Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 września 2019 r.
13:54

Od poniedziałku do parku nie wjedziesz

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 7 A A
(fot. E.Burda)

Spore utrudnienia od poniedziałku czekają na mieszkańców Białej Podlaskiej. Całkowicie zamknięty będzie wjazd dla samochodów do parku Radziwiłłowskiego. A na tym terenie działają m.in. szkoła muzyczna czy biblioteka miejska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi zarówno o wjazd przy Galerii Podlaskiej, jak i przy Caritasie od ulicy Warszawskiej. – Jest to spowodowane względami bezpieczeństwa i postępem prac w związku z przebudową układu komunikacyjnego w parku – mówi Gabriela Kuc –Stefaniuk rzecznik magistratu. Powodem utrudnień jest także wycinka drzew. – Usuwanie drzew w parku Radziwiłłowskim od strony ulicy Warszawskiej związane jest z odbudową fortyfikacji ziemnych bastionu północnego – zaznacza rzecznik. W sumie wyciętych będzie tu 73 drzew, a nowych nasadzeń będzie 27.

Ale wejście dla pieszych przy bramie głównej będzie nadal możliwe. – Można także korzystać z wejścia od ul. Zamkowej. A po ukończeniu prac przy budowie bramy koszarskiej, na początku października mieszkańcy będą też mogli wchodzić od strony przychodni przy ul. Warszawskiej –zaznacza Kuc –Stefaniuk. Wjazd dla samochodów będzie zamknięty do listopada. Urząd przypomina że najbliższe parkingi znajdują się przy siedzibie Caritasu oraz przy budynku przychodni na ulicy Warszawskiej. Po zakończeniu inwestycji na stałe wyłączony będzie wjazd od strony Caritasu, bo zostaną tam odtworzone elementy fortyfikacji. – To powrót do pierwotnego układu wałów – podkreśla rzecznik.

Mieszkańcy już kilka dni temu skarżyli się nam na te utrudnienia. – Szkoda że ze względów bezpieczeństwa nie zrobiono tego w wakacje. Dzieci zmuszone są chodzić do szkoły przez wykopy – komentuje pan Mirosław. Na terenie parku działają m.in. szkoła muzyczna, biblioteka miejska, muzeum, ośrodek nauki francuskiego czy oddział NFZ.

– Czy tych prac nie można było wykonać w okresie wakacji? Uczniowie idąc do Szkoły Muzycznej pokonują rozkopy, wykopy, przeskakują druty. Nie mówię już, że rodzice podwożąc dzieci muszą wysadzać je przy kordegardzie – zauważa Waldemar Robak dyrektor szkoły muzycznej.

