Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

4 kwietnia 2022 r.
18:57

Raz w kitlu, raz w mundurze. Pracownicy Wojskowej Służby Zdrowia odznaczeni

6 0 A A

Jednego dnia w stroju lekarza, drugiego - w wojskowym mundurze. Tak pracuje wielu żołnierzy, którzy są też medykami. Podczas dzisiejszego Święta Wojskowej Służby Zdrowia nagrodzeni zostali także cywile.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju” dostała lek. med. Katarzyna Chmielewska. Obecnie kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, wcześniej przez dwa lata kierowała oddziałem covidowym w szpitalu wojskowym przy al. Racławickich w Lublinie.

– To był czas ciężkiej wytężonej pracy. Byliśmy pionierami, tak jak wiele innych oddziałów covidowych. Ale teraz mamy już doświadczenie i umiemy sobie poradzić z podobnymi wyzwaniami – mówi Katarzyna Chmielewska, w zawodzie medyka od 14 lat. – To praca momentami ciężka i wymagająca. Ale są takie chwile, które pokazują, że warto – dodaje.

lek. med. Katarzyna Chmielewska (fot. Piotr Michalski)

– Już w szkole średniej zdecydowałem się na medycynę. A po maturze zapadła decyzja także o studiach wojskowych. Było to trochę pójście w nieznane, ale to mnie fascynowało – mówi porucznik Krystian Myśliwy, który obie te dziedziny połączył na kierunku wojskowo-lekarskim w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (dawniej Wojskowej Akademii Medycznej).

Porucznik Myśliwy obecnie jest lekarzem w pracowni diagnostyki obrazowej i radiologii w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Tam najczęściej można go spotkać w lekarskim kitlu. Mundur zakłada, kiedy służy w 3. Zamojskim Batalionie Zmechanizowanym. Tam pełni funkcję szefa służby zdrowia batalionu.

– Są dni kiedy jestem żołnierzem, oficerem organizującym pracę zespołu zabezpieczenia medycznego w Zamościu. A są dni, kiedy przychodzę tutaj do pracy, do szpitala wojskowego i jestem odpowiedzialny za proces diagnostyczny i leczniczy pacjentów – przyznaje por. Myśliwy, nagrodzony w poniedziałek dyplomem uznania.

Por. Krystian Myśliwy (fot. Piotr Michalski)

Komendant szpitala wojskowego w Lublinie mówił o tym, że po walce z COVID-19, przed polskimi medykami teraz kolejne zadanie.

– Wobec konfliktu na Wschodzie stoi przed nami konieczność przygotowania się do udzielania pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Jako wojskowa służba zdrowia jesteśmy szczególnie dedykowani do zwiększonego wysiłku na rzecz walczącej Ukrainy. Dlatego służba zdrowia, pomimo że w ostatnich latach nazywana jest skądinąd słusznie systemem ochrony zdrowia, jest jednak prawdziwą służbą. Dla pacjentów, ich zdrowia i życia. Dziękuję wszystkim państwu za tę służbę, za poświęcenie i wysiłek jaki wkładacie w codzienną pracę – powiedział płk dr n. biol. Aleksander Michalski, komendant 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Budka Suflera na żywo w Radiu Lublin!
13 września 2024, 19:00

Budka Suflera na żywo w Radiu Lublin!

W piątek (13 września) w studiu koncertowym Radia Lublin im. Budki Suflera odbędzie się niezwykły koncert. Po raz pierwszy w tym miejscu wystąpi Budka Suflera, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia.

Atakuje coraz młodsze kobiety. Często wykrywany jest za późno
Magazyn

Atakuje coraz młodsze kobiety. Często wykrywany jest za późno

To jeden z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet. Nie zawsze daje o sobie znać.

Masters, Piękni i Młodzi oraz Skolima ściągnęli tłumy. Huczny jubileusz na Bronowicach
Dużo zdjęć
galeria

Masters, Piękni i Młodzi oraz Skolima ściągnęli tłumy. Huczny jubileusz na Bronowicach

O tym wydarzeniu jeszcze długo będzie mówiło się na lubelskich Bronowicach i w Lublinie. 25-urodziny Społecznego Komitetu Mieszkańców ściągnęły na tereny zielone przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej tłumy. Tak wyśmienicie, jak w piątek, podczas koncertów zespołów Masters, Piękni i Młodzi oraz Skolima publiczność w Lublinie już dawno się nie bawiła

W planach są m.in. maratony tworzenia gier

Specjaliści od gier będą się kształcić na lubelskiej uczelni

Lubelska Akademia WSEI podpisała porozumienie z Fundacją Lublin GameDev oraz firmą PoligonStudio. Ma to być nowy etap współpracy na rzecz rozwoju branży gier komputerowych w regionie.

