Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 kwietnia 2019 r.
10:56

Białorusin bez głowy i hamulców. Jeździł niesprawnym tirem

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 4 A A
(fot. WITD Lublin)

Niesprawne hamulce, koła w naczepie na słowo honoru – to kolejne przykład lekkomyślnego Białorusina. Białoruska naczepa dalej nie pojechała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W miejscowości Woroniec (DK 2), inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zatrzymali do kontroli białoruskiego „tira”. Kontrola stanu technicznego naczepy wykazała, że tarcze i klocki hamulcowe zamontowane na trzeciej osi naczepy są nadmiernie zużyte. Klocki hamulcowe były tak zużyte, że praktycznie nie pozostał na nich żaden materiał ścierny. Tarcze hamulcowe tylko z nazwy przypominały tę część.

- Usterkę zakwalifikowano, jako usterkę niebezpieczną, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary pieniężnej w kwocie 2000 zł. Zatrzymano także dowód rejestracyjny naczepy i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterki. Pojazd miał zostać poddany naprawie – mówi Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

Gdy mechanicy przystąpili do naprawy układu hamulcowego i zdemontowali piastę jednego z kół, ujawniła się kolejna usterka tj. zerwanie gwintu na czopie 3 osi naczepy. Ta usterka mogła spowodować oderwanie się koła naczepy, a w konsekwencji poważny wypadek. Dodać należy, że koło naczepy waży około 120 kg, co nie pozostawia wielkich szans osobom lub rzeczom, które są na drodze oderwanego koła.

