Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 lutego 2020 r.
9:19

Międzyrzec Podlaski również chce przystanku dla pociągów Leo Express

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
3 15 A A
(fot. mat. prasowe)

Nie tylko Biała Podlaska, ale również Międzyrzec Podlaski będzie zabiegał o to, aby czeski przewoźnik Leo Express uwzględnił miasto w swoim rozkładzie. Chodzi o planowane połączenie z Pragi do Terespola.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodę na połączenie wydał w grudniu Urząd Transportu Kolejowego. Ale w opublikowanym rozkładzie brakuje przystanku na stacjach w Białej Podlaskiej oraz w Międzyrzecu Podlaskim.

Przewoźnik ma wykonywać codziennie cztery kursy na trasie z Pragi do Terespola i w relacji powrotnej. W Polsce pociąg będzie się zatrzymywał na stacjach: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Sosnowiec Główny, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Włoszczowa Północ, Opoczno Południe, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków oraz Terespol.

Sprawą już wcześniej zainteresowały się władze Białej Podlaskiej. Ale okazuje się, że nie tylko one. Również Międzyrzec Podlaski będzie interweniował.

– Wielu mieszkańców korzysta z kolei i na pewno podróżowałoby tą linią, a przewoźnik miałby większe zyski z biletów
– mówił na ostatniej sesji w Międzyrzecu radny Marek Chomiuk.

Burmistrz zapowiada, że wspólnie z innymi samorządami wystosuje pismo do przewoźnika. – Z całą pewnością w kierunku Warszawy przystanki w Międzyrzecu czy w Białej Podlaskiej by się opłacały przewoźnikowi – uważa burmistrz Zbigniew Kot. – Z tego, co widzimy, wsiadają tutaj również mieszkańcy powiatów radzyńskiego czy łosickiego. Dlatego będziemy chcieli rozszerzyć naszą argumentację również o te samorządy – podkreśla Kot.

W styczniu Juraj Andrejka z Leo Express zapewniał nas, że rozkład może ulec zmianie. Wszystko będzie zależało od zapotrzebowania i obrotów przewoźnika. Na razie nie wiadomo, kiedy połączenie do Pragi zostanie uruchomione.

– Najprawdopodobniej przy następnej zmianie rozkładu. Musimy znaleźć najlepszą opcję wykorzystania taboru – przyznaje przedstawiciel Leo Express.

Już wcześniej UTK zezwolił Leo Express na kursy od granicy polsko-czeskiej, przez Katowice i Kraków do Medyki. W ofercie są też weekendowe połączenia z Krakowa do Pragi. Pociąg, który odjeżdża z Pragi o godz. 10.10, w Terespolu będzie o godz. 19.30.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Śledzący sprawę od dłuższego czasu / 13 lutego 2020 r. o 20:34
+8
Przewożnik zaplanował postój w miejscowościach  o wiele mniejszych od Białej Podlaskiej np Włoszczowa 10 tys,Opoczno 21 tys Łuków 30 Mińsk Maz 40. Jesli tam jest postój  to czemu  nie w Białej Podlaskiej liczącej  58 tys/nie licząc studentów/ Uważam ,że postój w Międzyrzecu  jest  też uzasadniony.Pole do  działania naszym samorządowcom jak i parlamentarzystom. 
Avatar
Wieśniak / 13 lutego 2020 r. o 13:09
+7
Do : Wieśniak  z tego co wiem Chełm i Zamość  jest położony w innej części woj. Lubelskiego więc co to ma do rzeczy ? . Pociąg zatrzymywałby się w Siedlcach i Białej bo to największe miasta  które są po trasie. Poczytaj ile kosztuje taki głupi postój na wiejskich stacjach. Skoro Międzyrzec taki bogaty to niech płaci żeby zatrzymywał się pociąg ilu mieszkańców z 16tys mieściny jeździ do Warszawy codziennie ? I ile osób jeździ z Warszawy do Miedzyrzeca ? Kiedy bym nie jechał to tam wsiada 3 osoby a bus np zapełnia się w Białej
 W mojej wypowiedzi nie chodziło o wskazanie, że pociąg opisanej w artykule trasy powinien przejeżdżać przez Chełm i Zamość, tylko zażenowanie Twojego poglądu na świat, gdzie mieszkaniec mniejszej miejscowości = gorszy.  Wskazałem w swoim komentarzu Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, żeby wskazać, że Biała Podlaska nie jest wielkim miastem, a istnieją miasta większe, które sąsiadują z Białą Podlaską. Z dworca w Międzyrzecu korzystają nie tylko mieszkańcy Międzyrzeca, ale też okolicznych gmin, jak gm. Międzyrzec Podlaski (ok. 10 tys. mieszkańców), gm. Drelów (ok. 6 tys. mieszkańców), gm. Kąkolewnica (ok. 5 tys. mieszkańców). Mieszkańcy miejscowości otaczających Międzyrzec mają łatwiejszy transport do dworca w Międzyrzecu niż w Białej Podlaskiej, a Twój pomysł sprawiłby, że ich podróż nie trwałaby 1h 40 min, a 2h 20 min, jak nie dłużej, bo żaden bus na trasie Międzyrzec - Biała nie zatrzymuje się na dworcu kolejowym w Białej. Ja kiedy jechałem z Międzyrzeca pociągiem do Warszawy o godzinie 6:05, czy też 8:00, albo w Niedzielę po południu widzę cały peron pasażerów, więc Twoje wskazanie 3 osób oczekujących na transport uznaję za żart lub brak rozeznania w sprawie. Zgadzam się, że dużo osób dojeżdża z Międzyrzeca do Białej, ale są ludzie, którzy w znacznie mniejszej liczbie jadą z Białej do Międzyrzeca. Mój komentarz nie polega na wdaniu się w bezsensowną kłótnię z Tobą Obywatelu Białej Podlaskiej, ale na wskazaniu, że może istnieć szersza perspektywa i trzeba w niej ująć potrzeby innych ludzi, a nie ich obrażać kierując się irracjonalnym poczuciem wyższości wynikającym wyłącznie z faktu, że mieszka się w większym mieście.  Pozdrawiam.
 W mojej wypowiedzi nie chodziło o wskazanie, że pociąg opisanej w artykule trasy powinien przejeżdżać przez Chełm i Zamość, tylko zażenowanie Twojego poglądu na świat, gdzie mieszkaniec mniejszej miejscowości = gorszy.  Wskazałem w swoim komentarzu Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, żeby wskazać, że Biała Podlaska nie jest wielkim miastem, a istnieją miasta większe, które sąsiadują z Białą Podlaską. Z dworca w Międzyrzecu korzystają nie tylko mieszkańcy Międzyrzeca, ale też okolicznych gmin, jak gm. Międzyrzec Podlaski (o... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2020 r. o 11:57
