Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 lipca 2009 r.
18:07
Edytuj ten wpis

W Szczebrzeszynie wstyd na szynie

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 9 A A

Zamknięta poczekalnia, brak toalet, zardzewiałe tablice - tak wygląda stacja kolejowa w Brodach Małych, z której jeżdżą mieszkańcy Szczebrzeszyna. Nie ma nawet kas biletowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wstyd, że mamy taki dworzec! - denerwuje się 30-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna. - Poczekalnia to stary rozpadający się budynek, który w dodatku jest zamknięty. Na nim wisi zardzewiała tablica z nazwą stacji Szczebrzeszyn.

Przez tę stację, która mieści się w Brodach Małych, przejeżdża każdego dnia kilka dalekobieżnych pociągów pasażerskich, m.in. do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Rzeszowa czy Lublina.

- Zdarza się, że turyści wyjeżdżając z tego dworca, robią zdjęcia zardzewiałych tablic i poczekalni. Śmieją się z nas. To marna reklama Szczebrzeszyna - ubolewa mężczyzna. Dodaje, że mieszkańcy mają dość takiej sytuacji.

Jolanta Zakrzewska ze Szczebrzeszyna często jeździ z dworca w Brodach Małych m.in. do Krakowa. Również wstydzi się warunków, jakie tam panują.

- Nie ma kasy biletowej, więc bilet musiałam ostatnio kupować… w Zamościu, który jest oddalony o ok. 20 km - narzeka Jolanta Zakrzewska. - Z tego dworca korzysta wiele osób, a tam nie ma nawet gdzie usiąść, bo ławki są zniszczone. Ludzie muszą czekać na pociąg w swoich autach, które stawiają obok stacji.

Czy kolej ma plany przebudowy tego dworca? - Zbadałam sprawę. Budynek dworca był otwarty do ubiegłego roku - mówi Małgorzata Kwiatkowska, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w Lublinie. - Nie wiem, dlaczego został zamknięty. My zajmujemy się jedynie liniami, po których jeżdżą pociągi. Ten budynek nie jest naszą własnością.

Administruje nim lubelski oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA. - Sanitariaty na tym dworcu zostały rozebrane w 2004 roku - tłumaczy Marcin Cichosz, zastępca dyrektora tej instytucji ds. technicznych. - Rok temu pracowała w poczekalni kasjerka, ale jej stanowisko zostało zlikwidowane, bo sami przewoźnicy z tego zrezygnowali.

Podkreśla, że kolej nie ma planów ponownego otwarcia poczekalni. - Naszym zdaniem, zostałaby zdemolowana, a nie chcemy ryzykować. Ale jeśli któryś z kolejowych przewoźników byłby tym zainteresowany moglibyśmy postawić tam jakąś wiatę. Na razie jednak takich sygnałów nie mamy - mówi dyrektor Cichosz.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafal / 12 listopada 2013 o 12:27
0

I tak wygląda lepiej niż w Zawadzie - tamten rozebrano.

Zastanawiam się jak wyglądał budynek przedwojenny, nigdzie nie mogę znaleźć jego zdjęcia, podobno był muiowany.

Avatar
aaron / 15 sierpnia 2009 o 08:36
0
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w godzinach gdy istnieja potrzeby podroznych

Jak to zmienic?

1. Oznajmic wszem i wobec podejscie i dzialania pana Zamoyskiego. Niech wyborcy sami ocenia.
2. - Zakazac prowadzenia przewozow spolce PKP Intercity na terenie wojewodztwa.
- Przejac dworce i wymowic najem kas spolce PKP Intercity
3. - Uruchomic pociagi Lublin-Warszawa przy wspolpracy z KM (sklad Lublin-Deblin jedzie do Wawy Zachodniej, sklad Wawa-Deblin dojezdza az do Lublina, pociag zmieniamy w InterRegio)
- Pozyskac tabor i odtworzyc pozostale polaczenia
4. Opracowac wraz z przedstawicielami samorzadow i mieszkancow sensowne rozklady jazdy
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w ... rozwiń
Avatar
STYX / 9 lipca 2009 o 14:52
0
Polska D...a tak dopóki nie skończy sie głosowanie na PiS i innych oszołomów...
Avatar
makao / 9 lipca 2009 o 11:53
0
Samorządy miejscowości na Roztoczu to chcą tylko turystów co zostawią kasę np. za oglądnięcie chrząszcza i nic więcej nie robią i nie oferują. A czy nie mogą przejąć te zapyziałe stacyjki i wyremontować, przeciez one nie służą PKP a podróżnym, turystom których oczekujecie. Tak robi sie teraz w wielu miejscach, albo samorządy albo dzierżawcy remontują i lokują np. sklepy czy lokale. Władze lokalne oczekują,że bankrut jakim jest PKP im to załatwi.
Avatar
he / 9 lipca 2009 o 09:28
0
Ta kasa w Rajcu jest czadowa!
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 08:30
0
No co wy chcecie? są lepsi od was....

Widzieliście kasę biletową w Rajcu Poduchownym (koło Radomia)? To patrzcie, he he:

[img]http://www.kolej.one.pl/foto/3/1204145569-1.jpg[/img]
[size=5]źródło: www.kolej.one.pl[/size]

Słowem, klej wjechała do UE
Avatar
ZAMIEJSCOWY / 9 lipca 2009 o 07:29
0
W Polsce to normalne. Nikt nic nie wie , tak jak w tej dyrekcji. Sygnałów nie ma i ci na górze najlepiej wiedzą , że dworca i toalet , a nawet kasy biletowej na dworcu naprawdę nie potrzeba. Kochany Kraj , naprawdę a szczególnie jaka mądra władza.
Avatar
roztoczanin / 9 lipca 2009 o 07:24
0
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!!!!!!!!!!!
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!... rozwiń
Avatar
cdn / 8 lipca 2009 o 22:47
0
Niech Adam Wasilewski -zacny prezydent m.stołecznego Lublina wspomoże pobratymców i zbuduje dworzec
Avatar
Rafal / 12 listopada 2013 o 12:27
0

I tak wygląda lepiej niż w Zawadzie - tamten rozebrano.

