Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 stycznia 2020 r.
15:47

"Murem za Haidarem". Mieszkańcy Białej Podlaskiej manifestowali przed szpitalem [wideo, zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
317 125 A A

"Murem za Haidarem" – skandował w czwartek tłum przed szpitalem w Białej Podlaskiej. – Gdyby nie doktor Riad Haidar, 20 lat temu, nie byłoby dziś mojej córki, która przyszła na świat za wcześnie– mówiła wzruszona pani Beata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podobnych wyznań matek było o wiele więcej. W sumie, kilkaset osób przyszło w proteście przeciwko decyzji dyrektora bialskiego szpitala Adama Chodzińskiego, który odsunął Riada Haidara od kierowania oddziałem neonatologicznym.

– Panie dyrektorze, powinien pan wycofać się ze swojej decyzji. Polityki nie powinno być w takim miejscu jak szpital– apelował z kolei Tomasz Zimoch, kiedyś komentator sportowy, a dziś kolega Haidara z sejmowej ławy. Lekarza wspierały też wnuczki. – To nie tylko nasz dziadek, ale także doktor, bo my też przyszłyśmy na świat miesiąc wcześniej– przyznały bliźniaczki. Protestujący mieli transparenty i czerwone balony.

Przypomnijmy, że znany lekarz od blisko 30 lat szefował, jak mówi, "swojemu dziecku", bo sam ten oddział budował. – Jestem zasmucony, bo odbierają mi opiekę nad moim dzieckiem. To jest niesłuszne i niesprawiedliwe. W moim odczuciu decyzja ma podtekst polityczny – uważa Haidar, który od niedawna jest także posłem Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem, to właśnie polityka może leżeć u podstaw decyzji dyrektora, który jest z kolei radnym Zjednoczonej Prawicy, a w przeszłości był zastępcą prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS). Ten ostatni obecnie, również piastuje mandat posła, tyle że z PiS.

Z końcem roku lekarzowi wygasała umowa ordynatorska w szpitalu. Dyrektor Adam Chodziński co prawda przedstawił Haidarowi propozycję dalszej współpracy, ale już bez kierowania oddziałem. Na to dotychczasowy ordynator nie przystał.

 – Ja pana Haidara ani nie zwalniam, ani nie odwołuję. Powód jest prozaiczny, pan Haidar miał umowę do 31 grudnia i ona po prostu wygasa – tłumaczył nam Chodziński.

Dlaczego zatem umowy nie przedłużono? – Wyczerpaliśmy możliwość aneksowania ze względu na kwotę. Teraz musi być ogłoszony konkurs na ordynatora – podkreśla dyrektor i zaznacza, że ceni dotychczasowego ordynatora jako "lekarza i wybitnego specjalistę".

Tyle, że Haidar przyznaje że zmienił swoje nastawienie do dyrektora. – Dzisiaj, po tym co się stało, utraciłem całe zaufanie, którym darzyłem obecnego dyrektora wierząc naiwnie, że nie traktuje szpitala jako łupu, ale chce kontynuować to co dobrze działa. Dzisiaj trudno mi sobie wyobrazić pracę pod tym kierownictwem – przyznaje lekarz. – Pan Adam Chodziński udowodnił, że wybiera partyjną dyscyplinę– uważa dotychczasowy ordynator. Przekonuje, że udawało mu się łączyć funkcję posła z zarządzeniem oddziałem.

– Od początku kadencji Sejmu opuściłem tylko jedno z ponad 200 głosowań a w tym samym czasie Oddział działał równie wzorowo jak wcześniej. Kończyłem nocne głosowanie a rano już byłem w pracy– podkreśla Haidar, który z pochodzenia jest Syryjczykiem. Szpital w Białej Podlaskiej podlega marszałkowi województwa. – Dyrekcja szpitala odpowiada za rozwiązanie tej sytuacji– odpowiada Remigiusz Małecki rzecznik marszałka.

W obronie dotychczasowego ordynatora stanął najpierw Jerzy Owsiak, a później Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich. – Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! – podkreśla szef Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i apeluje do dyrektora szpitala, aby cofnął swoją decyzję. Z kolei, Bodnar zwraca się do dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego o podanie powodów takiej decyzji. Ale głos w tej sprawie zabierają też inni.

– Ze względu na bezpieczeństwo małych pacjentów i harmonijną pracę, nie można z dnia na dzień pozbawić nas osoby kierującej, gdyż stwarza to zagrożenie dla życia i zdrowia leczonych noworodków. Według nas wszystkich jest to decyzja nieprzemyślana i pochopna– przyznają zgodnie pracownicy oddziału neonatologicznego, który nosi imię WOŚP. Nieprzypadkowo, bo ponad 90 proc. sprzętu do dary od Orkiestry. W internecie można też podpisać petycję za przywróceniem ordynatora.

Z kolei, Haidar przyznaje, że nadal będzie leczyć małych pacjentów, ale w swojej prywatnej praktyce. Lekarz nie ukrywa też, że dostał już kilkanaście propozycji pracy z innych szpitali.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 125

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 2 stycznia 2020 r. o 16:10
+38
Podpisał dożywocie na ordynatora czy co, polityka albo leczenie mógł wybrać, do kogo ma teraz pretensję, nie łapie się kilku srok za ogon
Avatar
miki / 2 stycznia 2020 r. o 16:09
+36
himalaje hipokryzji
Avatar
akurat lemingi / 2 stycznia 2020 r. o 16:19
+35
A, i to nie jest protest polityczny
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 16:06
+34
Haidar słucham i uszom nie wierzę odlot kompletny.
Avatar
Jeszcze 4 lata bobra / 2 stycznia 2020 r. o 16:13
+31
Bober ku###a do roboty się weź a nie latasz na pikiety
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 16:29
+29
Transmisja na żywo. A emocje takie jak przy grze w szachy.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 16:10
+29
Może jeszcze z 5 stanowisk?
Avatar
oh / 2 stycznia 2020 r. o 15:52
+26
No i stary dziad jest z siebie dumny?Jak się idzie na wiejską to się przekazuje oddział następcy.Nie ma ludzi nie zastąpionych.Czy pan ordynator ma następcę?Czy miał kogoś pod sobą kto mógłby przejąć funkcję po nim?Nikt do warszawy po porady nie będzie jeździł!
Avatar
I bardzo dobrze niech pracuje jak specjalista! / 2 stycznia 2020 r. o 18:39
+23
Nie jest normalne fizycznie dzielić stanowisko ordynatora i posła, bo była to fikcja, przecież pensje ma tą samą i jest lekarzem specjalistą dalej, zwolniony nie został. Ma 68 lat - emeryt. NIKT GO Z PRACY NIE ZWOLNIŁ, MOŻE PRACOWAĆ JAKO LEKARZ SPECJALISTA DALEJ !!!
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 16:48
+21
a baloniki to szpitalny odział neonatologi fundował i inne gadzety . Obłuda wszystkie nanify . ktoś musi sponsorować . KTO ?
Avatar
Wariat / 29 stycznia 2020 r. o 10:22
0
***s://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/83523796_657521208323414_516370264297046016_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=vebD7_q5L0YAX8YREU-&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=3aa0f6fceb4eb04231b1e379a868a182&oe=5E940D30
 Biedny Prezydęt będzie rozdarty w jakiej roli stanąć na sesji.Innych problemów to nie ma i co ma miasto do Szpitala ?
Avatar
SMS / 28 stycznia 2020 r. o 19:44
0
***s://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/83523796_657521208323414_516370264297046016_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=vebD7_q5L0YAX8YREU-&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=3aa0f6fceb4eb04231b1e379a868a182&oe=5E940D30
Avatar
SMS / 26 stycznia 2020 r. o 21:00
0
Coś cicho zrobiło się w sprawie doktora Haidara
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 r. o 15:50
0
WIELKA AFERA w Białej ‼️ Wyszło na jaw, że Ernest Jaroszek wiceprezes miejskiego WOD-KAN, gdzie zarabia 1️⃣14 5️⃣15 tysięcy miesięcznie prowadzi profil na facebooku Prezydenta Litwiniuka i posła Riada Haidara
Avatar
SMS / 10 stycznia 2020 r. o 00:17
0
Pan Haidar pewnie z Brukseli kierowałby Oddziałem telefonicznie lub SMS
Avatar
Gość / 10 stycznia 2020 r. o 00:14
0
Kandydaci Koalicji Europejskiej. Lista wyborcza KE w okręgu nr 8 HETMAN Krzysztof Andrzej, politolog, Lublin (członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe) MUCHA Joanna, ekonomista, Lublin (członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP) HAIDAR Riad, lekarz, Biała Podlaska (członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej) MAZUR Artur, dyrektor generalny, Kraków (członek partii politycznej: Zieloni) LISOWSKA Bożena Grażyna, przedsiębiorca, Lublin (członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP) KARPIŃSKI Włodzimierz Witold, inżynier chemik, Puławy (członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP) ŻMIJAN Stanisław, inżynier budowy dróg, Międzyrzec Podlaski (członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP) ĆWIK Sławomirprawnik, Zamość (członek partii politycznej: Nowoczesna) SZMIDT Anna, nauczyciel języka obcego, Janów Lubelski (członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe) WRÓBLEWSKA Kornelia Konstancja, dziennikarz, Warszawa (nie należy do partii politycznej)
Kandydaci Koalicji Europejskiej. Lista wyborcza KE w okręgu nr 8 HETMAN Krzysztof Andrzej, politolog, Lublin (członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe) MUCHA Joanna, ekonomista, Lublin (członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP) HAIDAR Riad, lekarz, Biała Podlaska (członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej) MAZUR Artur, dyrektor generalny, Kraków (członek partii politycznej: Zieloni) LISOWSKA Bożena Grażyna, przedsiębiorca, Lublin (członek partii politycznej: Platfor... rozwiń
Avatar
ckm / 7 stycznia 2020 r. o 20:12
0
tylko uwazaj zebys sie nie spocil golabku POkoju
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 11:10
+7
juz widze te transparenty i tłumy jak mu sie skonczy kadencja posła: panie pośle dziekujemy za wszystko, nie odchodź, wróc do sejmu itp itd
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 08:51
+6
To jakies chore.Czy tych ludzi ktoś czymś nafaszerował,by bronic syryjskiego cwaniaka,ktory szuka dochodów ,a nie pracy!!! Jest dobrym lekarzem,to po co kandydował na posła??? Mało mu 300000 zł za ubiegły rok +30000 z sejmiku? Czy jest w stanie być na oddziale i na Wiejskiej w W-wie? To jakiś obłęd głupoty!!! A druga rzecz ,ten Arab już jest człowiekiem starym i czego od niego wymagać.Chce leczyć ,to jak dyrektor szpitala mówi:proszę bardzo!!! Ale on nie chce pracować ,on chce brac kasę!!! Może DODA mu doda???? Ludziska,czas na opamiętanie!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 08:30
-2
TAAAAAK jeszcze trochę i KIBOLE pojawią się na dyrektorskich stołkach.wróble ćwierkają że niejaki STARUCH szef kiboli warszawskich jest dyrektorem w spółce Skarbu Państwa ale jaja
Zobacz wszystkie komentarze 125

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna niewpuszczony do poczekalni w przychodni w Lublinie. Kolor skóry czy procedury?
Alarm24

Mężczyzna niewpuszczony do poczekalni w przychodni w Lublinie. Kolor skóry czy procedury?

Czytelnik skarży się, że jego syn nie został wpuszczony do poczekalni przychodni w Lublinie ze względu na swój kolor skóry. Zarząd placówki zapewnia jednak, że nie ma to żadnego związku ze sprawą – chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo pacjentów.

W sobotę w Lublinie odbędzie się Memoriał Stanisława Zalewskiego

W sobotę w Lublinie odbędzie się Memoriał Stanisława Zalewskiego

Impreza jest znakomitą okazją do przypomnienia sobie najlepszych czasów lubelskiego pięściarstwa, którego symbolem jest właśnie Stanisław Zalewski

Romuald Lipko będzie patronem muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

Romuald Lipko będzie patronem muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

Imię Romualda Lipki otrzymała muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim. Tak zdecydowała Rada Miasta na wniosek prezydenta Lublina

Brak absolutorium dla prezydenta Puław. Co dalej z Pawłem Majem?

Brak absolutorium dla prezydenta Puław. Co dalej z Pawłem Majem?

Nieudzielenie prezydentowi Puław absolutorium to pierwszy krok w kierunku jego odwołania na drodze referendum. Wbrew pozorom, droga do tego nie jest łatwa. Wiedzą o tym radni opozycji, którzy do referendum się nie spieszą. Niewykluczone jednak, że zostanie ono zwołane, ale w kierunku odwołania rady miasta.

W szkole w Zamościu wszyscy uczniowie dostali świadectwa z paskiem

W szkole w Zamościu wszyscy uczniowie dostali świadectwa z paskiem

- Wszystkie dzieci są ważne i wszystkie mają talenty, które trzeba doceniać - podkreśla Dorota Pintal, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Zamościu. Wszyscy uczniowie placówki dostali dziś świadectwa z paskiem.

Wraca Rezerwat Dzikich Dzieci
26 czerwca 2021, 10:00

Wraca Rezerwat Dzikich Dzieci

Już po raz piąty w Lublinie zostanie otwarty Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli miejsce, w którym panują zasady pajdokracji, a dzieci kształtują je zgodnie z zasadami swobodnej zabawy. Tegoroczna edycja wystartuje 26 czerwca o godz. 10 w lokalizacji przy Dolnej Panny Marii.

Lublin: Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego

Lublin: Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego

Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego, które w zeszłym roku odłożył na półkę z powodu cięć w miejskich wydatkach. – Krok po kroku dążymy do tego, by zrealizować wszystkie projekty – zapewnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta.

Biała Podlaska: Kto nakręci spot promujący muzeum?

Biała Podlaska: Kto nakręci spot promujący muzeum?

Spot reklamowy ma wypromować bialskie muzeum. Magistrat poszukuje wykonawcy.

Program TV 25-27 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
25 czerwca 2021, 20:00

Program TV 25-27 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

"Minionki", "Walentynki" czy "Zabójcza broń IV" - to tylko niektóre z propozycji weekendowych seansów w naziemnej telewizji cyfrowej. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Drzewa połamane jak zapałki. Zniszczenia na terenie szkoły w Karczmiskach
zdjęcia
galeria

Drzewa połamane jak zapałki. Zniszczenia na terenie szkoły w Karczmiskach

Wysokie drzewa połamane, a jedno z nich leży na boisku. Tak wygląda teraz teren SOSW w Karczmiskach.

Znamy dokładną datę pierwszego meczu Górnika Łęczna po powrocie do PKO BP Ekstraklasy

Znamy dokładną datę pierwszego meczu Górnika Łęczna po powrocie do PKO BP Ekstraklasy

Górnik Łęczna po wywalczeniu awansu poprzez baraże w Fortuna I Lidze najbliższy sezon rozgrywkowy spędzi w piłkarskiej ekstraklasie. Tuż po wywalczeniu awansu łęcznianie wiedzieli, że w pierwszej kolejce zmierzą się na swoim stadionie z Cracovią. Teraz znamy dokładną datę tego spotkania

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Kilkanaście linii zacznie kursować rzadziej, a dwie pojadą częściej. Otwarte zostaną dwie nowe pętle komunikacji miejskiej. To przyniesie nam nowy rozkład, który wejdzie w życie 26 czerwca.

Kazimierski Festiwal Organowy 2021
26 czerwca 2021, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy 2021

Już w najbliższą sobotę, 26 czerwca o godz. 19, nastąpi inauguracja tegorocznej edycji Kazimierskiego Festiwalu Organowego. To cieszące się wieloletnią tradycją wydarzenie w tym roku gościć będzie znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Koncerty odbywać się będą w letnie wieczory w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy – co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy – co musisz wiedzieć?

Polacy co roku sprowadzają ogromną liczbę samochodów – głównie z Niemiec. Każdy pojazd mechaniczny w naszym kraju powinien być ubezpieczony w ramach komunikacyjnego OC. Jak to zorganizować w przypadku auta kupionego za granicą? Czy można jeździć po Polsce samochodem, który ubezpieczony jest w innym kraju?

Jak inwestować w 2021 roku: perspektywy i trendy rynku akcji w pandemii

Jak inwestować w 2021 roku: perspektywy i trendy rynku akcji w pandemii

Rok 2020 zapamiętamy jako ten, który wywrócił cały świat do góry nogami. Kiedy w marcu tego roku świat pogrążył się w pierwszej fali pandemii, rynki akcji załamały się. W porównaniu z początkiem 2020 roku indeks S&P 500 stracił 30% swojej ceny, a cena WTI spadła do wartości ujemnych. Indeks Dow Jones spadł o 10%, co było najgłębszym załamaniem od Czarnego Poniedziałku w 1987 roku. Kłótnia Rosji i Arabii Saudyjskiej w kwestii ropy naftowej zbiegła się w czasie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i późniejszym spadkiem cen akcji. Wszystkie te czynniki doprowadziły do najpoważniejszych napięć gospodarczych w historii.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!