Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 lipca 2009 r.
18:07
Edytuj ten wpis

W Szczebrzeszynie wstyd na szynie

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 9 A A

Zamknięta poczekalnia, brak toalet, zardzewiałe tablice - tak wygląda stacja kolejowa w Brodach Małych, z której jeżdżą mieszkańcy Szczebrzeszyna. Nie ma nawet kas biletowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wstyd, że mamy taki dworzec! - denerwuje się 30-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna. - Poczekalnia to stary rozpadający się budynek, który w dodatku jest zamknięty. Na nim wisi zardzewiała tablica z nazwą stacji Szczebrzeszyn.

Przez tę stację, która mieści się w Brodach Małych, przejeżdża każdego dnia kilka dalekobieżnych pociągów pasażerskich, m.in. do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Rzeszowa czy Lublina.

- Zdarza się, że turyści wyjeżdżając z tego dworca, robią zdjęcia zardzewiałych tablic i poczekalni. Śmieją się z nas. To marna reklama Szczebrzeszyna - ubolewa mężczyzna. Dodaje, że mieszkańcy mają dość takiej sytuacji.

Jolanta Zakrzewska ze Szczebrzeszyna często jeździ z dworca w Brodach Małych m.in. do Krakowa. Również wstydzi się warunków, jakie tam panują.

- Nie ma kasy biletowej, więc bilet musiałam ostatnio kupować… w Zamościu, który jest oddalony o ok. 20 km - narzeka Jolanta Zakrzewska. - Z tego dworca korzysta wiele osób, a tam nie ma nawet gdzie usiąść, bo ławki są zniszczone. Ludzie muszą czekać na pociąg w swoich autach, które stawiają obok stacji.

Czy kolej ma plany przebudowy tego dworca? - Zbadałam sprawę. Budynek dworca był otwarty do ubiegłego roku - mówi Małgorzata Kwiatkowska, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w Lublinie. - Nie wiem, dlaczego został zamknięty. My zajmujemy się jedynie liniami, po których jeżdżą pociągi. Ten budynek nie jest naszą własnością.

Administruje nim lubelski oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA. - Sanitariaty na tym dworcu zostały rozebrane w 2004 roku - tłumaczy Marcin Cichosz, zastępca dyrektora tej instytucji ds. technicznych. - Rok temu pracowała w poczekalni kasjerka, ale jej stanowisko zostało zlikwidowane, bo sami przewoźnicy z tego zrezygnowali.

Podkreśla, że kolej nie ma planów ponownego otwarcia poczekalni. - Naszym zdaniem, zostałaby zdemolowana, a nie chcemy ryzykować. Ale jeśli któryś z kolejowych przewoźników byłby tym zainteresowany moglibyśmy postawić tam jakąś wiatę. Na razie jednak takich sygnałów nie mamy - mówi dyrektor Cichosz.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafal / 12 listopada 2013 o 12:27
0

I tak wygląda lepiej niż w Zawadzie - tamten rozebrano.

Zastanawiam się jak wyglądał budynek przedwojenny, nigdzie nie mogę znaleźć jego zdjęcia, podobno był muiowany.

Avatar
aaron / 15 sierpnia 2009 o 08:36
0
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w godzinach gdy istnieja potrzeby podroznych

Jak to zmienic?

1. Oznajmic wszem i wobec podejscie i dzialania pana Zamoyskiego. Niech wyborcy sami ocenia.
2. - Zakazac prowadzenia przewozow spolce PKP Intercity na terenie wojewodztwa.
- Przejac dworce i wymowic najem kas spolce PKP Intercity
3. - Uruchomic pociagi Lublin-Warszawa przy wspolpracy z KM (sklad Lublin-Deblin jedzie do Wawy Zachodniej, sklad Wawa-Deblin dojezdza az do Lublina, pociag zmieniamy w InterRegio)
- Pozyskac tabor i odtworzyc pozostale polaczenia
4. Opracowac wraz z przedstawicielami samorzadow i mieszkancow sensowne rozklady jazdy
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w ... rozwiń
Avatar
STYX / 9 lipca 2009 o 14:52
0
Polska D...a tak dopóki nie skończy sie głosowanie na PiS i innych oszołomów...
Avatar
makao / 9 lipca 2009 o 11:53
0
Samorządy miejscowości na Roztoczu to chcą tylko turystów co zostawią kasę np. za oglądnięcie chrząszcza i nic więcej nie robią i nie oferują. A czy nie mogą przejąć te zapyziałe stacyjki i wyremontować, przeciez one nie służą PKP a podróżnym, turystom których oczekujecie. Tak robi sie teraz w wielu miejscach, albo samorządy albo dzierżawcy remontują i lokują np. sklepy czy lokale. Władze lokalne oczekują,że bankrut jakim jest PKP im to załatwi.
Avatar
he / 9 lipca 2009 o 09:28
0
Ta kasa w Rajcu jest czadowa!
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 08:30
0
No co wy chcecie? są lepsi od was....

Widzieliście kasę biletową w Rajcu Poduchownym (koło Radomia)? To patrzcie, he he:

[img]http://www.kolej.one.pl/foto/3/1204145569-1.jpg[/img]
[size=5]źródło: www.kolej.one.pl[/size]

Słowem, klej wjechała do UE
Avatar
ZAMIEJSCOWY / 9 lipca 2009 o 07:29
0
W Polsce to normalne. Nikt nic nie wie , tak jak w tej dyrekcji. Sygnałów nie ma i ci na górze najlepiej wiedzą , że dworca i toalet , a nawet kasy biletowej na dworcu naprawdę nie potrzeba. Kochany Kraj , naprawdę a szczególnie jaka mądra władza.
Avatar
roztoczanin / 9 lipca 2009 o 07:24
0
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!!!!!!!!!!!
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!... rozwiń
Avatar
cdn / 8 lipca 2009 o 22:47
0
Niech Adam Wasilewski -zacny prezydent m.stołecznego Lublina wspomoże pobratymców i zbuduje dworzec
Avatar
Rafal / 12 listopada 2013 o 12:27
0

I tak wygląda lepiej niż w Zawadzie - tamten rozebrano.

Zastanawiam się jak wyglądał budynek przedwojenny, nigdzie nie mogę znaleźć jego zdjęcia, podobno był muiowany.

Avatar
aaron / 15 sierpnia 2009 o 08:36
0
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w godzinach gdy istnieja potrzeby podroznych

Jak to zmienic?

1. Oznajmic wszem i wobec podejscie i dzialania pana Zamoyskiego. Niech wyborcy sami ocenia.
2. - Zakazac prowadzenia przewozow spolce PKP Intercity na terenie wojewodztwa.
- Przejac dworce i wymowic najem kas spolce PKP Intercity
3. - Uruchomic pociagi Lublin-Warszawa przy wspolpracy z KM (sklad Lublin-Deblin jedzie do Wawy Zachodniej, sklad Wawa-Deblin dojezdza az do Lublina, pociag zmieniamy w InterRegio)
- Pozyskac tabor i odtworzyc pozostale polaczenia
4. Opracowac wraz z przedstawicielami samorzadow i mieszkancow sensowne rozklady jazdy
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w ... rozwiń
Avatar
STYX / 9 lipca 2009 o 14:52
0
Polska D...a tak dopóki nie skończy sie głosowanie na PiS i innych oszołomów...
Avatar
makao / 9 lipca 2009 o 11:53
0
Samorządy miejscowości na Roztoczu to chcą tylko turystów co zostawią kasę np. za oglądnięcie chrząszcza i nic więcej nie robią i nie oferują. A czy nie mogą przejąć te zapyziałe stacyjki i wyremontować, przeciez one nie służą PKP a podróżnym, turystom których oczekujecie. Tak robi sie teraz w wielu miejscach, albo samorządy albo dzierżawcy remontują i lokują np. sklepy czy lokale. Władze lokalne oczekują,że bankrut jakim jest PKP im to załatwi.
Avatar
he / 9 lipca 2009 o 09:28
0
Ta kasa w Rajcu jest czadowa!
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 08:30
0
No co wy chcecie? są lepsi od was....

Widzieliście kasę biletową w Rajcu Poduchownym (koło Radomia)? To patrzcie, he he:

[img]http://www.kolej.one.pl/foto/3/1204145569-1.jpg[/img]
[size=5]źródło: www.kolej.one.pl[/size]

Słowem, klej wjechała do UE
Avatar
ZAMIEJSCOWY / 9 lipca 2009 o 07:29
0
W Polsce to normalne. Nikt nic nie wie , tak jak w tej dyrekcji. Sygnałów nie ma i ci na górze najlepiej wiedzą , że dworca i toalet , a nawet kasy biletowej na dworcu naprawdę nie potrzeba. Kochany Kraj , naprawdę a szczególnie jaka mądra władza.
Avatar
roztoczanin / 9 lipca 2009 o 07:24
0
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!!!!!!!!!!!
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!... rozwiń
Avatar
cdn / 8 lipca 2009 o 22:47
0
Niech Adam Wasilewski -zacny prezydent m.stołecznego Lublina wspomoże pobratymców i zbuduje dworzec
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 0 1

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 2

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 5 4

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 2

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 146 15

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać 0 1

Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne zagrożenia niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Zwracamy uwagę na te najważniejsze.

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował"
galeria

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował" 0 6

30-latka z Łukowa kierując mercedesem uderzyła w 30 wagon pociągu towarowego. Kobieta chwilę wcześniej ominęła stojący przed przejazdem samochód oraz „opuszczoną” półzaporę.

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych 2 3

Trzy dni bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie zadłużenia. Tak będą wyglądać Bialskie Dni bez Długów, od 16 do 20 listopada.

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka
18 listopada 2018, 17:00

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 18 listopada o godz. 17 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miała miejsce polska premiera monodramu Eduardo Pavlovsky'ego Potestad.

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi 2 1

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zostały rozegrane w Łodzi. Znowu sporo powodów do zadowolenia mieli zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy w sumie stawali na podium aż 42 razy

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia]
galeria

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia] 17 19

Starymi meblami zagracony został dziś rano jeden z przystanków komunikacji miejskiej w lubelskiej dzielnicy Czuby. MPK przyznaje, że to nie pierwszy taki przypadek, bo ekipom sprzątającym przystanek trafił się nawet… sedes

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku 0 0

Lubelski NFZ ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu ryckiego. Oferty można składać do 26 listopada.

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie!
14 listopada 2018, 0:00
galeria

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie! 0

Suknie ślubne i wieczorowe, garnitury, kwiaty, obrączki i biżuteria, torty, dekoracje, zaproszenia, usługi foto, auta do ślubu – łącznie ponad 100 firm. To tylko fragment tego, co pojawi się na Targach ONA&ON – Ślub, Studniówka, Karnawał. Już 24-25 listopada hala Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) wypełni się po brzegi ślubnymi inspiracjami. Nie zabraknie też pokazów mody, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i specjalnych rabatów. To już 16. edycja wydarzenia.

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła 0 2

Autobusy komunikacji miejskiej były jej terenem działania, w którym czuła się niezwykle swobodnie. 55-letnia kobieta wielokrotnie okradała pasażerów. W sumie, jej łupem padły przedmioty o łącznej wartości około 5,5 tysiąca złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!