Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 września 2019 r.
15:41

Krajowa Administracja Skarbowa chwali się naprawą polskiego budżetu. Uroczystości w Białej Podlaskiej [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 8 A A

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa świętowała we wtorek w Białej Podlaskiej. – Z roku na rok widzimy jak dobrym rozwiązaniem było połączenie służb – mówi Leszek Bielecki, dyrektor lubelskiej Izby Administracji Skarbowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 marca 2017 roku doszło do połączenia służby skarbowej, podatkowej i celnej. Dodatkowo, w tym roku mija 100 lat od powołania służb skarbowych w Polsce.

– Ta administracja w województwie lubelskim liczy ponad 4 tys. pracowników i jest jedną z największych w kraju – podkreśla dyrektor IAS w Lublinie. – Z roku na rok widzimy jak dobrym rozwiązaniem było połączenie służb. Od powstania KAS odnotowujemy wzrost należności dochodów z tytułu pobranych podatków – zaznacza Bielecki. W pierwszym półroczu tego roku wpływy z podatku PiT wzrosły o 206 mln zł w porównaniu do roku ubiegłego. – Urzędy skarbowe w pierwszym półroczu przeprowadziły 455 kontroli podatkowych, co przyniosło wpływy na kwotę 83 mln zł – precyzuje dyrektor.

KAS chwali się też walką z karuzelami podatkowymi. Tylko w tym roku wskutek takich kontroli pozyskano 35 mln zł. – Nasza współpraca z innymi służbami umożliwia sprawne uszczelnienie systemu podatkowego o i naprawę polskiego budżetu. Dzięki temu można realizować dzisiaj wiele programów społecznych – uważa szef lubelskiego IAS i dodaje że to m.in. dlatego budżet na przyszły rok nie przewiduje deficytu.

Lubelska administracja skarbowa wyróżnia się na tle kraju. – Samo położenie o tym decyduje, bo mamy długą granicę na ponad 500 kilometrów – przypomina Marta Szpakowska, rzecznik IAS w Lublinie. – Od efektywności funkcjonariuszy na granicy, od ich skuteczności i kompetencji zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego kraju i Unii Europejskiej – podkreśla Bielecki.

KAS inwestuje w sprzęt do wykrywania przemytu, ale na granicy wciąż dochodzi do zatrzymań m.in. papierosów. Tych lubelscy celnicy zatrzymują najwięcej w kraju. – W tym roku zatrzymano 2 mln paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy – precyzuje Bielecki. Również w tym roku celnicy udaremnili próbę jednorazowego przemytu 460 kilogramów bursztynu wartego 8 mln zł czy 83kilogramów haszyszu wartego 5 mln zł.

Kilkadziesiąt osób otrzymało we wtorek awanse i odznaczenia państwowe. – Jako pracownicy KAS możemy być dumni, bo dbamy o polski budżet, o czym świadczą liczby, ale dzisiaj jesteśmy też pozytywnie postrzegani przez obywateli – podkreśla Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Ciekawostki z sierpnia

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili przemyt blisko 120 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 1,7 mln zł. W Terespolu „wpadł" 38-letni Białorusin. W samochodzie wiózł 700 paczek nielegalnych papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w przerobionym zbiorniku paliwa.

Podczas dwóch kontroli funkcjonariusze KAS z Dorohuska ujawnili łącznie 186 kg środków ochrony roślin. 168 kg pestycydów ukrytych w podłodze naczepy próbował wwieźć do Polski kierujący pojazdem ciężarowym obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił, że za przewóz środków ochrony roślin miał dostać wynagrodzenie w wysokości 150 Euro. W tym przypadku niezwykle pomocny okazał się skaner RTG.

Podróżujący autokarem obywatel Ukrainy próbował wwieźć do Polski kastet. Funkcjonariusze KAS ujawnili broń w jego bagażu podręcznym. Inny obywatel tego kraju, podróżujący autokarem relacji Kijów – Warszawa, próbował natomiast przemycić narzędzie o długości ok 35 cm przypominające toporek.