+5
Miedzyrzec też ma czym się pochwalić, burmistrz miasta Kot, przyjął do pracy byłego posła, specjalistę od dróg i mostów, pana Stanisława Źmijana. Czy to nie jest POwód do dumy. Pan Staszek, dzięki swoim ukladom załatwi nam pociąg do samego Budapesztu. 
Avatar
:)) / 13 lutego 2020 r. o 10:24
+5
wow, patrząc po zdjęciu to wypasiony ten Międzyrzec ;)
Avatar
Porosiuki / 13 lutego 2020 r. o 10:04
+5
My mieszkańcy Porosiuk również żądamy zatrzymania tego składu na naszej stacji! A co!
Avatar
3potęga / 13 lutego 2020 r. o 10:15
+4
Po co na tej wsi pociąg ?
 Po to samo co we wsi Biała Podlaska. Cofnięte komunikacyjnie miasta. Jak nie masz własnego auta to dostać się do Wawy na umówiony termin trzeba dzień wcześniej wyjeżdżać. O Białymstoku już nie wspomnę. Do Lublina busami od siedmiu boleści "szwagrów", aż strach. Taxi ktoś pomyśli. Jasne, beknij 300 w jedną stronę to ci się odechce wyjazdów. Tak nas odcinają, dlatego nie dziwię się, że każde miasto chce wykorzystać dostępną alternatywę. 
Avatar
czyt / 13 lutego 2020 r. o 14:27
+3
Porosiuki / dzisiaj o 10:04   +5 My mieszkańcy Porosiuk również żądamy zatrzymania tego składu na naszej stacji! A co!
  Dziewule i Krzywica teeszszszs
Avatar
Gość / 13 lutego 2020 r. o 12:08
+3
Wydymane PKP ?? I bardzo dobrze !!! :)
Avatar
Wieśniak / 13 lutego 2020 r. o 11:46
+3
Po to samo co we wsi Biała Podlaska. Cofnięte komunikacyjnie miasta. Jak nie masz własnego auta to dostać się do Wawy na umówiony termin trzeba dzień wcześniej wyjeżdżać. O Białymstoku już nie wspomnę. Do Lublina busami od siedmiu boleści "szwagrów", aż strach. Taxi ktoś pomyśli. Jasne, beknij 300 w jedną stronę to ci się odechce wyjazdów. Tak nas odcinają, dlatego nie dziwię się, że każde miasto chce wykorzystać dostępną alternatywę. Ta Międzyrzec Podlaski 16 tys mieszkańców a Biala Podlaska 58tys + dwie uczelnie PSW i AWF i wkrótce jednostka wojskowa 2 tys żołnierzy. Biała rozumiem potrzebuje tego pociągu ale Międzyrzec ? Kury będą jeździć? Macie blisko do Siedlec albo Białej i tu można jechać dalej
 Nie rozumiem dlaczego niektórzy chcą się dowartościować tylko tym, że mieszkają w większej miejscowości? Przyjmując taki sposób myślenia w Polsce powinna rozwijać się tylko Warszawa, a pozostałą część kraju należałoby zaorać, żeby dostarczać żywność dla mieszkańców takiej metropolii. Drogi Obywatelu Białej Podlaskiej (zwracam się do autora cytowanego komentarza)! Mieszkasz w mieście, które ma mniej mieszkańców niż Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, więć przyjmując Twój tok myślenia jesteś wieśniakiem. Więc jeżeli chcesz zyskać w swoich oczach i cieszyć się z tego, że mieszkasz w większym mieście niż inni ludzie polecam mu przeprowadzenie się do Warszawy i będziesz mógł wyśmiewać mieszkańców reszty kraju. Wracając do tematu myślę, że pociąg powinien zatrzymywać się zarówno w Białej Podlaskiej, jak i w Międzyrzecu Podlaskim. Na pewno taka zmiana nie wydłużyłaby znacząco czasu podróży.
 Nie rozumiem dlaczego niektórzy chcą się dowartościować tylko tym, że mieszkają w większej miejscowości? Przyjmując taki sposób myślenia w Polsce powinna rozwijać się tylko Warszawa, a pozostałą część kraju należałoby zaorać, żeby dostarczać żywność dla mieszkańców takiej metropolii. Drogi Obywatelu Białej Podlaskiej (zwracam się do autora cytowanego komentarza)! Mieszkasz w mieście, które ma mniej mieszkańców niż Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, więć przyjmując Twój tok myślenia jesteś wieśniakiem. Więc jeżeli chcesz zyskać... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2020 r. o 11:14
+3
