Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

28 września 2019 r.
8:43

Biała Podlaska: Gdzie stanie ławeczka Kaczyńskiego?

Autor: Zdjęcie autora Patryk Pytlak
0 49 A A

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego stanie w bialskim amfiteatrze? Przedstawiciele społecznego komitetu budowy pomnika już miesiąc czekają na zgodę na wyznaczenie miejsca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W minioną środę przedstawiciele komitetu pokazali ławeczkę upamiętniającą Bogusława Kaczyńskiego, krytyka muzycznego urodzonego w Białej Podlaskiej. Pierwotnie pomnik miał być postawiony w amfiteatrze w Białej Podlaskiej. Miesiąc temu społecznicy wysłali pismo do prezydenta Michała Litwiniuka z propozycją przekazania pomnika miastu. Odpowiedzi nie uzyskali.

Brak zgody na ustawienie ławeczki krytykują były prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk z PiS oraz senator Grzegorz Bierecki. Według nich miejscem, gdzie powinna stanąć ławeczka jest amfiteatr.

– Można być jedynie zasmuconym i zażenowanym, że pan Bogusław Kaczyński, który urodził się w Białej Podlaskiej, odwiedzał ją tak często, jak tylko mógł, jest jej honorowym obywatelem i patronem Bialskiego Centrum Kultury, nie może znaleźć swojego miejsca w mieście – mówi Stefaniuk.

Na jednym z portali społecznościowych prezydent Litwiniuk (PO) odparł te zarzuty. Według niego Bogusław Kaczyński zasługuje na upamiętnienie w bardziej eksponowanym miejscu.

– Uważam, że zasługuje na to, byśmy jako miasto upamiętnili go w miejscu eksponowanym, w centrum lub alei parkowej, tam, gdzie codziennie bywamy. Przede wszystkim nie może o tym decydować jedna osoba czy grupa. Dlatego będzie to skonsultowane z różnymi środowiskami. Nie zgadzajmy się na wywoływanie kolejnego konfliktu, bo Biała Podlaska ma łączyć, nie dzielić – napisał prezydent.

e-Wydanie

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 28 września 2019 o 12:10
+11
Sidorska dziurawa jak ser a wy pomniki stawiacie
Avatar
obudz_sie / 28 września 2019 o 10:42
+8
Stop PiS i ich przedwyborczym sztuczkom!
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 14:49
+6
Już się wystraszyłem że tego innego Kaczyńskiego....uffff)))
Avatar
Żałosny Pis... / 28 września 2019 o 09:38
+6
Niech zrobią podmianke na pomniki z Lechem i po problemie.
Avatar
123 / 28 września 2019 o 10:26
+5
Dziwne... Co sypnie pomysłem to Pis-owi rośnie w sondażach ;) Przypadek? - Nie sądzę :). Odwołać natychmiast.
Avatar
Gość / 29 września 2019 o 09:44
+3
Po co wogóle stawic pomniki???? Jedno pokolenia stawi, nastepne burzy. Zwykłe marnotrastwo pieniedzy!!!..a obecnie doszly jeszcze nieporozumienia.Nie mozna bylo z tym pomnikirm poczekac az skoncza się prace w Parku Radziwilowskim?! Achaaa idą wybory! Prawdę Lepper powiedzial...jedni i drudzy pchaja się do "koryta". Tyle temacie.
Avatar
Miejscowy dziadek / 28 września 2019 o 14:42
+3
Postawcie pomnik dla Romana Kłosowskiego, aktora charakterystycznego "maliniaka" z 40latka. Tylko nie jakąś ławeczkę a wielkie pomniczysko na miarę wielkości talentu i sławy. Dla Bogusława tak samo. Dość ławeczkowych pierdzielników, chcemy prawdziwych pomników! PS. Uprzejmie prosi miejscowy dziadek : Miejscowy dziadek
Avatar
Premier / 28 września 2019 o 13:47
+3
Były czy obecny jednym ch...em szyty, kłody pod nogi kto by w tym czasie pełnił owe stanowisko.
Avatar
Rob / 28 września 2019 o 12:48
+3
Tu radio Jachira - jedyny prawdziwy głos Michałka i jego spółki.
 Nie jedyny prawdziwy. Zapomniałeś o Podlasiaku, Bp24 i radiobiper... Teraz to komplet.
Avatar
obserwator / 28 września 2019 o 19:59
+2
Odnoszę wrażenie że prezydent Litwiniuk swoimi działaniami w mieście powoduje spadek poparcia dla swojego ugrupowania a wzmacnia poparcie konkurencji.
Avatar
Gość / 11 października 2019 o 06:26
0
Jeden Kaczyński stanął na byłym szalecie miejskim ,to i drugiemu chyba podobnego miejsca szukają???
Avatar
Wariat / 4 października 2019 o 17:44
0
Hm...doszukal sie dyskutant brzydkiego slowa na "ch". Dowodzi tez, ze sklada sie nie z 3 lecz 4 liter. A to feler, westchnal seler, jak napisal poeta. Szkopul w tym, ze to po czesci cytat z komedii "Rys". Tam jest: "Polak szczery na 3 litery", co rowna sie: RYS. Ze tez tym propagandzistom pisowskim tylko brzydkie wyrazy w glowie.....
 Ten sam poeta tamże napisał " o kapusta głowa pusta". Widzę także że klawiatura nie obdługuje polskich literek więdz mówię uprzejmie wy... na forum "Prawdy" ruski trolu.
Avatar
Hector / 2 października 2019 o 17:41
0
Hm...doszukal sie dyskutant brzydkiego slowa na "ch". Dowodzi tez, ze sklada sie nie z 3 lecz 4 liter. A to feler, westchnal seler, jak napisal poeta. Szkopul w tym, ze to po czesci cytat z komedii "Rys". Tam jest: "Polak szczery na 3 litery", co rowna sie: RYS. Ze tez tym propagandzistom pisowskim tylko brzydkie wyrazy w glowie.....
 Fakt, POziom intelektu platfusów nie POzwala nawet im na propagandę. Samozaoranie jest ich domeną i aż strach, że ludzie na to się nabieraja jeszcze, ale na szczęście wielbiciele ich kłamstw są w dużych raczej miastach, a to trochę za mało żeby swe oszustwa wcielić w życie. Biała chciała się wybić a wyszła totalna błazenada, czyli wielkomiejski jeden totalny "..uj"...
 Fakt, POziom intelektu platfusów nie POzwala nawet im na propagandę. Samozaoranie jest ich domeną i aż strach, że ludzie na to się nabieraja jeszcze, ale na szczęście wielbiciele ich kłamstw są w dużych raczej miastach, a to trochę za mało żeby swe oszustwa wcielić w życie. Biała chciała się wybić a wyszła totalna błazenada, czyli wielkomiejski jeden totalny "..uj"... rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2019 o 15:55
0
Hm...doszukal sie dyskutant brzydkiego slowa na "ch". Dowodzi tez, ze sklada sie nie z 3 lecz 4 liter. A to feler, westchnal seler, jak napisal poeta. Szkopul w tym, ze to po czesci cytat z komedii "Rys". Tam jest: "Polak szczery na 3 litery", co rowna sie: RYS. Ze tez tym propagandzistom pisowskim tylko brzydkie wyrazy w glowie.....
Avatar
Wariat / 2 października 2019 o 12:57
+1
A ja mieszkaniec Bialej Podlaskiej poprosze o pomnik marszalka polnego Antoniego oraz jego adiutanta wicegenerala Bartlomieja. Statua tych wybitnych mezow stanu winna zostac posadowiona na srodku placu Wolnosci. Mozna by tez zastanowic sie nad obeliskiem Kibola Przekletego jak rowniez ksiecia Grzegorza Szczodrego, a na koniec nad kopcem Podlasiaka Poczciwego z podpisem: "Oto nasz Wyborca szczery na 3 litery - wdzieczni politycy" Wszystko to oczywiscie na godnych, eksponowanych miejscach. Patriotyczna mlodziez o slusznych horyzontach juz moze zaczac zbiorke pieniedzy.
 Twój bohater to homoseksualny pedofil odbierający dzieciom, a dający oszustom, z adoptowanym synkiem, w koszulce z napisem konstytucja, na cokole tęczowym. Naucz się raz na zawsze że ten wyraz pisze się nie 3 literami lecz 4 , a pierwsze to ch.. Czego teraz w szkołach uczyli przed reformą? Może faktycznie zrobić zbiórkę na kurs pisania wulgaryzmów i mam nadzieję że to nie jest młoda kadra Magistratu.
 Twój bohater to homoseksualny pedofil odbierający dzieciom, a dający oszustom, z adoptowanym synkiem, w koszulce z napisem konstytucja, na cokole tęczowym. Naucz się raz na zawsze że ten wyraz pisze się nie 3 literami lecz 4 , a pierwsze to ch.. Czego teraz w szkołach uczyli przed reformą? Może faktycznie zrobić zbiórkę na kurs pisania wulgaryzmów i mam nadzieję że to nie jest młoda kadra Magistratu. rozwiń
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 20:48
+1
A ja mieszkaniec Bialej Podlaskiej poprosze o pomnik marszalka polnego Antoniego oraz jego adiutanta wicegenerala Bartlomieja. Statua tych wybitnych mezow stanu winna zostac posadowiona na srodku placu Wolnosci. Mozna by tez zastanowic sie nad obeliskiem Kibola Przekletego jak rowniez ksiecia Grzegorza Szczodrego, a na koniec nad kopcem Podlasiaka Poczciwego z podpisem: "Oto nasz Wyborca szczery na 3 litery - wdzieczni politycy" Wszystko to oczywiscie na godnych, eksponowanych miejscach. Patriotyczna mlodziez o slusznych horyzontach juz moze zaczac zbiorke pieniedzy.
Avatar
Jan / 1 października 2019 o 11:14
+1
Określenie "nie włazić w tyłek" jest nie na miejscu. Choć Boguś podobno był pod tym względem niepraktyujący.
 Widzę że mam doczynienia z człowiekiem znającym sprawę od tak zwanej d.. strony i to dogłębnie. 
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 20:39
-1
Określenie "nie włazić w tyłek" jest nie na miejscu. Choć Boguś podobno był pod tym względem niepraktyujący.
Avatar
Ogarek / 30 września 2019 o 17:28
0
Już się wystraszyłem że tego innego Kaczyńskiego....uffff)))
A ja do Bogusława nic nie mam. Może nie bardzo związany z Białą, ale spoko koleś.
 Ciągle nieżyje to możesz już mu tak nie włażic w tyłek ;-)
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 15:06
0
Już się wystraszyłem że tego innego Kaczyńskiego....uffff)))
  A ja do Bogusława nic nie mam. Może nie bardzo związany z Białą, ale spoko koleś.