Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

31 maja 2012 r.
13:18
Edytuj ten wpis

Zamość: "Wypie… nas urząd skarbowy na 1,9 mln”

0 44 A A
 (Leszek Wójtowicz)
(Leszek Wójtowicz)

"Wyp… nas Urząd Skarbowy W-wa Targówek na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy ci zasr… Polsko”, "Pracę straciło 15 osób. Dziękujemy ci macocho Polsko”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plakaty z takimi hasłami wisiały jeszcze dzisiaj rano na budynku i ogrodzeniu firmy Car Management w Zamościu przy ul. Lwowskiej, w salonie Fiata. – Ktoś pojechał ostro po bandzie, ale może miał rację? – zastanawia się 19-letnia maturzystka. Do niedawna w budynku mieściła się tam firma Autobial, ale pojawił się nowy właściciel – Car Management. – Jeżeli ktoś się poczuł urażony hasłami, to bardzo przepraszam, ale nie mieliśmy wyjścia – mówi Zbigniew Stonoga, współwłaściciel Car Management, dealer Fiata. – W przypływie desperacji zdecydowaliśmy się na taki mało elegancki krok – dodaje Olaf Żelazny, prezes zarządu spółki. Mają żal do stołecznej skarbówki, bo ich firma nie otrzymała 1,9 mln zł zwrotu podatku VAT. – W lutym zostałem poproszony o uratowanie spółki Autobial, która traciła płynność finansową – opowiada Stonoga. – Kupiłem udziały, ale szybko okazało się, że firma przez wiele lat była źle zarządzana i ma wielkie kłopoty finansowe. W związku z tym postanowiłem, że nieruchomość sprzedam spółce Car Management. Za 8,5 mln zł, płacąc żywą gotówką, kupiłem nieruchomość. Zapłaciłem 1,9 mln zł VAT i – zgodnie z prawem – poprosiłem o jego zwrot.


Dwa dni przed wyznaczoną datą zwrotu – jak mówi Stonoga – naczelnik skarbówki z Targówka zdecydowała, że wstrzymuje wypłatę VAT. – Nie wskazała przy tym żadnych nieprawidłowości i nie określiła terminu zwrotu podatku, co znaczy, że na pieniądze możemy czekać nawet 10 lat – denerwuje się przedsiębiorca. Podkreśla, że miało to wpływ na zwolnienia w zamojskiej firmie. We wtorek na 49 zatrudnionych z pracą musiało pożegnać się 15 osób. – Nie było wyjścia, jeżeli bym tego nie zrobił, to w przyszłym miesiącu nie mógłbym im wypłacić pensji – opowiada Stonoga. Jolanta Buczyńska, zastępca naczelnika US Warszawa Targówek, zapewnia, że urząd postępuje zgodnie z przepisami prawa. – To indywidualna sprawa podatkowa, dlatego nie mogę na ten temat rozmawiać z uwagi na tajemnicę skarbową – powiedziała. – Jeżeli w ciągu miesiąca nie otrzymamy decyzji, trzeba będzie zamknąć zakład – mówi prezes Żelazny. – Nie mamy samochodów na sprzedaż, nie mamy pieniędzy. Banery to była nasza ostatnia szansa, żeby sprawę nagłośnić – mówi Żelazny. DLA DZIENNIKA Małgorzata Karolczyk Forum Pokrzywdzonych przez Państwo Działanie urzędu musi być umotywowane i czytelne dla obywatela. Jednak urzędy często postępują wbrew tej zasadzie, co wynika z ich niechęci wobec obywateli, strachu przed podejmowaniem decyzji. To znane w kraju sytuacje: urząd bezzasadnie przewleka postępowanie, na czym traci tylko obywatel.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czytelniczka / 1 czerwca 2012 r. o 18:20
+1
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiary w ludzi nie wszyscy sa zlodziejami- OBUDZMY SIE!!!
Jezeli bedziemy wszystko i wszystkich negowac to umrzemy zgozkniali. Tutaj powinien zareagowac Samorzad bo miejsca pracy w tym regionie powinny byc priorytetem a niestety tak nie jest i to przykre. A co chodzi o urzad skarbowy to znamy mnostwo przykladow gdzie doprowadzil do upadlosci firmy a w koncowym efekcie okazywalo sie ze nic nie bylo na rzeczy a najgorsze jest to ze nikt sie za to nie bierze.

I TU SZANOWNI CZYTELNICY MAMY POLE DO POPISU: kRZYCZMY , PROBOJMY COS ZMIENIC W TEJ KWESTII a nie niszczyc to co daje ludziom chleb. Obudzmy sie!!!
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiar... rozwiń
Avatar
esterprzester / 27 października 2014 r. o 14:44
0

US Targówek słynie z tego typu zachowań. Lubią się nachapać.

Avatar
Jeremiasz / 17 października 2014 r. o 10:51
0

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Nie w tym probem czy firma chce zrobić przekręt na kosztach z Vatem czy nie, tylko urzędnim może mieć inne zdaniem niż właściciel firmy. Ale jak już urzędnik uważa, że nie ma podstaw do zwrotu lub/i po dokładniejszej analizie sytuacji doszedł do wniosku zwrot się nie należy, to niech wyda odpowiednią decyzję, a wtedy przedsiębiorca będzię mógł się z nią zgodzić lub odwołać się do wyższej instancji i to ona zadecyzuje kto ma rację. A tak przysłowiowe "jestem za, a nawet przeciw", bym oddał, ale jeszcze poczekam. I cały tryb postępowania jest zawieszony nie wiadomo z jakiej przyczyni i na ile czasu.

Sam sobie przeczysz - odwołanie można złożyć od decyzji, a tu jest postanowienie. Nawet zażalenia nie można złożyć - wszystko jest pouczeniu. A dezycji nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Typowy myk urządasów, którzy o tym doskonale wiedzą, że petent nic z tym zrobić nie może.

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Oczywiście, że tak! Edyta Z. na ten przykład to największa menda jaka chodziła po ziemi, młoda ambitna larwa, żerująca na krzywdzie innych osób. Prowadziła kontrolę w mojej firmie, oczywiście nic nie wyszło ale to w jaki sposób podeszła do mnie i moich pracowników to absurd. Telefon godz 8 rano: "ma Pan za godzinę być w urzedzie skarbowym na targówku, w przeciwnym wypadku nałożę karę" LARWA

rozwiń
Avatar
Agnieszka / 1 czerwca 2012 r. o 22:39
0
A moze wypada pomyśleć o ludziach kochana Polsko dać nam prace i pozwolić zarobić na normalne zycie,prawo dla plebsu a nie dla polityków i moze zycie będzie łatwiejsze co?
Avatar
twój fanatyk / 1 czerwca 2012 r. o 12:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego do którego przez tych darmozjadów wielu z nas może nie dotrwać
Inaczej w tym kraju nigdy się nic nie zmieni!!!!!
[url="http://www.katalogi.co"]http://www.katalogi.co[/url]
[/quote] To wychodź na ulicę pierwszy. Ja będę zaraz za tobą. Prowadź wodzu!!! Ty nam pokażesz jak się ich bierze za ryj i jak się na nich wymusza. A jak się już ich wszystkich weźmie za ryj, to opowiedz jak będzie. Dobra, napisz gdzie i o której mam przyjść? Skąd wyruszamy i ilu już masz ludzi? Jakie hasło do wymarszu? PROWADŹ WODZU !!!
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego ... rozwiń
Avatar
erni / 1 czerwca 2012 r. o 12:10
0
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=19986944

Chciałbyś nauczyć się angielskiego przy minimalnym wysiłku? Nie masz czasu ani pieniędzy na drogie kursy językowe?
Lubisz słuchać czegoś w samochodzie, domu, tramwaju, autobusie?
Przygotowujesz się do matury, rozmowy o pracę, egzaminu lub po prostu chcesz się w końcu dogadać z kimś na wakacjach?
Avatar
Janek / 1 czerwca 2012 r. o 07:24
0
Nie rozumiem. Czyli sprzedał własnej spółce lokal i chce zwrot VAT?
Avatar
gość / 1 czerwca 2012 r. o 06:22
0
Program "Państwo w Państwie"warto oglądać.! niedziela -Polsat 19.30h.
Avatar
ha ha ha! / 1 czerwca 2012 r. o 00:15
0
A Polacy dziękują już takim z a s r a n y m "byznesmanom"! Czas buszmenów się skończył...
Avatar
Gość / 31 maja 2012 r. o 22:06
0
A najłatwiej napisać, że to państwo jest be.
Avatar
esterprzester / 27 października 2014 r. o 14:44
0

US Targówek słynie z tego typu zachowań. Lubią się nachapać.

Avatar
Jeremiasz / 17 października 2014 r. o 10:51
0

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Nie w tym probem czy firma chce zrobić przekręt na kosztach z Vatem czy nie, tylko urzędnim może mieć inne zdaniem niż właściciel firmy. Ale jak już urzędnik uważa, że nie ma podstaw do zwrotu lub/i po dokładniejszej analizie sytuacji doszedł do wniosku zwrot się nie należy, to niech wyda odpowiednią decyzję, a wtedy przedsiębiorca będzię mógł się z nią zgodzić lub odwołać się do wyższej instancji i to ona zadecyzuje kto ma rację. A tak przysłowiowe "jestem za, a nawet przeciw", bym oddał, ale jeszcze poczekam. I cały tryb postępowania jest zawieszony nie wiadomo z jakiej przyczyni i na ile czasu.

Sam sobie przeczysz - odwołanie można złożyć od decyzji, a tu jest postanowienie. Nawet zażalenia nie można złożyć - wszystko jest pouczeniu. A dezycji nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Typowy myk urządasów, którzy o tym doskonale wiedzą, że petent nic z tym zrobić nie może.

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Oczywiście, że tak! Edyta Z. na ten przykład to największa menda jaka chodziła po ziemi, młoda ambitna larwa, żerująca na krzywdzie innych osób. Prowadziła kontrolę w mojej firmie, oczywiście nic nie wyszło ale to w jaki sposób podeszła do mnie i moich pracowników to absurd. Telefon godz 8 rano: "ma Pan za godzinę być w urzedzie skarbowym na targówku, w przeciwnym wypadku nałożę karę" LARWA

rozwiń
Avatar
Agnieszka / 1 czerwca 2012 r. o 22:39
0
A moze wypada pomyśleć o ludziach kochana Polsko dać nam prace i pozwolić zarobić na normalne zycie,prawo dla plebsu a nie dla polityków i moze zycie będzie łatwiejsze co?
Avatar
czytelniczka / 1 czerwca 2012 r. o 18:20
+1
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiary w ludzi nie wszyscy sa zlodziejami- OBUDZMY SIE!!!
Jezeli bedziemy wszystko i wszystkich negowac to umrzemy zgozkniali. Tutaj powinien zareagowac Samorzad bo miejsca pracy w tym regionie powinny byc priorytetem a niestety tak nie jest i to przykre. A co chodzi o urzad skarbowy to znamy mnostwo przykladow gdzie doprowadzil do upadlosci firmy a w koncowym efekcie okazywalo sie ze nic nie bylo na rzeczy a najgorsze jest to ze nikt sie za to nie bierze.

