Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 sierpnia 2009 r.
11:44
Edytuj ten wpis

W Rybnicy dachowało porsche. Jedna osoba nie żyje

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 32 A A

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Rybnicy (gm. Susiec). Kierujący porsche stracił panowanie nad kierownicą i wpadł do rowu. Samochód dachował. 26-letni pasażer doznał licznych obrażeń i zmarł w jednym z lubelskich szpitali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierowca prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia. Do wypadku doszło w sobotę nad ranem.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
NOWA / 24 lutego 2010 o 21:14
0
Niestety wszyscy byli pijani i własnie prośili tego kierowcę żeby ich jeszcze podwiózł po alkohol.Więc winę za tę śmierć ponoszą wszyscy
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:56
0
~gość~ napisał:
Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosno i wyraznie poprosil o to najgorsze lecz spotkalo to kogos innego. oby go posadzili i to na tak dlugo zeby to dobrze przemyslal
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosn... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:42
0
~gość~ napisał:
I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl.

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl. rozwiń
Avatar
~gość~ / 7 września 2009 o 09:09
0
pszestroga napisał:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali... rozwiń
Avatar
ina85 / 3 września 2009 o 23:47
0
Samochód Porsche w chwili wypadku rozpędzony był do 180km/h. Natomiast pijany sprawca wypadku nie został przesłuchany, ani tym bardziej zatrzymany przez stróżów naszego prawa po czym znikną. Zatrzymany został dopiero w 2 dni po wypadku. To woła o pomstę do nieba! Jak można dopuścić się tak rażących niedopatrzeń?!? Jak można pozwolić na to, aby wina przypadła w udziale niewinnemu człowiekowi, a ten, który pod wpływem alkoholu prowadził już nie raz, mógł swobodnie chodzić po tym świecie? Niepojęte jak bardo to boli:(
Avatar
pszestroga / 3 września 2009 o 21:16
0
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę &quo... rozwiń
Avatar
harkie / 1 września 2009 o 00:00
0
bliski napisał:
HARKIE ZEBYS WIEDZIAL ZE MYSLENIE BOLI ALE PO TWOJEJ WYPOWIEDZI WIDAC ZE NIE DOSWIADCZYLES CZEGOS TAKIEGO I NIE ZYCZE TOBIE ANI NIKOMU INNEMU TAKIEGO DOSWIADCZENIA.

A LUDZIE TLYKO SZUKAJA SENSACJI DO ROZDRAPANIA I PLOTKOWANIA, CZY DZISIEJSZY NAROD NIE MA NIC INNEGO DO ROBOTY? WSZYSTKO CO NIE ZGADZA SIE Z PRAWDA BOLI CZYZ NIE?[/quote]

W notce napisano:
1. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Moja refleksja: przekroczył dozwoloną prędkość lub miał za mało umiejętności by zapanować nad samochodem przy prawidłowej prędkości (brak informacji np o wymuszeniu, kolizji itp).

2. Kierowca był pod wpływem alkocholu. Moja refleksja: co mogę myśleć o kierowcy i pasażerach, ktoś ich zmusił do wejścia do tego samochodu???

3. Rodzina, owszem mogę napisać, że współczuję ale to przecież tylko gest. Czy ten wypadek będzie dla kogoś przestrogą może kolejny, czy następny? Dlaczego ugoólniasz to na cały dzisiejszy naród. Więc nie nalezy już informować o żadnych wypadkach. Zabraniasz komentarzy, jeszcze jakieś ograniczenia. Na szczęście przyłączasz się do dyskusji z sensownymi argumentami, które mogę zrozumieć.

[quote name='bliski' post='165840' date='31.08.2009, 10:35:41']PRZYZNAJ SAM JAK TY BYS POSTAPIL W TEJ SYTUACJI GDYBY LUDZIE WZIELI NA JEZYK ZWLASZCA ZE NIE WIEDZA O TEJ SPRAWIE NAWET MALEGO WATKA.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, że to rani ich rodziców, rodzeństwo, kolegów itp.

Mnie rani to że do tego wpadku nie doszło prawdopodobnie ani z winy budowniczych tego odcinka drogi, ani tego samochodu ani jakiegoś zmęczonego (niemyślącego) kierowcy innego pojazdu. Myślę, że rolą rodziców jest nieustające wpajanie swoim dzieciom, że w każdym przypadku należy myśleć, starać się przewidywać. Jeżeli zapomną o tym, to może pojawić się refleksja - za późno jednak.

Na sam koniec: doświadczyłem tego, była to jego ewidentna wina i nie starałem się go nigdy usprawiedliwić, wyciągając własne wnioski.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 31 sierpnia 2009 o 23:25
0
BLISKI napisał:
JEZELI NIE UCIEKL TO GDZIE JEST? A JEZELI PO CZESCI JEST TO WINA MARIUSZA TO PODZIEL SIE ZNAMI SZCZEGOLAMI

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną, rozwiń
Avatar
oczko / 31 sierpnia 2009 o 21:10
0
STYX napisał:
Bogu dziekujemy za selekcję ! Amen.

styx slodko ci w dziubku teraz, nie zycze ci tego ale nastepnym razem poglaskaj sie po tej swojej malej glowce za nim wsponisz o jakiejs selekcji bo ciebie ktos wyselekcjonuje paniał!
Avatar
bliski / 31 sierpnia 2009 o 21:04
0
harkie napisał:
Zastanawiające jest, że zwykle w komentarzach tego typu wypadków zawsze pojawiają się podobne jak ww wpis (cierpienie rodziny, zostawcie go w spokoju, bo poniósł juz karę).

"Bliski" więc naprawdę żadnych refleksji własnych???

Wkrótce (przypuszczam) pojawi się nota o kolejnym wypadku, bo przecież jednak żadnych refleksji. Czy to jest naprawdę takie trudne, myślenie boli czy jak? Czy i tym razem mamy zostawić ofiarę i rodzinę w spokoju? Wielka zasłona milczenia.

O to ci chodzi Bliski: buzia na klucz, i co mnie to obchodzi, jeszcze jeden do piachu. Po nim będzie następny, jakiś tato, jakaś mama, brat...

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU rozwiń
Avatar
NOWA / 24 lutego 2010 o 21:14
0
Niestety wszyscy byli pijani i własnie prośili tego kierowcę żeby ich jeszcze podwiózł po alkohol.Więc winę za tę śmierć ponoszą wszyscy
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:56
0
~gość~ napisał:
Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosno i wyraznie poprosil o to najgorsze lecz spotkalo to kogos innego. oby go posadzili i to na tak dlugo zeby to dobrze przemyslal
widac kierowca wiedzac ze jest pijany nie zabronil im wsiasc do samochodu narazenie ich zycia na smierc to dla niego nic nieznaczylo a widac prosil sie o to co sie stalo bo jak to wytlumaczyc jadac 180km/h gzie za niecale sto metrow mial skrecac w dodatku w terenie zabudowanym, majac we krwi dwa promile alkocholu to tak jakby glosn... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 29 września 2009 o 13:42
0
~gość~ napisał:
I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl.

nie bronili sie przed wsiadaniem do tego samochodu ale czy kierowca powiedzial im cos w stylu wsiadajcie ale uprzedzam troszke wypilem i zabieram was po pewna smierc a do tego jak wsiadam za kierownice to nie mam umiaru! niech sie zastanowi nad tym ten co kierowal gdy nastepnym razem kogos zaprosi na jazde samochodem zpromilkami we krwi i odbierze zycie kolejnemu czlowiekowi. Obys zapamietal blysk w jego oczach ktory przez ciebie zgasl. rozwiń
Avatar
~gość~ / 7 września 2009 o 09:09
0
pszestroga napisał:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali...



I może chcesz powiedzieć że trzej pasażerowi byli zabrani na siłę , bronili się i nie chcieli wsiadać do tego samochodu.Zastanów się nad tym co piszesz wszyscy byli pijani.Najłatwiej wydawać osądy nie znając faktów, po co byli w tym samochodzie...i po co nim jechali... rozwiń
Avatar
ina85 / 3 września 2009 o 23:47
0
Samochód Porsche w chwili wypadku rozpędzony był do 180km/h. Natomiast pijany sprawca wypadku nie został przesłuchany, ani tym bardziej zatrzymany przez stróżów naszego prawa po czym znikną. Zatrzymany został dopiero w 2 dni po wypadku. To woła o pomstę do nieba! Jak można dopuścić się tak rażących niedopatrzeń?!? Jak można pozwolić na to, aby wina przypadła w udziale niewinnemu człowiekowi, a ten, który pod wpływem alkoholu prowadził już nie raz, mógł swobodnie chodzić po tym świecie? Niepojęte jak bardo to boli:(
Avatar
pszestroga / 3 września 2009 o 21:16
0
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę " który najpierw pije potem wsiada za kierownicę i jeszcze na domiar złego zabiera ze sobą inne osoby...ciekawa jestem jaką karę chciałby dla zabójcy swojego dziecka....??? ale w Polsce nadal żądzą pieniądze i "morderca" nadal cieszy się wolnością i nie poczuwa się do spowodowania wypadku......to jest najbardziej przykre w tej całej sytuacji )-:
To już trzeci wypadek śmiertelny w naszym powiecie, mam nadzieję , ze niektórym da to do myślenia , że trzeba trochę zwolnić we wszystkich wypadkach jedną z przyczyn była nadmierna prędkość a w tym wypadku wiadomo na pewno , że kierowca był PIJANY !!!! który pewni nie myślał wsiadając do samochodu , że ratując swoje życie ukradnie je komuś innemu )-: i tu nie można powiedzieć , że był to gówniarz )-: był- jest to ojciec i mąż, który zabrał dziecko innym rodzicom..... bo jak można nazwać "potwora ""mordercę &quo... rozwiń
Avatar
harkie / 1 września 2009 o 00:00
0
bliski napisał:
HARKIE ZEBYS WIEDZIAL ZE MYSLENIE BOLI ALE PO TWOJEJ WYPOWIEDZI WIDAC ZE NIE DOSWIADCZYLES CZEGOS TAKIEGO I NIE ZYCZE TOBIE ANI NIKOMU INNEMU TAKIEGO DOSWIADCZENIA.

A LUDZIE TLYKO SZUKAJA SENSACJI DO ROZDRAPANIA I PLOTKOWANIA, CZY DZISIEJSZY NAROD NIE MA NIC INNEGO DO ROBOTY? WSZYSTKO CO NIE ZGADZA SIE Z PRAWDA BOLI CZYZ NIE?[/quote]

W notce napisano:
1. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Moja refleksja: przekroczył dozwoloną prędkość lub miał za mało umiejętności by zapanować nad samochodem przy prawidłowej prędkości (brak informacji np o wymuszeniu, kolizji itp).

2. Kierowca był pod wpływem alkocholu. Moja refleksja: co mogę myśleć o kierowcy i pasażerach, ktoś ich zmusił do wejścia do tego samochodu???

3. Rodzina, owszem mogę napisać, że współczuję ale to przecież tylko gest. Czy ten wypadek będzie dla kogoś przestrogą może kolejny, czy następny? Dlaczego ugoólniasz to na cały dzisiejszy naród. Więc nie nalezy już informować o żadnych wypadkach. Zabraniasz komentarzy, jeszcze jakieś ograniczenia. Na szczęście przyłączasz się do dyskusji z sensownymi argumentami, które mogę zrozumieć.

[quote name='bliski' post='165840' date='31.08.2009, 10:35:41']PRZYZNAJ SAM JAK TY BYS POSTAPIL W TEJ SYTUACJI GDYBY LUDZIE WZIELI NA JEZYK ZWLASZCA ZE NIE WIEDZA O TEJ SPRAWIE NAWET MALEGO WATKA.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, że to rani ich rodziców, rodzeństwo, kolegów itp.

Mnie rani to że do tego wpadku nie doszło prawdopodobnie ani z winy budowniczych tego odcinka drogi, ani tego samochodu ani jakiegoś zmęczonego (niemyślącego) kierowcy innego pojazdu. Myślę, że rolą rodziców jest nieustające wpajanie swoim dzieciom, że w każdym przypadku należy myśleć, starać się przewidywać. Jeżeli zapomną o tym, to może pojawić się refleksja - za późno jednak.

Na sam koniec: doświadczyłem tego, była to jego ewidentna wina i nie starałem się go nigdy usprawiedliwić, wyciągając własne wnioski.


Starałbym się wyjaśnić okoliczności (rzeczowo lub emocjonalnie) jeżeli prasa napisała by nieprawdę.
Natomiast zabraniać wypowiedzi to raczej nie w moim stylu. Gdyby były dla mnie bolesne nie czytałbym ich.

Nie znałem Mariusza (prawdopodobnie nigdy go nie spotkałem), nie winię go także za spowodowanie wypadku. Napisałem, że takie emocjonalne wpisy jak Twój bardzo często pojawiają się przy okazji takich informacji. Ktoś bliski ma za złe ludziom, że dodają jakieś mądrzejsze lub głupsze wypowiedzi, ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 31 sierpnia 2009 o 23:25
0
BLISKI napisał:
JEZELI NIE UCIEKL TO GDZIE JEST? A JEZELI PO CZESCI JEST TO WINA MARIUSZA TO PODZIEL SIE ZNAMI SZCZEGOLAMI

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną,

Jak mógł uciec skoro był na miejscu wypadku, udzielał pomocy Mariuszowi, rozmawiał z policją , możę trzeba powiedzieć prawdę ,całą prawdę a nie teraz oczywiście zrzucać winę na jedną osobę,
a dlaczego tam byli ..... czy kierowca się o to prosił,
a może inni świadkowie nie pamiętają nic więcej .....szkoda i mam nadzieję że w trakcie śledztwa sobie przypomną, rozwiń
Avatar
oczko / 31 sierpnia 2009 o 21:10
0
STYX napisał:
Bogu dziekujemy za selekcję ! Amen.

styx slodko ci w dziubku teraz, nie zycze ci tego ale nastepnym razem poglaskaj sie po tej swojej malej glowce za nim wsponisz o jakiejs selekcji bo ciebie ktos wyselekcjonuje paniał!
Avatar
bliski / 31 sierpnia 2009 o 21:04
0
harkie napisał:
Zastanawiające jest, że zwykle w komentarzach tego typu wypadków zawsze pojawiają się podobne jak ww wpis (cierpienie rodziny, zostawcie go w spokoju, bo poniósł juz karę).

"Bliski" więc naprawdę żadnych refleksji własnych???

Wkrótce (przypuszczam) pojawi się nota o kolejnym wypadku, bo przecież jednak żadnych refleksji. Czy to jest naprawdę takie trudne, myślenie boli czy jak? Czy i tym razem mamy zostawić ofiarę i rodzinę w spokoju? Wielka zasłona milczenia.

O to ci chodzi Bliski: buzia na klucz, i co mnie to obchodzi, jeszcze jeden do piachu. Po nim będzie następny, jakiś tato, jakaś mama, brat...

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU

HARKIE I JAK WLASNIE BUZIA NA KLUCZ I ANI MRU MRU rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
14 października 2018, 19:00

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 14 października o godz. 19 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi formacja Raz, Dwa, Trzy z koncertem Ważne piosenki.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich
Zdjęcia
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich 1 0

Ogromna kolejka, której końca nie było widać – tak wyglądała środowa walka o bilety na niedzielny mecz żużlowy Speed Car Motor Lublin z ROW Rybnik. Wiele osób odeszło od kasy z kwitkiem i mecz będzie mogło obejrzeć tylko w telewizji.

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 11 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 7

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 4 4

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania
galeria

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania 5 3

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 3

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 2 2

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań 3 4

Kiedy będę mógł wejść na przydzieloną mi działkę, czy będę mógł sprzątnąć zasianą przeze mnie pszenicę, kiedy pole zmieni właściciela? Te i inne pytania padły podczas kolejnej prezentacji projektu scaleniowego w Wojsławicach.

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja"

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja" 4 23

Pięć związków zawodowych działających w SPSK4 w Lublinie, które reprezentują 1300 pracowników (poza pielęgniarkami i lekarzami), wciąż czeka na odpowiedź dyrekcji na pismo w sprawie podwyżek.

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę 0 0

Rozmowa z Kai James, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!