Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

11 grudnia 2019 r.
20:59

Szereg nieprawidłowości w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Pacjenci po operacji zarazili się gronkowcem

23 13 A A
Po operacji zaćmy przy Kraśnickiej pacjenci z powikłaniami trafili do kliniki okulistycznej przy Chmielnej
Po operacji zaćmy przy Kraśnickiej pacjenci z powikłaniami trafili do kliniki okulistycznej przy Chmielnej (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Szczepami gronkowca opornymi na antybiotyki zakaziło się pięciu pacjentów, którzy przeszli operację zaćmy w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Z powikłaniami trafili do kliniki okulistycznej przy Chmielnej – informuje sanepid. Kontrola sanitarna w szpitalu wykazała szereg nieprawidłowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o szczepy gronkowca Staphylococcus epidermidis, który stwierdzono u dwóch osób i Staphylococcus haemolyticus – u dwóch kolejnych. U piątego pacjenta stwierdzono zakażenie mieszane tymi szczepami.

Kontrola sanitarna, którą sanepid prowadził w szpitalu przy Kraśnickiej wykazała szereg nieprawidłowości. – Dotyczyły one prowadzenia procesów dekontaminacji, czyli dezynfekcji, mycia i sterylizacji sprzętu medycznego w warunkach, które nie spełniały wymagań prawnych – informuje Jolanta Chabros, kierownik Oddziału Nadzoru Przeciwepidemicznego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – Problem dotyczył sprzętu medycznego wykorzystywanego do wykonywania zabiegów operacyjnych usunięcia zaćmy.

Szpital nie spełniał także wymagań prawnych dotyczących pomieszczeń do udzielania świadczeń zdrowotnych. Chodziło m.in. o wykonywanie zabiegów medycznych w Pododdziale Leczenia Jednego Dnia Oddziału Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi oraz w kompleksie sali operacyjnej.

– W pododdziale nie zapewniono punktu pielęgniarskiego z pokojem przygotowawczym pielęgniarskim, gabinetu diagnostyczno-zabiegowego i pokoi pobytu pacjenta – informuje Chabros.

Z kolei w kompleksie sali operacyjnej nie zapewniono wyodrębnionych pomieszczeń, m.in. śluzy dla pacjenta, śluz szatniowych i pomieszczenia przygotowania dla personelu i magazynu sprzętu.

– Będziemy prowadzić postępowanie administracyjne zmierzające do usunięcia wszystkich nieprawidłowości – zapewnia Chabros.