W wyniku kontroli osobowego opla funkcjonariusze KAS z Dołhobyczowa ujawnili 48 zegarków i 18 par okularów oznaczonych znakami znanych światowych marek. Do próby przemytu przyznała się podróżująca pojazdem 67-letnia Ukrainka. Kobieta wyjaśniała, że kupione na bazarze i w sklepie na Ukrainie zegarki i okulary miały być prezentami dla rodziny i znajomych.

Na przejściu granicznym w Zosinie funkcjonariusze KAS natrafili na ciekawy okaz. Na dnie plecaka, w szczelnie zamkniętym pudełku, obywatelka Ukrainy przewoziła żółwia stepowego. Zwierzę zostało przekazane do ZOO w Zamościu.

e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 dni temu o 16:01
+13
Przy całym szacunku panie dyrektorze ale utworzenie KAS czyli połączenie celników ze skarbowcami to kompletna katastrofa. Proszę się spytać podległych sobie funkcjonariuszy co o tym myślą. Nie będzie to opinia pozytywna. Takiego chaosu w służbie nigdy nie było. Nigdy
Avatar
ciekawy / 5 dni temu o 20:10
+6
Jakie zadania nałożone są na komórkę organizacyjną Izby Administracji Skarbowej pn.jednoosobowe stanowisko do spraw duszpasterstwa i kto jest tam zatrudniony.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 15:52
+6
Jedno co trzeba przyznać że obecnej władzy się udało to bardzo ukrócić przemyt na granicy. Za to im chwała, reszta to seria porażek.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 15:48
+4
Informacja , którą powinien poznać każdy Polak... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył się w 2016 r. własnej firmy transportowej. Wygląda na to, że politycy dążą do podwyższenia wartości firmy. Ratujmy polskie firmy. OBUDŹMY SIĘ!! Rozmawiajmy o niecnym planie polityków PO i PiS, którzy dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego na wzór USA i do zniszczenia wszystkiego co polskie. Więcej o dziwnym powiązaniu J. Kaczyńskiego z prezesem Orlenu ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/daniel-wszystko-moge-obajtek-z-cyklu.html WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY POLITYKMI PO I PiS ***s://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
Informacja , którą powinien poznać każdy Polak... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył s... rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:56
+3
Jakie zadania nałożone są na komórkę organizacyjną Izby Administracji Skarbowej pn.jednoosobowe stanowisko do spraw duszpasterstwa i kto jest tam zatrudniony. odpowiedz: jak to jakie spowiada przemytników, daje im pokute i rozgrzeszenie by nie przemycali wiecej
Avatar
Quasimodo / 4 dni temu o 10:56
+2
Perspektywa na wysokie prowizje tych 4000 urzędników jest ogromna, bo w Polsce są celowo niedookreślone przepisy podatkowe (art. 3 pkt 1a ustawy o PIT) i to sprawia, że praktycznie 21 mln Polaków mieszkających za granicą ma obowiązek podatkowy w Polsce. A więc Pan Bielecki ma szansę na zebranie od nich nawet kwoty 260 mld, którą wyprowadzono z Polski za pomocą sfałszowanych faktur VAT, z cichym przyzwoleniem KAS. Gratulacje dla Pana Bieleckiego za ogromną skuteczność opodatkowania polskich emerytów, którzy w stanie wojennym musieli opuścić kraj. Dzięki tym praktykom, Pan Bielecki i spółka mogą liczyć na swoje emerytury rzędu 10000 złotych i więcej. Brawo, Panie Bielecki, tak trzymać!!!
Perspektywa na wysokie prowizje tych 4000 urzędników jest ogromna, bo w Polsce są celowo niedookreślone przepisy podatkowe (art. 3 pkt 1a ustawy o PIT) i to sprawia, że praktycznie 21 mln Polaków mieszkających za granicą ma obowiązek podatkowy w Polsce. A więc Pan Bielecki ma szansę na zebranie od nich nawet kwoty 260 mld, którą wyprowadzono z Polski za pomocą sfałszowanych faktur VAT, z cichym przyzwoleniem KAS. Gratulacje dla Pana Bieleckiego za ogromną skuteczność opodatkowania polskich emerytów, którzy w stanie wojennym musieli opuścić k... rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:50
+1
MAMO??? tak synu chwala NAS taaaak???? a kto?????? WY MNIE A JA WAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 3 dni temu o 06:36
0
a co ze sprawnością tej pani? Nie potrafi klęknąć, czy ona chodzi do kościoła?
Avatar
Gość / 3 dni temu o 06:36
0
a co ze sprawnością tej pani? Nie potrafi klęknąć, czy ona chodzi do kościoła?
Avatar
Quasimodo / 4 dni temu o 10:56
+2
Perspektywa na wysokie prowizje tych 4000 urzędników jest ogromna, bo w Polsce są celowo niedookreślone przepisy podatkowe (art. 3 pkt 1a ustawy o PIT) i to sprawia, że praktycznie 21 mln Polaków mieszkających za granicą ma obowiązek podatkowy w Polsce. A więc Pan Bielecki ma szansę na zebranie od nich nawet kwoty 260 mld, którą wyprowadzono z Polski za pomocą sfałszowanych faktur VAT, z cichym przyzwoleniem KAS. Gratulacje dla Pana Bieleckiego za ogromną skuteczność opodatkowania polskich emerytów, którzy w stanie wojennym musieli opuścić kraj. Dzięki tym praktykom, Pan Bielecki i spółka mogą liczyć na swoje emerytury rzędu 10000 złotych i więcej. Brawo, Panie Bielecki, tak trzymać!!!
Perspektywa na wysokie prowizje tych 4000 urzędników jest ogromna, bo w Polsce są celowo niedookreślone przepisy podatkowe (art. 3 pkt 1a ustawy o PIT) i to sprawia, że praktycznie 21 mln Polaków mieszkających za granicą ma obowiązek podatkowy w Polsce. A więc Pan Bielecki ma szansę na zebranie od nich nawet kwoty 260 mld, którą wyprowadzono z Polski za pomocą sfałszowanych faktur VAT, z cichym przyzwoleniem KAS. Gratulacje dla Pana Bieleckiego za ogromną skuteczność opodatkowania polskich emerytów, którzy w stanie wojennym musieli opuścić k... rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:56
+3
Jakie zadania nałożone są na komórkę organizacyjną Izby Administracji Skarbowej pn.jednoosobowe stanowisko do spraw duszpasterstwa i kto jest tam zatrudniony. odpowiedz: jak to jakie spowiada przemytników, daje im pokute i rozgrzeszenie by nie przemycali wiecej
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:50
+1
MAMO??? tak synu chwala NAS taaaak???? a kto?????? WY MNIE A JA WAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ciekawy / 5 dni temu o 20:10
+6
Jakie zadania nałożone są na komórkę organizacyjną Izby Administracji Skarbowej pn.jednoosobowe stanowisko do spraw duszpasterstwa i kto jest tam zatrudniony.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 16:01
+13
Przy całym szacunku panie dyrektorze ale utworzenie KAS czyli połączenie celników ze skarbowcami to kompletna katastrofa. Proszę się spytać podległych sobie funkcjonariuszy co o tym myślą. Nie będzie to opinia pozytywna. Takiego chaosu w służbie nigdy nie było. Nigdy
Avatar
Gość / 5 dni temu o 15:52
+6
Jedno co trzeba przyznać że obecnej władzy się udało to bardzo ukrócić przemyt na granicy. Za to im chwała, reszta to seria porażek.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 15:48
+4
Informacja , którą powinien poznać każdy Polak... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył się w 2016 r. własnej firmy transportowej. Wygląda na to, że politycy dążą do podwyższenia wartości firmy. Ratujmy polskie firmy. OBUDŹMY SIĘ!! Rozmawiajmy o niecnym planie polityków PO i PiS, którzy dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego na wzór USA i do zniszczenia wszystkiego co polskie. Więcej o dziwnym powiązaniu J. Kaczyńskiego z prezesem Orlenu ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/daniel-wszystko-moge-obajtek-z-cyklu.html WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY POLITYKMI PO I PiS ***s://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
Informacja , którą powinien poznać każdy Polak... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem
Alarm 24

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem 1 2

Już ponad 20 razy wzywana była tego lata Straż Miejska do dwóch mężczyzn, którzy okupują przystanek autobusowy przy ul. Prusa. – Robią straszny bałagan i zaczepiają ludzi – skarży się nam jeden z okolicznych mieszkańców. – Interwencje praktycznie niczego nie zmieniają.

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi?

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi? 3 0

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania pod nazwą "Telefony".

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody 4 0

Odyniec ma skarpety i kolorowe ubranko przygotowane przez miejscowe koronkarki. Teraz czeka na czapkę i szalik.

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy 0 0

Świdniczanka Świdnik Mały w Opolu Lubelskim straciła pozycję lidera rozgrywek

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania 0 0

Organizacja Strefy Kibica Euro 2020, gra miejska i budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego. W czwartek zaczyna się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego. Wśród 36 propozycji są też te związane z przyrodą i ekologią m.in. budki dla jerzyków, wypożyczalnia rowerów cargo i riksz oraz zielone przystanki autobusowe.

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki 4 0

Do wypadku doszło około godz. 6 w okolicach Wandzina na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich 51 31

Na dawnym poligonie mogą powstać dwa boiska rekreacyjne. Na ich budowę zezwolił Urząd Miasta na prośbę właściciela terenu, spółki TBV Investment. Jej wniosek został rozpatrzony w ciągu ośmiu dni.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r. 0 0

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem 6 19

Bezpłatne śniadanie, wycieczka do parku krajobrazowego i spacer z konserwatorem zabytków to tylko niektóre z atrakcji rozpoczynającego się w poniedziałek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ma on zachęcać kierowców do rezygnacji z jazdy własnym autem i przesiadki w autobus, na rower lub pójścia pieszo.

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady 5 18

Władze Lublina ostrzegają przed możliwym wstrzymaniem odbioru śmieci od mieszkańców miasta i powołują się na „problemy z zagospodarowaniem odpadów palnych” wysyłanych do pieca Cementowni Chełm. Władze cementowni zapewniają, że żadnych problemów nie ma: – Nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń.

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii
galeria

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii 0 1

W programie znalazły się m.in. bajkowe postacie i gry wielkoformatowe prosto z Centrum Bajki w Pacanowie, animacje, pokazy deskorolkowe i trening sztuk walki. W niedzielę, podczas festynu rodzinnego na terenie szkoły podstawowej przy ul. Krasińskiego 7 zbierane były też pieniądze na leczenie 2,5-letniej Wiktorii Dyś.

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia]
galeria

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia] 6 1

Piknik Naukowy rozpoczął w niedzielę XVI Lubelski Festiwal Nauki. Można było zobaczyć m.in. łazik marsjański, Hydros – pojazd napędzany wodorem czy wziąć udział w różnego rodzaju quizach i konkursach.

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem
galeria

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem 0 0

Jeżeli ktoś liczył, że turniej w hali Globus pokaże prawdziwą twarz MKS Start Lublin, to mocno się rozczarował. Zamiast tego obejrzeliśmy dwa oblicza drużyny – to lepsze w piątek i to znacznie gorsze w sobotę

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi
galeria

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi 0 0

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak to sportowe porzekadło nie znalazło odzwierciedlenia w boiskowej rzeczywistości w Łukowie. W sobotnim spotkaniu tamtejszych Orląt z Ładą 1945 Biłgoraj obie drużyny nie potrafiły postawić kropki nad „i” i koniec końców musiały zadowolić się podziałem punktów po bezbramkowym remisie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie 66 53

Jak grzyby po deszczu pojawiają się zgłoszenia demonstracji zbiegających się w czasie z Marszem Równości. Wśród nich jest nawet… publiczne rysowanie Zamku. Każde takie zgłoszenie zmniejsza możliwości wyznaczenia nowej trasy tęczowego pochodu, gdyby nie mógł on wyruszyć z pl. Teatralnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.