I TU SZANOWNI CZYTELNICY MAMY POLE DO POPISU: kRZYCZMY , PROBOJMY COS ZMIENIC W TEJ KWESTII a nie niszczyc to co daje ludziom chleb. Obudzmy sie!!!
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiar... rozwiń
Avatar
twój fanatyk / 1 czerwca 2012 r. o 12:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego do którego przez tych darmozjadów wielu z nas może nie dotrwać
Inaczej w tym kraju nigdy się nic nie zmieni!!!!!
[url="http://www.katalogi.co"]http://www.katalogi.co[/url]
[/quote] To wychodź na ulicę pierwszy. Ja będę zaraz za tobą. Prowadź wodzu!!! Ty nam pokażesz jak się ich bierze za ryj i jak się na nich wymusza. A jak się już ich wszystkich weźmie za ryj, to opowiedz jak będzie. Dobra, napisz gdzie i o której mam przyjść? Skąd wyruszamy i ilu już masz ludzi? Jakie hasło do wymarszu? PROWADŹ WODZU !!!
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego ... rozwiń
Avatar
erni / 1 czerwca 2012 r. o 12:10
0
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=19986944

Chciałbyś nauczyć się angielskiego przy minimalnym wysiłku? Nie masz czasu ani pieniędzy na drogie kursy językowe?
Lubisz słuchać czegoś w samochodzie, domu, tramwaju, autobusie?
Przygotowujesz się do matury, rozmowy o pracę, egzaminu lub po prostu chcesz się w końcu dogadać z kimś na wakacjach?
Avatar
Janek / 1 czerwca 2012 r. o 07:24
0
Nie rozumiem. Czyli sprzedał własnej spółce lokal i chce zwrot VAT?
Avatar
gość / 1 czerwca 2012 r. o 06:22
0
Program "Państwo w Państwie"warto oglądać.! niedziela -Polsat 19.30h.
Avatar
ha ha ha! / 1 czerwca 2012 r. o 00:15
0
A Polacy dziękują już takim z a s r a n y m "byznesmanom"! Czas buszmenów się skończył...
Avatar
Gość / 31 maja 2012 r. o 22:06
0
A najłatwiej napisać, że to państwo jest be.
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Ritter w Filharmonii. Koncert symfoniczny
3 grudnia 2021, 19:00

Tomasz Ritter w Filharmonii. Koncert symfoniczny

W piątek, 3 grudnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej będzie można posłuchać pianisty o międzynarodowej sławie - Tomasza Rittera.

Powrót św. Mikołaja. W niedzielę ulicami Lublina przejdzie barwny orszak

Powrót św. Mikołaja. W niedzielę ulicami Lublina przejdzie barwny orszak

Po rocznej przerwie wraca Orszak św. Mikołaja. Barwy korowód z towarzystwie postaci symbolizującej świętego biskupa z Miry przejdzie ulicami Lublina w niedzielę. Dzień wcześniej spotkanie w Centrum Spotkania Kultur, rozdanie nagród uzdolnionym plastycznie dzieciom i koncert. Wszystko to w rygorze sanitarnym.

Biała Podlaska: Radni uchylili Samorządową Kartę Praw Rodzin. "To jest wojna ideologiczna"

Biała Podlaska: Radni uchylili Samorządową Kartę Praw Rodzin. "To jest wojna ideologiczna"

Biała Podlaska uchyliła Samorządową Kartę Praw Rodzin. To była druga próba, tym razem skuteczna, dzięki głosom radnych Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej. – To jest wojna ideologiczna i tego nie unikniemy – ostrzegał tuż przed głosowaniem orędownik karty, radny Sławomir Potocki (Zjednoczona Prawica).

LNBA. Zacięta walka o miejsce w czołowej czwórce

LNBA. Zacięta walka o miejsce w czołowej czwórce

Alpaca Alfachem Team i KSC Rodmos zaciekle walczą o miejsce w czołowej czwórce, która wciąż będzie miała szanse na mistrzostwo

Farming Simulator 22: 1 500 000 nowych rolników (wideo)
film

Farming Simulator 22: 1 500 000 nowych rolników (wideo)

22 listopada ukazała się gra Farming Simulator 22. A dziś jej twórcy pochwalili się wynikami sprzedaży: sprzedano już 1 500 000 egzemplarzy.

Koronawirus w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Duże osłabienie przed EuroCup

Koronawirus w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Duże osłabienie przed EuroCup

W drużynie koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wykryto koronawirusa. Testy dały pozytywny wynik w przypadku trenera Krzysztofa Szewczyka oraz trzech zawodniczek: Hanne Mestdagh, Zuzanny Sklepowicz i Olgi Trzeciak. To zła wiadomość przed najbliższymi spotkaniami

Jest decyzja ws. wizyty po kolędzie. Jedna z parafii będzie wysyłać tylko zaszczepionych księży

Jest decyzja ws. wizyty po kolędzie. Jedna z parafii będzie wysyłać tylko zaszczepionych księży

Nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w archidiecezji lubelskiej. Wizyty księży w domach będą jednak możliwe, o ile chęć przyjęcia kapłana zadeklarują wierni. Niektóre parafie na tę okazje przygotowały specjalną kartę zgłoszeniową.

Lubelskie: Gdzie tej zimy będzie można pojeździć na lodowisku?

Lubelskie: Gdzie tej zimy będzie można pojeździć na lodowisku?

W Hrubieszowie już piaskownica na Rynku, Tomaszów Lubelski jeszcze się nad lodowiskiem zastanawia. Po Zamościu kolejne miasta przygotowują się do zimy, ale nie montując pługi, tylko przygotowując atrakcje.

Koncert "Songi stanu wojennego i wolności" w Teatrze Muzycznym
8 grudnia 2021, 18:00

Koncert "Songi stanu wojennego i wolności" w Teatrze Muzycznym

W związku z 40. rocznicą ogłoszenia w Polsce stanu wojennego, Teatr Muzyczny w Lublinie (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na wyjątkowy koncert w reżyserii Tomasza Mana - "Songi stanu wojennego i wolności". Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia o godz. 18.

Jak Motor gra z Legią, to autobusy jadą inaczej

Jak Motor gra z Legią, to autobusy jadą inaczej

ZTM informuje o objazdach w komunikacji miejskiej. Spowodowane są środowym spotkaniem Motoru Lublin z Legią Warszawa.

Skromny budżet gminy Puławy. Dochody i wydatki w dół

Skromny budżet gminy Puławy. Dochody i wydatki w dół

Mimo pozyskiwania dotacji, przyszłoroczne dochody gminy wiejskiej Puławy według szacunków mają spaść o ponad 13 proc. do 57,6 mln zł. Niższe od tegorocznych będą także zaplanowane wydatki. Samorząd będzie inwestował m.in. w OZE, nowe oświetlenie i remonty dróg.

Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP: Karta graficzna zmieniająca kolor (wideo)
film

Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP: Karta graficzna zmieniająca kolor (wideo)

W ostatnich miesiącach w kartach graficznych zmienia się głównie cena (rośnie) i dostępność (maleje). A Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP to karta zmieniająca kolor.

Policja szuka 17-letniej Karoliny. Nie wróciła ze szkolnych praktyk

Policja szuka 17-letniej Karoliny. Nie wróciła ze szkolnych praktyk

Zamojska policja prosi o pomoc w odnalezieniu Karoliny Walas. 17-latka zaginęła 24 listopada.

Krzysztof Surma (trener Tanwi Majdan Stary): Podnieśliśmy się z psychicznego dołka

Krzysztof Surma (trener Tanwi Majdan Stary): Podnieśliśmy się z psychicznego dołka

Rozmowa z Krzysztofem Surmą, trenerem Tanwi Majdan Stary

Men of War II: Przede wszystkim taktyka (wideo)
film

Men of War II: Przede wszystkim taktyka (wideo)

Linia frontu, ponad 300 jednostek i mas ulepszeń – premiera gry Men of War II została zapowiedziana na przyszły rok.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!