Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 kwietnia 2019 r.
19:45

Urząd kupił radnym tablety. Chcą je oddać dzieciom. "Boją się elektroniki?"

Autor: Zdjęcie autora ask
0 14 A A

Grupa radnych chce przekazać dzieciom z domów dziecka tablety, jakie zafundował im magistrat do pracy. – Czy radni boją się elektroniki? – pyta Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta w Zamościu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W kwietniu miasto kupiło nowy system do obsługi prac Rady Miasta. Składają się na niego m.in. 24 tablety pozwalające na elektroniczne głosowanie. To na te urządzenia radni mieliby też dostawać wszystkie niezbędne dokumenty, aby nie trzeba było ich drukować. Nie wszystkim jednak taka organizacja pracy przypadła do gustu.

– Jesteśmy zaskoczeni zakupem tabletów, bo pod koniec poprzedniej kadencji wypowiedzieliśmy się jednogłośnie, że nie chcemy z nich korzystać – mówi radny Rafał Zwolak i dodaje, że taniej byłoby korzystać z poprzedniego, niezawodnego systemu.

– Dlatego ponad podziałami politycznymi przygotowaliśmy projekt uchwały, w której chcemy przekazać tablety dzieciom z domu dziecka – dodaje radny Tadeusz Zagdański.

– Nawet nie odebrałem tego dość drogiego urządzenia – podkreśla radny Marek Kupczyk i dodaje, że na początku kadencji radni zdecydowali o zwiększeniu swoich diet i nie są im teraz potrzebne drogie zakupy. Tym bardzie, że z programu do obsługi sesji mogą korzystać na domowych komputerach lub smartfonach.

Zaskoczenia takim podejściem nie kryje przewodniczący Rady Miasta w Zamościu, Piotr Błażewicz, do którego trafi teraz projekt uchwały.

– Oczywiście skieruję go pod obrady – podkreśla. – Uważam jednak, że to ruch populistyczny. Czy radni boją się elektroniki? Czy mają problem z obsługą urządzeń? Mamy XXI wiek. Z takiego samego systemu korzysta starostwo i urząd marszałkowski.

Błażewicz tłumaczy, że tablety z oprogramowaniem kosztowały 20 tys. zł. Szacuje, że będą służyły 6–7 lat. Dadzą więc wymierne oszczędności.

– Na drukowanie materiałów dla radnych wydajemy rocznie średnio 9 tys. zł – wylicza. – Każdy z nich przed sesją dostaje 200–250 papierowych stron. W przypadku tabletów byłoby to zbędne.

Przewodniczący uważa, że służbowych tabletów nie zastąpią prywatne komputery. – Dużo maili, które wysyłamy do radnych, nie jest czytanych. Zresztą część radnych nie posiada nawet adresów e-mail – zauważa Błażewicz.