Cała rewaloryzacja tego terenu to koszt 25 mln zł, z czego 16 mln zł to unijne dofinansowanie.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ccc / 12 września 2019 o 15:40
+10
Szczyt bezmyślności! Wczoraj zajęcia w muzycznej indywidualne i grupowe odbywały się do 20.00 . W całym parku wyłączono wszystkie latarnie!!! Dzieci chcące wyjść z parku na ul. zamkową z płaczem poruszały się w całkowitych ciemnościach wysłuc***ąc odgłosy imprezujących gości. Park radziwillowski w swojej historii widział już wszystko. Od morderstwa po gwałty, pijaństwo i zboków. Żadnej policji czy strazy miejskiej ! To co, panie prezydencie? Wracamy do starych czasów??? Czym teraz będą mydlone oczy ? Kto odpowiada za to co zdarzyło się wczoraj? Kilka lat temu były prezydent wyłączał światła w mieście po 23, ale wtedy skończyło się na paru wlamaniach i kilku mordobiciach! Kto odpowie jeśli coś się stanie dzieciom???
Szczyt bezmyślności! Wczoraj zajęcia w muzycznej indywidualne i grupowe odbywały się do 20.00 . W całym parku wyłączono wszystkie latarnie!!! Dzieci chcące wyjść z parku na ul. zamkową z płaczem poruszały się w całkowitych ciemnościach wysłuc***ąc odgłosy imprezujących gości. Park radziwillowski w swojej historii widział już wszystko. Od morderstwa po gwałty, pijaństwo i zboków. Żadnej policji czy strazy miejskiej ! To co, panie prezydencie? Wracamy do starych czasów??? Czym teraz będą mydlone oczy ? Kto odpowiada za to co zdarzyło się wczo... rozwiń
Avatar
Bialczanka / 12 września 2019 o 15:37
+4
W dniu dzisiejszym 12.09. ok. godz. 12 ( w południe) cały wjazd , po obu stronach , przy Galerii Podlaskiej był zastawiony samochodami. Dobrze by było wcześniej pomyśleć, a potem zacząć prace remontowe. Jedni mogą parkować, inni nie. Nie chodzi tutaj o wystawianie mandatów, ale o zabezpieczenie terenu we właściwy sposób. U nas niestety, jak widać, myślenie nie idzie w parze z pracą. Nie chodzi tutaj o dojazd pod same drzwi, ale o możliwość zostawienia samochodu, w celu doprowadzenia dziecka do szkoły, załatwienia sprawy w NFZ czy w bibliotece. A to nie trwa 8 godzin.Kiedyś nasz były pan prezydent p. Czpski stwierdził, że parking mieszkańcy miasta mają przy cmentarzu. Zastanawiam się, dlaczego pracownicy Urzędu Miasta na 8 godzin blokują parking przy ul. Ks. Bieńkowskiego. Przejść się po pracy, czy do pracy, z parkingu przy cmentarzu byłoby dla kondycji, zdrowia i odświeżenia szarych komórek mózgowych, aby lepiej się myślało w czasie pracy w Urzędzie i podejmowało właściwe decyzje.
W dniu dzisiejszym 12.09. ok. godz. 12 ( w południe) cały wjazd , po obu stronach , przy Galerii Podlaskiej był zastawiony samochodami. Dobrze by było wcześniej pomyśleć, a potem zacząć prace remontowe. Jedni mogą parkować, inni nie. Nie chodzi tutaj o wystawianie mandatów, ale o zabezpieczenie terenu we właściwy sposób. U nas niestety, jak widać, myślenie nie idzie w parze z pracą. Nie chodzi tutaj o dojazd pod same drzwi, ale o możliwość zostawienia samochodu, w celu doprowadzenia dziecka do szkoły, załatwienia sprawy w NFZ czy w bibliot... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 14:18
+1
Zamach na wolność i prawa obywatelskie kierowców. Jak to nie będzie można podjechać pod same drzwi. a jeszcze może nie będzie można zaparkować na trawniku. Zamach
Avatar
r4 / 14 września 2019 o 06:59
0
Jak trwają na tak dużą skalę, prace rewitalizacyjne to niestety trzeba trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Przecież nikt nie chce specjalnie czy złośliwie utrudniać dojście, czy w tym przypadku dojechanie pod szkołę.Ludzie są teraz tak pretensjonalni, że szkoda gadać. Każdy widzi tylko czubek swojego nosa i nic poza tym.
Avatar
Bialczanin / 12 września 2019 o 21:11
0
Park rozkopany, zaraz tak zostawią i będzie jak stadion. Brawo!!. Osoba w UM, która wyraziła zgodę na taki cyrk, że wejść się normalnie nie da powinna stracić stanowisko.
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 09:01
-2
Kolejny robakoPiS - popierałeś stefaniuka i to on powinien cię zabrać ze sobą- dojdziemy co tam masz za pazurkami !!!
Avatar
Irek / 12 września 2019 o 14:41
-5
Rodzice nie mogą zaprowadzić dzieci pod drzwi szkoły, chyba lenistwo ogarnęła nasze społeczeństwo...
