Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 stycznia 2014 r.
12:10
Edytuj ten wpis

Szalona jazda kierowcy volvo. 25 punktów i 1200 zł mandatu

2 17 A A

25 punktów karnych dostał pirat drogowy, którego zatrzymali tomaszowscy policjanci. Mężczyzna straci prawo jazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 20.40. Policjanci w nieoznakowanym samochodzie w miejscowości Tarnawatka Tartak zauważyli jadącego z dużą prędkością kierowcę osobowego volvo. Wideorejestrator zapisał prędkość 123 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 70 km/h. Chwilę później w tej samej miejscowości kierujący wyprzedził inny pojazd na oznakowanym skrzyżowaniu. Kilkaset metrów dalej w Dąbrowie Tomaszowskiej mężczyzna pędził z prędkością 177 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h. Policjanci zatrzymali pirata, zanim ten wjechał do miasta. Zgodnie z taryfikatorem, mężczyzna dostał mandaty na łączną kwotę 1200 złotych. Na jego konto wpłynęło również 25 punktów karnych. Teraz czeka go utrata dokumentu i nowy egzamin.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poniedziałkowy kierowca / 8 stycznia 2014 r. o 00:29

(...)
Ale policjanci też nie dopełnili swoich obowiązków.
Po stwierdzeniu popełnienia wykroczenia powinni bez zbędnej zwłoki zatrzymać winowajcę, a nie inkasować kolejne wykroczenia i obserwować co się będzie dalej działo.
Idąc myślą stróżów prawa - np. ktoś zabija człowieka a oni się przyglądają i czekają jak zabije jeszcze kilku będzie wtedy większy wyrok.

Idiota czy prowokator?

Mam nadzieję ze przeczyta to Komendant Wojewódzki Policji i postara się by kierujący nieoznakowanym samochodem policyjny też dostanie mandat i naganę za niedopełnienie obowiązków.

(...)

Policjanci tez przekroczyli swoje uprawnienia.
po pierwszym stwierdzonym wykroczeniu powinni właczyć sygnał świetlne i dziękowe go zatrzymać.

Co by było gdyby podczas wyprzedzania kogoś zabił?

Policyjne auto jest pojazdem uprzewilijowanym jak wysyła sygnał dzwiękowy i  niebieskie sygnały świetlne.

Mam nadzieję ze obaj kierowcy zostaną surowo ukarani

Idiota czy prowokator?

e:18px;">Idiota czy prowokator?

rozwiń
Avatar
poniedziałkowy kierowca / 8 stycznia 2014 r. o 00:25

Dlaczego nie zatrzymali go po pierwszym wykroczeniu?Jakby jezdzili za nim dluzej to by ze 200 uzbierali !!!! hahahah

I o to właśnie chodzi, żeby takich jaskiniowców tak walnąć, żeby zabolało!

Brawo gliny - tak właśnie trzeba z tym drogowym bydłem, bo jeszcze trochę i normalny człowiek nie będzie miał czego szukać na drogach zdominowanych przez różnej maści półgłówków i inną patologiczną hołotę!

Avatar
Gość / 7 stycznia 2014 r. o 23:06
Dlaczego nie zatrzymali go po pierwszym wykroczeniu?Jakby jezdzili za nim dluzej to by ze 200 uzbierali !!!! hahahah
Avatar
takijeden / 7 stycznia 2014 r. o 23:00
. Poza tym radiowóz który nie wysyła sygnałów świetlnych i dzwiekowych nie jest pojazdem uprzywilejowanym więc też łamie przepisy.

Jednak gdy mierzy czyjąś prędkość lub ujawnia inne wykroczenia,ma zastosowanie zasada:Non facit fraudem, qui facit, quod debet. Oznacza to mniej więcej:Nie czyni bezprawia, kto spełnia swą powinność...

Avatar
OLO / 7 stycznia 2014 r. o 21:05

PYTANIE DO SPECJALISTY?  Czy samochód nieoznakowny który dojeżdzą do samochodu mierzy prawdziwą predkość , czy musi jechać w stałej odległości  to jest prawdziwy pomiar szybkości .


PYTANIE DO SPECJALISTY?  Czy samochód nieoznakowny który dojeżdzą do samochodu mierzy prawdziwą predkość , czy musi jechać w stałej odległości  to jest prawdziwy pomiar szybkości .

NIE

Policyjne auto nie mierzy niczyjej prędkości prócz swojej. Tam nie ma radaru który mierzy prędkosć innego pojazdu.

Jest mierzona wyłaćznie predkosć radiowozu. Poza tym radiowóz który nie wysyła sygnałów świetlnych i dzwiekowych nie jest pojazdem uprzywilejowanym więc też łamie przepisy.

NIE

Policyjne auto nie mierzy niczyjej prędkości prócz swojej. Tam nie ma radaru który mierzy prędkosć innego pojazdu.

Jest mierzona wyłaćznie predkosć radiowozu. Poza tym radiowóz który nie wysyła sygnałów świetlnych i dzwiekowych nie jest pojazdem uprzywilejowanym więc też łamie przepisy.

rozwiń
Avatar
Irek / 7 stycznia 2014 r. o 19:39

Oczywiście, że video rejestrator jadąc ze zmienną prędkością, mierzy prędkość radiowozu, a nie auta przed nim. Jeżeli radiowóz i pojazd przed nim jadą z tą sama prędkością, wtedy pomiar jest wiarygodny, ale Milicjant Ci tego nie powie

Avatar
iX / 7 stycznia 2014 r. o 18:51

kolo Puław jechałem na tempomacie 114 (gps), 120 (licznik) , panowie policjanci zrobili mi wynik 141, nie było dyskusji, plan wykonali ...

Avatar
ralf / 7 stycznia 2014 r. o 18:42

Ciekawie czy policjancji którzy go ścigali byli trzeżw gdyż teraz to może być różnie ale oczywiście ich nikt nie badał alkomatem.

Avatar
szofer / 7 stycznia 2014 r. o 18:26

PYTANIE DO SPECJALISTY?  Czy samochód nieoznakowny który dojeżdzą do samochodu mierzy prawdziwą predkość , czy musi jechać w stałej odległości  to jest prawdziwy pomiar szybkości .

Avatar
Cogito / 7 stycznia 2014 r. o 15:03

Po stwierdzeniu pierwszego wykroczenie nie mogli go zatrzymać? Jechali za nim aby uzbierał więcej punktow karnych  i tym samym wyższy mandat.

Policjanci od razu przystąpili do zatrzymania. Ale ten "Zientarski" zdążył w międzyczasie popełnić inne wykroczenia. Bardzo dobrze, że oprócz mandatu czeka go jeszcze utrata prawa jazdy.

Avatar
poniedziałkowy kierowca / 8 stycznia 2014 r. o 00:29

(...)
Ale policjanci też nie dopełnili swoich obowiązków.
Po stwierdzeniu popełnienia wykroczenia powinni bez zbędnej zwłoki zatrzymać winowajcę, a nie inkasować kolejne wykroczenia i obserwować co się będzie dalej działo.
Idąc myślą stróżów prawa - np. ktoś zabija człowieka a oni się przyglądają i czekają jak zabije jeszcze kilku będzie wtedy większy wyrok.

Idiota czy prowokator?

Mam nadzieję ze przeczyta to Komendant Wojewódzki Policji i postara się by kierujący nieoznakowanym samochodem policyjny też dostanie mandat i naganę za niedopełnienie obowiązków.

(...)

Policjanci tez przekroczyli swoje uprawnienia.
po pierwszym stwierdzonym wykroczeniu powinni właczyć sygnał świetlne i dziękowe go zatrzymać.

Co by było gdyby podczas wyprzedzania kogoś zabił?

Policyjne auto jest pojazdem uprzewilijowanym jak wysyła sygnał dzwiękowy i  niebieskie sygnały świetlne.

Mam nadzieję ze obaj kierowcy zostaną surowo ukarani

Idiota czy prowokator?

e:18px;">Idiota czy prowokator?

rozwiń
Avatar
poniedziałkowy kierowca / 8 stycznia 2014 r. o 00:25

Dlaczego nie zatrzymali go po pierwszym wykroczeniu?Jakby jezdzili za nim dluzej to by ze 200 uzbierali !!!! hahahah

I o to właśnie chodzi, żeby takich jaskiniowców tak walnąć, żeby zabolało!

Brawo gliny - tak właśnie trzeba z tym drogowym bydłem, bo jeszcze trochę i normalny człowiek nie będzie miał czego szukać na drogach zdominowanych przez różnej maści półgłówków i inną patologiczną hołotę!

Avatar
Gość / 7 stycznia 2014 r. o 23:06
Dlaczego nie zatrzymali go po pierwszym wykroczeniu?Jakby jezdzili za nim dluzej to by ze 200 uzbierali !!!! hahahah
Avatar
takijeden / 7 stycznia 2014 r. o 23:00
. Poza tym radiowóz który nie wysyła sygnałów świetlnych i dzwiekowych nie jest pojazdem uprzywilejowanym więc też łamie przepisy.

Jednak gdy mierzy czyjąś prędkość lub ujawnia inne wykroczenia,ma zastosowanie zasada:Non facit fraudem, qui facit, quod debet. Oznacza to mniej więcej:Nie czyni bezprawia, kto spełnia swą powinność...

Avatar
OLO / 7 stycznia 2014 r. o 21:05

PYTANIE DO SPECJALISTY?  Czy samochód nieoznakowny który dojeżdzą do samochodu mierzy prawdziwą predkość , czy musi jechać w stałej odległości  to jest prawdziwy pomiar szybkości .


PYTANIE DO SPECJALISTY?  Czy samochód nieoznakowny który dojeżdzą do samochodu mierzy prawdziwą predkość , czy musi jechać w stałej odległości  to jest prawdziwy pomiar szybkości .

NIE

Policyjne auto nie mierzy niczyjej prędkości prócz swojej. Tam nie ma radaru który mierzy prędkosć innego pojazdu.

Jest mierzona wyłaćznie predkosć radiowozu. Poza tym radiowóz który nie wysyła sygnałów świetlnych i dzwiekowych nie jest pojazdem uprzywilejowanym więc też łamie przepisy.

NIE

Policyjne auto nie mierzy niczyjej prędkości prócz swojej. Tam nie ma radaru który mierzy prędkosć innego pojazdu.

Jest mierzona wyłaćznie predkosć radiowozu. Poza tym radiowóz który nie wysyła sygnałów świetlnych i dzwiekowych nie jest pojazdem uprzywilejowanym więc też łamie przepisy.

rozwiń
Avatar
Irek / 7 stycznia 2014 r. o 19:39

Oczywiście, że video rejestrator jadąc ze zmienną prędkością, mierzy prędkość radiowozu, a nie auta przed nim. Jeżeli radiowóz i pojazd przed nim jadą z tą sama prędkością, wtedy pomiar jest wiarygodny, ale Milicjant Ci tego nie powie

Avatar
iX / 7 stycznia 2014 r. o 18:51

kolo Puław jechałem na tempomacie 114 (gps), 120 (licznik) , panowie policjanci zrobili mi wynik 141, nie było dyskusji, plan wykonali ...

Avatar
ralf / 7 stycznia 2014 r. o 18:42

Ciekawie czy policjancji którzy go ścigali byli trzeżw gdyż teraz to może być różnie ale oczywiście ich nikt nie badał alkomatem.

Avatar
szofer / 7 stycznia 2014 r. o 18:26

PYTANIE DO SPECJALISTY?  Czy samochód nieoznakowny który dojeżdzą do samochodu mierzy prawdziwą predkość , czy musi jechać w stałej odległości  to jest prawdziwy pomiar szybkości .

Avatar
Cogito / 7 stycznia 2014 r. o 15:03

Po stwierdzeniu pierwszego wykroczenie nie mogli go zatrzymać? Jechali za nim aby uzbierał więcej punktow karnych  i tym samym wyższy mandat.

Policjanci od razu przystąpili do zatrzymania. Ale ten "Zientarski" zdążył w międzyczasie popełnić inne wykroczenia. Bardzo dobrze, że oprócz mandatu czeka go jeszcze utrata prawa jazdy.

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 marca 2023 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 marca 2023 r.

Kryształ lepszy od Gromu, a Stal Kraśnik od Gryfa i pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Kryształ lepszy od Gromu, a Stal Kraśnik od Gryfa i pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Ważna wygrana zespołu z Werbkowic. Piłkarze Piotra Welcza pokonali u siebie Grom Różaniec 4:1 i wskoczyli na ósme miejsce.

Opolanin – Motor II 3:2 i reszta wyników grupy pierwszej Hummel IV ligi

Opolanin – Motor II 3:2 i reszta wyników grupy pierwszej Hummel IV ligi

Po sensacyjnej porażce na inaugurację wiosny w Hannie, tym razem piłkarze Opolanina pokazali się z dużo lepszej strony. Podopieczni Daniela Koczona ograli u siebie rezerwy Motoru Lublin 3:2.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 83:58

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 83:58

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wyraźnie gorszy od PolskiejStrefyInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Mimo porażki podopieczne Krzysztofa Szewczyka wciąż są w dobrej sytuacji w kontekście walki o awans do finału

Co zrobią radni prezydenta Żuka? PiS zgłosił uchwałę broniącą Jana Pawła II

Co zrobią radni prezydenta Żuka? PiS zgłosił uchwałę broniącą Jana Pawła II

Stanowisko w obronie „dobrego imienia i pamięci” Jana Pawła II trafi pod obrady podczas czwartkowej sesji lubelskiej Rady Miasta. W projekcie złożonym przez radnych PiS jest mowa o potępieniu „haniebnych ataków, mających zniszczyć autorytet i wypaczyć pamięć” o papieżu.

Całe życie w telefonie, czyli „Czarne skrzynki” w Zamojskim Domu Kultury
5 kwietnia 2023, 18:00

Całe życie w telefonie, czyli „Czarne skrzynki” w Zamojskim Domu Kultury

Premiera już niebawem. Wejściówki są do wzięcia za darmo. Wystarczy się po nie zgłosić, a później obejrzeć premierę spektaklu „Czarne skrzynki” przygotowanego przez młodzieżową grupę teatralną „Drobiazg” działającą w Zamojskim Domu Kultury.

Sokół Konopnica – Wisła Grupa Azoty II Puławy 1:1. Wyniki lubelskiej klasy okręgowej [zdjęcia]
galeria

Sokół Konopnica – Wisła Grupa Azoty II Puławy 1:1. Wyniki lubelskiej klasy okręgowej [zdjęcia]

Lubelska klasa okręgowa Sokół Konopnica został w zimie solidnie wzmocniony. Być może te ruchy transferowe pozwoliły podopiecznym Tomasza Prasnala zremisować z Wisłą Grupa Azoty II Puławy

Po czterech latach SPAM wraca do Chatki Żaka

Po czterech latach SPAM wraca do Chatki Żaka

Już w najbliższy piątek, 31 marca, w Chatce Żaka rozpocznie się XIII Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki. Ostatni raz SPAM odbył się w 2019 roku.

Orion Niedrzwica – KS Cisowianka Drzewce 0:8. Zostało im 14 kroków

Orion Niedrzwica – KS Cisowianka Drzewce 0:8. Zostało im 14 kroków

KS Cisowianka Drzewce na inaugurację rundy wiosennej rozbił Orion Niedrzwica aż 8:0. Podopieczni Łukasza Gizy zaaplikowali ekipie Jacka Paździora w tym sezonie już 13 goli

Zaczął się czas wielkanocnych kiermaszów. Tak wyglądał ten w Galerii Olimp. Zdjęcia
galeria

Zaczął się czas wielkanocnych kiermaszów. Tak wyglądał ten w Galerii Olimp. Zdjęcia

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych już się powoli zaczynają. To także czas, kiedy są organizowane kiermasze. Można na nich kupić nie tylko wypieki czy wędliny, ale także ozdoby świąteczne. Tak było np. podczas weekendowego kiermaszu społecznego w Galerii Olimp.

Zmarł prof. Witold Matwiejczyk z KUL

Zmarł prof. Witold Matwiejczyk z KUL

Informację o śmierci naukowca podał Instytut Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W Białej Podlaskiej stanie replika samolotu. To wspomnienie po fabryce
Magazyn

W Białej Podlaskiej stanie replika samolotu. To wspomnienie po fabryce

Chociaż istniała tylko 16 lat, to była jedną z najnowocześniejszych fabryk okresu dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Mowa o Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Dziś w Białej Podlaskiej śladów materialnych po niej już nie ma, ale o lotnicze tradycje dba miejscowy oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego.

Stomil Olsztyn – Motor Lublin 2:1. Pierwsza porażka od października

Stomil Olsztyn – Motor Lublin 2:1. Pierwsza porażka od października

Stomil przerwał świetną passę Motoru. Piłkarze z Olsztyna wygrali niedzielne spotkanie 2:1. Dla gości to była dopiero druga ligowa porażka pod wodzą Goncalo Feio. Ta pierwsza miała miejsce 29 października, kiedy lublinianie przegrali u siebie z Polonią Warszawa 0:1.