Szpital przy Kraśnickiej wstrzymał wykonywanie zabiegów usunięcia zaćmy do końca roku.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 21:42
+18
Przecież pododdział nie powstał wczoraj. Jak zwykle kontrolują dopiero wtedy się gdy zdarzy się tragedia.
Avatar
/ 11 grudnia 2019 o 21:43
+16
no to zapłacimy 5 razy po 80 000 pln odszkodowania, a następny szef szpitala znowu będzie kolegą polityków
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 22:48
+13
W głowie się nie mieści że mógł być taki stan sanitarny w szpitalu
Avatar
Koziołek lubelski / 12 grudnia 2019 o 06:55
+12
Witam. Ja też dostałem gronkowca z tej wylęgarni. Złamania szczęki nie zauważyli na sorze, chociaż czarny krwiak po wypadku był na pół policzka. Lekarz brał łapówki za operacje, a na pierwszą trzeba było czekać 13 dni po wypadku. Na koniec rehabilitant ruszył świeżo zoperowane kolano, żeby przypadkiem nie zrosło się dobrze. Za 4 złamania wielomiejscowe i wybite zęby z odszkodowania grupowego w pracy dali 3.300. ZUS stwierdził już, że jestem zdrowy, choć noga boli przy chodzeniu dłuższym niż 2km (i tak Bogu dzięki, że rentę dostałem...na rok!!!). W urzędzie pracy odmawiają zasiłku, bo "źle jest wystawione zaświadczenie z ZUS". Z ZUS poprawione zaświadczenie wysyłają już ponad 2 mies, choć mają 30 dni na odpowiedź. A do roboty poszedłbym, ale kto weźmie "zdrowego" inwalidę ?? Żeby na zwolnienia chodził ??? Tonie już ten Tytanic...tak z al. Kraśnickiej jak i znad Wisły, choć wody mało...tonie. "...już umiera ta kraina, Tego nikt już nie zatrzyma... Już umiera ta kraina... Aha, aha..." To przepowiedziane, przepowiedziane... przepowiedziane Tak nas ostrzegał pan Kazimierz Staszewski już ze 30 lat temu... I jednak ostrzeżenie wzięte jest jako zapowiedź, która musi się... wypełnić....? Ad similum do innych spraw odnosi się to również. Chyba czas zbierać graty i zawijać do jakiejś ziemianki w lesie, bo jak do nas dojdą skutki dzisiejszych działań, to będzie u nas jak w Syrii... swoją drogą jeszcze kilkanaście lat temu raj urlopowy, a dziś poligon dla armii całego świata. Obchodziły kogoś zabytki ? Bogactwa ? Albo ludzie ? Nie !! Oni chcą tylko... Poćwiczyć. A my swoim zachowaniem - patologią, zapraszamy ich teraz do siebie. P.S. Dziękuję za rady typu: trzeba było z tym gdzieś pójść. Byłem..i jak w Urzędzie Pracy: my nic nie możemy zrobić... To jedyna prawda do wszystkiego: oni już NIC nie mogą zrobić. A prawda jest taka, że cieszę się, że mnie nie zabili jak szwagra sepsą w szpitalu na Śląsku. Swoją drogą ZUS odmówił renty dla wdowy, bo był na działalności i miał wysokie składki, a ubezpieczenie odmówiło wypłaty odszkodowania, bo miał krostę na tyłku i nie zgłosił, że jest chory do ubezpieczenia. Można ? Dobić wdowę po zabitym w szpitalu mężu ? Można. To co doopeł zawracacie gronkowcem ?? Przecież to normalka...
Witam. Ja też dostałem gronkowca z tej wylęgarni. Złamania szczęki nie zauważyli na sorze, chociaż czarny krwiak po wypadku był na pół policzka. Lekarz brał łapówki za operacje, a na pierwszą trzeba było czekać 13 dni po wypadku. Na koniec rehabilitant ruszył świeżo zoperowane kolano, żeby przypadkiem nie zrosło się dobrze. Za 4 złamania wielomiejscowe i wybite zęby z odszkodowania grupowego w pracy dali 3.300. ZUS stwierdził już, że jestem zdrowy, choć noga boli przy chodzeniu dłuższym niż 2km (i tak Bogu dzięki, że rentę dostałem...na rok!... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 23:50
+11
No i co z tego wynika ? Jakiś tam człowiek (jakiś tam pacjent i jego oko) olewka......
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 07:31
+7
Nie bez powodu mówi się na to umieralnia...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 23:03
+7
Słyszałam juz jakiś czas temu że w tym szpitalu są jakieś niebezpieczne bakterie
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 06:05
+6
W głowie się nie mieści że mógł być taki stan sanitarny w szpitalu
 Obecność bakterii i wirusów w szpitalu to nic nadzwyczajnego, w końcu przebywają tam chorzy ludzie. Sala operacyjna i sprzęt chirurgiczny powinny być jednak sterylne. Dlaczego tak nie było? Błąd ludzki. 
Avatar
Lolek / 12 grudnia 2019 o 08:00
+3
W tym szpitalu niestety panuje brud, szkoda ze dopiero teraz jest kontrola. Pracownicy sa brudasami i tu nic nie pomoże 
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 11:08
+2
XXI w. koniec drugiej dekady, a "medycy" w szpitalach nadal nie wiedzą, że należy sterylizować narzędzia. To chyba wiek.. sam nie wiem, XIX, a może jeszcze odleglejsze czasy? Koszmar, taki właśnie jest poziom służby zdrowia, dbałości o pacjenta i świadomości medyków. A straszą fryzjerem i tatuażystą.
Avatar
Ja / 12 grudnia 2019 o 18:01
+1
Przed przystąpieniem do takich zabiegów powinno się sprawdzać sprzęt i warunki w jakich maja odbywac sie takie operacje w szczególności, że wchodzi w grę ludzkie zdrowie i życie. Gdzie był sanepid kiedy podjęli decyzję, że będą tam operować? Takie miejsce na "otwarciu" nie podlega kontroli? Ktoś kto to zaakceptował powinien być pociągnięty do odpowiedzialności.
Avatar
pio / 12 grudnia 2019 o 15:59
+1
A podobno tak świetnie zmniejszyły się kolejki do okulisty,kolejki do operacji zaćmy. Ach jak z tym zmniejszeniem ma następować taka jakość to chyba pacjenci podziękują. Wolą raczej być zdrowsi,a nie bardziej chorzy niż przyszli.
Avatar
Paw / 12 grudnia 2019 o 14:21
0
Tragiczne podejście do pacjenta. Chamstwo. Chorzy się nawzajem bronią przez brakiem kultury i człowieczeństwa personelu.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 11:08
+2
XXI w. koniec drugiej dekady, a "medycy" w szpitalach nadal nie wiedzą, że należy sterylizować narzędzia. To chyba wiek.. sam nie wiem, XIX, a może jeszcze odleglejsze czasy? Koszmar, taki właśnie jest poziom służby zdrowia, dbałości o pacjenta i świadomości medyków. A straszą fryzjerem i tatuażystą.
Avatar
Lolek / 12 grudnia 2019 o 08:00
+3
W tym szpitalu niestety panuje brud, szkoda ze dopiero teraz jest kontrola. Pracownicy sa brudasami i tu nic nie pomoże 
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 07:31
+7
Nie bez powodu mówi się na to umieralnia...
Avatar
Koziołek lubelski / 12 grudnia 2019 o 06:55
+12
Witam. Ja też dostałem gronkowca z tej wylęgarni. Złamania szczęki nie zauważyli na sorze, chociaż czarny krwiak po wypadku był na pół policzka. Lekarz brał łapówki za operacje, a na pierwszą trzeba było czekać 13 dni po wypadku. Na koniec rehabilitant ruszył świeżo zoperowane kolano, żeby przypadkiem nie zrosło się dobrze. Za 4 złamania wielomiejscowe i wybite zęby z odszkodowania grupowego w pracy dali 3.300. ZUS stwierdził już, że jestem zdrowy, choć noga boli przy chodzeniu dłuższym niż 2km (i tak Bogu dzięki, że rentę dostałem...na rok!!!). W urzędzie pracy odmawiają zasiłku, bo "źle jest wystawione zaświadczenie z ZUS". Z ZUS poprawione zaświadczenie wysyłają już ponad 2 mies, choć mają 30 dni na odpowiedź. A do roboty poszedłbym, ale kto weźmie "zdrowego" inwalidę ?? Żeby na zwolnienia chodził ??? Tonie już ten Tytanic...tak z al. Kraśnickiej jak i znad Wisły, choć wody mało...tonie. "...już umiera ta kraina, Tego nikt już nie zatrzyma... Już umiera ta kraina... Aha, aha..." To przepowiedziane, przepowiedziane... przepowiedziane Tak nas ostrzegał pan Kazimierz Staszewski już ze 30 lat temu... I jednak ostrzeżenie wzięte jest jako zapowiedź, która musi się... wypełnić....? Ad similum do innych spraw odnosi się to również. Chyba czas zbierać graty i zawijać do jakiejś ziemianki w lesie, bo jak do nas dojdą skutki dzisiejszych działań, to będzie u nas jak w Syrii... swoją drogą jeszcze kilkanaście lat temu raj urlopowy, a dziś poligon dla armii całego świata. Obchodziły kogoś zabytki ? Bogactwa ? Albo ludzie ? Nie !! Oni chcą tylko... Poćwiczyć. A my swoim zachowaniem - patologią, zapraszamy ich teraz do siebie. P.S. Dziękuję za rady typu: trzeba było z tym gdzieś pójść. Byłem..i jak w Urzędzie Pracy: my nic nie możemy zrobić... To jedyna prawda do wszystkiego: oni już NIC nie mogą zrobić. A prawda jest taka, że cieszę się, że mnie nie zabili jak szwagra sepsą w szpitalu na Śląsku. Swoją drogą ZUS odmówił renty dla wdowy, bo był na działalności i miał wysokie składki, a ubezpieczenie odmówiło wypłaty odszkodowania, bo miał krostę na tyłku i nie zgłosił, że jest chory do ubezpieczenia. Można ? Dobić wdowę po zabitym w szpitalu mężu ? Można. To co doopeł zawracacie gronkowcem ?? Przecież to normalka...
Witam. Ja też dostałem gronkowca z tej wylęgarni. Złamania szczęki nie zauważyli na sorze, chociaż czarny krwiak po wypadku był na pół policzka. Lekarz brał łapówki za operacje, a na pierwszą trzeba było czekać 13 dni po wypadku. Na koniec rehabilitant ruszył świeżo zoperowane kolano, żeby przypadkiem nie zrosło się dobrze. Za 4 złamania wielomiejscowe i wybite zęby z odszkodowania grupowego w pracy dali 3.300. ZUS stwierdził już, że jestem zdrowy, choć noga boli przy chodzeniu dłuższym niż 2km (i tak Bogu dzięki, że rentę dostałem...na rok!... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 06:05
+6
W głowie się nie mieści że mógł być taki stan sanitarny w szpitalu
 Obecność bakterii i wirusów w szpitalu to nic nadzwyczajnego, w końcu przebywają tam chorzy ludzie. Sala operacyjna i sprzęt chirurgiczny powinny być jednak sterylne. Dlaczego tak nie było? Błąd ludzki. 
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 23:50
+11
No i co z tego wynika ? Jakiś tam człowiek (jakiś tam pacjent i jego oko) olewka......
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 23:03
+7
Słyszałam juz jakiś czas temu że w tym szpitalu są jakieś niebezpieczne bakterie
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma 5 4

