Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

16 września 2022 r.
11:44

Zamość. „Stary” szpital ma nowego prezesa

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
1 2 A A
Damian Miechowicz jest prezesem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego od czwartku
Damian Miechowicz jest prezesem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego od czwartku (fot. Kazimierz Chmiel)

Po 11 latach pracy Mariusz Paszko pożegnał się z funkcją prezesa Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Zastąpił go Damian Miechowicz, do niedawna szef pogotowia w Zamościu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taką decyzję rada nadzorcza ZSN podjęła w poniedziałek, a w czwartek nastąpiła zmiana w fotelu prezesa. Tzw. starym szpitalem w Zamościu od tego dnia zarządza Damian Miechowicz, który niedawno zrezygnował z funkcji dyrektora Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. Mariusz Paszko kierujący szpitalem przy ul. Peowiaków nieprzerwanie od 2011 roku nie rozstał się z placówką, ale pozostał w zarządzie jako wiceprezes. Rozwiązanie z nim kontraktu przed upływem kadencji (ta kończyłaby się w czerwcu przyszłego roku) nastąpiło za porozumieniem stron.

Skąd te roszady?

– Rada Nadzorcza ZSN Sp. z o.o. w Zamościu zdecydowała o powiększeniu składu zarządu spółki kierując się chęcią rozwoju szpitala oraz koniecznością podejmowania wyzwań w sytuacji powstałej po likwidacji oddziału pediatrii – odpowiada Magdalena Dołgan, przewodnicząca rady, jednocześnie prezes ZGL w Zamościu, była wiceprezydent miasta. Dodaje, że organ nadzorczy pracę i zaangażowanie Paszki doceniał, ale uznano, że „powiększenie składu zarządu ułatwi sprostanie postawionym szpitalowi zadaniom”.

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest prezydent Zamościa. Trudno zresztą zakładać, żeby o zmianach nie wiedział i ich nie akceptował, skoro miasto jest 100-procentowym udziałowcem w ZSN.

Andrzej Wnuk uważa, że „szpital potrzebuje nowego impulsu do działania”. M.in. dlatego, że funkcjonował w sieci szpitali, ale likwidacja oddziału dziecięcego, którego prowadzenie jest jednym z warunków kwalifikacji do poziomu szpitali I stopnia sprawia, że „stary” szpital musi „zawalczyć o kontrakt”.

Przypomnijmy, że pediatrii nie ma w Zamościu od ponad roku, a nowy oddział jest dopiero tworzony w szpitalu „papieskim”.

Wszystko zgodnie z prawem

Oszczędni w komentarzach co do całej sytuacji są również główni zainteresowani.

– Organ nadzorczy miał prawo podjąć taką decyzję. I wszystko zgodnie z prawem się odbyło – tyle o utracie stanowiska mówi Mariusz Paszko. Dodaje, że z ochroną zdrowia jest związany od lat i zawsze podchodzi do powierzanych mu obowiązków profesjonalnie. – Pracowałem na wielu różnych stanowiskach, miewałem dyrektorów, miewałem prezesów i współpraca z nimi z reguły układała się dobrze. Jestem przekonany, że teraz też tak będzie – mówi.

– Znam Mariusza Paszko od dawna. Najściślej współpracowaliśmy, gdy byłem dyrektorem w pogotowiu, szczególnie blisko w okresie walki z pandemią. Bardzo cenię sobie jego doświadczenie, a przejmuję po nim szpital świetnie zorganizowany i w dobrej sytuacji finansowej – podkreśla Miechowicz.

Stary prezes, nowy prezes

Mariusz Paszko to absolwent Politechniki Lubelskiej. Ma też ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania ochroną zdrowia na UMSC oraz Studia Podyplomowe Kontrola i Audyt Wewnętrzny w Lubelskiej Szkole Biznesu SW. Ukończył również kilka specjalistycznych kursów dla kadry zarządzającej opieką zdrowotną. W ochronie zdrowia pracuje od 1991 roku. Był m.in. głównym specjalistą ds. analiz ekonomicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Zamościu, zastępcą dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zamościu, od 2005 r. dyrektorem ds. administracyjno-ekonomicznych ZSN, a od marca 2011 prezesem tego szpitala.

Damian Miechowicz jesta absolwentem romanistyki na UMCS w Lublinie i studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Był również prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”, ale też m.in. dyrektorem wydziału promocji Urzędu Miasta Zamość, a od maja 2020 roku szefem pogotowia. Po rezygnacji z tej ostatniej funkcji wrócił na dwa tygodnie do magistratu, w którym wcześniej wziął bezpłatny urlop. Teraz też jest w ratuszu urlopowany, bo kieruje szpitalem.

– To dla mnie na pewno duże wyzwanie, zwłaszcza, że będę zarządzał jednostką dwukrotnie liczniejszą niż stacja pogotowia i o innej specyfice, ale zdobyłem w życiu zawodowym tak wiele różnych doświadczeń, że jestem przekonany, iż dam sobie radę – uważa nowy prezes ZSN.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Aktorzy zagrają Lewandowskiego, Bońka i Olisadebe. Spektakl o polskim futbolu
teatr
13 października 2024, 15:30

Aktorzy zagrają Lewandowskiego, Bońka i Olisadebe. Spektakl o polskim futbolu

Spektakl „Nic się nie stało” powstał z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym najwybitniejszym postaciom polskiej piłki w doborowej obsadzie. Przedstawienie będzie można zobaczyć już 13 października (niedziela) w Centrum Kongresowym UP w Lublinie.

Pompa odśrodkowa – zasada działania i zastosowania w przemyśle

Pompa odśrodkowa – zasada działania i zastosowania w przemyśle

Jednym z najczęściej wykorzystywanych w przemyśle urządzeń są wszelkiego rodzaju pompy, umożliwiające przetłaczanie i transport różnego typu cieczy. Dziś skupimy się na pompach odśrodkowych, należących do urządzeń wirnikowych. Czym jest pompa odśrodkowa, jak działa i jakie ma zalety?

Najpierw mammobus, teraz dermabus. Skorzystać mogą osoby borykające się z chorobami skóry.

Jedzie Dermabus- mobilny gabinet dermatologiczny zatrzyma się w Chełmie

W najbliższy weekend w Chełmie zaparkuje Dermabus - mobilny gabinet dermatologiczny, oferujący bezpłatną konsultację oraz wsparcie psychologiczne dla osób z chorobami skóry. Ilość miejsc jest ograniczona.

Droga zablokowana przez… buraki. Winny kierowca

Droga zablokowana przez… buraki. Winny kierowca

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj na trasie Józefów – Osuchy. 34-letni mieszkaniec gminy Terszpol stracił kontrolę nad pojazdem na zakręcie i wywrócił swoją ciężarówkę. Buraki, które rozsypały się po okolicy całkowicie zablokowały drogę.

Pani Marianna kończy dziś 101 lat. W dniu urodzin odwiedził ją wojewoda lubelski

Pani Marianna kończy dziś 101 lat. W dniu urodzin odwiedził ją wojewoda lubelski

Pani Marianna Krasnodębska, która za ratowanie Żydów w czasie niemieckiej okupacji, wraz z członkami swojej rodziny, została odznaczona medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata kończy dzisiaj 101 lat. W dniu jej urodzin, Panią Mariannę odwiedził niecodzienny gość, wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Jechał z sądowym zakazem. Rozbił się o kapliczkę

Jechał z sądowym zakazem. Rozbił się o kapliczkę

Wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Lasy tuż obok Kraśnika doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Kierującemu nic się nie stało, ale szybko okazało się, że nie powinien nigdy znaleźć się w tym miejscu.

W akcję poszukiwawczą zaangażowanych jest ok. 300 policjantów z Zamościa, Biłgoraja, Lublina i Kielc

Czwarta doba poszukiwań przestępcy. Bartłomiej Blacha wciąż na wolności

Penetrują lasy, pola, pustostany. Szukają go z ziemi i z powietrza, ale nadal nie udało się trafić na ślad podejrzanego o zabójstwo Bartłomieja Blachy. 34-latek uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Odpowiednie służby sprawdzają, jak to możliwe, że zbiegł mimo dozoru.

Zamość, którego już nie ma. LO zaprasza na wystawę
11 października 2024, 12:30

Zamość, którego już nie ma. LO zaprasza na wystawę

„Miasto nieistniejące” - tak zatytułowana jest wystawa, która w piątek (11 października) zostanie otwarta w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

Miasto wzięło się za drogi? Co z innymi inwestycjami? Tomasz Fulara: Lublin może się pochwalić wieloma rzeczami
film

Miasto wzięło się za drogi? Co z innymi inwestycjami? Tomasz Fulara: Lublin może się pochwalić wieloma rzeczami

Wakacyjne remonty dróg, budowa nowych arterii, inwestycja w zieleń, poprawa komunikacji w mieście. Co jeszcze? Gość programu Dzień Wschodzi, wiceprezydent Lublina Tomasz Fulara odpowiada na pytania dotyczące przyszłości inwestycji w stolicy województwa lubelskiego.

Trójka zatrzymanych kierowców. Żaden z nich nie powinien był jechać
Włodawa

Trójka zatrzymanych kierowców. Żaden z nich nie powinien był jechać

Policjanci Ruchu Drogowego z Włodawy zatrzymali 3 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, choć nie powinni. Najpierw w ich ręce wpadł pijany rowerzysta, następnie kierowca skody, który jechał pojazdem pomimo braku uprawnień. Na końcu udało się zatrzymać nietrzeźwą kierującą dacii.

Do dwóch razy sztuka. Będzie przebudowa skweru w centrum miasta
Zieleń w mieście

Do dwóch razy sztuka. Będzie przebudowa skweru w centrum miasta

Pierwszy przetarg nie przyniósł wyłonienia wykonawcy. Miasto jednak nie poddało się i ogłosiło drugi konkurs. Tym razem ofert na przebudowę skweru im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego w Lublinie spłynęło 7, w tym kilka mieszczących się w środkach, jakie planuje wydać magistrat.

Pracownicy miejskiej spółki PEC obawiają się, że krążące pogłoski o zwolnieniach mogą stać się rzeczywistością. Burmistrz "naprostował sprawę" podczas posiedzenia rady miejskiej.
Rada Miasta Świdnik

Gorące obrady. Czy pracownicy PEC powinni obawiać się zwolnień?

Ostatnia sesja świdnickich radnych obfitowała w gorące dyskusje. Tematy były różne: od projektów społecznych po inwestycyjne. Sporo czasu poświęcono kwestii bezpieczeństwa energetyczne miasta w kontekście dostaw ciepła.

Ludzie o anielskich osobowościach. Angelus Lubelski rozdany
galeria

Ludzie o anielskich osobowościach. Angelus Lubelski rozdany

Nagroda Angelus Lubelski przyznawana jest od 2005 roku. Jej celem jest wskazywanie ludzi o anielskich osobowościach, dla których inspiracją jest ewangeliczna koncepcja człowieka i jego odniesień.

Laura Miskiniene była najlepszą zawodniczką Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin podczas rywalizacji w Angers

Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczął rozgrywki FIBA Eurocup od wysokiej porażki we Francji

Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczął rozgrywki od wysokiej porażki w Angers z miejscowym UFAB 49

Uczą się, rozwijają pasje i przełamują stereotypy. 750 seniorów rozpoczęło rok akademicki
Lublin
galeria

Uczą się, rozwijają pasje i przełamują stereotypy. 750 seniorów rozpoczęło rok akademicki

Trzy wykłady tygodniowo. Są nauki ścisłe, przyrodnicze i humanistyczne. A le w mniejszych grupach można się zająć malarstwem albo ogrodnictwem. Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował 39. rok akademicki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium