Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 grudnia 2017 r.
21:01

Prywata w zakładzie karnym? "Praca za dowód wdzięczności"

0 28 A A
Z anonimu wynika, że przyjęcie do pracy zależało od tego, jak duży był „dowód wdzięczności”
Z anonimu wynika, że przyjęcie do pracy zależało od tego, jak duży był „dowód wdzięczności”

W Zakładzie Karnym we Włodawie kryterium przyjęcia do pracy nie jest wykształcenie, predyspozycje, umiejętności, czy chęć pracy, lecz tylko koneksje rodzinne i towarzyskie – pisze nasz czytelnik w mailu do redakcji. Dyrektor więzienia i wywołane w anonimie osoby odpierają te zarzuty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Autor zawiadomienia twierdzi, że kilka miesięcy temu do pracy na stanowisko strażnika został przyjęty kuzyn Anny Cykier, która również pracuje w tym zakładzie. – Rzeczywiście mój brat cioteczny dostał się do pracy w zakładzie, gdzie ja już pracowałam – mówi Dziennikowi Anna Cykier.

– Jako szeregowy, cywilny pracownik działu finansów nie miałam najmniejszego wpływu na politykę kadrową. Tym bardziej, że byłam w niełasce u ówczesnego dyrektora, który z sekretariatu przesunął mnie do finansów. Bałam się, że zbieżność nazwisk wręcz zaszkodzi mojemu bratu.

Razem z kuzynem Cykier do pracy, również na stanowisko strażnika, został przyjęty mężczyzna, który zdaniem autorów anonimu miał wcześniej pracować w Niemczech jako rzeźnik, mimo że do naboru przystąpili, młodsi, lepiej wykształceni i sprawniejsi fizycznie kandydaci.

– Obaj ci strażnicy rozpoczęli pracę w naszym zakładzie 1 lipca tego roku – przyznaje Marek Abramowicz, dyrektor ZK we Włodawie. – Ja objąłem obecne obowiązki w czerwcu, a więc cały ich proces rekrutacyjny przebiegał jeszcze za poprzedniego dyrektora, czyli Ryszarda Deczkowskiego.

Z anonimu wynika, że przyjęcie do pracy zależało od tego, jak duży był „dowód wdzięczności”. – W czasie mojej dotychczasowej pracy w Służbie Więziennej wielokrotnie byłem kontrolowany przez różnego rodzaju służby – dodaje Abramowicz. – Gdyby padł na mnie choćby cień podejrzenia, na pewno nie zostałbym dyrektorem.

Autorzy anonimu wypomnieli także dyrektorowi, że publicznie obiecał dwóm stażystkom przyjętym do pracy w sekretariacie, że w zależności od zaangażowania jedną z nich zatrudni na stałe. Ostatecznie do pracy przyjął kobietę, która wcześniej pracowała w Urzędzie Gminy Wyryki. Tymczasem zwolnione tam przez nią miejsce zajęła żona kadrowca w ZK.

– Rzeczywiście stażystki były brane pod uwagę, ale ostatecznie w ramach komisji rekrutacyjnej zdecydowaliśmy się przyjąć osobę z zewnątrz – tłumaczy dyrektor. Jednocześnie nie potrafił się odnieść do zawartego w anonimie zarzutu, że niedawno do pracy w ZK została przyjęta konkubina jednego z podległych mu wychowawców. – Nie interesuje mnie życie prywatne moich podwładnych – powiedział Abramowicz.

Przyjęcia po nowemu

Przed kilkoma dniami (19 grudnia) rząd przyjął przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt całościowej reformy systemu naboru i szkolenia kadr Służby Więziennej. Dokument ten przewiduje m.in. wdrożenie centralnego naboru do służby, bo – jak uzasadniono – dotychczasowy system naboru nie pozwala na w pełni skuteczne koordynowanie polityki kadrowej w skali całego kraju.

Przyjmowaniem funkcjonariuszy zajmują się szefowie poszczególnych jednostek penitencjarnych. Nowa regulacja wprowadza regułę, że nabór prowadzić będą dyrektor generalny i dyrektorzy okręgowi Służby Więziennej. Ogłoszenia o naborze będą publikowane według jednolitej zasady. Powstanie ranking kandydatów, który pozwoli im na wybór jednostki pełnienia służby.

Utworzone zostaną również listy wakatów w poszczególnych obszarach i okręgach Służby Więziennej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 09:08
+1
Mieszkam we Włodawie i mogę wymienić conajmniej kilka nazwisk które zostały przyjęte przez znajomości. Ojciec odchodzi na emeryture, przychodzi syn. To ściśle zamknięta grupa, osoba z poza tego środowiska nie ma szans na prace w zakładzie. Na teście sprawności fizycznej wygrywaja ludzie z poza zakładu bo się przygotowują, dostają się natomiast miernoty czy to fizyczne czy intelektualne.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 03:05
+1
Ja musialem wyjechac z Wlodawy do Anglii,bo czlowiek nie mial szans na prace mimo skonczonych studiow prawniczych. Nie moglem znalezc zarowno we Wlodawie ( mam na mysli tej lepszej ) bo wszedzie uklady. Slyszalem o tej rodzinie Krolow w wiezieniu ze stary pozalatwial tym swoim synom prace po znajmosci,ale tam jest mnostwo innych rodzin,powinni posprawdzac jak dostali prace bo to jest skandal!!! Ludzie ucza sie cale zycie a bezmozgi po znajomosci maja prace to pytam sie po huk uczyc sie!
Avatar
wkórwiony / 14 sierpnia 2019 r. o 15:21
0
zk czarne sami kolesie po ciociach wujkach i po znajomości w szczególności jak ktoś ma dojście do Wypycha byłego dyrektora z Koszalina to ma pracę pół czarnego Złotowa to jego przydupasy chory *** system czy ktoś to kontroluje banda skorumpowanych świń jebać Was
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 21:39
0
Do goscia ktory pisze o podpie... Matole bez szkoly,pytam sie co Ty popierasz chory system w ktorym glaby bez szkoly dostaja panstwowe stanowiska. To jest bardzo istotne zeby uregulowac system przyjmowania na takie stanowiska poniewaz na tych stanowiskach osoby musza cos soba prezentowac( szkola, jezyki obce) a nie kryterium znajomosci... Jeszcze trzeba bedzie troche czasu zeby to pozmienialo sie
Avatar
potwierdzam / 22 grudnia 2017 r. o 19:52
0
komuch napisał:
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "wyzwalali".  
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "w... rozwiń
Avatar
komuch / 22 grudnia 2017 r. o 15:01
0
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym. rozwiń
Avatar
normalka / 22 grudnia 2017 r. o 12:59
0
już 27 lat temu jak nie dałam w łapę o przyjęcie mnie do pracy po powrocie z wychowawczego w jednej z państwowych instytucji to mnie nie przyjęli do pracy. Także państwowe instytucje to jest twór dla rodziny, znajomych, partii rządzących 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 12:35
0
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina, scenariusz prlowskiego awansu jest ten sam, czyli - bmw.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 10:51
0
przyjrzyjcie się innym ZK na scianie wschodniej
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 10:14
0
Widać Włodawa to piękne miasto skoro zjeżdżają się tam do pracy osoby z większych niedaleko położonych miast i dostają tam pracę.
Avatar
wkórwiony / 14 sierpnia 2019 r. o 15:21
0
zk czarne sami kolesie po ciociach wujkach i po znajomości w szczególności jak ktoś ma dojście do Wypycha byłego dyrektora z Koszalina to ma pracę pół czarnego Złotowa to jego przydupasy chory *** system czy ktoś to kontroluje banda skorumpowanych świń jebać Was
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 21:39
0
Do goscia ktory pisze o podpie... Matole bez szkoly,pytam sie co Ty popierasz chory system w ktorym glaby bez szkoly dostaja panstwowe stanowiska. To jest bardzo istotne zeby uregulowac system przyjmowania na takie stanowiska poniewaz na tych stanowiskach osoby musza cos soba prezentowac( szkola, jezyki obce) a nie kryterium znajomosci... Jeszcze trzeba bedzie troche czasu zeby to pozmienialo sie
Avatar
potwierdzam / 22 grudnia 2017 r. o 19:52
0
komuch napisał:
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "wyzwalali".  
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "w... rozwiń
Avatar
komuch / 22 grudnia 2017 r. o 15:01
0
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym. rozwiń
Avatar
normalka / 22 grudnia 2017 r. o 12:59
0
już 27 lat temu jak nie dałam w łapę o przyjęcie mnie do pracy po powrocie z wychowawczego w jednej z państwowych instytucji to mnie nie przyjęli do pracy. Także państwowe instytucje to jest twór dla rodziny, znajomych, partii rządzących 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 12:35
0
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina, scenariusz prlowskiego awansu jest ten sam, czyli - bmw.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 12:12
-1
aaaaa no i są bydlaczki podpierda...czki Wigilia tuż tuż a Bozia patrzy i ukarze bydlaczki pod...czki ukarze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 10:51
0
przyjrzyjcie się innym ZK na scianie wschodniej
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 10:14
0
Widać Włodawa to piękne miasto skoro zjeżdżają się tam do pracy osoby z większych niedaleko położonych miast i dostają tam pracę.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 r. o 09:29
0
sama prawda głebokiej prowincji, gdzie bieda z praca , a byle jaka fuszka to na wage złota i zasada antka żony brat rodzony i nie matura a chec szczera................. hahhahaah ale tak jest w miescinach wschodnich; nic tylko wiac do wawki, kraka czy wrocka
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.