisał:
Bandyta też ma prawa obywatelskie.

Co do obrony koniecznej, aby można było mówić o obronie musi istnieć zamach, napadnięty musi się bronić a nie sam stawać się napastnikiem. To elementarna zasada obrony koniecznej.

Jasne, to np. według Ciebie III Rzesza nie była agresorem, bo przecież sami Niemcy zostali pokonani, a liczne zniszczenia niemieckich miast dają teraz im prawo do odszkodowania ?
Niepotrzebnie koleś dzwonił po policję, złodziej pewnie bałby się sam zgłaszać i na pogotowiu powiedział by że spadł ze schodów.

Jasne, to np. według Ciebie III Rzesza nie była agresorem, bo przecież sami Niemcy zostali pokonani, a liczne zniszczenia niemieckich miast dają teraz im prawo do odszkodowania ?
Niepotrzebnie koleś dzwonił po policję, złodziej pewnie bałby się sam zgłaszać i na pogotowiu powiedział by że spadł ze schodów. rozwiń
Avatar
maras / 1 lipca 2009 o 18:11
0
DS napisał:
Do maras

W przeciwieństwie do Ciebie ma on pojęcie o prawie a nie jest zwyczajnym ignorantem któremu się wydaje że wie o czym pisze.


wal sie na ryj cioto to po pierwsze a po drugie jestes taki sam jak oni skoro tak zaciekle bronisz , wiec .....spier***aj konusie
Avatar
maras / 1 lipca 2009 o 18:10
0
DS napisał:
Do maras

W przeciwieństwie do Ciebie ma on pojęcie o prawie a nie jest zwyczajnym ignorantem któremu się wydaje że wie o czym pisze.


wla sie na ryj cioto to po pierwsze a po drugie jestes taki sam jak oni skoro tak zaciekle bronisz tak wiec .....spier***aj konusie
Avatar
marcus1946 / 1 lipca 2009 o 15:17
0
DS napisał:
[size=7]Ignoranci drodzy[/size]

Zanim dokona się takich prostych ocen może lepiej dowiedzieć się jaki był rzeczywisty przebieg zdarzenia, bez akt sprawy , opierając się tylko na doniesieniu prasowym to sobie można gadać o gwiazdach i z większym prawdopodobieństwem możecie napisać coś z sensem.

Aby o prawie mówić trzeba mieć o nim trochę pojęcia czego jak czytam wam brakuje.

Nie brakuje wam natomiast nienawiści , więc plujcie sobie tym jadem do woli.

Zapewniam, że inaczej będziecie śpiewać, gdy to przydarzy się waszemu dziecku czy dziecku znajomego.

Życzę dobrego samopoczucia.


moje dziecko ani dzieci moich znajomych nigdy nie chodzily do nikogo kraść dlatego jak rodzice nie potrafia dobrze wychować tego małolata to niech go wychowuje życie - teraz do końca swego zycia bedzie wiedział,że po cudzą własność nie mozna wyciagać ręki bo będą takie skutki jakie są.
Na takie zachowanie poszkodowanego powinno zezwalac prawo - trzeba miec możliwość bronienia wsojej własności jeżeli państwo nie jest w stanie tego zapewnić.


moje dziecko ani dzieci moich znajomych nigdy nie chodzily do nikogo kraść dlatego jak rodzice nie potrafia dobrze wychować tego małolata to niech go wychowuje życie - teraz do końca swego zycia bedzie wiedział,że po cudzą własność nie mozna wyciagać ręki bo będą takie skutki jakie są.
Na takie zachowanie poszkodowanego powinno zezwalac prawo - trzeba miec możliwość bronienia wsojej własności jeżeli państwo nie jest w stanie tego zapewnić. rozwiń
Avatar
marcus1946 / 1 lipca 2009 o 15:11
0
dobrze zrobił i prorok nie powinien wpieprzac sie do niego.ten małolat wiedział po co idzie i co może być. nastepnym razem napewno już ani on ani innii nie przyjdą do tego gościa.BRAWO.Ja nie odbiłbym sledziony tylko połamał łapy i giry tak,żeby nie mogł sam chodzic ani sie wysrac a karmic musiałaby mamuska
Avatar
DS / 1 lipca 2009 o 13:27
0
W zeszłym tygodniu 16-letni Grzegorz K. z gminy Łaszczów - ze złamaną lewą zatoką szczękową, odmą opłucnową oraz pękniętą śledzioną z krwotokiem .... wylądował w szpitalu, gdzie przeszedł dwie operacje; lekarze musieli m.in. usunąć pękniętą śledzionę.

Czy to jest obrona ?? bicie człowieka który , sądząc po obrażeniach, pewnie nawet ręką nie ruszył ??

A to ponoć katolicki w 99% kraj ...
Avatar
DS / 1 lipca 2009 o 13:20
0
Bronić się można ale nie katować człowieka.

Nie byłoby problemu gdyby "broniący" ograniczył się do paru "raz w papę" czy kilku kopniaków w "pupę" ale katowanie młodego człowieka i doprowadzenie do tak poważnych obrażeń wewnętrznych wykracza poza granicę obrony koniecznej.

Sąd będzie miał możliwość rozpatrywać sprawstwo z punktu widzenia przekroczenia granic obrony, czy przekroczenie to było usprawiedliwione okolicznościami itp., ewentualnie czy mamy tu do czynienia z błędem co do kontratypu jakim jest obrona konieczna.
Bronić się można ale nie katować człowieka.

Nie byłoby problemu gdyby "broniący" ograniczył się do paru "raz w papę" czy kilku kopniaków w "pupę" ale katowanie młodego człowieka i doprowadzenie do tak poważnych obrażeń wewnętrznych wykracza poza granicę obrony koniecznej.

Sąd będzie miał możliwość rozpatrywać sprawstwo z punktu widzenia przekroczenia granic obrony, czy przekroczenie to było usprawiedliwione okolicznościami itp., ewentualnie czy mamy tu do czynienia z błędem co do kontra... rozwiń
Avatar
Sel / 1 lipca 2009 o 11:05
0
Był na jego posesji po co w ogole prawo sie tu wpieprza? To już mało ważne jak ostro dostał, ten 16'latek nie przyszedł przecież w pokojowych zamiarach. Prawo nas obronić nie umie i jeszcze zabrania chronienia swojego.
Avatar
DS / 1 lipca 2009 o 09:51
0
[size=7]Ignoranci drodzy[/size]

Zanim dokona się takich prostych ocen może lepiej dowiedzieć się jaki był rzeczywisty przebieg zdarzenia, bez akt sprawy , opierając się tylko na doniesieniu prasowym to sobie można gadać o gwiazdach i z większym prawdopodobieństwem możecie napisać coś z sensem.

Aby o prawie mówić trzeba mieć o nim trochę pojęcia czego jak czytam wam brakuje.

Nie brakuje wam natomiast nienawiści , więc plujcie sobie tym jadem do woli.

Zapewniam, że inaczej będziecie śpiewać, gdy to przydarzy się waszemu dziecku czy dziecku znajomego.

Życzę dobrego samopoczucia.
[size=7]Ignoranci drodzy[/size]

Zanim dokona się takich prostych ocen może lepiej dowiedzieć się jaki był rzeczywisty przebieg zdarzenia, bez akt sprawy , opierając się tylko na doniesieniu prasowym to sobie można gadać o gwiazdach i z większym prawdopodobieństwem możecie napisać coś z sensem.

Aby o prawie mówić trzeba mieć o nim trochę pojęcia czego jak czytam wam brakuje.

Nie brakuje wam natomiast nienawiści , więc plujcie sobie tym jadem do woli.

Zapewniam, że inaczej bę... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 0 1

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 2

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 5 3

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 2

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 138 12

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać 0 1

Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne zagrożenia niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Zwracamy uwagę na te najważniejsze.

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował"
galeria

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował" 0 6

30-latka z Łukowa kierując mercedesem uderzyła w 30 wagon pociągu towarowego. Kobieta chwilę wcześniej ominęła stojący przed przejazdem samochód oraz „opuszczoną” półzaporę.

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych 2 3

Trzy dni bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie zadłużenia. Tak będą wyglądać Bialskie Dni bez Długów, od 16 do 20 listopada.

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka
18 listopada 2018, 17:00

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 18 listopada o godz. 17 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miała miejsce polska premiera monodramu Eduardo Pavlovsky'ego Potestad.

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi 2 1

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zostały rozegrane w Łodzi. Znowu sporo powodów do zadowolenia mieli zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy w sumie stawali na podium aż 42 razy

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia]
galeria

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia] 16 18

Starymi meblami zagracony został dziś rano jeden z przystanków komunikacji miejskiej w lubelskiej dzielnicy Czuby. MPK przyznaje, że to nie pierwszy taki przypadek, bo ekipom sprzątającym przystanek trafił się nawet… sedes

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku 0 0

Lubelski NFZ ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu ryckiego. Oferty można składać do 26 listopada.

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie!
14 listopada 2018, 0:00
galeria

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie! 0

Suknie ślubne i wieczorowe, garnitury, kwiaty, obrączki i biżuteria, torty, dekoracje, zaproszenia, usługi foto, auta do ślubu – łącznie ponad 100 firm. To tylko fragment tego, co pojawi się na Targach ONA&ON – Ślub, Studniówka, Karnawał. Już 24-25 listopada hala Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) wypełni się po brzegi ślubnymi inspiracjami. Nie zabraknie też pokazów mody, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i specjalnych rabatów. To już 16. edycja wydarzenia.

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła 0 2

Autobusy komunikacji miejskiej były jej terenem działania, w którym czuła się niezwykle swobodnie. 55-letnia kobieta wielokrotnie okradała pasażerów. W sumie, jej łupem padły przedmioty o łącznej wartości około 5,5 tysiąca złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!