Brak śniegu martwi właścicieli stoków narciarskich, ale cieszy kierowców oraz instytucje odpowiedzialne za utrzymanie ulic. Puławski Zarząd Dróg Miejskich z powodu łagodnej zimy notuje coraz wyższe oszczędności. Miesięcznie w budżecie zostaje kilkaset tysięcy złotych.

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie 0 2

Chełmski Park Wodny stał się popularnym miejscem na feryjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, ale w ciepłej wodzie basenów, grzeją się też dorośli – tak wynika ze statystyk chełmskiego aquaparku, który w ferie przeżywa prawdziwe oblężenie.

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej
Zdjęcia
galeria

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej 0 9

Jedna z sal gimnastycznych lubelskich koszar była wypełniona po brzegi. Wszystko to w związku z kwalifikacją wojskową do Lubelskiej Brygady.

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie 9 2

Już w połowie roku było wiadomo, że na Starym Mieście strażnicy miejscy interweniowali najczęściej. Gdy pokazali statystyki za cały 2019 roku okazało się, że dysproporcje są niesamowite. Prawie połowa złych rzeczy w całym mieście wydarzyła się w jego zabytkowej części.

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie
film

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie 59 7

Po siedmiu miesiącach postępowania prokuratura, która prowadziła postępowanie dotyczące uszkodzonego dowodu w sprawie wypadku byłej premier Beaty Szydło, nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i odmówiła wszczęcia śledztwa.

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję"

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję" 97 11

– Zanim uderzysz dziecko zdejmij mu pieluchę. Klaps to wyraz posłuszeństwa Bogu. Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję – to porady z książki „Pasterz dziecięcego serca”. Pracownicy jednego z lubelskich żłobków alarmują Rzecznika Praw Dziecka.

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 0 1

Rozmowa z Norbertem Miączem, ratownikiem medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem
Wideo, zdjęcia
galeria
film

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem 34 4

Półtorej minuty od otrzymania zgłoszenia wystarczy, by wzbić w powietrze śmigłowiec lubelskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego pracownicy zdążyli już się zadomowić w nowej bazie w sąsiedztwie lotniska.

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław?

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław? 0 0

Betard Sparta Wrocław ma rozpocząć rozmowy transferowe z Dawidem Lampartem ze Speed Car Motoru Lublin – informuje „Przegląd Sportowy”. To efekt wpadki dopingowej Maksyma Drabika, któremu grozi zawieszenie

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach
galeria
film

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach 41 16

To bezdomny 45-latek odpowiada ze serię podpaleń samochodów na lubelskim Czechowie. Mężczyzna spowodował ponad 150 tys. zł strat. Podkładał ogień by zemścić się na tych, którzy traktowali go „gorzej niż psa”.

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają 10 1

Wstrzymaliśmy odwiedziny na wszystkich oddziałach, do odwołania. Obserwujemy coraz bardziej liczne przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne wśród pacjentów. Często infekcje przenoszą odwiedzający, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania – tłumaczy Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. – Monitorujemy na bieżąco tę sprawę. Szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec, sytuacja na pewno jest rozwojowa.

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut 0 2

Rozmowa z Bryntonem Lemarem, koszykarzem Startu Lublin

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony 0 0

Za 1 399 złotych, albo za 1 439 złotych. Poza ceną i zakrzywieniem jest jeszcze jedna różnica. AOC przedtawia nowe monitory dla graczy: AOC Q27G2U i AOC CQ27G2U.

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery 0 2

Lewart do tej pory pozyskał dwóch zawodników: Konrada Szczotkę i Krystiana Żeliskę. Trener Tomasz Bednaruk chciałby jednak, żeby do kadry jego drużyny dołączyło jeszcze dwóch kolejnych piłkarzy: lewy obrońca i defensywny pomocnik.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca audi
ALARM24
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca audi 78 21

Śmiertelny wypadek w Dąbiu (Gm. łuków) na trasie Stoczek Łukowski – Łuków. Audi czołowo zderzyło się z ciężarówką. Zmarł kierowca samochodu osobowego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.