Avatar
r4 / 14 września 2019 o 06:59
0
Jak trwają na tak dużą skalę, prace rewitalizacyjne to niestety trzeba trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Przecież nikt nie chce specjalnie czy złośliwie utrudniać dojście, czy w tym przypadku dojechanie pod szkołę.Ludzie są teraz tak pretensjonalni, że szkoda gadać. Każdy widzi tylko czubek swojego nosa i nic poza tym.
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 09:01
-2
Kolejny robakoPiS - popierałeś stefaniuka i to on powinien cię zabrać ze sobą- dojdziemy co tam masz za pazurkami !!!
Avatar
Bialczanin / 12 września 2019 o 21:11
0
Park rozkopany, zaraz tak zostawią i będzie jak stadion. Brawo!!. Osoba w UM, która wyraziła zgodę na taki cyrk, że wejść się normalnie nie da powinna stracić stanowisko.
Avatar
Ccc / 12 września 2019 o 15:40
+10
Szczyt bezmyślności! Wczoraj zajęcia w muzycznej indywidualne i grupowe odbywały się do 20.00 . W całym parku wyłączono wszystkie latarnie!!! Dzieci chcące wyjść z parku na ul. zamkową z płaczem poruszały się w całkowitych ciemnościach wysłuc***ąc odgłosy imprezujących gości. Park radziwillowski w swojej historii widział już wszystko. Od morderstwa po gwałty, pijaństwo i zboków. Żadnej policji czy strazy miejskiej ! To co, panie prezydencie? Wracamy do starych czasów??? Czym teraz będą mydlone oczy ? Kto odpowiada za to co zdarzyło się wczoraj? Kilka lat temu były prezydent wyłączał światła w mieście po 23, ale wtedy skończyło się na paru wlamaniach i kilku mordobiciach! Kto odpowie jeśli coś się stanie dzieciom???
Szczyt bezmyślności! Wczoraj zajęcia w muzycznej indywidualne i grupowe odbywały się do 20.00 . W całym parku wyłączono wszystkie latarnie!!! Dzieci chcące wyjść z parku na ul. zamkową z płaczem poruszały się w całkowitych ciemnościach wysłuc***ąc odgłosy imprezujących gości. Park radziwillowski w swojej historii widział już wszystko. Od morderstwa po gwałty, pijaństwo i zboków. Żadnej policji czy strazy miejskiej ! To co, panie prezydencie? Wracamy do starych czasów??? Czym teraz będą mydlone oczy ? Kto odpowiada za to co zdarzyło się wczo... rozwiń
Avatar
Bialczanka / 12 września 2019 o 15:37
+4
W dniu dzisiejszym 12.09. ok. godz. 12 ( w południe) cały wjazd , po obu stronach , przy Galerii Podlaskiej był zastawiony samochodami. Dobrze by było wcześniej pomyśleć, a potem zacząć prace remontowe. Jedni mogą parkować, inni nie. Nie chodzi tutaj o wystawianie mandatów, ale o zabezpieczenie terenu we właściwy sposób. U nas niestety, jak widać, myślenie nie idzie w parze z pracą. Nie chodzi tutaj o dojazd pod same drzwi, ale o możliwość zostawienia samochodu, w celu doprowadzenia dziecka do szkoły, załatwienia sprawy w NFZ czy w bibliotece. A to nie trwa 8 godzin.Kiedyś nasz były pan prezydent p. Czpski stwierdził, że parking mieszkańcy miasta mają przy cmentarzu. Zastanawiam się, dlaczego pracownicy Urzędu Miasta na 8 godzin blokują parking przy ul. Ks. Bieńkowskiego. Przejść się po pracy, czy do pracy, z parkingu przy cmentarzu byłoby dla kondycji, zdrowia i odświeżenia szarych komórek mózgowych, aby lepiej się myślało w czasie pracy w Urzędzie i podejmowało właściwe decyzje.
W dniu dzisiejszym 12.09. ok. godz. 12 ( w południe) cały wjazd , po obu stronach , przy Galerii Podlaskiej był zastawiony samochodami. Dobrze by było wcześniej pomyśleć, a potem zacząć prace remontowe. Jedni mogą parkować, inni nie. Nie chodzi tutaj o wystawianie mandatów, ale o zabezpieczenie terenu we właściwy sposób. U nas niestety, jak widać, myślenie nie idzie w parze z pracą. Nie chodzi tutaj o dojazd pod same drzwi, ale o możliwość zostawienia samochodu, w celu doprowadzenia dziecka do szkoły, załatwienia sprawy w NFZ czy w bibliot... rozwiń
Avatar
Irek / 12 września 2019 o 14:41
-5
Rodzice nie mogą zaprowadzić dzieci pod drzwi szkoły, chyba lenistwo ogarnęła nasze społeczeństwo...
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 14:18
+1
Zamach na wolność i prawa obywatelskie kierowców. Jak to nie będzie można podjechać pod same drzwi. a jeszcze może nie będzie można zaparkować na trawniku. Zamach
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach

Radni alarmują o złej sytuacji szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. A NFZ mówi o dodatkowych milionach 0 0

Klub radnych Porozumienia Samorządowego w powiecie bialskim proponuje aby przyjąć stanowisko w sprawie złej sytuacji finansowej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i przekazać je premierowi. Pierwsze półrocze szpital zamknął ze stratą 1 mln zł. Z kolei, NFZ odpowiada że zapewnia szpitalom powiatowym dodatkowe środki.

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło
film

Pogoda w niedzielę. Ma być słonecznie i ciepło 0 0

W niedzielę prawie w całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na północnym-wschodzie pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, 22 st. C w centrum kraju do 24 st. C na południowym-zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-zachodni i południowy.

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców"
Wybory 2019
film

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców" 0 6

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej w Katowicach obiecał „Pakt dla przedsiębiorców”. W skład programu ma wejść m.in. ulga w płatności ZUS dla małych firm i mikrofirm, która średnio wyniesie 500 złotych.

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki

Najbliższa wyprzedaż garażowa już w niedzielę. Można znaleźć znaleźć m.in. pamiątki i antyki 0 0

To już 11. edycja wydarzenia na terenie Targu pod Zamkiem. Tym razem organizatorzy zachęcają do jesiennych porządków. Zasady pozostają niezmienione. Każdy chętny może przyjść i sprzedać lub kupić dowolny przedmiot.

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 27:23 0 1

Mecz walki w Puławach. Azoty po bardzo trudnym spotkaniu pokonały u siebie Zagłębie Lubin różnicą czterech trafień

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami
galeria

Górnik Łęczna czyli 40-latek z dużymi ambicjami 0 1

W piątkowy wieczór Górnik Łęczna na swoich obiektach świętował jubileusz 40-lecia istnienia. Na specjalnie przygotowanej uroczystości przed meczem z Gryfem Wejherowo pojawiło się wielu byłych zawodników i trenerów klubu z Łęcznej. Nie brakowało wobec tego wyróżnień dla osób, które na przestrzeni lat najbardziej przyczyniły się do rozwoju klubu

Wykopki w Skansenie
22 września 2019, 11:30

Wykopki w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 22 września o godz. 11.30 na "Wykopki w Skansenie" - pokaz dawnych tradycji związanych z kopaniem ziemniaków.

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie

Chełmianka – Hutnik Kraków 2:3. Pierwsza porażka u siebie 0 1

Punkt był na wyciągnięcie ręki, ale piłkarze Artura Bożyka musieli obejść się smakiem. W sobotę Chełmianka doznała pierwszej porażki na swoim stadionie. Lepszy okazał się Hutnik Kraków, który wygrał w Chełmie 3:2.

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA]
galeria

Czwarta "Mila pamięci ofiar komunizmu". Wystartowało ponad 550 osób [ZDJĘCIA] 0 5

To jedyny taki bieg nie tylko w Polsce, ale i na świecie. "Mila pamięci ofiar komunizmu" organizowana w Lublinie od 2016 r. odbywa się zawsze w okolicy rocznicy agresji ZSRR na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia]
galeria

Lublinianka – Powiślak 3:1. Koniec problemu ze skutecznością [zdjęcia] 0 1

Sporo działo się w sobotę na Wieniawie. Co najważniejsze, kibice gospodarzy powinni być zadowoleni. Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:1, a bohaterem gospodarzy był Jarosław Milcz, którzy jeszcze w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu

Trener Motoru przeprasza kibiców i oddaje się do dyspozycji zarządu 36 52

W sobotę Motor Lublin przegrał na boisku w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 0:1. Beniaminek przed tym spotkaniem miał na koncie tylko cztery punkty i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli grupy czwartej. Po końcowym gwizdku trener żółto-biało-niebieskich poinformował, że oddaje się do dyspozycji zarządu.

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA]
galeria

Lubelskie Święto Cydru. Degustacje i koncerty [ZDJĘCIA] 0 4

Rozbicie 600-litrowej beczki zainaugurowało Lubelskie Święto Cydru na Starym Mieście w Lublinie. Podczas odbywającej się dziś szóstej edycji tej imprezy z beczki popłynął Cydr Lubelski Niefiltrowany BIO - edycja limitowana. Powstała z jabłek z upraw ekologicznych.

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności

Kolejne szpitale będą montować panele słoneczne. Ma to być sposób na oszczędności 7 4

Szpital w Janowie Lubelskim buduje farmę fotowoltaiczną. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez szpital w naszym województwie. Na solary stawiają też dwa największe lubelskie szpitale – przy al. Kraśnickiej i przy ul. Jaczewskiego.