Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 listopada 2013 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Radni z Biłgoraja: Bramy piekielne Kościoła nie przemogą

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 45 A A
Rada Powiatu Biłgorajskiej stanowisko przyjęła na ostatniej sesji (http://www.bilgorajski.pl)
Rada Powiatu Biłgorajskiej stanowisko przyjęła na ostatniej sesji (http://www.bilgorajski.pl)

Dziennikarze "inspirują falę oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń” godzącą w księży i biskupów – twierdzą radni powiatu biłgorajskiego. Dlatego postanowili wstawić się za duchownymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stanowisko w obronie Kościoła katolickiego rada powiatu przyjęła w ostatni czwartek. Stanowisko przedstawił wicestarosta Stanisław Schodziński i zaproponował, żeby przyjąć je przez aklamację. Ponieważ nikt nie zaprotestował tak też się stało.

Radnym powiatowym działania mediów przypominają "niechlubne czasy okresu PRL”. Twierdzą, że "szczególna fala ataków” dotknęła arcybiskupów Henryka Hosera i Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. "Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyki in vitro i żądanie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii” – grzmią radni. Czują się w obowiązku zaprotestować – wszak na budynku starostwa wiszą tablice z Dekalogiem.
Radni idą jednak dalej. "Uderzenie dziennikarzy piszących na zamówienie środowisk genderowskich przypomina nam niechlubne ataki na Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończone Jego internowaniem, czy też brutalne ataki na Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę zakończone bestialskim morderstwem dokonanym przez aparat bezpieczeństwa” – czytamy w stanowisku.

Samorządowcy wzywają dziennikarzy do obrony cywilizacji chrześcijańskiej. "Kościół w Polsce, na czele ze swoimi kapłanami nie poddał się niemieckiemu nazizmowi ani dyktaturze komunistycznej. Nie ulegnie też dyktaturze genderowej antykulturowej zachodniej rewolucji. Bramy piekielne Kościoła nie przemogą” – kończą.

Przewodniczący rady Mirosław Późniak nie chciał dyskutować o stanowisku. – Jako katolik chciałbym, żeby Kościół poradził sobie m. in. ze sprawą pedofilii. Chcę pomóc, jak tylko mogę – stwierdził.

Stanowisko Rady Powiatu w Biłgoraju w obronie Kościoła Katolickiego z dnia 31 października 2013 r.

W ostatnim okresie obserwujemy zmasowany atak środków masowego przekazu na księży i biskupów Kościoła Katolickiego w Polsce. Dziennikarze wielu stacji telewizyjnych (w tym TVP), internetu, gazet i czasopism inspirują falę oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń. Jako radni Rady Powiatu w Biłgoraju pragniemy stanowczo zaprotestować przeciw tym haniebnym praktykom przypominającym niechlubne czasy okresu PRL i stanąć w obronie naszych duszpasterzy.

Szczególnie fala tych ataków dotknęła księży arcybiskupów: Henryka Hosera – ordynariusza Diecezji Warszawsko – Praskiej i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józefa Michalika. Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyki in vitro i żądanie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii.

Jako radni Rady Powiatu jesteśmy w sumieniu zobowiązani sprzeciwić się tym pomówieniom i manipulacjom, chociażby ze względu na fakt, że na budynku naszego Starostwa znajdują się tablice Dekalogu z pełnym tekstem 10 przykazań, które są dla nas nadrzędne, a Rada Powiatu w Biłgoraju w dniu 26.10.2006r. przyjęła stanowisko o ustanowieniu patronem Ziemi Biłgorajskiej Św. Stanisława Biskupa Męczennika, który oddał życie za publiczny ład moralny.

Dziennikarskie osądy i ferowane medialne wyroki wobec osób duchownych to wypróbowana strategia, którą znamy już z doświadczenia. Uderzenie dziennikarzy piszących na zamówienie środowisk genderowskich przypomina nam niechlubne ataki na Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończone Jego internowaniem, czy też brutalne ataki na Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę zakończone bestialskim morderstwem dokonanym przez aparat bezpieczeństwa. Uderzenie

w najważniejszą osobę w Episkopacie Polski ma na celu osłabienie autorytetu Kościoła, rozproszenie i podział jego wiernych.

Będąc wyznawcami Kościoła Katolickiego brońmy dobrego Jego imienia i nie pozwólmy na odbieranie Kościołowi prawa do zabierania głosu w kwestii wartości narodowych, społecznych i rodzinnych. Równocześnie zwracamy się do dziennikarzy, którym droga jest prawda o naturze i ostatecznym przeznaczeniu człowieka do obrony cywilizacji chrześcijańskiej. Ksiądz metropolita arcybiskup Józef Michalik stojący na czele naszej Archidiecezji Przemyskiej jest wiernym i odważnym pasterzem Kościoła Chrystusowego, który odwołuje się do podstawowych wartości ewangelicznych prawd wiary zwracając uwagę na zagrożenia życia moralnego w naszej Ojczyźnie. Dzisiejsi siewcy niemoralności, chcący zawładnąć umysłami wiernych są na usługach niektórych środowisk biznesowych i politycznych, dla których propaganda wynaturzeń i rozwiązłości jest naczelnym celem.

Rada Powiatu w Biłgoraju staje w obronie tysięcy gorliwych kapłanów, zakonników i biskupów, którzy prowadzą wiernych Chrystusowymi drogami, którzy bronią naszej polskiej tożsamości, patriotyzmu, wiary oraz przestrzegania zasad Dekalogu w życiu publicznym. Nie ulegajmy dyktatowi i psychozie deprawatorów moralności odwracających pojęcia dobra i zła. Kościół w Polsce, na czele ze swoimi kapłanami nie poddał się niemieckiemu nazizmowi ani dyktaturze komunistycznej. Nie ulegnie też dyktaturze genderowej antykulturowej zachodniej rewolucji. Bramy piekielne kościoła nie przemogą.


Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju Mirosław Późniak

Biłgoraj, 31.10.2013 r.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szach-mat z Trójmiasta / 12 listopada 2013 r. o 11:05
0

Jak jadę w rodzinne strony do Trójmiasta, to się mnie pytają , czy to prawda że wjeżdżając do Biłgoraja trzeba pokazać zaświadczenie o przystąpieniu do spowiedzi i komunii, śmieją się, że Biłgoraj to bastion ciemnoty , ignorancji i zacofania, coż tym razem sie nie wyłgam, bo mają dowód czarno na białym;

Avatar
Ewa / 7 listopada 2013 r. o 12:59
0

W centrum miasta, naprzeciw kościoła w Biłgoraju jest skwer. Ławki zapyziałe, stół z farby obłazi,ale niech tam Zieleń chroni przed ulicą, zasiadam z gazetą. Najpierw przeszkadza fetor byłego piwa, potem się orientuję,że to miejsce ma stałych lokatorów. Pan,pani,jeszcze jeden pan. Bez żenady wyjmują wódę i piwo,majówkują, są u siebie. Z ich rozmowy wynika,że byli tu wczoraj, przedwczoraj,nawet nocą,że to stałe miejsce spotkań towarzyskich. 

Kompromitacja Biłgoraja przebiega równolegle;

     Zadufki w Radzie nadymają się posłannictwem zbawiania nie zniżą się do zajmowania się sprawami codzienności.

    Lumpy na skwerze obejmują w posiadanie reprezentację miasta.

   Gratuluję!

W centrum miasta, naprzeciw kościoła w Biłgoraju jest skwer. Ławki zapyziałe, stół z farby obłazi,ale niech tam Zieleń chroni przed ulicą, zasiadam z gazetą. Najpierw przeszkadza fetor byłego piwa, potem się orientuję,że to miejsce ma stałych lokatorów. Pan,pani,jeszcze jeden pan. Bez żenady wyjmują wódę i piwo,majówkują, są u siebie. Z ich rozmowy wynika,że byli tu wczoraj, przedwczoraj,nawet nocą,że to stałe miejsce spotkań towarzyskich. 

Kompromitacja Biłgoraja przebiega równolegle;

     Zadufki w Radz... rozwiń

Avatar
Karol / 6 listopada 2013 r. o 16:26
0

Rozdział państwa od kościoła w pełnej krasie! "Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyki in vitro i żądanie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii. " - prawda jednak jest taka że "ideolodzy gender" nie muszą robić z KK siedliska pedofil - sam z siebie robi cakiem dobrze. :D

Avatar
sosna / 6 listopada 2013 r. o 12:29
0

Ciemnota, kołtuństwo, zakłamanie i służalczość.

Avatar
Zygmunt / 6 listopada 2013 r. o 11:08
0

A po co ?Piekło jest tam od zawsze !!!!!

Avatar
Gil / 6 listopada 2013 r. o 05:30
0

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz ludzka i ta twarz [/size]rozmawia ze mną (z brzucha). Jeżeli jakiś lekarz chce mi to wytłumaczyć medycznie, to powiem – proszę iść do psychiatry, doktorze. A ja to widziałem.
Ks. J. Cielecki: nie wierzyłem w opętania, do czasu… Neapolitanka, mówi do mnie czystą polszczyzną “a teraz powiem ci twój pierwszy grzech, żebyś wiedział…[/size]

Ja też to widziałem ! Byłem wtedy z kolegami w kinie :)


http://www.epiotrkow.pl/artykul/5,13133,1

rozwiń
Avatar
Limo / 6 listopada 2013 r. o 05:17
0

Jelonka czy JUDE ??


Ale macie radnych ! Do kabaretu by się nadawali Bardziej niż do władzy :)
Avatar
Janusz / 6 listopada 2013 r. o 05:13
0

Panie Darku - żartem jest dzisiejszy świat "cywilizowany" gdzie w zgodzie z prawem zabija się dzieci, starców, ludzie nie mają pracy, osoby tej samej płci wchodzą w związki małżeńskie. Proszę się obudzić i zastanowić do czego to doprowadzi. Jedyna nadzieja w BOGU.


Czy Bóg da nam pracę ? Zbuduje fabryki, zakłady ? Wiem, że nie samym chlebem człowiek żyje aczkolwiek wolę mieć pracę i na ten chleb zarobić niż modlić się aby Bóg mi dał bochenek.
Avatar
Molestyn / 6 listopada 2013 r. o 05:07
0
W Biłgoraju miastem kieruje rada miasta czy rada parafialna ? Rozumiem, że może ktomuś się zdarzy palnąć gafę ...ale zbiorowo ?
Avatar
Gość / 5 listopada 2013 r. o 23:42
0

Czy to żart ? Kiedy pierwszy raz przeczytałem uchwałę Panów Radnych, myślałem, że to żart, chociaż do kwietnia jeszcze daleko. Panowie, mamy XXI wiek, jesteście dorosłymi ludźmi i piszecie takie rzeczy? Tyle się mówi o protekcji, kumoterstwie, a Panowie popieracie (w zamian za co ?) jedną z organizacji. Proszę zajrzeć do Konstytucji, poczytać o rozdziale Państwa od kościoła. Można mieć tylko nadzieję, że jeśli taki dokument zobaczą wyborcy, to po prostu będą się wstydzić. Za Panów.

Panie Darku - żartem jest dzisiejszy świat "cywilizowany" gdzie w zgodzie z prawem zabija się dzieci, starców, ludzie nie mają pracy, osoby tej samej płci wchodzą w związki małżeńskie. Proszę się obudzić i zastanowić do czego to doprowadzi. Jedyna nadzieja w BOGU.

Panie Darku - żartem jest dzisiejszy świat "cywilizowany" gdzie w zgodzie z prawem zabija się dzieci, starców, ludzie nie mają pracy, osoby tej samej płci wchodzą w związki małżeńskie. Proszę się obudzić i zastanowić do czego to doprowadzi. Jedyna nadzieja w BOGU.

rozwiń
Avatar
szach-mat z Trójmiasta / 12 listopada 2013 r. o 11:05
0

Jak jadę w rodzinne strony do Trójmiasta, to się mnie pytają , czy to prawda że wjeżdżając do Biłgoraja trzeba pokazać zaświadczenie o przystąpieniu do spowiedzi i komunii, śmieją się, że Biłgoraj to bastion ciemnoty , ignorancji i zacofania, coż tym razem sie nie wyłgam, bo mają dowód czarno na białym;

Avatar
Ewa / 7 listopada 2013 r. o 12:59
0

W centrum miasta, naprzeciw kościoła w Biłgoraju jest skwer. Ławki zapyziałe, stół z farby obłazi,ale niech tam Zieleń chroni przed ulicą, zasiadam z gazetą. Najpierw przeszkadza fetor byłego piwa, potem się orientuję,że to miejsce ma stałych lokatorów. Pan,pani,jeszcze jeden pan. Bez żenady wyjmują wódę i piwo,majówkują, są u siebie. Z ich rozmowy wynika,że byli tu wczoraj, przedwczoraj,nawet nocą,że to stałe miejsce spotkań towarzyskich. 

Kompromitacja Biłgoraja przebiega równolegle;

     Zadufki w Radzie nadymają się posłannictwem zbawiania nie zniżą się do zajmowania się sprawami codzienności.

    Lumpy na skwerze obejmują w posiadanie reprezentację miasta.

   Gratuluję!

W centrum miasta, naprzeciw kościoła w Biłgoraju jest skwer. Ławki zapyziałe, stół z farby obłazi,ale niech tam Zieleń chroni przed ulicą, zasiadam z gazetą. Najpierw przeszkadza fetor byłego piwa, potem się orientuję,że to miejsce ma stałych lokatorów. Pan,pani,jeszcze jeden pan. Bez żenady wyjmują wódę i piwo,majówkują, są u siebie. Z ich rozmowy wynika,że byli tu wczoraj, przedwczoraj,nawet nocą,że to stałe miejsce spotkań towarzyskich. 

Kompromitacja Biłgoraja przebiega równolegle;

     Zadufki w Radz... rozwiń

Avatar
Karol / 6 listopada 2013 r. o 16:26
0

Rozdział państwa od kościoła w pełnej krasie! "Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyki in vitro i żądanie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii. " - prawda jednak jest taka że "ideolodzy gender" nie muszą robić z KK siedliska pedofil - sam z siebie robi cakiem dobrze. :D

Avatar
sosna / 6 listopada 2013 r. o 12:29
0

Ciemnota, kołtuństwo, zakłamanie i służalczość.

Avatar
Zygmunt / 6 listopada 2013 r. o 11:08
0

A po co ?Piekło jest tam od zawsze !!!!!

Avatar
Gil / 6 listopada 2013 r. o 05:30
0

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz ludzka i ta twarz [/size]rozmawia ze mną (z brzucha). Jeżeli jakiś lekarz chce mi to wytłumaczyć medycznie, to powiem – proszę iść do psychiatry, doktorze. A ja to widziałem.
Ks. J. Cielecki: nie wierzyłem w opętania, do czasu… Neapolitanka, mówi do mnie czystą polszczyzną “a teraz powiem ci twój pierwszy grzech, żebyś wiedział…[/size]

Ja też to widziałem ! Byłem wtedy z kolegami w kinie :)


http://www.epiotrkow.pl/artykul/5,13133,1

rozwiń
Avatar
Limo / 6 listopada 2013 r. o 05:17
0

Jelonka czy JUDE ??


Ale macie radnych ! Do kabaretu by się nadawali Bardziej niż do władzy :)
Avatar
Janusz / 6 listopada 2013 r. o 05:13
0

Panie Darku - żartem jest dzisiejszy świat "cywilizowany" gdzie w zgodzie z prawem zabija się dzieci, starców, ludzie nie mają pracy, osoby tej samej płci wchodzą w związki małżeńskie. Proszę się obudzić i zastanowić do czego to doprowadzi. Jedyna nadzieja w BOGU.


Czy Bóg da nam pracę ? Zbuduje fabryki, zakłady ? Wiem, że nie samym chlebem człowiek żyje aczkolwiek wolę mieć pracę i na ten chleb zarobić niż modlić się aby Bóg mi dał bochenek.
Avatar
Molestyn / 6 listopada 2013 r. o 05:07
0
W Biłgoraju miastem kieruje rada miasta czy rada parafialna ? Rozumiem, że może ktomuś się zdarzy palnąć gafę ...ale zbiorowo ?
Avatar
Gość / 5 listopada 2013 r. o 23:42
0

Czy to żart ? Kiedy pierwszy raz przeczytałem uchwałę Panów Radnych, myślałem, że to żart, chociaż do kwietnia jeszcze daleko. Panowie, mamy XXI wiek, jesteście dorosłymi ludźmi i piszecie takie rzeczy? Tyle się mówi o protekcji, kumoterstwie, a Panowie popieracie (w zamian za co ?) jedną z organizacji. Proszę zajrzeć do Konstytucji, poczytać o rozdziale Państwa od kościoła. Można mieć tylko nadzieję, że jeśli taki dokument zobaczą wyborcy, to po prostu będą się wstydzić. Za Panów.

Panie Darku - żartem jest dzisiejszy świat "cywilizowany" gdzie w zgodzie z prawem zabija się dzieci, starców, ludzie nie mają pracy, osoby tej samej płci wchodzą w związki małżeńskie. Proszę się obudzić i zastanowić do czego to doprowadzi. Jedyna nadzieja w BOGU.

Panie Darku - żartem jest dzisiejszy świat "cywilizowany" gdzie w zgodzie z prawem zabija się dzieci, starców, ludzie nie mają pracy, osoby tej samej płci wchodzą w związki małżeńskie. Proszę się obudzić i zastanowić do czego to doprowadzi. Jedyna nadzieja w BOGU.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odkrycie podczas prac budowlanych. "Nie pierwszy raz znajdujemy mury w tej okolicy"
ZDJĘCIA
galeria

Odkrycie podczas prac budowlanych. "Nie pierwszy raz znajdujemy mury w tej okolicy"

Piwnicę jednej z kamienic zburzonych przez hitlerowców odsłoniła koparka na budowie przyłącza ciepłowniczego do lubelskiego Zamku. W tym miejscu znajdowała się dzielnica żydowska, której mieszkańcy zostali wymordowani w obozie zagłady w Bełżcu.

Niemcy budują ogrodzenie na granicy z Polską w obawie przez afrykańskim pomorem świń
film

Niemcy budują ogrodzenie na granicy z Polską w obawie przez afrykańskim pomorem świń

Niemcy. Na granicy polsko-niemieckiej rozpoczęto budowę płotu, który ma ograniczyć rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń. 10 września Niemcy potwierdzili pierwszy przypadek u dzika, który padł w Brandenburgii. Podjęto wtedy decyzję o zastąpieniu tymczasowego płotu, który powstał w grudniu 2019 roku, bardziej stabilnym ogrodzeniem.

Koło Lublina ma powstać fabryka karmy dla zwierząt. Czy firma przekona mieszkańców?

Koło Lublina ma powstać fabryka karmy dla zwierząt. Czy firma przekona mieszkańców?

200 nowych miejsc pracy, 2,5 mln zł rocznie z podatków i zero uciążliwości. Tak firma Panattoni przekonuje do ulokowania w gminie Niemce fabryki karmy dla zwierząt.

Motor Lublin - Garbarnia Kraków (relacja na żywo)

Motor Lublin - Garbarnia Kraków (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Motor Lublin - Garbarnia Kraków. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19.30.

Miliarder zbuduje boiska w Lublinie. Znamy szczegóły inwestycji Zbigniewa Jakubasa

Miliarder zbuduje boiska w Lublinie. Znamy szczegóły inwestycji Zbigniewa Jakubasa

Zbudowanie w Lublinie piłkarskiego centrum treningowego zapowiada Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków, który w przyszłym tygodniu zostanie głównym udziałowcem Motoru Lublin. Nowe obiekty chce wykonać w ekspresowym tempie. Zamierza też wywindować Motor do ekstraklasy

Godzinami bili i gwałcili młodego chłopaka. Sąd w Lublinie uniewinnił tylko dziewczynę
galeria

Godzinami bili i gwałcili młodego chłopaka. Sąd w Lublinie uniewinnił tylko dziewczynę

Od sześciu do dziesięciu lat więzienia. To kary dla trzech młodych mężczyzn, którzy wyjątkowo brutalnie znęcali się nad swoim znajomym. Dotkliwie go pobili i gwałcili za pomocą różnych przedmiotów.

Pszczółka Start Lublin kontra Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski

Pszczółka Start Lublin kontra Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski

Pszczółka Start Lublin w sobotę zmierzy się z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. W ekipie Davida Dedka powinien już zadebiutować nowy podkoszowy – Josh Sharma

Lublin zaprasza na PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski. AZS UMCS chce odzyskać tytuł

Lublin zaprasza na PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski. AZS UMCS chce odzyskać tytuł

Już w sobotę w Lublinie będzie można podziwiać gwiazdy lekkiej atletyki w ramach PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski. AZS UMCS celuje w miejsce na najwyższym stopniu podium

"Nerwica Natręctw" w Centrum Spotkania Kultur
28 września 2020, 17:00

"Nerwica Natręctw" w Centrum Spotkania Kultur

Spektakl "Nerwica Natręctw" w reżyserii Artura Barcisia będzie można zobaczyć dwukrotnie w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Przedstawienie zostanie wystawione w poniedziałek, 28 września o godz. 17 i 20.

Koronawirus w puławskim starostwie. Ważny wydział zamknięty
covid-19

Koronawirus w puławskim starostwie. Ważny wydział zamknięty

U jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Puławach wykryto Covid-19. Władze powiatu zdecydowały o zawieszeniu działalności całego Wydziału Komunikacji i Dróg.

Rząd porozumiał się z górnikami. „Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż”
film

Rząd porozumiał się z górnikami. „Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż”

Katowice. Związkowcy i delegacja rządowa podpisały porozumienie w sprawie tempa i zasad transformacji górnictwa. Tym samym udało się zakończyć trwający od poniedziałku (21.09) protest podziemny w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Ostatnia kopalnia węgla zostanie zamknięta w 2049 roku.

Urzędnicy marszałka dostali łomot od uczniów z małej szkoły koło Ryk
galeria

Urzędnicy marszałka dostali łomot od uczniów z małej szkoły koło Ryk

Mecz był promocją akcji sportowej „Z podwórka na boisko” a także okazją do sprawdzenia boiska powstałego z funduszy unijnych. Dzieciaki z Bazanowa wygrały 10:5.

LKS Tęcza Kraśnik wydaje oświadczenie: "Chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń"

LKS Tęcza Kraśnik wydaje oświadczenie: "Chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń"

- W związku z rosnącą popularnością naszego klubu, ze względu na ostatnie okoliczności, które miały miejsce w mieście Kraśnik, chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach - takie oświadczenie, wystosowane przez klub piłkarski LKS Tęcza Kraśnik, pojawiło się dzisiaj w mediach społecznościowych. Zarząd apeluje o to, aby kojarzyć tę drużynę wyłącznie ze sportem.

Wielcy zwycięzcy i mniejsi wygrani. „Przepraszam, że to znowu my”
Złota setka 2019
galeria
film

Wielcy zwycięzcy i mniejsi wygrani. „Przepraszam, że to znowu my”

PGE Dystrybucja zajęła pierwsze miejsce w „Złotej Setce 2019” Dziennika Wschodniego. Ta wielka spółka zwyciężyła po raz kolejny, ale jak mówiono podczas uroczystej gali finałowej równie ważne są mniejsze firmy, które pomogą nam przetrwać kryzys.

Elektryczny autobus powróci w przyszłym tygodniu do Lubartowa

Elektryczny autobus powróci w przyszłym tygodniu do Lubartowa

W przyszłym tygodniu na ulice Lubartowa wraca elektryczny autobus. Przejazd tym pojazdem, tak jak poprzedni, będzie bezpłatny.