e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2019 o 11:55
+28
W Białej Podlaskiej policjanci z "drogówki" robią codzienne łapanki na Białorusinów przechodzących przez jezdnię pomiędzy Spółdzielnią Pracy "Protrans" ul. Brzeska 158, a Targowiskiem Miejskim ul. Brzeska 111. Przez parę godzin dziennie nieoznakowane BMW lub nieoznakowany Opel czają się w pobliżu w oczekiwaniu na swoje ofiary. Następnie z prędkością zagrażającą bezpieczeństwu gonią takie osoby niejednokrotnie z impetem wjeżdżając samochodami na targowisko. Bywały sytuacje, w których biegali pomiędzy straganami w poszukiwaniu winnych. W tym procederze wspomagani są przez oznakowane radiowozy. Przez trzydzieści lat nie było problemów związanych z takim przechodzeniem przez jezdnię, teraz zostało namalowane i oznaczone przejście dla pieszych w skandalicznie nieodpowiednim miejscu, na którym już dwukrotnie doszło do kolizji. Przytoczone fakty łatwo można zweryfikować ilością wystawionych mandatów w wysokości 50,- złotych (na początku bywało 100,- zł.). Czy to jest właściwe zachowanie ludzi, którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo?
W Białej Podlaskiej policjanci z "drogówki" robią codzienne łapanki na Białorusinów przechodzących przez jezdnię pomiędzy Spółdzielnią Pracy "Protrans" ul. Brzeska 158, a Targowiskiem Miejskim ul. Brzeska 111. Przez parę godzin dziennie nieoznakowane BMW lub nieoznakowany Opel czają się w pobliżu w oczekiwaniu na swoje ofiary. Następnie z prędkością zagrażającą bezpieczeństwu gonią takie osoby niejednokrotnie z impetem wjeżdżając samochodami na targowisko. Bywały sytuacje, w których biegali pomiędzy straganami w poszukiw... rozwiń
Avatar
Kierowca Ciężarówki / 5 kwietnia 2019 o 14:49
+4
Jestem Kierowcą ciężarówki ( Tira ) Jest to bardzo dobra praca. Zarabia się około 6000 - 7000 zł na rekę . Oficjalnie pracuję na umowę śmieciową i zarabiam najniższą krajową . Szef płaci mi ok 1800 zł a resztę daję jak to mówią do ręki , pod stołem. Chodzi o to aby Szef nie płacił podatków. Dodatkowo można ukręcić szefa na paliwie i miesięcznie 1000 zł jeszcze wpadnie he he he he he . Ale najlepsze jest w pracy kierowcy to , że można korzystać z usług tak zwanych TIRÓWEK !!!!!! Dziewczyn z pobocza , które oferują swoje smukłe i powabne ciała. Jak jadę w trasę to zawsze korzystam z usług tych dziewczyn TIRÓWEK. Mojej żonie mówię , że ja wierny jestem , że ja nie z tych co korzystają z usług Tirówek , że to koledzy korzystają a ja nie. A ona durna wierzy he he he he he he he he he he . Zawsze jak spotykamy się z kolegami kierowcami przy piwku to opowiadamy sobie o tych dziewczynach Tirówkach . I śmiejemy się z naszych żon i dziewczyn , że nam wierzą , że my tacy święci jesteśmy he he he he he . A tu się obraca takie dziewczyny na każdym wyjeździe w trasie . He he he he he he he . Praca kierowcy ciężarówki jest super. !!!!!!
Jestem Kierowcą ciężarówki ( Tira ) Jest to bardzo dobra praca. Zarabia się około 6000 - 7000 zł na rekę . Oficjalnie pracuję na umowę śmieciową i zarabiam najniższą krajową . Szef płaci mi ok 1800 zł a resztę daję jak to mówią do ręki , pod stołem. Chodzi o to aby Szef nie płacił podatków. Dodatkowo można ukręcić szefa na paliwie i miesięcznie 1000 zł jeszcze wpadnie he he he he he . Ale najlepsze jest w pracy kierowcy to , że można korzystać z usług tak zwanych TIRÓWEK !!!!!! Dziewczyn z pobocza , które oferują swoje smukłe i powabne ... rozwiń
Avatar
Moralność sięgnęła dna / 5 kwietnia 2019 o 13:27
+4
Niech kontrolują również auta dostawcze"polskich januszy biznesu". Wiecznie zardzewiałe, wystają ostre elementy jak blacha zjedzona przez rdzę. Oj kuźwa szkoda się rozpisywać, bo to i tak nic nie da. Babcia co sprzedaje szczypior jest największym bandziorem. Kilka metrów dalej stoją handlarze ruskimi fajkami. Wiedzą, kiedy patrole jeżdżą a czasem nawet się nie chowają.
Avatar
123 / 5 kwietnia 2019 o 12:38
0
szczególnie bez tej głowy to już jazda ekstremalna
Avatar
Kierowca Ciężarówki / 5 kwietnia 2019 o 14:49
+4
Jestem Kierowcą ciężarówki ( Tira ) Jest to bardzo dobra praca. Zarabia się około 6000 - 7000 zł na rekę . Oficjalnie pracuję na umowę śmieciową i zarabiam najniższą krajową . Szef płaci mi ok 1800 zł a resztę daję jak to mówią do ręki , pod stołem. Chodzi o to aby Szef nie płacił podatków. Dodatkowo można ukręcić szefa na paliwie i miesięcznie 1000 zł jeszcze wpadnie he he he he he . Ale najlepsze jest w pracy kierowcy to , że można korzystać z usług tak zwanych TIRÓWEK !!!!!! Dziewczyn z pobocza , które oferują swoje smukłe i powabne ciała. Jak jadę w trasę to zawsze korzystam z usług tych dziewczyn TIRÓWEK. Mojej żonie mówię , że ja wierny jestem , że ja nie z tych co korzystają z usług Tirówek , że to koledzy korzystają a ja nie. A ona durna wierzy he he he he he he he he he he . Zawsze jak spotykamy się z kolegami kierowcami przy piwku to opowiadamy sobie o tych dziewczynach Tirówkach . I śmiejemy się z naszych żon i dziewczyn , że nam wierzą , że my tacy święci jesteśmy he he he he he . A tu się obraca takie dziewczyny na każdym wyjeździe w trasie . He he he he he he he . Praca kierowcy ciężarówki jest super. !!!!!!
Jestem Kierowcą ciężarówki ( Tira ) Jest to bardzo dobra praca. Zarabia się około 6000 - 7000 zł na rekę . Oficjalnie pracuję na umowę śmieciową i zarabiam najniższą krajową . Szef płaci mi ok 1800 zł a resztę daję jak to mówią do ręki , pod stołem. Chodzi o to aby Szef nie płacił podatków. Dodatkowo można ukręcić szefa na paliwie i miesięcznie 1000 zł jeszcze wpadnie he he he he he . Ale najlepsze jest w pracy kierowcy to , że można korzystać z usług tak zwanych TIRÓWEK !!!!!! Dziewczyn z pobocza , które oferują swoje smukłe i powabne ... rozwiń
Avatar
Moralność sięgnęła dna / 5 kwietnia 2019 o 13:27
+4
Niech kontrolują również auta dostawcze"polskich januszy biznesu". Wiecznie zardzewiałe, wystają ostre elementy jak blacha zjedzona przez rdzę. Oj kuźwa szkoda się rozpisywać, bo to i tak nic nie da. Babcia co sprzedaje szczypior jest największym bandziorem. Kilka metrów dalej stoją handlarze ruskimi fajkami. Wiedzą, kiedy patrole jeżdżą a czasem nawet się nie chowają.
Avatar
123 / 5 kwietnia 2019 o 12:38
0
szczególnie bez tej głowy to już jazda ekstremalna
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2019 o 11:55
+28
W Białej Podlaskiej policjanci z "drogówki" robią codzienne łapanki na Białorusinów przechodzących przez jezdnię pomiędzy Spółdzielnią Pracy "Protrans" ul. Brzeska 158, a Targowiskiem Miejskim ul. Brzeska 111. Przez parę godzin dziennie nieoznakowane BMW lub nieoznakowany Opel czają się w pobliżu w oczekiwaniu na swoje ofiary. Następnie z prędkością zagrażającą bezpieczeństwu gonią takie osoby niejednokrotnie z impetem wjeżdżając samochodami na targowisko. Bywały sytuacje, w których biegali pomiędzy straganami w poszukiwaniu winnych. W tym procederze wspomagani są przez oznakowane radiowozy. Przez trzydzieści lat nie było problemów związanych z takim przechodzeniem przez jezdnię, teraz zostało namalowane i oznaczone przejście dla pieszych w skandalicznie nieodpowiednim miejscu, na którym już dwukrotnie doszło do kolizji. Przytoczone fakty łatwo można zweryfikować ilością wystawionych mandatów w wysokości 50,- złotych (na początku bywało 100,- zł.). Czy to jest właściwe zachowanie ludzi, którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo?
W Białej Podlaskiej policjanci z "drogówki" robią codzienne łapanki na Białorusinów przechodzących przez jezdnię pomiędzy Spółdzielnią Pracy "Protrans" ul. Brzeska 158, a Targowiskiem Miejskim ul. Brzeska 111. Przez parę godzin dziennie nieoznakowane BMW lub nieoznakowany Opel czają się w pobliżu w oczekiwaniu na swoje ofiary. Następnie z prędkością zagrażającą bezpieczeństwu gonią takie osoby niejednokrotnie z impetem wjeżdżając samochodami na targowisko. Bywały sytuacje, w których biegali pomiędzy straganami w poszukiw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości 0 0

Jeżeli nie wykorzystuje się dwóch rzutów karnych, to trudno myśleć o zwycięstwie. Kiepsko ustawione celowniki rywali wykorzystali podopieczni Jarosława Pacholarza, którzy pokonali Wólczankę 1:0. Dla ekipy z Kraśnika to było pierwsze zwycięstwo od sześciu kolejek. A po spotkaniu okazało się, że porażka kosztowała posadę trenera przyjezdnych Marka Rybkiewicza.

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie 0 1

Nie było łatwo, ale Podlasie wywalczyło w sobotę trzy punkty. Bialczanie pokonali na stadionie PSW Spartakusa Daleszyce 2:1. Dzięki temu przedłużyli swoje nadzieje na utrzymanie.

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu 0 0

Łada postawiła się liderowi, który w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Trzy punkty pojechały jednak do Zamościa, bo drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała w Biłgoraju 2:0

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 1

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 15 7

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 15

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 1

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 5 5

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 54 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 2 4

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!