Zastanawiam się jak wyglądał budynek przedwojenny, nigdzie nie mogę znaleźć jego zdjęcia, podobno był muiowany.

Avatar
aaron / 15 sierpnia 2009 o 08:36
0
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w godzinach gdy istnieja potrzeby podroznych

Jak to zmienic?

1. Oznajmic wszem i wobec podejscie i dzialania pana Zamoyskiego. Niech wyborcy sami ocenia.
2. - Zakazac prowadzenia przewozow spolce PKP Intercity na terenie wojewodztwa.
- Przejac dworce i wymowic najem kas spolce PKP Intercity
3. - Uruchomic pociagi Lublin-Warszawa przy wspolpracy z KM (sklad Lublin-Deblin jedzie do Wawy Zachodniej, sklad Wawa-Deblin dojezdza az do Lublina, pociag zmieniamy w InterRegio)
- Pozyskac tabor i odtworzyc pozostale polaczenia
4. Opracowac wraz z przedstawicielami samorzadow i mieszkancow sensowne rozklady jazdy
Powodem problemow kolei na Lubelszczyznie sa:

- podejscie prezydenta Zamoyskiego ktory twierdzi ze "zaborca wprowadzil koleje do Zamoscia, a ja je stad wyprowadze"
- dzialania spolki PKP Intercity, dazace aby wyrwac maksimum dotacji od ministerstwa infrstruktury i samorzadow
- nieudolne zarzadzanie PKP Przewozy Regionalne, ktore z powodu brakow taborowych nie jest w stanie zorganizowac przewozow kolejowych w regionie
- idiotyczne rozklady jazdy, ktore powoduja, ze pociagi sa dla nikogo - nie jezdza w ... rozwiń
Avatar
STYX / 9 lipca 2009 o 14:52
0
Polska D...a tak dopóki nie skończy sie głosowanie na PiS i innych oszołomów...
Avatar
makao / 9 lipca 2009 o 11:53
0
Samorządy miejscowości na Roztoczu to chcą tylko turystów co zostawią kasę np. za oglądnięcie chrząszcza i nic więcej nie robią i nie oferują. A czy nie mogą przejąć te zapyziałe stacyjki i wyremontować, przeciez one nie służą PKP a podróżnym, turystom których oczekujecie. Tak robi sie teraz w wielu miejscach, albo samorządy albo dzierżawcy remontują i lokują np. sklepy czy lokale. Władze lokalne oczekują,że bankrut jakim jest PKP im to załatwi.
Avatar
he / 9 lipca 2009 o 09:28
0
Ta kasa w Rajcu jest czadowa!
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 08:30
0
No co wy chcecie? są lepsi od was....

Widzieliście kasę biletową w Rajcu Poduchownym (koło Radomia)? To patrzcie, he he:

[img]http://www.kolej.one.pl/foto/3/1204145569-1.jpg[/img]
[size=5]źródło: www.kolej.one.pl[/size]

Słowem, klej wjechała do UE
Avatar
ZAMIEJSCOWY / 9 lipca 2009 o 07:29
0
W Polsce to normalne. Nikt nic nie wie , tak jak w tej dyrekcji. Sygnałów nie ma i ci na górze najlepiej wiedzą , że dworca i toalet , a nawet kasy biletowej na dworcu naprawdę nie potrzeba. Kochany Kraj , naprawdę a szczególnie jaka mądra władza.
Avatar
roztoczanin / 9 lipca 2009 o 07:24
0
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!!!!!!!!!!!
A co to za wyróżnienie? Czy tylko Szczebrzeszyn ma taki dworzec? W prawie wszystkie inne na Roztoczu - Józefów, Długi Kąt, Susiec, i tak dalej i tak dalej. To dopiero są wizytówki Roztocza! Już na samym wejściu człowiek ma ochotę wracać. I niech mi tu zacni przedstawiciele nie pieprzą że to nie ich sprawa. Nie dosyć że cżłowiek jedzie takim gratem gorzej jak świnia to jeszcze niech ktoś spróbuje wysiąść z rowerem w Długim Kącie! Peron 1,5 metra od stopni wagonu i tylko usłużny konduktor jest jedynym ratunkiem. HAŃBA!!!... rozwiń
Avatar
cdn / 8 lipca 2009 o 22:47
0
Niech Adam Wasilewski -zacny prezydent m.stołecznego Lublina wspomoże pobratymców i zbuduje dworzec
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 0 0

Rozmowa z Pawłem Iwaniukiem, niepełnosprawnym z Białej Podlaskiej, który kandyduje do rady miasta.

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie 2 0

W dawnym sklepie mięsnym będzie fryzjer, a nowe miejsca noclegowe powstaną na Starym Mieście w pomieszczeniach zajmowanych do niedawna przez biura jednej z miejskich instytucji. Takie zmiany to efekt wczorajszego przetargu na miejskie lokale. A czeka nas jeszcze kilka takich rewolucji.

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK
galeria

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W Centrum Spotkania Kultur można oglądać wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka, byłego dziennikarza Dziennika Wschodniego, podróżnika.

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 1

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 12 14

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 6 0

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 2 10

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 11

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16