Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 grudnia 2019 r.
21:56

Biała Podlaska: Nowe ambulanse w pogotowiu. A w planach remont

Autor: Zdjęcie autora eb
0 15 A A
(fot. pogotowie )

Pogotowie w Białej Podlaskiej wzbogaciło się o dwa nowe ambulanse. Trafią one do filii w Radzyniu Podlaskim oraz Międzyrzecu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nowe ambulanse są nowocześnie wyposażone. Wpłyną na podwyższenie jakości świadczonych usług zdrowotnych naszym mieszkańcom. To takie małe szpitale – podkreśla Tadeusz Łazowski, dyrektor bialskiego pogotowia.

Nowe pojazdy zastąpią te starsze, już wysłużone. Jedna karetka to wydatek ok. 447 tys. zł. Do każdej z nich 400 tys. zł dołożyło Ministerstwo Zdrowia.

Wcześniej, pogotowie kupiło trzy ambulanse. W sumie, bialska jednostka dysponuje 14 karetkami. W placówce pracuje 150 ratowników. – W przyszłym roku planujemy remont naszej siedziby, m.in. termomodernizację – zaznacza Łazowski. Koszt tej inwestycji to 1,8 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Xxx / 30 grudnia 2019 r. o 22:23
+6
Nie rozumiem dlaczego lazowski dalej jest dyrektorem
Avatar
Z rejonu / 31 grudnia 2019 r. o 16:13
+4
Odpowiedż jest prosta. Większość zna tą scenkę jak klęczy przed ratownikiem i drżącym głosem  mówi; Waldek powiedz co jeszcze mam zrobić żebyście pozwolili mi dotrwać do emerytury. Dlatego jest dyrektorem.
Avatar
sal / 31 grudnia 2019 r. o 13:45
+4
Ha Ha Ha łazu jedną karetkę S zlikwidował na własne życzenie a za drugą do której nie ma obsady lekarskiej płaci co miesiąc karę do NFZ tzw tadek obiadek a nie dyrektor
Avatar
Po co ksiądz tam przylazł ? / 31 grudnia 2019 r. o 14:01
+3
i znowu księżulek po co on tam przylazł ???????????????????????
Avatar
Emerytowany ratownik / 31 grudnia 2019 r. o 12:48
+3
Kiedyś to była uroczystość. Święcono min.6-10 karetek. Było kilkudziesięciu ratowników i kilku zacnych przedstawicieli władzy. Teraz to jest marionetkowy  piknik Lazowskiego na który nikt nie chce przyjść poza dyżurującymi ratownikami. Grunt to się umieć pochwalić.  Czy Kozioł nie widzi jak  funkcjonuje pogotowie (brak przestrzegania podstawowych procedur) i nie zadziała żeby mimo  poddaństwa Łazowskiego w trosce o stację i pacjentów nie zajmie się by stacją zarządzał dyrektor, a nie ktoś kto naprawdę nie ma nic do powiedzenia i sobie nie radzi. Same zamieszczanie zdjęć w prasie to za mało.
Kiedyś to była uroczystość. Święcono min.6-10 karetek. Było kilkudziesięciu ratowników i kilku zacnych przedstawicieli władzy. Teraz to jest marionetkowy  piknik Lazowskiego na który nikt nie chce przyjść poza dyżurującymi ratownikami. Grunt to się umieć pochwalić.  Czy Kozioł nie widzi jak  funkcjonuje pogotowie (brak przestrzegania podstawowych procedur) i nie zadziała żeby mimo  poddaństwa Łazowskiego w trosce o stację i pacjentów nie zajmie się by stacją zarządzał dyrektor, a nie ktoś kto naprawdę nie ma nic do powiedzenia i sobie nie ra... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 11:43
+2
Ależ uroczystość. dwie karetki i trzech ratowników. Niedługo Łazowski będzie informował o zakresie remontu w wc. Szkoda, ze nie ma pojęcia jak się przyjżeć pracy ratowników. Opowiadała mi kuzynka to żenujące
