Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 grudnia 2012 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Tomaszów Lubelski wściekły na ministra Nowaka

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A
Sławomir Nowak
Sławomir Nowak

Czwartkowa zapowiedź ministra infrastruktury Sławomira Nowaka o odstawieniu na boczny tor budowy obwodnic, w tym Tomaszowa Lubelskiego, rozwścieczyła mieszkańców miasta. Będzie protest?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie napisała "Gazeta Prawna”. Zaoszczędzone na obwodnicach pieniądze Nowak zamierza przeznaczyć na budowę autostrad i dróg ekspresowych.

Tymczasem przyszły rok to ostatni dzwonek na rozpoczęcie budowy obwodnicy. – Jest już przygotowana dokumentacja techniczna, grunty zostały wykupione, a nieruchomości, stojące na przebiegu przyszłej obwodnicy, wyburzone – mówi Zbigniew Szepietowski, dyrektor ds. przygotowani inwestycji w lubelskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Do tej pory na przygotowania wydaliśmy 46 milionów złotych – dodaje.

– Zrobimy wszystko, aby odwieść ministra od zaniechania budowy obwodnicy– mówi Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa. – Mieszkańcy nie godzą się, aby przez miasto odbywał się tak duży ruch samochodów, jak teraz. Zastanawiają się nad formą protestu przeciwko planom ministra, łącznie z blokadą ruchu tranzytowego przez miasto.

Drogowcy są w 100 proc,. przygotowani na rozpoczęcie inwestycji. – Pozwolenie na budowę jest ważne do grudnia 2014 roku. Gdyby było zapewnione finansowanie, to można już ogłosić przetarg – dodaje dyrektor Szepietowski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gs / 9 grudnia 2012 r. o 12:45
0
To Grady już nie rządzą? Tak? To nie będzie obwodnicy!
Avatar
Elżbieta / 7 grudnia 2012 r. o 11:32
0
Granda w biały dzień !!!! W Tomaszowie też żyją Polacy a traktują nas jak obywateli gorszego gatunku.
Proponuję godzinną blokadę w Dąbrowie Tomaszowskiej a pan MInister niech ma odwagę ,przyjedzie i powie tym ludziom że obwodnicy nie będzie!!!!!! Bez względu która partia rządzi my ciągle jak ogony z tyłu i tylko przed wyborami mamią nas obietnicami!!!!
Avatar
Elżbieta / 7 grudnia 2012 r. o 11:30
0
Granda w biały dzień !!!! W Tomaszowie też żyją Polacy a traktują nas jak obywateli gorszego gatunku.
Proponuję godzinną blokadę w Dąbrowie Tomaszowskiej a pan MInister niech ma odwagę ,przyjedzie i powie tym ludziom że obwodnicy nie będzie!!!!!! Bez względu która partia rządzi my ciągle jak ogony z tyłu i tylko przed wyborami mamią nas obietnicami!!!!
Avatar
wieśniak / 7 grudnia 2012 r. o 06:39
0
[quote name='wierna' timestamp='1354830317' post='706260']
I dobrze że nie będzie tej obwodnicy !!!!! Gdyby rządził PIS, tj. nasz rząd, to by wiedział że obwodnice są tylko po to żeby bandy gówniarzy ścigały się po nocach na motorach. A tu region rolniczy, ma być cisza i spokój.
[/quote]
Biedna dziewczynka, tatuś Rydzyk sprawdzał grzechomierzem poziom zgorszenia i zepsucia, i jak cnotka zepsuta czy może trzymasz ją dla Jarusia ???!!!
Avatar
Kaśtan / 6 grudnia 2012 r. o 23:17
0
[quote name='Pierdun z Konopielki' timestamp='1354832170' post='706265']
A nam wybudowali za PiS-u pół, a ciężarówy jak jeździły przez miasto, tak jeżdżą dalej. Przez czas rządów PO nie stać ich na drugie pół.
[/quote]
Gdzie? W Puławach?
Avatar
Pierdun z Konopielki / 6 grudnia 2012 r. o 23:16
0
A nam wybudowali za PiS-u pół, a ciężarówy jak jeździły przez miasto, tak jeżdżą dalej. Przez czas rządów PO nie stać ich na drugie pół.
Avatar
zack / 6 grudnia 2012 r. o 22:56
0
i dobrze ze nie będą mieli obwodnicy
Avatar
wierna / 6 grudnia 2012 r. o 22:45
0
I dobrze że nie będzie tej obwodnicy !!!!! Gdyby rządził PIS, tj. nasz rząd, to by wiedział że obwodnice są tylko po to żeby bandy gówniarzy ścigały się po nocach na motorach. A tu region rolniczy, ma być cisza i spokój.
Avatar
KK / 6 grudnia 2012 r. o 22:08
0
Zamość zawsze z młodszym bratem Tomaszowem , idziemy blokować Minsterstwo Infrastruktury
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 21:45
0
a ciekawe jak z obwodnica hrubieszowa bo stanela i co jesli w tomaszowie lub. maja wybudowac i w miejscu stanie?
Avatar
gs / 9 grudnia 2012 r. o 12:45
0
To Grady już nie rządzą? Tak? To nie będzie obwodnicy!
Avatar
Elżbieta / 7 grudnia 2012 r. o 11:32
0
Granda w biały dzień !!!! W Tomaszowie też żyją Polacy a traktują nas jak obywateli gorszego gatunku.
Proponuję godzinną blokadę w Dąbrowie Tomaszowskiej a pan MInister niech ma odwagę ,przyjedzie i powie tym ludziom że obwodnicy nie będzie!!!!!! Bez względu która partia rządzi my ciągle jak ogony z tyłu i tylko przed wyborami mamią nas obietnicami!!!!
Avatar
Elżbieta / 7 grudnia 2012 r. o 11:30
0
Granda w biały dzień !!!! W Tomaszowie też żyją Polacy a traktują nas jak obywateli gorszego gatunku.
Proponuję godzinną blokadę w Dąbrowie Tomaszowskiej a pan MInister niech ma odwagę ,przyjedzie i powie tym ludziom że obwodnicy nie będzie!!!!!! Bez względu która partia rządzi my ciągle jak ogony z tyłu i tylko przed wyborami mamią nas obietnicami!!!!
Avatar
wieśniak / 7 grudnia 2012 r. o 06:39
0
[quote name='wierna' timestamp='1354830317' post='706260']
I dobrze że nie będzie tej obwodnicy !!!!! Gdyby rządził PIS, tj. nasz rząd, to by wiedział że obwodnice są tylko po to żeby bandy gówniarzy ścigały się po nocach na motorach. A tu region rolniczy, ma być cisza i spokój.
[/quote]
Biedna dziewczynka, tatuś Rydzyk sprawdzał grzechomierzem poziom zgorszenia i zepsucia, i jak cnotka zepsuta czy może trzymasz ją dla Jarusia ???!!!
Avatar
Kaśtan / 6 grudnia 2012 r. o 23:17
0
[quote name='Pierdun z Konopielki' timestamp='1354832170' post='706265']
A nam wybudowali za PiS-u pół, a ciężarówy jak jeździły przez miasto, tak jeżdżą dalej. Przez czas rządów PO nie stać ich na drugie pół.
[/quote]
Gdzie? W Puławach?
Avatar
Pierdun z Konopielki / 6 grudnia 2012 r. o 23:16
0
A nam wybudowali za PiS-u pół, a ciężarówy jak jeździły przez miasto, tak jeżdżą dalej. Przez czas rządów PO nie stać ich na drugie pół.
Avatar
zack / 6 grudnia 2012 r. o 22:56
0
i dobrze ze nie będą mieli obwodnicy
Avatar
wierna / 6 grudnia 2012 r. o 22:45
0
I dobrze że nie będzie tej obwodnicy !!!!! Gdyby rządził PIS, tj. nasz rząd, to by wiedział że obwodnice są tylko po to żeby bandy gówniarzy ścigały się po nocach na motorach. A tu region rolniczy, ma być cisza i spokój.
Avatar
KK / 6 grudnia 2012 r. o 22:08
0
Zamość zawsze z młodszym bratem Tomaszowem , idziemy blokować Minsterstwo Infrastruktury
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 21:45
0
a ciekawe jak z obwodnica hrubieszowa bo stanela i co jesli w tomaszowie lub. maja wybudowac i w miejscu stanie?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Rodzice bronią szkoły, władze miasta już oficjalnie mówią o likwidacji

Lublin. Rodzice bronią szkoły, władze miasta już oficjalnie mówią o likwidacji

Tak będzie lepiej – twierdzą miejscy urzędnicy, którzy chcą zlikwidować podstawówkę przy ul. Szkolnej, a uczniów przenieść do szkoły przy Sierocej. Oburzeni rodzice chcą, żeby Urząd Miasta wycofał się z tych planów.

Lublin. Poszło o kobietę. Brat rzucił się z sierkierą na brata

Lublin. Poszło o kobietę. Brat rzucił się z sierkierą na brata

Zakończył się proces 39-latka z Lublina oskarżonego o usiłowanie zabójstwa brata. Łukasz Z. rzucił się na niego z siekierą i uderzył mężczyznę w czoło. Powodem napaści była zazdrość o kobietę.

Lublin. Medycy kolejny dzień na L4. Zamieszanie podczas negocjacji

Lublin. Medycy kolejny dzień na L4. Zamieszanie podczas negocjacji

Już nie tylko pacjentów z udarami i zawałami, ale też z najcięższymi urazami przyjmuje od dzisiaj SOR przy Jaczewskiego w Lublinie. Na finał rozmów pracowników z dyrekcją szpitala nadal się jednak nie zanosi i nie wiadomo kiedy oddział zacznie pracować na pełnych obrotach. Większość załogi jest na zwolnieniach lekarskich.

Lublin. Znów są problemy z zakupem biletów. Tej nocy mogą się pojawić kolejne

Lublin. Znów są problemy z zakupem biletów. Tej nocy mogą się pojawić kolejne

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej znowu skarżą się na problemy z zakupem biletów przez aplikację na telefon komórkowy. ZTM tłumaczy, że to nie jego wina, a zarazem… zapowiada na dzisiejszą noc kolejne utrudnienia.

Nowy SOR i lądowisko szpitala w Lublinie prawie gotowe. Pacjenci dopiero za rok
zdjęcia
galeria

Nowy SOR i lądowisko szpitala w Lublinie prawie gotowe. Pacjenci dopiero za rok

Niebawem Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie będzie miał SOR z lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa wykańczanie budynku przy Staszica 16. Za rok trafią tam pierwsi pacjenci.

Międzyrzec Podlaski. Rzucił się z nożem na byłą żonę. „Usiłowanie zabójstwa”

Międzyrzec Podlaski. Rzucił się z nożem na byłą żonę. „Usiłowanie zabójstwa”

Sąd aresztował mężczyznę, który zaatakował byłą żonę i syna. Bliscy uciekli przed nim z domu.

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]
galeria

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

W Puławach Mikołaj przyjdzie dwa razy

W Puławach Mikołaj przyjdzie dwa razy

Tegoroczne Mikołajki w Puławach dzielą się na dwie części. Pierwsza - dla najmłodszych – odbędzie się w niedzielę w Domu Chemika. Drugą część atrakcji zaplanowano na poniedziałek (6 grudnia) na miejskim lodowisku. Tego samego dnia rozbłyśnie świąteczna iluminacja.

Lubelskie. Kolejna śmierć na pasach. Teraz starsza pani

Lubelskie. Kolejna śmierć na pasach. Teraz starsza pani

Nie żyje starsza kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Międzyrzecu Podlaskim.

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Jagiellonią Białystok powalczyć o wygraną w Barbórkę

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Jagiellonią Białystok powalczyć o wygraną w Barbórkę

Piłkarze Górnika Łęczna w sobotnie późne popołudnie zagrają drugi mecz o stawkę w tym tygodniu. Po awansie do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski zespół trenera Kamila Kieresia pojedzie do Białegostoku powalczyć o punkty w lidze

Lublin. Wybił szybę w autobusie i uciekł. Nie na długo

Lublin. Wybił szybę w autobusie i uciekł. Nie na długo

Zaczepiał pasażerów, wybił szybę w autobusie i uciekł. 25-latek z Lublina został już zatrzymany. Okazało się, że to znany policjantom recydywista.

Spotkania ze św. Mikołajem w Portofino
4 grudnia 2021, 12:00

Spotkania ze św. Mikołajem w Portofino

Weekendy w Restauracji Portofino nad Zalewem Zemborzyckim przebiegają pod znakiem świątecznej atmosfery. W te dni wszystkie dzieci mogą tam spotkać św. Mikołaja i jego przyjaciół.

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Gdzie lubelscy przedsiębiorcy z branży architektoniczno-deweloperskiej spotykali się z agentem CBA udającym biznesmena zainteresowanego wybudowaniem pierwszego w mieście drapacza chmur? Kto mógł wejść „z ulicy” do prezydenta Lublina? Jak wyglądało spotkanie biznesmenów i agenta z Krzysztofem Żukiem w jego gabinecie? Kto do kogo dzwonił i jak często? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z materiałów zgromadzonych przez CBA i śledczych Prokuratury Okręgowej w Zamościu w aktach sprawy Piotra Kowalczyka, byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

Lubelskie. Żart o drogowcach zaskoczonych przez zimę ma być nieaktualny

Lubelskie. Żart o drogowcach zaskoczonych przez zimę ma być nieaktualny

104 opłużone solarki i 14 pługów wirnikowych. To ułamek sprzętu, jakim dysponują drogowcy szykujący się nadejścia zimy. Przygotowano już ok. 20 tys. ton soli.

Program TV 3-5 grudnia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
3 grudnia 2021, 20:00

Program TV 3-5 grudnia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć sporo filmów rozrywkowych, m.in. drugą część "Czarownicy", "Miami Vice" czy kontynuację "Pacific Rim". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!