Pociąg jest w miedzyrzeckim szpitalu, do nieba
Avatar
czyt / 14 lutego 2020 r. o 09:47
0
Myślący człowiek! / wczoraj o 21:04 -1 Porosiuki czy Międzyrzec to podobny Zadziwia mnie: w Gardenie nikt nie próbuje ustawiać rozkładu, a tu proszę ilu specjalistów. Pijcie te kawki, uwaga na oko i łyżeczkę.
Avatar
Myślący człowiek! / 13 lutego 2020 r. o 21:04
-4
Porosiuki czy Międzyrzec to podobny poziom intelektualy. Czy będą potrafić zrozumieć rozkład jazdy???
Avatar
Śledzący sprawę od dłuższego czasu / 13 lutego 2020 r. o 20:34
+8
Przewożnik zaplanował postój w miejscowościach  o wiele mniejszych od Białej Podlaskiej np Włoszczowa 10 tys,Opoczno 21 tys Łuków 30 Mińsk Maz 40. Jesli tam jest postój  to czemu  nie w Białej Podlaskiej liczącej  58 tys/nie licząc studentów/ Uważam ,że postój w Międzyrzecu  jest  też uzasadniony.Pole do  działania naszym samorządowcom jak i parlamentarzystom. 
Avatar
czyt / 13 lutego 2020 r. o 14:27
+3
Porosiuki / dzisiaj o 10:04   +5 My mieszkańcy Porosiuk również żądamy zatrzymania tego składu na naszej stacji! A co!
  Dziewule i Krzywica teeszszszs
Avatar
Wieśniak / 13 lutego 2020 r. o 13:09
+7
Do : Wieśniak  z tego co wiem Chełm i Zamość  jest położony w innej części woj. Lubelskiego więc co to ma do rzeczy ? . Pociąg zatrzymywałby się w Siedlcach i Białej bo to największe miasta  które są po trasie. Poczytaj ile kosztuje taki głupi postój na wiejskich stacjach. Skoro Międzyrzec taki bogaty to niech płaci żeby zatrzymywał się pociąg ilu mieszkańców z 16tys mieściny jeździ do Warszawy codziennie ? I ile osób jeździ z Warszawy do Miedzyrzeca ? Kiedy bym nie jechał to tam wsiada 3 osoby a bus np zapełnia się w Białej
 W mojej wypowiedzi nie chodziło o wskazanie, że pociąg opisanej w artykule trasy powinien przejeżdżać przez Chełm i Zamość, tylko zażenowanie Twojego poglądu na świat, gdzie mieszkaniec mniejszej miejscowości = gorszy.  Wskazałem w swoim komentarzu Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, żeby wskazać, że Biała Podlaska nie jest wielkim miastem, a istnieją miasta większe, które sąsiadują z Białą Podlaską. Z dworca w Międzyrzecu korzystają nie tylko mieszkańcy Międzyrzeca, ale też okolicznych gmin, jak gm. Międzyrzec Podlaski (ok. 10 tys. mieszkańców), gm. Drelów (ok. 6 tys. mieszkańców), gm. Kąkolewnica (ok. 5 tys. mieszkańców). Mieszkańcy miejscowości otaczających Międzyrzec mają łatwiejszy transport do dworca w Międzyrzecu niż w Białej Podlaskiej, a Twój pomysł sprawiłby, że ich podróż nie trwałaby 1h 40 min, a 2h 20 min, jak nie dłużej, bo żaden bus na trasie Międzyrzec - Biała nie zatrzymuje się na dworcu kolejowym w Białej. Ja kiedy jechałem z Międzyrzeca pociągiem do Warszawy o godzinie 6:05, czy też 8:00, albo w Niedzielę po południu widzę cały peron pasażerów, więc Twoje wskazanie 3 osób oczekujących na transport uznaję za żart lub brak rozeznania w sprawie. Zgadzam się, że dużo osób dojeżdża z Międzyrzeca do Białej, ale są ludzie, którzy w znacznie mniejszej liczbie jadą z Białej do Międzyrzeca. Mój komentarz nie polega na wdaniu się w bezsensowną kłótnię z Tobą Obywatelu Białej Podlaskiej, ale na wskazaniu, że może istnieć szersza perspektywa i trzeba w niej ująć potrzeby innych ludzi, a nie ich obrażać kierując się irracjonalnym poczuciem wyższości wynikającym wyłącznie z faktu, że mieszka się w większym mieście.  Pozdrawiam.
 W mojej wypowiedzi nie chodziło o wskazanie, że pociąg opisanej w artykule trasy powinien przejeżdżać przez Chełm i Zamość, tylko zażenowanie Twojego poglądu na świat, gdzie mieszkaniec mniejszej miejscowości = gorszy.  Wskazałem w swoim komentarzu Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, żeby wskazać, że Biała Podlaska nie jest wielkim miastem, a istnieją miasta większe, które sąsiadują z Białą Podlaską. Z dworca w Międzyrzecu korzystają nie tylko mieszkańcy Międzyrzeca, ale też okolicznych gmin, jak gm. Międzyrzec Podlaski (o... rozwiń
Avatar
Obywatel Białej Podlaskiej / 13 lutego 2020 r. o 12:39
0
Do : Wieśniak z tego co wiem Chełm i Zamość jest położony w innej części woj. Lubelskiego więc co to ma do rzeczy ? . Pociąg zatrzymywałby się w Siedlcach i Białej bo to największe miasta które są po trasie. Poczytaj ile kosztuje taki głupi postój na wiejskich stacjach. Skoro Międzyrzec taki bogaty to niech płaci żeby zatrzymywał się pociąg ilu mieszkańców z 16tys mieściny jeździ do Warszawy codziennie ? I ile osób jeździ z Warszawy do Miedzyrzeca ? Kiedy bym nie jechał to tam wsiada 3 osoby a bus np zapełnia się w Białej
Avatar
Gość / 13 lutego 2020 r. o 12:08
+3
Wydymane PKP ?? I bardzo dobrze !!! :)
Avatar
Gość / 13 lutego 2020 r. o 11:57
+5
Miedzyrzec też ma czym się pochwalić, burmistrz miasta Kot, przyjął do pracy byłego posła, specjalistę od dróg i mostów, pana Stanisława Źmijana. Czy to nie jest POwód do dumy. Pan Staszek, dzięki swoim ukladom załatwi nam pociąg do samego Budapesztu. 
Avatar
Wieśniak / 13 lutego 2020 r. o 11:46
+3
Po to samo co we wsi Biała Podlaska. Cofnięte komunikacyjnie miasta. Jak nie masz własnego auta to dostać się do Wawy na umówiony termin trzeba dzień wcześniej wyjeżdżać. O Białymstoku już nie wspomnę. Do Lublina busami od siedmiu boleści "szwagrów", aż strach. Taxi ktoś pomyśli. Jasne, beknij 300 w jedną stronę to ci się odechce wyjazdów. Tak nas odcinają, dlatego nie dziwię się, że każde miasto chce wykorzystać dostępną alternatywę. Ta Międzyrzec Podlaski 16 tys mieszkańców a Biala Podlaska 58tys + dwie uczelnie PSW i AWF i wkrótce jednostka wojskowa 2 tys żołnierzy. Biała rozumiem potrzebuje tego pociągu ale Międzyrzec ? Kury będą jeździć? Macie blisko do Siedlec albo Białej i tu można jechać dalej
 Nie rozumiem dlaczego niektórzy chcą się dowartościować tylko tym, że mieszkają w większej miejscowości? Przyjmując taki sposób myślenia w Polsce powinna rozwijać się tylko Warszawa, a pozostałą część kraju należałoby zaorać, żeby dostarczać żywność dla mieszkańców takiej metropolii. Drogi Obywatelu Białej Podlaskiej (zwracam się do autora cytowanego komentarza)! Mieszkasz w mieście, które ma mniej mieszkańców niż Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, więć przyjmując Twój tok myślenia jesteś wieśniakiem. Więc jeżeli chcesz zyskać w swoich oczach i cieszyć się z tego, że mieszkasz w większym mieście niż inni ludzie polecam mu przeprowadzenie się do Warszawy i będziesz mógł wyśmiewać mieszkańców reszty kraju. Wracając do tematu myślę, że pociąg powinien zatrzymywać się zarówno w Białej Podlaskiej, jak i w Międzyrzecu Podlaskim. Na pewno taka zmiana nie wydłużyłaby znacząco czasu podróży.
 Nie rozumiem dlaczego niektórzy chcą się dowartościować tylko tym, że mieszkają w większej miejscowości? Przyjmując taki sposób myślenia w Polsce powinna rozwijać się tylko Warszawa, a pozostałą część kraju należałoby zaorać, żeby dostarczać żywność dla mieszkańców takiej metropolii. Drogi Obywatelu Białej Podlaskiej (zwracam się do autora cytowanego komentarza)! Mieszkasz w mieście, które ma mniej mieszkańców niż Chełm, Zamość, Siedlce i Lublin, więć przyjmując Twój tok myślenia jesteś wieśniakiem. Więc jeżeli chcesz zyskać... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2020 r. o 11:14
+3
Pociąg jest w miedzyrzeckim szpitalu, do nieba