Avatar
777 / 30 grudnia 2019 r. o 22:44
+2
Wszystko pięknie tylko żeby ratownicy medyczni byli bardziej wykształceni i znali się na swoim fachu a nie łazili jeden za drugim na SORze. Kiedyś był bardzo dobry dyrektor pogotowia i krótko trzymał ratowników medycznych. Była praca a nie sciemnianie.
 Popieram. 
Avatar
Kiepski / 1 stycznia 2020 r. o 19:50
+1
ILE DOSTANIE PIENIĘDZY ŁAZOWSKI TO I TAK JE ROZTRWONI NA KUBKI, SAMOCHODZIKI, SMYCZE, KALENDARZYKI ITP...
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 15:43
+1
Nie martwcie się ratowników nie zabraknie, tak jak oni mówią bo chcą się przyrównać do lekarzy, tylko trochę wiedzy im brakuje. Mamy w mieście PSW, także wykształci ratowników . Zmienią przepisy i będzie ich tyle, że będą w kolejce stać do pracy.
Avatar
emerytowny PSLoowiec / 31 grudnia 2019 r. o 12:36
+1
Sprzedal PSL, z ręki którego przez wiele lat z obfitego koryta jadł , a traz jes PiSnięty i dalej uśmiechnięty. Ciekawe co teraz o nim myśli jgo nominat marszałek Sosnowski
Avatar
Kiepski / 1 stycznia 2020 r. o 19:50
+1
ILE DOSTANIE PIENIĘDZY ŁAZOWSKI TO I TAK JE ROZTRWONI NA KUBKI, SAMOCHODZIKI, SMYCZE, KALENDARZYKI ITP...
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 17:21
0
PIENIĘDZY DAĆ!!!!!!
Avatar
Z rejonu / 31 grudnia 2019 r. o 16:13
+4
Odpowiedż jest prosta. Większość zna tą scenkę jak klęczy przed ratownikiem i drżącym głosem  mówi; Waldek powiedz co jeszcze mam zrobić żebyście pozwolili mi dotrwać do emerytury. Dlatego jest dyrektorem.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 15:43
+1
Nie martwcie się ratowników nie zabraknie, tak jak oni mówią bo chcą się przyrównać do lekarzy, tylko trochę wiedzy im brakuje. Mamy w mieście PSW, także wykształci ratowników . Zmienią przepisy i będzie ich tyle, że będą w kolejce stać do pracy.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 14:04
0
Miałeś chamie złoty róg. Ten cytat w całej rozciągłości pasuje do sytuacji panującej w ratownictwie medycznym. Od momentu wprowadzenia ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym w systemie pracowali ludzie z dużymi umiejętnościami i kompetencjami w tym zakresie. Największym błędem była likwidacja policealnych studium medycznego który przygotowywaly  ratowników do pracy z pacjentem. Największa głupota w chwili obecnej są programy które są realizowane na kierunku ratownik medyczny przez Uniwersytety Medyczne oraz niepubliczne szkoły wyższe. Większą część zajęć które odbywają się na tym kierunku w pracy jest nieprzydatna i wręcz niepotrzebna. Brakuje zajęć stricto praktycznych co powoduje brak rzeczywistego podejścia do pacjenta. Polscy ratownicy pod względem wykształcenia i ustalonych procedur które wykonują a także możliwości leczniczych na etapie pomocy przedszpitalnej byli najlepiej wyszkolonymi ratownikami na swiecie. Przez lata zaniedbań ze strony rządzących jeśli chodzi o nakłady na Ratownictwo Medyczne poziom świadczenia usług zaczyna lekko spadać. Część doświadczonych ratowników odeszli z zawodu duża większość wybiera drugi kierunek a mianowicie pielęgniarstwo które jest atrakcyjniejsze finansowo Irak jest mniejsze ryzyko. Siłą rzeczy w ratownictwie pozostają jeszcze pasjonaci i to jest bardzo mała grupa lub przychodzą osoby w większości które nie wiążą swojej przyszłości z tym zawodem a jedynie by mieć CV odbyty staż pracy. Tak jak pacjenci wyrzucili lekarzy z karetek którzy jezdzili w celu pomiaru ciśnienia czy zlecenia leku przeciwbólowego w bolach brzucha i do temperatur. Tak i teraz jeśli karetki pogotowia są traktowane jak taksówki w celu rozwiązania problemu z transportem do szpitala to z czasem sami pacjenci doprowadza do tego że nie będzie miał kto poprowadzić tej karetki z powodów braku personelu. Już w tym czasie liczba chętnych bycia ratownikiem medycznym na tym kierunku w ostatnich latach spadła około 20-30% tak więc za 10-15 lat sami pacjenci będą jeździć taksówkami czy innymi prywatnymi środkami transportu bo karetek poprostu nie będzie.
Miałeś chamie złoty róg. Ten cytat w całej rozciągłości pasuje do sytuacji panującej w ratownictwie medycznym. Od momentu wprowadzenia ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym w systemie pracowali ludzie z dużymi umiejętnościami i kompetencjami w tym zakresie. Największym błędem była likwidacja policealnych studium medycznego który przygotowywaly  ratowników do pracy z pacjentem. Największa głupota w chwili obecnej są programy które są realizowane na kierunku ratownik medyczny przez Uniwersytety Medyczne oraz niepubliczne szkoły wyższe. Wi... rozwiń
Avatar
Po co ksiądz tam przylazł ? / 31 grudnia 2019 r. o 14:01
+3
i znowu księżulek po co on tam przylazł ???????????????????????
Avatar
sal / 31 grudnia 2019 r. o 13:45
+4
Ha Ha Ha łazu jedną karetkę S zlikwidował na własne życzenie a za drugą do której nie ma obsady lekarskiej płaci co miesiąc karę do NFZ tzw tadek obiadek a nie dyrektor
Avatar
Emerytowany ratownik / 31 grudnia 2019 r. o 12:48
+3
Kiedyś to była uroczystość. Święcono min.6-10 karetek. Było kilkudziesięciu ratowników i kilku zacnych przedstawicieli władzy. Teraz to jest marionetkowy  piknik Lazowskiego na który nikt nie chce przyjść poza dyżurującymi ratownikami. Grunt to się umieć pochwalić.  Czy Kozioł nie widzi jak  funkcjonuje pogotowie (brak przestrzegania podstawowych procedur) i nie zadziała żeby mimo  poddaństwa Łazowskiego w trosce o stację i pacjentów nie zajmie się by stacją zarządzał dyrektor, a nie ktoś kto naprawdę nie ma nic do powiedzenia i sobie nie radzi. Same zamieszczanie zdjęć w prasie to za mało.
Kiedyś to była uroczystość. Święcono min.6-10 karetek. Było kilkudziesięciu ratowników i kilku zacnych przedstawicieli władzy. Teraz to jest marionetkowy  piknik Lazowskiego na który nikt nie chce przyjść poza dyżurującymi ratownikami. Grunt to się umieć pochwalić.  Czy Kozioł nie widzi jak  funkcjonuje pogotowie (brak przestrzegania podstawowych procedur) i nie zadziała żeby mimo  poddaństwa Łazowskiego w trosce o stację i pacjentów nie zajmie się by stacją zarządzał dyrektor, a nie ktoś kto naprawdę nie ma nic do powiedzenia i sobie nie ra... rozwiń
Avatar
emerytowny PSLoowiec / 31 grudnia 2019 r. o 12:36
+1
Sprzedal PSL, z ręki którego przez wiele lat z obfitego koryta jadł , a traz jes PiSnięty i dalej uśmiechnięty. Ciekawe co teraz o nim myśli jgo nominat marszałek Sosnowski
Avatar