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Emilia / 20 kwietnia 2019 o 20:14
+15
Miałam okazję pracować w tego typu urzędzie i o zgrozo... przed posiedzeniem panika, drukowanie, całe tonery zmarnowane na kolorowe jak papugi dokumenty, kilka ryz papieru pierwszej jakości również. Składanie po godzinach pracy. A po dwóch godzinach "posiedzenia", czyli gadania o d... Maryni wszystko w niszczarkę, najczęściej nawet palcem nie tknięte, nie mówiąc już o przeczytaniu. Te same materiały ci państwo otrzymywali na maila. A potem zasypywanie nas gówno-pytaniami o wszystko. Zwrócić uwagi, że te informacje otrzymali elektronicznie dwa tygodnie przed posiedzeniem, a na posiedzeniu mieli wersje papierowe i mogli je sobie zabrać, nie wolno było. Szły kolejne ryzy, bo państwo żądali odpowiedzi wraz z pełną dokumentacją pocztą. Starych wysłać nie wolno, jakby ktoś próbował to by dyscyplinarka poszła. Dlaczego? Bo tak dyrektor każe. Żeby było śmieszniej, obsługiwane przeze mnie zgromadzenie dyskutowało min. o ochronie środowiska. Uciekałam stamtąd aż się za mną kurzyło...
Miałam okazję pracować w tego typu urzędzie i o zgrozo... przed posiedzeniem panika, drukowanie, całe tonery zmarnowane na kolorowe jak papugi dokumenty, kilka ryz papieru pierwszej jakości również. Składanie po godzinach pracy. A po dwóch godzinach "posiedzenia", czyli gadania o d... Maryni wszystko w niszczarkę, najczęściej nawet palcem nie tknięte, nie mówiąc już o przeczytaniu. Te same materiały ci państwo otrzymywali na maila. A potem zasypywanie nas gówno-pytaniami o wszystko. Zwrócić uwagi, że te informacje otrzymali elektro... rozwiń
Avatar
ul / 21 kwietnia 2019 o 07:15
+8
"Radni zdecydowali o zwiększeniu sobie diet, więc nie potrzebują tabletów.." Do tego tak się zastanawiam czytając artykuł i komentarze...Czym rózni się taka rada miasta od szkoły? ..Pracują... mają się zapoznać z materiałami ale się nie zapoznają.. głosują, ale nie wiedzą nad czym, jak nie wiedzą to ściągają, bo moze kolega wie.. Trzeba może tam wprowadzić jakiś element przymusu, może kartkówka przed posiedzeniem, szybki teścik, czy się zapoznali z dokumentami i czy wiedzą o czym będą rozmawiać i decydować? wyniki testów do wglądu wyborców.. Bo skoro im się nie chce maili czytać i nie wiedzą o czym mają rozmawiać, to moze chociaż my będziemy wiedzieć czy warto w ich samozwiększające się diety inwestować..
"Radni zdecydowali o zwiększeniu sobie diet, więc nie potrzebują tabletów.." Do tego tak się zastanawiam czytając artykuł i komentarze...Czym rózni się taka rada miasta od szkoły? ..Pracują... mają się zapoznać z materiałami ale się nie zapoznają.. głosują, ale nie wiedzą nad czym, jak nie wiedzą to ściągają, bo moze kolega wie.. Trzeba może tam wprowadzić jakiś element przymusu, może kartkówka przed posiedzeniem, szybki teścik, czy się zapoznali z dokumentami i czy wiedzą o czym będą rozmawiać i decydować? wyniki testów do wglądu ... rozwiń
Avatar
KL / 20 kwietnia 2019 o 20:12
+6
Już w całej Polsce śmieją się z poziomu zamojskich radnych.
Avatar
Rolnik / 21 kwietnia 2019 o 05:55
+4
Miałam okazję pracować w tego typu urzędzie i o zgrozo... przed posiedzeniem panika, drukowanie, całe tonery zmarnowane na kolorowe jak papugi dokumenty, kilka ryz papieru pierwszej jakości również. Składanie po godzinach pracy. A po dwóch godzinach "posiedzenia", czyli gadania o d... Maryni wszystko w niszczarkę, najczęściej nawet palcem nie tknięte, nie mówiąc już o przeczytaniu. Te same materiały ci państwo otrzymywali na maila. A potem zasypywanie nas gówno-pytaniami o wszystko. Zwrócić uwagi, że te informacje otrzymali elektronicznie dwa tygodnie przed posiedzeniem, a na posiedzeniu mieli wersje papierowe i mogli je sobie zabrać, nie wolno było. Szły kolejne ryzy, bo państwo żądali odpowiedzi wraz z pełną dokumentacją pocztą. Starych wysłać nie wolno, jakby ktoś próbował  to by dyscyplinarka poszła. Dlaczego? Bo tak dyrektor każe. Żeby było śmieszniej, obsługiwane przeze mnie zgromadzenie dyskutowało min. o ochronie środowiska. Uciekałam stamtąd aż się za mną kurzyło...
 To prawda. Tak jest do dzisiaj we wszystkich urzędach. Za dużą władzę daje się byle kmiotkiom.
 To prawda. Tak jest do dzisiaj we wszystkich urzędach. Za dużą władzę daje się byle kmiotkiom. rozwiń
Avatar
Yogi / 20 kwietnia 2019 o 23:46
+4
Kiedyś się mówiło: ze wsi jest roweru się boi
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2019 o 22:30
+4
Pragnę przypomnieć radnym, że tablety nie są ich własnością a urzędu. Oni tylko biorą je w depozyt. Nie mogą więc dysponować tak naprawdę nie swoim sprzętem. Prowodyr całego zamieszania powinien puknąć się porządnie w głowę i otrzeźwieć. Panie radny, jest tyle innych sposobów, by zwrócić na siebie uwagę wyborców! Czekają drogi, szkoły, mieszkańcy gminy. Naprawdę jest co robić. A pana pomysł głupi i szkodliwy. Nie przywróci pan dzieciakom utraconej rodziny, rodzinnego ciepła i miłości. Może pan jedynie sprawić, że jeszcze bardziej odizolują się od świata szukając w tablecie złudnego szczęścia i uciekając w wirtualny sztuczny raj uzależnią się od niego nie zauważywszy, że świat jest jednak piękny i nie wszyscy ludzie są dla siebie wilkami. Rozsądku życzę!
Pragnę przypomnieć radnym, że tablety nie są ich własnością a urzędu. Oni tylko biorą je w depozyt. Nie mogą więc dysponować tak naprawdę nie swoim sprzętem. Prowodyr całego zamieszania powinien puknąć się porządnie w głowę i otrzeźwieć. Panie radny, jest tyle innych sposobów, by zwrócić na siebie uwagę wyborców! Czekają drogi, szkoły, mieszkańcy gminy. Naprawdę jest co robić. A pana pomysł głupi i szkodliwy. Nie przywróci pan dzieciakom utraconej rodziny, rodzinnego ciepła i miłości. Może pan jedynie sprawić, że jeszcze bardziej odizolują ... rozwiń
Avatar
Henio / 21 kwietnia 2019 o 17:05
+3
Można zrozumieć radnych, ale… emocje są złym doradcą i na nich poprzestać się nie powinno. Gdyby zechcieli poważniej podejść do tej niespodzianki powinni ustalić: 1) jaki punkt budżetu zawiera wydatki tego typu i czy zostały one zaplanowane i zaakceptowane przez Radę? 2) czy zakupu dokonano zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych i kto zdecydował o ich zakupie mimo braku akceptacji radnych (taka osoba ni epowinna zajmować ? 3) kto zdecydował o zmianie sposobu liczenia głosów jeśli nie zrobiła tego sama Rada? Celem uzasadnionych oszczędności Rada powinna podjąć uchwałę, że kto nie umożliwi przesyłania mu dokumentacji w formie elektronicznej powinien ponieść koszt wydruku. Czyż to nie prostsze? Trzeba bowiem mieć świadomość że wydruk czyta się łatwiej niż tekst na wyświetlaczu i dla wielu może to być sposób niewygodny. Dzieci zapewne się ucieszą, ale… obdarzanie kogoś zbędnymi upominkami jest bardzo niewychowawcze. I jeszcze… to teraz dzieci będą głosować tabletami :))? Należałoby skorzystać z prawa rękojmi i zwrócić zakup, aby pieniądze wróciły do kasy miasta, a podopiecznym domu dziecka ufundować coś rzeczywiście potrzebnego z pieniędzy pozyskanych od osób odpowiedzialnych za ten zakup plus ewentualnie zrzuta radnych. Jeszcze parę przerażających spostrzeżeń wysnutych z tego tekstu: 1) 24 ludzi potrzebuje elektroniki aby policzyć głosy! Jak to świadczy o ich wyedukowaniu i kwalifikacjach do czegokolwiek ponad włączenie pilota TV? 2) Przewodniczący wyliczył ze tablety kosztujące 20 tys. pozwolą zaoszczędzić w ciągu min. 6lat ponad 50 tys. na kosztach druku – nie wspomniał nic o oprogramowaniu. 3) Każdy z radnych „przed sesją dostaje 200–250 papierowych stron”. Zastanawialiście się po co? :) Bo jeśli do przeczytania to wniosek taki, że sesje Rady powinny się odbywać jakoś tak min. 5 razy częściej. I wreszcie koronna rewelacja: przewodniczący Rady uznał, że ponieważ wielu radnych nie czyta maili, a niektórzy nie maja nawet założonej poczty elektronicznej to… potrzebują więcej komputerów!
 I taka ciemnota zarządza tym miasteczkiem?
 I taka ciemnota zarządza tym miasteczkiem? rozwiń
Avatar
Ja / 23 kwietnia 2019 o 16:28
+1
O matko średniowiecze. Jak w dzisiejszych czasach pozostawać w epoce kamienia łupanego. Każda firma, urząd stara się odchodzić od papieru i przyspieszać przesył informacji a radni wolą po staremu. To może gołebie pocztowe wynając żeby przesyłały informacje.
Avatar
E. Wka / 20 kwietnia 2019 o 23:49
+1
24 tablety za 20 000 to nie jest drogo. Obowiazkowo przeszkolic z obslugi, albo skorzystac z pomocy latarnika , nie wstydzic sie .
Avatar
zamosssciak / 23 kwietnia 2019 o 23:32
0
my si nie boim, tylko nie możem połknąć tego tableta bo si nie da pogrysc :)))
Avatar
zamosssciak / 23 kwietnia 2019 o 23:32
0
my si nie boim, tylko nie możem połknąć tego tableta bo si nie da pogrysc :)))
Avatar
Ja / 23 kwietnia 2019 o 16:28
+1
O matko średniowiecze. Jak w dzisiejszych czasach pozostawać w epoce kamienia łupanego. Każda firma, urząd stara się odchodzić od papieru i przyspieszać przesył informacji a radni wolą po staremu. To może gołebie pocztowe wynając żeby przesyłały informacje.
Avatar
Henio / 21 kwietnia 2019 o 17:05
+3
Można zrozumieć radnych, ale… emocje są złym doradcą i na nich poprzestać się nie powinno. Gdyby zechcieli poważniej podejść do tej niespodzianki powinni ustalić: 1) jaki punkt budżetu zawiera wydatki tego typu i czy zostały one zaplanowane i zaakceptowane przez Radę? 2) czy zakupu dokonano zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych i kto zdecydował o ich zakupie mimo braku akceptacji radnych (taka osoba ni epowinna zajmować ? 3) kto zdecydował o zmianie sposobu liczenia głosów jeśli nie zrobiła tego sama Rada? Celem uzasadnionych oszczędności Rada powinna podjąć uchwałę, że kto nie umożliwi przesyłania mu dokumentacji w formie elektronicznej powinien ponieść koszt wydruku. Czyż to nie prostsze? Trzeba bowiem mieć świadomość że wydruk czyta się łatwiej niż tekst na wyświetlaczu i dla wielu może to być sposób niewygodny. Dzieci zapewne się ucieszą, ale… obdarzanie kogoś zbędnymi upominkami jest bardzo niewychowawcze. I jeszcze… to teraz dzieci będą głosować tabletami :))? Należałoby skorzystać z prawa rękojmi i zwrócić zakup, aby pieniądze wróciły do kasy miasta, a podopiecznym domu dziecka ufundować coś rzeczywiście potrzebnego z pieniędzy pozyskanych od osób odpowiedzialnych za ten zakup plus ewentualnie zrzuta radnych. Jeszcze parę przerażających spostrzeżeń wysnutych z tego tekstu: 1) 24 ludzi potrzebuje elektroniki aby policzyć głosy! Jak to świadczy o ich wyedukowaniu i kwalifikacjach do czegokolwiek ponad włączenie pilota TV? 2) Przewodniczący wyliczył ze tablety kosztujące 20 tys. pozwolą zaoszczędzić w ciągu min. 6lat ponad 50 tys. na kosztach druku – nie wspomniał nic o oprogramowaniu. 3) Każdy z radnych „przed sesją dostaje 200–250 papierowych stron”. Zastanawialiście się po co? :) Bo jeśli do przeczytania to wniosek taki, że sesje Rady powinny się odbywać jakoś tak min. 5 razy częściej. I wreszcie koronna rewelacja: przewodniczący Rady uznał, że ponieważ wielu radnych nie czyta maili, a niektórzy nie maja nawet założonej poczty elektronicznej to… potrzebują więcej komputerów!
 I taka ciemnota zarządza tym miasteczkiem?
 I taka ciemnota zarządza tym miasteczkiem? rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2019 o 16:16
-1
Samorzady powinny zostac zlikwidowane bo to sitwy jak rak toczace Polske, sprzyja to powstawaniu miejscowych klik i ukladzikow i utzrymuje atmosfere prowincjonalnego zad..ia. to banda pasozytow.
 Chyba nadmiar świątecznych nalewek ci zaszkodził. Idź wytrzeźwiej.
Avatar
centralista / 21 kwietnia 2019 o 12:21
0
Samorzady powinny zostac zlikwidowane bo to sitwy jak rak toczace Polske, sprzyja to powstawaniu miejscowych klik i ukladzikow i utzrymuje atmosfere prowincjonalnego zad..ia. to banda pasozytow.
Avatar
Współczujący zamościanom / 21 kwietnia 2019 o 09:42
-1
Można zrozumieć radnych, ale… emocje są złym doradcą i na nich poprzestać się nie powinno. Gdyby zechcieli poważniej podejść do tej niespodzianki powinni ustalić: 1) jaki punkt budżetu zawiera wydatki tego typu i czy zostały one zaplanowane i zaakceptowane przez Radę? 2) czy zakupu dokonano zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych i kto zdecydował o ich zakupie mimo braku akceptacji radnych (taka osoba ni epowinna zajmować ? 3) kto zdecydował o zmianie sposobu liczenia głosów jeśli nie zrobiła tego sama Rada? Celem uzasadnionych oszczędności Rada powinna podjąć uchwałę, że kto nie umożliwi przesyłania mu dokumentacji w formie elektronicznej powinien ponieść koszt wydruku. Czyż to nie prostsze? Trzeba bowiem mieć świadomość że wydruk czyta się łatwiej niż tekst na wyświetlaczu i dla wielu może to być sposób niewygodny. Dzieci zapewne się ucieszą, ale… obdarzanie kogoś zbędnymi upominkami jest bardzo niewychowawcze. I jeszcze… to teraz dzieci będą głosować tabletami :))? Należałoby skorzystać z prawa rękojmi i zwrócić zakup, aby pieniądze wróciły do kasy miasta, a podopiecznym domu dziecka ufundować coś rzeczywiście potrzebnego z pieniędzy pozyskanych od osób odpowiedzialnych za ten zakup plus ewentualnie zrzuta radnych. Jeszcze parę przerażających spostrzeżeń wysnutych z tego tekstu: 1) 24 ludzi potrzebuje elektroniki aby policzyć głosy! Jak to świadczy o ich wyedukowaniu i kwalifikacjach do czegokolwiek ponad włączenie pilota TV? 2) Przewodniczący wyliczył ze tablety kosztujące 20 tys. pozwolą zaoszczędzić w ciągu min. 6lat ponad 50 tys. na kosztach druku – nie wspomniał nic o oprogramowaniu. 3) Każdy z radnych „przed sesją dostaje 200–250 papierowych stron”. Zastanawialiście się po co? :) Bo jeśli do przeczytania to wniosek taki, że sesje Rady powinny się odbywać jakoś tak min. 5 razy częściej. I wreszcie koronna rewelacja: przewodniczący Rady uznał, że ponieważ wielu radnych nie czyta maili, a niektórzy nie maja nawet założonej poczty elektronicznej to… potrzebują więcej komputerów!
Można zrozumieć radnych, ale… emocje są złym doradcą i na nich poprzestać się nie powinno. Gdyby zechcieli poważniej podejść do tej niespodzianki powinni ustalić: 1) jaki punkt budżetu zawiera wydatki tego typu i czy zostały one zaplanowane i zaakceptowane przez Radę? 2) czy zakupu dokonano zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych i kto zdecydował o ich zakupie mimo braku akceptacji radnych (taka osoba ni epowinna zajmować ? 3) kto zdecydował o zmianie sposobu liczenia głosów jeśli nie zrobiła tego sama Rada? Celem uzasadnionych oszczędn... rozwiń
Avatar
ul / 21 kwietnia 2019 o 07:15
+8
"Radni zdecydowali o zwiększeniu sobie diet, więc nie potrzebują tabletów.." Do tego tak się zastanawiam czytając artykuł i komentarze...Czym rózni się taka rada miasta od szkoły? ..Pracują... mają się zapoznać z materiałami ale się nie zapoznają.. głosują, ale nie wiedzą nad czym, jak nie wiedzą to ściągają, bo moze kolega wie.. Trzeba może tam wprowadzić jakiś element przymusu, może kartkówka przed posiedzeniem, szybki teścik, czy się zapoznali z dokumentami i czy wiedzą o czym będą rozmawiać i decydować? wyniki testów do wglądu wyborców.. Bo skoro im się nie chce maili czytać i nie wiedzą o czym mają rozmawiać, to moze chociaż my będziemy wiedzieć czy warto w ich samozwiększające się diety inwestować..
"Radni zdecydowali o zwiększeniu sobie diet, więc nie potrzebują tabletów.." Do tego tak się zastanawiam czytając artykuł i komentarze...Czym rózni się taka rada miasta od szkoły? ..Pracują... mają się zapoznać z materiałami ale się nie zapoznają.. głosują, ale nie wiedzą nad czym, jak nie wiedzą to ściągają, bo moze kolega wie.. Trzeba może tam wprowadzić jakiś element przymusu, może kartkówka przed posiedzeniem, szybki teścik, czy się zapoznali z dokumentami i czy wiedzą o czym będą rozmawiać i decydować? wyniki testów do wglądu ... rozwiń
Avatar
Rolnik / 21 kwietnia 2019 o 05:55
+4
Miałam okazję pracować w tego typu urzędzie i o zgrozo... przed posiedzeniem panika, drukowanie, całe tonery zmarnowane na kolorowe jak papugi dokumenty, kilka ryz papieru pierwszej jakości również. Składanie po godzinach pracy. A po dwóch godzinach "posiedzenia", czyli gadania o d... Maryni wszystko w niszczarkę, najczęściej nawet palcem nie tknięte, nie mówiąc już o przeczytaniu. Te same materiały ci państwo otrzymywali na maila. A potem zasypywanie nas gówno-pytaniami o wszystko. Zwrócić uwagi, że te informacje otrzymali elektronicznie dwa tygodnie przed posiedzeniem, a na posiedzeniu mieli wersje papierowe i mogli je sobie zabrać, nie wolno było. Szły kolejne ryzy, bo państwo żądali odpowiedzi wraz z pełną dokumentacją pocztą. Starych wysłać nie wolno, jakby ktoś próbował  to by dyscyplinarka poszła. Dlaczego? Bo tak dyrektor każe. Żeby było śmieszniej, obsługiwane przeze mnie zgromadzenie dyskutowało min. o ochronie środowiska. Uciekałam stamtąd aż się za mną kurzyło...
 To prawda. Tak jest do dzisiaj we wszystkich urzędach. Za dużą władzę daje się byle kmiotkiom.
 To prawda. Tak jest do dzisiaj we wszystkich urzędach. Za dużą władzę daje się byle kmiotkiom. rozwiń
Avatar
E. Wka / 20 kwietnia 2019 o 23:49
+1
24 tablety za 20 000 to nie jest drogo. Obowiazkowo przeszkolic z obslugi, albo skorzystac z pomocy latarnika , nie wstydzic sie .
Avatar
Yogi / 20 kwietnia 2019 o 23:46
+4
Kiedyś się mówiło: ze wsi jest roweru się boi
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 3 3

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 6

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 3 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 6 10

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 4 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 3

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 48 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia do wynajmujących. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 14

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 14 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią
alarm24

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią 0 7

W ciągu miesiąca 15 placów zabaw w gminie Lubycza Królewska zostanie wyremontowanych. Burmistrz obiecuje, że natychmiast zajmie się sprawą, chociaż gminna kasa świeci pustkami

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal 0 0

W wyjazdowym spotkaniu Budowlani Lublin zremisowali z brązowym medalistą mistrzostw Polski Pogonią Siedlce. Przed ostatnią kolejką zaplanowaną na pierwszy weekend czerwca lublinianie wciąż mają szansę na walkę o brązowy medal

Niki Lauda nie żyje. Miał 70 lat
film

Niki Lauda nie żyje. Miał 70 lat 96 5

Nie żyje austriacki kierowca wyścigowy Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata Formuły 1 (1975, 1977, 1984).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!