Nowy dyrektor MOSiR
radzyń podlaski

Właściciel siłowni będzie zarządzać MOSiR-em

Właściciel siłowni pokieruje Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim. Paweł Marcinkowski był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Staranował znaki drogowe, słupki i mercedesa. Był pijany

Staranował znaki drogowe, słupki i mercedesa. Był pijany

Nietrzeźwy kierowca z Zamościa zdemolował infrastrukturę drogową i jadąc pod prąd uderzył w mercedesa. Na koncie miał również zakaz prowadzenia pojazdów.

Ulica Sosnowa w Puławach

Budżet obywatelski w Puławach. Ruszyło głosowanie [lista projektów]

Dzisiaj rozpoczęło się internetowe głosowanie na projekty zgłoszonego do nowego budżetu obywatelskiego. Do wyboru jest 16 dużych i 24 małe projekty. Te, które zdobędą najwyższe poparcie, otrzymają finansowanie z puli w wysokości pół miliona złotych.

Ślusarzy nam trzeba, a nie magistrów
galeria
film

Ślusarzy nam trzeba, a nie magistrów

W ramach wojewódzkiej inauguracji kształcenia zawodowego 2024/2025 głos zabrali m.in. wiceminister edukacji Joanna Mucha oraz wojewoda lubelski Krzysztof Komorski. Politycy zachęcali młodzież do nauki konkretnych zawodów oczekiwanych przez rynek pracy

Rewanżowy mecz ekip z Lublina i Torunia już w najbliższy piątek przy Al. Zygmuntowskich

Sprowadzili nas troszkę do parteru, czyli opinie po meczu Apator Toruń – Orlen Oil Motor Lublin

Chyba nadal wielu kibiców i ekspertów jest w szoku, że Apator Toruń w pierwszym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi pokonał Orlen Oil Motor aż 51:39. To oznacza, że przed rewanżem „Anioły” są w całkiem niezłej sytuacji. Mistrzowie Polski z Lublina szybko muszą się pozbierać, bo rewanż już w najbliższy piątek. Jak pierwsze starcie oceniają przedstawiciele obu ekip?

Gospodarze wygrali XX Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Jakub Guz (PZL Leonardo Avia): Wygrana cieszy, ale są jeszcze elementy nad którymi musimy pracować

PZL Leonardo Avia triumfowała w XX Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. W finale świdniczanie pokonali lokalnego ligowego rywala CHKS Chełm 3:1.

Przystanek Biała Podlaska Wschodnia będzie uruchomiony w grudniu

Kilkuletni poślizg kolejowej inwestycji. Na przystanek przy uczelni trzeba poczekać

Z kilkuletnim poślizgiem kolejowa spółka rozlicza właśnie wielki remont na linii E20, który obejmował m.in. przebudowę stacji Biała Podlaska. Do końca tego roku pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w pobliżu Akademii Bialskiej.

Ma 57 lat i nigdy nie miał prawa jazdy. Policja zatrzymała go za kółkiem

Ma 57 lat i nigdy nie miał prawa jazdy. Policja zatrzymała go za kółkiem

W piątek policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Piotrowice. W trakcie tej kontroli trafili na szybko jadącego seata. Okazało się, że jego kierowca nigdy nie miał prawa jazdy.

zdjęcie ilustracyjne
LUBLIN

Dopiero wyszedł z więzienia, a już zaczął okradać stragany

Policjanci z lubelskiego komisariatu zatrzymali 61-letniego mężczyznę. Postawiono mu zarzuty kradzieży. Miał on jej dokonać w czwartek na jednym ze straganów na Starym Mieście.

Na zakończenie okresu przygotowawczego KPR Padwa Zamość pokonała Enea Orlęta Zwoleń

Wygrana Padwy Zamość w ostatnim sparingu

Na zakończenie okresu przygotowawczego KPR Padwa Zamość pokonała Enea Orlęta Zwoleń 33:21. Już w sobotę zamościanie zainaugurują nowy sezon w I lidze centralnej spotkaniem z E.Link Gwardią Koszalin.

Lublin pod bombami – pamięć o przeszłości wciąż żywa
Zdjęcia/Wideo
galeria

Lublin pod bombami – pamięć o przeszłości wciąż żywa

9 września 1939 roku Lublin padł ofiarą jednych z największych nalotów niemieckich. Zniszczone zostało ścisłe centrum miasta, a wśród poległych znalazł się znany poeta – Józef Czechowicz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium