Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 grudnia 2012 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Tragiczny finał poszukiwań Łukasza. Dlaczego policja nie znalazła ciała wcześniej?

0 33 A A
Chłopca przez ponad pół roku szukała policja i Straż Graniczna. W sklepach, na drzewach i przystanka
Chłopca przez ponad pół roku szukała policja i Straż Graniczna. W sklepach, na drzewach i przystanka

Hrubieszów. Zwłoki poszukiwanego od pół roku 14-latka znaleziono kilkaset metrów od jego domu. Dlaczego policja nie natknęła się na nie wcześniej?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwłoki nastolatka znaleziono w poniedziałek po południu. Natknęły się na nie dzieci, które jeździły na sankach w okolicach ul. Gródeckiej. Wszystko wskazuje, że to 14-letni Łukasz, który zaginął w maju.

Łukasz ostatni raz widziany był 25 maja wieczorem w okolicy baraków przy ul. Ceglanej w Hrubieszowie. To niedaleko ul. Gródeckiej, gdzie mieszkał z rodzicami. Przed powrotem swojej matki ze szkolnej wywiadówki chłopiec wyszedł do kolegi. Miał zaraz wrócić, nie wziął ze sobą, ani telefonu komórkowego, ani pieniędzy. Ale od tamtej pory ślad po nim zaginął. Poszukiwania trwały ponad pół roku.

W poniedziałek rozkładające się zwłoki odkryły dzieci jeżdżące na sankach. Wisiały na drzewie w pobliżu rzeki Huczwa, kilkaset metrów od domu nastolatka. Szczątki były w stanie daleko posuniętego rozkładu.

We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok. Wykazała, że zmarły jest płci męskiej. A rodzina Łukasza rozpoznała ubranie: buty, spodnie i koszulę, które miał na sobie nastolatek w chwili gdy wyszedł z domu. Przy zwłokach były również klucze do mieszkania.

– Lekarz nie znalazł śladów, które świadczyłyby o tym, że zgon nastąpił w innym sposób niż powieszenie – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Żeby mieć stuprocentową pewność, że to zwłoki 14-letniego Łukasza, śledczy zlecili przeprowadzenie badań DNA. Ale to nie jedyny wątek sprawy, który będzie wyjaśniać prokuratura. Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu chłopca policjanci z Hrubieszowa dokładnie przeczesali najbliższą okolicę.

Sprawdzili m.in. ogródki działkowe, pustostany i tereny nad rzeką Huczwą. – Będziemy wyjaśniać dlaczego zwłoki zostały odkryte dopiero teraz – mówi prokurator Sitarz. – Jesteśmy zdziwieni, że przy tak szerokiej akcji poszukiwawczej nie znaleziono ich wcześniej.

Co na to mundurowi? Edyta Krystkowiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, powiedziała nam tylko tyle, że według policji wciąż nie wiadomo czy są to zwłoki poszukiwanego Łukasza.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 14 stycznia 2013 r. o 11:39
Czy faktycznie śp. Łukasz mógł aż tak bać się rodziców i ich reakcji na złe stopnie, że posunąłby się do samobójstwa?
A może było kilka przyczyn, może jeszcze w szkole był wyśmiewany, czy gnębiony przez kolegów?
Z drugiej zaś strony policja sie nie popisała. Przez tyle miesięcy to każdy centymetr Hrubieszowa i okolic powinien być sprawdzony.
A to dochodzenie, sprawa z tym telefonem Łukasza? Też coś tu nie pasuje.
Jest to okropna tragedia, wyrazy współczucia dla rodziny.
Avatar
gość / 10 stycznia 2013 r. o 10:24
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw kto zawinił i kto popełnił błędy w śledztwie [*]
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw... rozwiń
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2012 r. o 00:45
Szkoda tego chłopaczka. Bardzo sympatycznie wyglądał na zdjęciach. Przypominał mi mojego syna. Mam nadzieję, że rodzina jakoś to przetrzyma. Moje myśłi i modlitwy sa z nim, i z nimi.
Avatar
. / 20 grudnia 2012 r. o 23:17
Jeśli faktycznie powiesiłby sie sam to to nie byłaby ich wina... Ale to jest nie mozliwe, żeby sie tam powiesił sam i wisiał tyle czasu, gdzie to było tak blisko domów ze ktoś by go zauważył następnego dnia, a w ogóle to miejsce było przeszukiwane przez rodzine i znajomych. Jedynie nie przez policje bo jak to stwierdził pan policjant PIES TROPIĄCY BAŁ SIE WEJŚĆ W POKRZYWY, które rosły w tym miejscu. I to jest tylko jedno z licznych zaniedbań.
Avatar
M / 19 grudnia 2012 r. o 21:43
Ano na przykład to: [url="http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/pijany-policjant-spowodowal-kolizje"]http://lubiehrubie.p...wodowal-kolizje[/url]
albo to : [url="http://brulion.hrubie.pl/"]http://brulion.hrubie.pl/[/url]
Dużo komentarzy o sprawności działań. Nawet jeżeli są przesadzone to zawsze jakieś ziarenko prawdy w tym jest. Osobiście wolałbym aby o Policji pisano tylko dobrze. Czego im życzę.
Avatar
ciekawy / 19 grudnia 2012 r. o 19:47
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz taką tajemnicę. Jaki to artykuł??
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz ta... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 r. o 18:55
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakiegoś przedmiotu, to należy tę pomoc Dziecku umożliwić A NIE CZEKAĆ "Z PASEM" NA WYWIADÓWKĘ !. Gdy Rodzice są na wywiadówce, to właśnie Dziecko przeżywa swój DRAMAT !. Boi się powrotu Rodziców z wywiadówki i wtedy nawet samobójcze rozwiązania nękają zaniepokojone Dziec ko . Czyli nie szukajcie winnych tylko idżcie do szkoły, by dowiedzieć się o naukę Dziecka w szkole a wtedy ciągła kontrola zmobilizuje Dziecko do lepszej nauki lub zwrócenie się o pomoc korepetycji ... To wszystko i aż wszystko na ten Dramatyczny temat. WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓLCZUCIA !.
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakie... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 r. o 08:37
To nie jest wina Policji że on się powiesił .Szukać trzeba winy w szkole albo w domu miał problemy i nie mógł wytrzymać
Avatar
O / 19 grudnia 2012 r. o 18:03
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przekłamań i niedopowiedzianych rzeczy, nie wypisuje takich głupot jak ty i twój wcześcniejszy kolega. Gdyby wszystko było tak jasne i klarowne to po co prokuratura nakazałaby seksje? Gdybyś choć troszeczke pomyślał uświadomłbyś sobie, że to jest fizycznie nie możliwe, żeby ciało tam leżało tyle czasu. Tak blisko domów ! A wątpie zeby go mrówki przeniosly -.-'
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przek... rozwiń
Avatar
Majki / 19 grudnia 2012 r. o 13:27
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
Avatar
gość / 14 stycznia 2013 r. o 11:39
Czy faktycznie śp. Łukasz mógł aż tak bać się rodziców i ich reakcji na złe stopnie, że posunąłby się do samobójstwa?
A może było kilka przyczyn, może jeszcze w szkole był wyśmiewany, czy gnębiony przez kolegów?
Z drugiej zaś strony policja sie nie popisała. Przez tyle miesięcy to każdy centymetr Hrubieszowa i okolic powinien być sprawdzony.
A to dochodzenie, sprawa z tym telefonem Łukasza? Też coś tu nie pasuje.
Jest to okropna tragedia, wyrazy współczucia dla rodziny.
Avatar
gość / 10 stycznia 2013 r. o 10:24
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw kto zawinił i kto popełnił błędy w śledztwie [*]
[url="http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/34918/hrubieszow-snieg-przykryl-kosci-lukasza.html"]http://www.tygodnikz...ci-lukasza.html[/url] To właśnie jest praca naszej policji nie udaczniki :/ jak by im dziecko zagineło czy komu kolwiek z władz to by wszystko i wszystkich postawili na nogi. Chodzą plotki że pies był w tamtych stronach gdzie było ciało śp. Łukasza z tym że policjant bał się o psa a nie zastanowił się nad tym że tam może coś być skoro pies w tamtą stronę szedł.... Chore to dla mnie jest ale nic w koncu prawda wyjdzie na jaw... rozwiń
Avatar
obserwator / 6 stycznia 2013 r. o 20:30
NACHODZI MNIE TAKA MYSL-TRWALY POSZUKIWANIA,MYSLE, ZE W KROTKIM CZASIE PO ZAGINIECIU CHLOPAKA i MOGLO GO TAM RZECZYWISCIE NIE BYC J E S Z C Z E. MOGL WROCIC PO JAKIMS CZASIE [O WLASNYCH SILACH] I DOKONAC TEGO CO NASTAPILO. WSPOLCZUJE RODZICOM STRATY DZIECKA I ZYCZE OBY TA SPRAWA ZNALAZLA WYJASNIENIE.
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 r. o 18:55
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakiegoś przedmiotu, to należy tę pomoc Dziecku umożliwić A NIE CZEKAĆ "Z PASEM" NA WYWIADÓWKĘ !. Gdy Rodzice są na wywiadówce, to właśnie Dziecko przeżywa swój DRAMAT !. Boi się powrotu Rodziców z wywiadówki i wtedy nawet samobójcze rozwiązania nękają zaniepokojone Dziec ko . Czyli nie szukajcie winnych tylko idżcie do szkoły, by dowiedzieć się o naukę Dziecka w szkole a wtedy ciągła kontrola zmobilizuje Dziecko do lepszej nauki lub zwrócenie się o pomoc korepetycji ... To wszystko i aż wszystko na ten Dramatyczny temat. WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓLCZUCIA !.
--------------------------- DRAMAT MŁODEGO ŁUKASZA ---------------------------------------------------------------- Nie jeste winna policja TYLKO KOCHANI RODZICE !. Takie DRAMATY czychają w każdej Rodzinie w której jest brak prawidłowej opieki dziecka . W szkole Dziecko nabiera wiedzę a że zdolności Dzieci są często różniące się, więc należy się ZAINTERESOWAĆ NAUKĄ DZIECKA W SZKOLE . Najlepszy kontakt z Wychowawcą Klasy w której przebywa Dziecko . Jeżeli Dziecku potrzebna pomoc czyli kore petycja z jakie... rozwiń
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2012 r. o 00:45
Szkoda tego chłopaczka. Bardzo sympatycznie wyglądał na zdjęciach. Przypominał mi mojego syna. Mam nadzieję, że rodzina jakoś to przetrzyma. Moje myśłi i modlitwy sa z nim, i z nimi.
Avatar
. / 20 grudnia 2012 r. o 23:17
Jeśli faktycznie powiesiłby sie sam to to nie byłaby ich wina... Ale to jest nie mozliwe, żeby sie tam powiesił sam i wisiał tyle czasu, gdzie to było tak blisko domów ze ktoś by go zauważył następnego dnia, a w ogóle to miejsce było przeszukiwane przez rodzine i znajomych. Jedynie nie przez policje bo jak to stwierdził pan policjant PIES TROPIĄCY BAŁ SIE WEJŚĆ W POKRZYWY, które rosły w tym miejscu. I to jest tylko jedno z licznych zaniedbań.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 r. o 08:37
To nie jest wina Policji że on się powiesił .Szukać trzeba winy w szkole albo w domu miał problemy i nie mógł wytrzymać
Avatar
M / 19 grudnia 2012 r. o 21:43
Ano na przykład to: [url="http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/pijany-policjant-spowodowal-kolizje"]http://lubiehrubie.p...wodowal-kolizje[/url]
albo to : [url="http://brulion.hrubie.pl/"]http://brulion.hrubie.pl/[/url]
Dużo komentarzy o sprawności działań. Nawet jeżeli są przesadzone to zawsze jakieś ziarenko prawdy w tym jest. Osobiście wolałbym aby o Policji pisano tylko dobrze. Czego im życzę.
Avatar
ciekawy / 19 grudnia 2012 r. o 19:47
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz taką tajemnicę. Jaki to artykuł??
[quote name='Majki' timestamp='1355920032' post='711469']
Na miejscu komendanta wojewódzkiego już dawno bym się zajął tą jednostką. Wystarczy przyjechać do Hrubieszowa i popytać ludzi co sądzą o tutejszej KPP. Nie generalizuję ale niektórzy do pracy w policji się po prostu nie nadają. Polecam przeczytanie komentarzy pod jednym z artykułów na lokalnym portalu. Echhh.
[/quote]
Jestem strasznie ciekawy tego którzy to policjanci?? Wymień z imienia i nazwiska niech się wszyscy dowiedzą, a nie skrywasz ta... rozwiń
Avatar
O / 19 grudnia 2012 r. o 18:03
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przekłamań i niedopowiedzianych rzeczy, nie wypisuje takich głupot jak ty i twój wcześcniejszy kolega. Gdyby wszystko było tak jasne i klarowne to po co prokuratura nakazałaby seksje? Gdybyś choć troszeczke pomyślał uświadomłbyś sobie, że to jest fizycznie nie możliwe, żeby ciało tam leżało tyle czasu. Tak blisko domów ! A wątpie zeby go mrówki przeniosly -.-'
[quote name='in. ternauta' timestamp='1355905476' post='711342']
A według mnie coś było "na rzeczy", że targnął się na swoje życie ( nie mówię, że to z powodów rodzinnych). Ale niby według ciebie co? - ot tak sobie wpadł mu do głowy pomysł - "...a, nudzę się dzisiaj, to wezmę i się powieszę"...
[/quote]
Według mnie nikt nie powiedział tego, że jest pewność, że było to SAMOBÓJSTWO. I znając całą sprawe dokładnie, a nie czytając po łebkach jakieś artykuły, w których jest wiele przek... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Sasin otwiera dworzec PKP w Świdniku. Kosztował pięć milionów złotych. Nie ma tu żadnej kasy

Jacek Sasin otwiera dworzec PKP w Świdniku. Kosztował pięć milionów złotych. Nie ma tu żadnej kasy

Uroczyście otwarto nowy dworzec kolejowy w Świdniku zbudowany za 5 mln zł. Tyle kosztował obiekt z poczekalnią mającą osiem krzesełek, dwa wyświetlacze i toalety. Kasy biletowej nie ma i nie wiadomo, czy w ogóle powstanie.

Poseł PiS, Jerzy Bielecki rzucił mandat poselski. Kariera w państwowej spółce?

Poseł PiS, Jerzy Bielecki rzucił mandat poselski. Kariera w państwowej spółce?

Jerzy Bielecki (Prawo i Sprawiedliwość) zrzekł się poselskiego mandatu. Formalnie jego miejsce w Sejmie powinien zająć wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Walka o awans jeszcze się nie zakończyła

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Walka o awans jeszcze się nie zakończyła

Rozmowa z Łukaszem Gizą, trenerem KS Cisowianka Drzewce

Lublin. Szkolne boiska do gruntownej odnowy

Lublin. Szkolne boiska do gruntownej odnowy

Miasto szykuje się do przetargu na przebudowę obiektów sportowych obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Rzeckiego. Prace zostały już wpisane do miejskiego planu tegorocznych zamówień publicznych.

Mundial 2022: Korea Południowa - Ghana 2:3. Czarne Gwiazdy z ważną wygraną

Mundial 2022: Korea Południowa - Ghana 2:3. Czarne Gwiazdy z ważną wygraną

Reprezentacja Ghany po pasjonującym meczu pokonała 3:2 Koreę Południową, a jej bohaterem okazał się zdobywca dwóch goli Mohammed Kudus grający na co dzień w Ajaksie Amsterdam

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

Toczą się negocjacje w sprawie przyszłorocznych podwyżek w policji. Wielu z mundurowych chce odejść, bo bardziej im się opłaca zostać emerytami.

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

36-latek z gminy Janowiec, który w sobotę pod wpływem alkoholu doprowadził tragicznego w skutkach wypadku, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Na miejscu zginęła mieszkanka Puław, a jej mąż trafił do szpitala.

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Wielkie emocje, sześć bramek i podział punktów. Reprezentacja Kamerunu przegrywała z Serbią 1:3, ale zdołała odrobić straty i spotkanie zakończyło się podziałem punktów

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Nie dłużej niż pięć miesięcy ma trwać remont krytej pływalni Strefa H2O, czyli starego basenu przy Al. Zygmuntowskich.

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Nie jest tajemnicą, że zarobki programistów specjalizujących się w wykorzystaniu w praktyce niezwykle popularnego języka Java należą do najwyższych w rodzimej branży IT. Praca ta wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością oraz koniecznością nieprzerwanego stawiania czoła różnorakim wyzwaniom, jednakże jest ona nad wyraz opłacalna. Sprawdźmy więc z czym ona się wiąże!

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie
1 grudnia 2022, 17:00

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie

Nie tylko o Janie Zamoyskim, założycielu miasta, ale też innych członkach wybitnego rodu opowiadać będzie w czwartek (1 grudnia) historyk Jacek Feduszka. Na spotkanie z nim warto wybrać się tego dnia do Kawiarni Mazagram na Starym Mieście w Zamościu.

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie namalują obrazy inspirowane prawdziwymi historiami opowiedzianymi im przez mieszkańców Puław. Podczas spotkania zaplanowanego na wtorek, każdy będzie mógł przyjść i podzielić się z artystami własnymi wspomnieniami związanymi z miastem.

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Impreza odbywająca się w Cetniewie była bardzo ciekawym turniejem, na który stawiły się wszystkie zespoły występujące w rozgrywkach Energa Basket Ligi. W tym gronie były również lublinianki. Akademiczki wystąpiły w składzie: Aleksandra Kuczyńska, Olga Trzeciak, Anna Winkowska i Wiktoria Zając.

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim
zdjęcia
galeria

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim

14 podejrzanych, a z nich 11 osób zostało aresztowanych. Tak wygląda bilans najnowszej akcji CBŚP, które namierzyło gang złodziei samochodów.

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Rząd wycofuje się z pomysłu, żeby to dochody decydowały o tym, jakie będą rachunki za gaz. Teraz na stole jest nowe rozwiązanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!