Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uchwały antysmogowe przyjęły już samorządy na Śląsku czy w Małopolsce. Utworzenia podobnego dokumentu chce jedna z radnych województwa lubelskiego, bo w powietrzu jest coraz więcej groźnych dla zdrowia pyłów.
Spotkanie w sprawie poprawienia estetyki Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej organizuje marszałek województwa. W grę nie wchodzi jednak przemalowanie budynku, który tak bardzo oszpecił panoramę miasta
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej po raz kolejny się zadłuży. Ogłoszenie o przetargu na udzielenie 15 milionów złotych kredytu pojawiło się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Pieniądze potrzebne są jeszcze w tym roku.
„Ulecz ochronę zdrowia, zacznij od siebie” – tym hasłem Porozumienie Lekarzy Rezydentów zachęca rezydentów i specjalistów do wypowiadania tzw. klauzuli opt-out. Spora część lekarzy nie będzie już pracować nawet po 72 godziny tygodniowo. Czy szpitalom grozi paraliż?
Urządzenia na takim poziomie zaawansowania technologicznego jeszcze nie było – mówi profesor Konrad Rejdak, kierownik Kliniki Neurologii SPSK 4 w Lublinie
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Czy ta przewlekła choroba grozi polskim niemowlętom i małym dzieciom?
Rozmowa z Agnieszką Karczewską, wojewódzkim konsultantem w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego.
Gmina Kąkolewnica wydzierżawi budynek na przychodnię szpitalowi powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim.
Dr n. med. Ryszard Mądry został powołany przez wojewodę lubelskiego na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii plastycznej.
Telemedyczna platforma dla pacjentów, robot do zdalnej diagnostyki, robot-asystent osób chorych na Alzheimera. Zdaniem ekspertów rynek telemedycyny w Lublinie ma się coraz lepiej.
W Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie działa już poradnia chorób zakaźnych. To jeden z niewielu ośrodków w województwie, który w ramach kontraktu z NFZ leczy ciężkie zakażenia odzwierzęce i choroby pasożytnicze.
W niedzielę już po raz drugi w Tarasach Zamkowych odsłona światowej kampanii Movember, mającej na celu walkę z rakiem jąder u mężczyzn. Przez cały dzień panowie będą mogli wykonać bezpłatne badania USG oraz spotkać się z ekspertami.
Czy naczelna pielęgniarka, której część podwładnych zarzuca mobbing, powinna zasiadać w komisji konkursowej? Według związkowców to skandal, ale dyrekcja szpitala przy ul. Staszica problemu nie widzi.
Biomed-Lublin sprzedał wszystkie prawa do produktu i marki Lakcid, Lakcid Forte i Lakcid L. Transakcja z Zakładami Farmaceutycznymi „Polpharma” obejmuje m.in. sprzedaż rejestrów wszystkich wariantów marki Lakcid, Lakcid Forte i Lakcid L oraz pełnej dokumentacji rejestracyjnej wszystkich wariantów tego produktu.
Prof. Tomasz Trojanowski, szef kliniki neurochirurgii w SPSK4 w Lublinie został wyróżniony prestiżową nagrodą Złotego Hipolita. Co roku ta statuetka trafia do wybitnych osób m.in. ze środowiska kultury, nauki, biznesu i duchowieństwa
Spot reklamowy z królikami to element kampanii Ministerstwa Zdrowia prowadzonej w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
Szpital przy ul. Staszica ogłosił przetarg na wynajem kontenerów, w których tymczasowo ma działać kuchnia. Posiłki dla pacjentów będą tam przygotowywane przez rok – do czasu powstania nowego budynku.
Można składać już wnioski o przyjęcie do powstającego w Białej Podlaskiej Środowiskowego Domu Samopomocy. Jego otwarcie zaplanowano na grudzień.
Już niedługo pacjenci SPSK1 w Lublinie będą leczeni szybciej, kompleksowo i w znacznie lepszych warunkach.
Listopad uznawany jest na całym świecie jako Miesiąc Świadomość Raka Płuca. W tym okresie wiele mówi się na temat choroby nowotworowej, jej profilaktyki oraz innowacyjnych metod leczenia raka. Z tej okazji portal onkologiczny zwrotnikraka.pl prowadzi kampanię edukacyjną mającą na celu szerzenie rzetelnej wiedzy o nowotworach. Przedstawiamy artykuł przygotowany przez Jarosława Goślińskiego, redaktora naczelnego portalu zwrotnikraka.pl na temat tego, jak powstaje nowotwór złośliwy.
Lekarze-rezydenci rezygnują z głodówki. W zamian będą pracować maksymalnie 48 godzin tygodniowo, co może zdezorganizować pracę w szpitalach i pozbawić pacjentów pełnej opieki
Zespół lekarzy ze Szpitala Żagiel Med w Lublinie przeprowadził dwie pionierskie operacje raka trzustki metodą NanoKnife. To nowoczesne rozwiązanie dla pacjentów z nieoperacyjnymi nowotworami.
Coraz więcej zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Od początku roku w województwie lubelskim zanotowano 21 takich przypadków, podczas gdy w ubiegłym roku nie było ich wcale.
Nowoczesny sprzęt i znacznie lepsze warunki lokalowe. Poradnia stomatologiczna w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie przeszła kompleksowy remont, dzięki któremu zabiegi w znieczuleniu ogólnym będzie można wykonywać w osobnych pomieszczeniach.
Jerzy Kuliński nie jest już dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jego obowiązki przejął Michał Jedliński, wicedyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim.