Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 grudnia 2019 r.
21:33

Zamość jak z bajki. Rynek Wielki już oświetlony na święta [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora (oprac.)
11 14 A A

Rynek Wielki w Zamościu już jest świątecznie oświetlony. 6 grudnia o godz. 18 mieszkańcy i turyści zostali zaproszeni na oficjalny pokaz kolorowych świecidełek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na płycie Rynku Wielkiego powstał świetlny labirynt, który zajął 800 mkw. powierzchni. Do labiryntu można wejść, a spacerowicze znajdą tam świetlne rzeźby w kształcie gwiazd, bombek, gwiazdkowych prezentów. Wszystkie elementy są oczywiście ozdobione setkami punktów świetlnych LED.

– Tworzenie dla tak pięknej, historycznej przestrzeni to niezwykle inspirujące wyzwanie – mówi Karol Bas z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wykonała iluminację.

– Dekoracje na Starym Mieście co roku cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają do Zamościa, by obejrzeć iluminacje. Ozdoby wprowadzają nas w świąteczny klimat, ale mają one nie tylko wymiar estetyczny, dekoracyjny. Dzięki głosom internautów zwyciężaliśmy w plebiscycie „Świeć się” na najpiękniej rozświetlone miasto, a nagrody przekazywaliśmy osobom potrzebującym – podkreśla prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Na Rynku Wielkim jest też świetlny napis „I love Zamość”, który już w poprzednich latach był miejscem gdzie mnóstwo osób robiło sobie zdjęcia. Oprócz napisu udekorowane drzewko choinkowe i projekcje na elewacji ratusza to stałe elementy świątecznego wystroju zamojskiego rynku.

We wtorek, 10 grudnia na rynku przybędzie kolejna świąteczna atrakcja – szopka.

Iluminacje zostaną na Rynku Wielkim do końca lutego 2020 r.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Xyz / 6 grudnia 2019 r. o 23:05
Super iluminacje
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 12:42
Wam to ludzie nigdy nie dogodzi
Avatar
Andrzej / 8 grudnia 2019 r. o 14:44
czy zatrzymany przez CBA były samorządowiec z Lublina pan Piotr Kowalczyk będzie miał okazję oglądać te cuda z okna swojej celi?
 POnoć będzie bo w wieży ratuszowej jest uwięziony...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 06:19
rzymskokatolicki nie reprezentuje Wszechmogącego JEZUSA ______ " nie stawajcie się niewolnikami ludzi " - 1 list do Koryntian 7:23b ..... wmówiono ludziom, że bez organizacji religijnych czy różnych ludzi nie mogą mieć odpuszczonych grzechów, nie mogą być zbawieni, nie mogą mieć wiary ... W nowym przymierzu już nie potrzeba : "świętego budynku", "świętych dni" , " kasty kapłańskiej" , "świętych szat", "swiętego jedzenia"itd -- wielu osób jest niewolnikami czy to Watykanu, papieży czy niewolnikami organizacji Świadków Jehowy,Strażnicy itd. Nie potrzeba księży, papieży, Marii ani organizacji religijnych. Wystarczy żywy - wszechmogący JEZUS CHRYSTUS ... " I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni " - Dzieje Apostolskie 4:12 Biblia Warszawska ... " Jezus znowu powiedział do nich: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość życia " - Ewangelia Jana 8:12 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - za nim nie księżmi i organizacjami.... " Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem " - Ewangelia Jana 14:6a - ON a nie papieże, Strażnice, organizacje itd ______________google : " wystarczalność Chrystusa upadek dogmatów maryjnych " _______ " Błędy w naukach Świadków Jehowy część 2 transfuzja i krwiodawstwo" __________"Jezus Stwórcą życia - informacja w DNA"
rzymskokatolicki nie reprezentuje Wszechmogącego JEZUSA ______ " nie stawajcie się niewolnikami ludzi " - 1 list do Koryntian 7:23b ..... wmówiono ludziom, że bez organizacji religijnych czy różnych ludzi nie mogą mieć odpuszczonych grzechów, nie mogą być zbawieni, nie mogą mieć wiary ... W nowym przymierzu już nie potrzeba : "świętego budynku", "świętych dni" , " kasty kapłańskiej" , "świętych szat", "swiętego jedzenia"itd -- wielu osób jest niewolnikami czy to Watykanu, papieży c... rozwiń
Avatar
Henio / 7 grudnia 2019 r. o 00:21
To w zamojskim ratuszu zorganizowano jakąś celę?
Avatar
Bialczanin / 9 grudnia 2019 r. o 11:51
W Białej Podlaskiej identyczne światełka mieliśmy już w 2016.
Avatar
lubelyn / 7 grudnia 2019 r. o 22:24
A w lubelynie stolicy bansu i lansu jak co roku kilka smiesznych zarowek na "starowce" i smieszny napis po angielsku
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 22:13
Zamość jak Zamość, pytanie kto od dzisiaj puszcza bąki w pasiak w zamojskim areszcie?
Avatar
Forumowicze / 7 grudnia 2019 r. o 18:28
Zamość jsk zamość nic nadzwyczajnego miasto jak miasto rynek jak rynek normalka
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 10:23
Zabrakło w tym wszystkim jednej, najważniejszej informacji. Te światełka nie są darmowe. Z miejskiej kasy włodarze wyłożyli 150 000 złotych na wypożyczenie tej iluminacji
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 12:42
Wam to ludzie nigdy nie dogodzi
Avatar
Bialczanin / 9 grudnia 2019 r. o 11:51
W Białej Podlaskiej identyczne światełka mieliśmy już w 2016.
Avatar
Andrzej / 8 grudnia 2019 r. o 14:44
czy zatrzymany przez CBA były samorządowiec z Lublina pan Piotr Kowalczyk będzie miał okazję oglądać te cuda z okna swojej celi?
 POnoć będzie bo w wieży ratuszowej jest uwięziony...
Avatar
lubelyn / 7 grudnia 2019 r. o 22:24
A w lubelynie stolicy bansu i lansu jak co roku kilka smiesznych zarowek na "starowce" i smieszny napis po angielsku
Avatar
Forumowicze / 7 grudnia 2019 r. o 18:28
Zamość jsk zamość nic nadzwyczajnego miasto jak miasto rynek jak rynek normalka
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 10:23
Zabrakło w tym wszystkim jednej, najważniejszej informacji. Te światełka nie są darmowe. Z miejskiej kasy włodarze wyłożyli 150 000 złotych na wypożyczenie tej iluminacji
Avatar
dfg / 7 grudnia 2019 r. o 09:19
tandetnie i sztucznie.... no ale cóż to Zamość. Jeszcze daleka droga do poziomu estetyki.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 06:19
rzymskokatolicki nie reprezentuje Wszechmogącego JEZUSA ______ " nie stawajcie się niewolnikami ludzi " - 1 list do Koryntian 7:23b ..... wmówiono ludziom, że bez organizacji religijnych czy różnych ludzi nie mogą mieć odpuszczonych grzechów, nie mogą być zbawieni, nie mogą mieć wiary ... W nowym przymierzu już nie potrzeba : "świętego budynku", "świętych dni" , " kasty kapłańskiej" , "świętych szat", "swiętego jedzenia"itd -- wielu osób jest niewolnikami czy to Watykanu, papieży czy niewolnikami organizacji Świadków Jehowy,Strażnicy itd. Nie potrzeba księży, papieży, Marii ani organizacji religijnych. Wystarczy żywy - wszechmogący JEZUS CHRYSTUS ... " I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni " - Dzieje Apostolskie 4:12 Biblia Warszawska ... " Jezus znowu powiedział do nich: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość życia " - Ewangelia Jana 8:12 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - za nim nie księżmi i organizacjami.... " Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem " - Ewangelia Jana 14:6a - ON a nie papieże, Strażnice, organizacje itd ______________google : " wystarczalność Chrystusa upadek dogmatów maryjnych " _______ " Błędy w naukach Świadków Jehowy część 2 transfuzja i krwiodawstwo" __________"Jezus Stwórcą życia - informacja w DNA"
rzymskokatolicki nie reprezentuje Wszechmogącego JEZUSA ______ " nie stawajcie się niewolnikami ludzi " - 1 list do Koryntian 7:23b ..... wmówiono ludziom, że bez organizacji religijnych czy różnych ludzi nie mogą mieć odpuszczonych grzechów, nie mogą być zbawieni, nie mogą mieć wiary ... W nowym przymierzu już nie potrzeba : "świętego budynku", "świętych dni" , " kasty kapłańskiej" , "świętych szat", "swiętego jedzenia"itd -- wielu osób jest niewolnikami czy to Watykanu, papieży c... rozwiń
Avatar
Henio / 7 grudnia 2019 r. o 00:21
To w zamojskim ratuszu zorganizowano jakąś celę?
Avatar
zatroskany / 7 grudnia 2019 r. o 00:03
czy zatrzymany przez CBA były samorządowiec z Lublina pan Piotr Kowalczyk będzie miał okazję oglądać te cuda z okna swojej celi?