Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

3 sierpnia 2011 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Służba zdrowia: Dyrektorskie portfele chorują na otyłość

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
4 12 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Zarząd Województwa ocenił zeszłoroczne wyniki finansowe podległych mu placówek służby zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pięciu dyrektorów: dostało nagrodę w wysokości jednej pensji (w ich placówkach zadłużenie nie wzrosło), dziesięciu: dwukrotność wynagrodzenia (mieli zysk), a dwóch: trzykrotność za szczególne osiągnięcia. Trzech obejdzie się bez nagrody – mieli starty (wystarczyło 8 tys. zł).

– Nagrody dostali również dyrektorzy, których placówki nie zwiększyły zadłużenia. To może nie jest sukces, ale przy braku zwiększonych nakładów na placówkę to też jest rzecz niebagatelna – tłumaczy Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Najlepiej ocenieni dyrektorzy to Dariusz Oleński ze szpitala w Białej Podlaskiej oraz Andrzej Mielcarek ze szpitala w Zamościu. Ich placówki znalazły się w pierwszej dziesiątce w ogólnopolskim rankingu szpitali "Rzeczpospolitej”.

– Oni przynieśli zysk, poszli do przodu ze swoimi usługami i w pewien sposób promują region swoją pracą – mówi Tomasz Pękalski, członek Zarządu Województwa.

Zamojski szpital znalazł się na szóstym miejscu w rankingu "Rzeczpospolitej' (rok wcześniej miał drugie).

– Kierowanie szpitalem to kombinowanie i ciągły balans na linie. Brakuje pieniędzy i trzeba często podejmować trudne decyzje. Najważniejsza jest jakość obsługi i zadowolenie pacjentów, dlatego np. mamy bezpłatny parking – mówi Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala w Zamościu.

Nagród nie dostali: Bogusław Wach z Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Lublinie, dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie Marek Cydejko (odszedł, bo CBA odkryło, że naruszał Ustawę antykorupcyjną) oraz Ryszard Śmiech z zadłużonego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie (ma ponad 100 mln zł zobowiązań).
– Nie jestem na łaskawym chlebie władzy. Może kiedyś prawdę powiedziałem, może podpadłem. Po 40 latach pracy wybieram się na emeryturę i każde pieniądze by się przydały, szczególnie, że pracowałem na maksymalnych obrotach i dużo zrobiłem dla przychodni – komentuje Bogusław Wach decyzję zarządu.

I dodaje, że jego placówka ma 1,4 mln zł na plusie, ale podpadł, bo krytykował pomysł Zarządu Województwa, żeby łączyć placówki.

– Jego przychodnia miała w 2010 r. wynik ujemny. Niech pan odrzuci myśl, że działam subiektywnie. Przy nagrodach liczył się tylko wynik finansowy. Tam strata wyniosła zaledwie ok. 8 tys. zł, ale każda złotówka jest ważna – tłumaczy Pękalski.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lech / 3 kwietnia 2014 o 14:36
0

Pan Wach "zapomniał" będąc lekarzem i kierownikiem przychodni, że pacjentów mających alergię należy kierować do poradni alergologicznych, stąd tylko taka strata a nie większa. I tak mu się długo udawało. Przytrzymywanie pacjenta dla siebie powinno być karalne.

Avatar
życie / 4 sierpnia 2011 o 10:52
0
[quote name='życie' timestamp='1312447759' post='510722']
Hmm, lekarze lekarzami, ale zastanawialiście się jak można to życie przedłużyć. Podobno 50% przypadków jest wyleczalnych.... http://***TU BYŁ SPAM**.com/
[/quote]


podaje jeszcze raz adresik tojafura (kropka) com
Avatar
życie / 4 sierpnia 2011 o 10:49
0
Hmm, lekarze lekarzami, ale zastanawialiście się jak można to życie przedłużyć. Podobno 50% przypadków jest wyleczalnych.... http://***TU BYŁ SPAM**.com/
Avatar
ewik / 4 sierpnia 2011 o 10:07
0
Dyrektorzy dbają o portfele, lekarze o swoje samochody a my sami musimy zadbać o swoje zdrowie http://***TU BYŁ SPAM**.com. Odwiedź tę stronę i pomóż sobie.
Avatar
mama / 4 sierpnia 2011 o 09:34
0
A ja gratuluję nagród za harówę jaką ci dyrektorzy mieli i mają. Nie znam szpitala w Zamościu ale ten w Białej Podlaskiej jest świetny, dużo się tam robi i już zrobiło, a atmosfera i obsługa pacjenta jest rewelacyjna (rodziłam tam dziecko). Uważam, że bardzo dużo zależy od mądrości człowieka zarządzającego, który jak ma nawet durne przepisy i ograniczenia to świetnymi pomysłami i rozumem może mieć i zyski i znakomitą renomę.
Avatar
pytanie / 4 sierpnia 2011 o 08:53
0
Jak można planować, oszczędzać, zyskać na zdrowiu???
Oto pytanie: kto może planować, kontraktować przyszłość nt zdrowia????????
To jest chore i jak narazie nieuleczalne, zżera nas "od góry".
Avatar
Kafo / 4 sierpnia 2011 o 08:34
0
Nic się nie zmieniło od PRL'u..
Avatar
dama / 4 sierpnia 2011 o 06:55
0
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokuratury i was redaktorów. Ten szpital trzeba dokładnie skontrolować i powiadomić odpowiednie organa nawet i w stolicy, oj a będzie o czym wtedy pisać... Z tego co na co dzień słyszę, to pan dyrektor ma sporo na sumieniu, dlatego warto sprawdzić.
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokura... rozwiń
Avatar
dama / 4 sierpnia 2011 o 06:52
0
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokuratury i was redaktorów. Ten szpital trzeba dokładnie skontrolować i powiadomić odpowiednie organa nawet i w stolicy, oj a będzie o czym wtedy pisać... Z tego co na co dzień słyszę, to pan dyrektor ma sporo na sumieniu, dlatego warto sprawdzić.
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokura... rozwiń
Avatar
A / 3 sierpnia 2011 o 22:03
0
Jak już piszecie to piszcie wszystkich dyrektorów! Należy im się. Matoły, którzy krytykują po prostu nie mają pojęcia jaka praca dyrektora jest ciężka. Krytykanci skoro wg. Was kierowaniem jednostką służby zdrowia i zrobienie dodatniego wyniku jest takie proste a przy okazji dostaje się premie może sami spróbujecie pokierować ? Śmiało. Życie za monitorem to za mało...
A.
Avatar
lech / 3 kwietnia 2014 o 14:36
0

Pan Wach "zapomniał" będąc lekarzem i kierownikiem przychodni, że pacjentów mających alergię należy kierować do poradni alergologicznych, stąd tylko taka strata a nie większa. I tak mu się długo udawało. Przytrzymywanie pacjenta dla siebie powinno być karalne.

Avatar
życie / 4 sierpnia 2011 o 10:52
0
[quote name='życie' timestamp='1312447759' post='510722']
Hmm, lekarze lekarzami, ale zastanawialiście się jak można to życie przedłużyć. Podobno 50% przypadków jest wyleczalnych.... http://***TU BYŁ SPAM**.com/
[/quote]


podaje jeszcze raz adresik tojafura (kropka) com
Avatar
życie / 4 sierpnia 2011 o 10:49
0
Hmm, lekarze lekarzami, ale zastanawialiście się jak można to życie przedłużyć. Podobno 50% przypadków jest wyleczalnych.... http://***TU BYŁ SPAM**.com/
Avatar
ewik / 4 sierpnia 2011 o 10:07
0
Dyrektorzy dbają o portfele, lekarze o swoje samochody a my sami musimy zadbać o swoje zdrowie http://***TU BYŁ SPAM**.com. Odwiedź tę stronę i pomóż sobie.
Avatar
mama / 4 sierpnia 2011 o 09:34
0
A ja gratuluję nagród za harówę jaką ci dyrektorzy mieli i mają. Nie znam szpitala w Zamościu ale ten w Białej Podlaskiej jest świetny, dużo się tam robi i już zrobiło, a atmosfera i obsługa pacjenta jest rewelacyjna (rodziłam tam dziecko). Uważam, że bardzo dużo zależy od mądrości człowieka zarządzającego, który jak ma nawet durne przepisy i ograniczenia to świetnymi pomysłami i rozumem może mieć i zyski i znakomitą renomę.
Avatar
pytanie / 4 sierpnia 2011 o 08:53
0
Jak można planować, oszczędzać, zyskać na zdrowiu???
Oto pytanie: kto może planować, kontraktować przyszłość nt zdrowia????????
To jest chore i jak narazie nieuleczalne, zżera nas "od góry".
Avatar
Kafo / 4 sierpnia 2011 o 08:34
0
Nic się nie zmieniło od PRL'u..
Avatar
dama / 4 sierpnia 2011 o 06:55
0
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokuratury i was redaktorów. Ten szpital trzeba dokładnie skontrolować i powiadomić odpowiednie organa nawet i w stolicy, oj a będzie o czym wtedy pisać... Z tego co na co dzień słyszę, to pan dyrektor ma sporo na sumieniu, dlatego warto sprawdzić.
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokura... rozwiń
Avatar
dama / 4 sierpnia 2011 o 06:52
0
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokuratury i was redaktorów. Ten szpital trzeba dokładnie skontrolować i powiadomić odpowiednie organa nawet i w stolicy, oj a będzie o czym wtedy pisać... Z tego co na co dzień słyszę, to pan dyrektor ma sporo na sumieniu, dlatego warto sprawdzić.
A ja drodzy redaktorzy radzę wam sprawdzić jak wygląda sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego naszego kochanego szpitala SPSK 1. Tuż przed audytami zewnętrznymi wydawane jest odgórnie polecenie, aby gaśnica wędrowała z kliniki do kliniki, bo wszędzie musi być, a niestety gaśnic brakuje. Ale jak komisja idzie wolno to daje się radę przerzucić gaśnicę z kliniki w której komisja była do kliniki do której właśnie się wybiera i w ten sposób szpital otrzymuje certyfikaty typu ISO itd. podobnie jest ze sprzętem medycznym. Sprawa dla NIK-u, prokura... rozwiń
Avatar
A / 3 sierpnia 2011 o 22:03
0
Jak już piszecie to piszcie wszystkich dyrektorów! Należy im się. Matoły, którzy krytykują po prostu nie mają pojęcia jaka praca dyrektora jest ciężka. Krytykanci skoro wg. Was kierowaniem jednostką służby zdrowia i zrobienie dodatniego wyniku jest takie proste a przy okazji dostaje się premie może sami spróbujecie pokierować ? Śmiało. Życie za monitorem to za mało...
A.