Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 sierpnia 2009 r.
11:44
Edytuj ten wpis

W Rybnicy dachowało porsche. Jedna osoba nie żyje

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 32 A A

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Rybnicy (gm. Susiec). Kierujący porsche stracił panowanie nad kierownicą i wpadł do rowu. Samochód dachował. 26-letni pasażer doznał licznych obrażeń i zmarł w jednym z lubelskich szpitali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierowca prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia. Do wypadku doszło w sobotę nad ranem.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
NOWA / 24 lutego 2010 o 21:14
0
Niestety wszyscy byli pijani i własnie prośili tego kierowcę żeby ich jeszcze podwiózł po alkohol.Więc winę za tę śmierć ponoszą wszyscy
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:56
0
~gość~ napisał:
Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosno i wyraznie poprosil o to najgorsze lecz spotkalo to kogos innego. oby go posadzili i to na tak dlugo zeby to dobrze przemyslal
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosn... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:42
0
~gość~ napisał:
I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl.

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl. rozwiń
Avatar
~gość~ / 7 września 2009 o 09:09
0
pszestroga napisał:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali... rozwiń
Avatar
ina85 / 3 września 2009 o 23:47
0
Samochód Porsche w chwili wypadku rozpędzony był do 180km/h. Natomiast pijany sprawca wypadku nie został przesłuchany, ani tym bardziej zatrzymany przez stróżów naszego prawa po czym znikną. Zatrzymany został dopiero w 2 dni po wypadku. To woła o pomstę do nieba! Jak można dopuścić się tak rażących niedopatrzeń?!? Jak można pozwolić na to, aby wina przypadła w udziale niewinnemu człowiekowi, a ten, który pod wpływem alkoholu prowadził już nie raz, mógł swobodnie chodzić po tym świecie? Niepojęte jak bardo to boli:(
Avatar
pszestroga / 3 września 2009 o 21:16
0
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę &quo... rozwiń
Avatar
harkie / 1 września 2009 o 00:00
0
bliski napisał:
HARKIE ZEBYS WIEDZIAL ZE MYSLENIE BOLI ALE PO TWOJEJ WYPOWIEDZI WIDAC ZE NIE DOSWIADCZYLES CZEGOS TAKIEGO I NIE ZYCZE TOBIE ANI NIKOMU INNEMU TAKIEGO DOSWIADCZENIA.

A LUDZIE TLYKO SZUKAJA SENSACJI DO ROZDRAPANIA I PLOTKOWANIA, CZY DZISIEJSZY NAROD NIE MA NIC INNEGO DO ROBOTY? WSZYSTKO CO NIE ZGADZA SIE Z PRAWDA BOLI CZYZ NIE?[/quote]

W notce napisano:
1. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Moja refleksja: przekroczył dozwoloną prędkość lub miał za mało umiejętności by zapanować nad samochodem przy prawidłowej prędkości (brak informacji np o wymuszeniu, kolizji itp).

2. Kierowca był pod wpływem alkocholu. Moja refleksja: co mogę myśleć o kierowcy i pasażerach, ktoś ich zmusił do wejścia do tego samochodu???

3. Rodzina, owszem mogę napisać, że współczuję ale to przecież tylko gest. Czy ten wypadek będzie dla kogoś przestrogą może kolejny, czy następny? Dlaczego ugoólniasz to na cały dzisiejszy naród. Więc nie nalezy już informować o żadnych wypadkach. Zabraniasz komentarzy, jeszcze jakieś ograniczenia. Na szczęście przyłączasz się do dyskusji z sensownymi argumentami, które mogę zrozumieć.

[quote name='bliski' post='165840' date='31.08.2009, 10:35:41']PRZYZNAJ SAM JAK TY BYS POSTAPIL W TEJ SYTUACJI GDYBY LUDZIE WZIELI NA JEZYK ZWLASZCA ZE NIE WIEDZA O TEJ SPRAWIE NAWET MALEGO WATKA.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, że to rani ich rodziców, rodzeństwo, kolegów itp.

Mnie rani to że do tego wpadku nie doszło prawdopodobnie ani z winy budowniczych tego odcinka drogi, ani tego samochodu ani jakiegoś zmęczonego (niemyślącego) kierowcy innego pojazdu. Myślę, że rolą rodziców jest nieustające wpajanie swoim dzieciom, że w każdym przypadku należy myśleć, starać się przewidywać. Jeżeli zapomną o tym, to może pojawić się refleksja - za późno jednak.

Na sam koniec: doświadczyłem tego, była to jego ewidentna wina i nie starałem się go nigdy usprawiedliwić, wyciągając własne wnioski.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 31 sierpnia 2009 o 23:25
0
BLISKI napisał:
JEZELI NIE UCIEKL TO GDZIE JEST? A JEZELI PO CZESCI JEST TO WINA MARIUSZA TO PODZIEL SIE ZNAMI SZCZEGOLAMI

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną, rozwiń
Avatar
oczko / 31 sierpnia 2009 o 21:10
0
STYX napisał:
Bogu dziekujemy za selekcję ! Amen.

styx slodko ci w dziubku teraz, nie zycze ci tego ale nastepnym razem poglaskaj sie po tej swojej malej glowce za nim wsponisz o jakiejs selekcji bo ciebie ktos wyselekcjonuje paniał!
Avatar
bliski / 31 sierpnia 2009 o 21:04
0
harkie napisał:
Zastanawiające jest, że zwykle w komentarzach tego typu wypadków zawsze pojawiają się podobne jak ww wpis (cierpienie rodziny, zostawcie go w spokoju, bo poniósł juz karę).

"Bliski" więc naprawdę żadnych refleksji własnych???

Wkrótce (przypuszczam) pojawi się nota o kolejnym wypadku, bo przecież jednak żadnych refleksji. Czy to jest naprawdę takie trudne, myślenie boli czy jak? Czy i tym razem mamy zostawić ofiarę i rodzinę w spokoju? Wielka zasłona milczenia.

O to ci chodzi Bliski: buzia na klucz, i co mnie to obchodzi, jeszcze jeden do piachu. Po nim będzie następny, jakiś tato, jakaś mama, brat...

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU rozwiń
Avatar
NOWA / 24 lutego 2010 o 21:14
0
Niestety wszyscy byli pijani i własnie prośili tego kierowcę żeby ich jeszcze podwiózł po alkohol.Więc winę za tę śmierć ponoszą wszyscy
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:56
0
~gość~ napisał:
Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosno i wyraznie poprosil o to najgorsze lecz spotkalo to kogos innego. oby go posadzili i to na tak dlugo zeby to dobrze przemyslal
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosn... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:42
0
~gość~ napisał:
I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl.

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl. rozwiń
Avatar
~gość~ / 7 września 2009 o 09:09
0
pszestroga napisał:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali... rozwiń
Avatar
ina85 / 3 września 2009 o 23:47
0
Samochód Porsche w chwili wypadku rozpędzony był do 180km/h. Natomiast pijany sprawca wypadku nie został przesłuchany, ani tym bardziej zatrzymany przez stróżów naszego prawa po czym znikną. Zatrzymany został dopiero w 2 dni po wypadku. To woła o pomstę do nieba! Jak można dopuścić się tak rażących niedopatrzeń?!? Jak można pozwolić na to, aby wina przypadła w udziale niewinnemu człowiekowi, a ten, który pod wpływem alkoholu prowadził już nie raz, mógł swobodnie chodzić po tym świecie? Niepojęte jak bardo to boli:(
Avatar
pszestroga / 3 września 2009 o 21:16
0
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę &quo... rozwiń
Avatar
harkie / 1 września 2009 o 00:00
0
bliski napisał:
HARKIE ZEBYS WIEDZIAL ZE MYSLENIE BOLI ALE PO TWOJEJ WYPOWIEDZI WIDAC ZE NIE DOSWIADCZYLES CZEGOS TAKIEGO I NIE ZYCZE TOBIE ANI NIKOMU INNEMU TAKIEGO DOSWIADCZENIA.

A LUDZIE TLYKO SZUKAJA SENSACJI DO ROZDRAPANIA I PLOTKOWANIA, CZY DZISIEJSZY NAROD NIE MA NIC INNEGO DO ROBOTY? WSZYSTKO CO NIE ZGADZA SIE Z PRAWDA BOLI CZYZ NIE?[/quote]

W notce napisano:
1. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Moja refleksja: przekroczył dozwoloną prędkość lub miał za mało umiejętności by zapanować nad samochodem przy prawidłowej prędkości (brak informacji np o wymuszeniu, kolizji itp).

2. Kierowca był pod wpływem alkocholu. Moja refleksja: co mogę myśleć o kierowcy i pasażerach, ktoś ich zmusił do wejścia do tego samochodu???

3. Rodzina, owszem mogę napisać, że współczuję ale to przecież tylko gest. Czy ten wypadek będzie dla kogoś przestrogą może kolejny, czy następny? Dlaczego ugoólniasz to na cały dzisiejszy naród. Więc nie nalezy już informować o żadnych wypadkach. Zabraniasz komentarzy, jeszcze jakieś ograniczenia. Na szczęście przyłączasz się do dyskusji z sensownymi argumentami, które mogę zrozumieć.

[quote name='bliski' post='165840' date='31.08.2009, 10:35:41']PRZYZNAJ SAM JAK TY BYS POSTAPIL W TEJ SYTUACJI GDYBY LUDZIE WZIELI NA JEZYK ZWLASZCA ZE NIE WIEDZA O TEJ SPRAWIE NAWET MALEGO WATKA.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, że to rani ich rodziców, rodzeństwo, kolegów itp.

Mnie rani to że do tego wpadku nie doszło prawdopodobnie ani z winy budowniczych tego odcinka drogi, ani tego samochodu ani jakiegoś zmęczonego (niemyślącego) kierowcy innego pojazdu. Myślę, że rolą rodziców jest nieustające wpajanie swoim dzieciom, że w każdym przypadku należy myśleć, starać się przewidywać. Jeżeli zapomną o tym, to może pojawić się refleksja - za późno jednak.

Na sam koniec: doświadczyłem tego, była to jego ewidentna wina i nie starałem się go nigdy usprawiedliwić, wyciągając własne wnioski.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 31 sierpnia 2009 o 23:25
0
BLISKI napisał:
JEZELI NIE UCIEKL TO GDZIE JEST? A JEZELI PO CZESCI JEST TO WINA MARIUSZA TO PODZIEL SIE ZNAMI SZCZEGOLAMI

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną, rozwiń
Avatar
oczko / 31 sierpnia 2009 o 21:10
0
STYX napisał:
Bogu dziekujemy za selekcję ! Amen.

styx slodko ci w dziubku teraz, nie zycze ci tego ale nastepnym razem poglaskaj sie po tej swojej malej glowce za nim wsponisz o jakiejs selekcji bo ciebie ktos wyselekcjonuje paniał!
Avatar
bliski / 31 sierpnia 2009 o 21:04
0
harkie napisał:
Zastanawiające jest, że zwykle w komentarzach tego typu wypadków zawsze pojawiają się podobne jak ww wpis (cierpienie rodziny, zostawcie go w spokoju, bo poniósł juz karę).

"Bliski" więc naprawdę żadnych refleksji własnych???

Wkrótce (przypuszczam) pojawi się nota o kolejnym wypadku, bo przecież jednak żadnych refleksji. Czy to jest naprawdę takie trudne, myślenie boli czy jak? Czy i tym razem mamy zostawić ofiarę i rodzinę w spokoju? Wielka zasłona milczenia.

O to ci chodzi Bliski: buzia na klucz, i co mnie to obchodzi, jeszcze jeden do piachu. Po nim będzie następny, jakiś tato, jakaś mama, brat...

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 1 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 15

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 10 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 62 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!