Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

29 listopada 2019 r.
13:44

Parking i płyta boiska na stadionie w Białej Podlaskiej powstaną. Wykonawcy wyłonieni

Autor: Zdjęcie autora eb
0 11 A A

W końcu udało się wyłonić wykonawców budowy parkingu i płyty boiska na miejskim stadionie w Białej Podlaskiej. Przetargi musiały być powtórzone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ceny przewyższały kwoty, które zabezpieczyło miasto. Budową parkingu zajmie się firma Kamidek z Konstantynowa, która zaoferowała 640 tys. zł. Parking powstanie na 3,8 tys. mkw. powierzchni. Ma być gotowy do końca tego roku.

A jeśli chodzi o płytę boiska, to do powtórnego przetargu przystąpiły dwie firmy. Najniższa oferowana cena to 4,3 mln zł. Przewyższa ona o ponad 150 tys. zł kwotę planowaną przez magistrat.

– Decyzją prezydenta zostaną dołożone środki na rozstrzygnięcie przetargu – podkreśla Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. Chodzi m.in. o wymianę gruntu na murawie stadionu, odwodnienie, instalację ogrzewania płyty, wykonanie balustrady i oświetlenia.

Przypomnijmy że w ramach inwestycji planowana jest budowa sieci i przyłącza kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej przy ul. Artyleryjskiej i ul. Akademickiej. Chodzi o podłączenie mediów ze stadionu do sieci na ulicach Akademickiej i Artyleryjskiej. Prace te są związane z budową murawy boiska.

Kilka miesięcy temu doszło do pierwszych ustaleń odnośnie zmiany koncepcji przebudowy stadionu. Prezydent Michał Litwiniuk zrezygnował z pomysłu poprzednika odnośnie przebudowy obiektu za 41 mln zł. Jego koncepcja jest skromniejsza, zakłada m.in. trybunę na 1,5 tys. miejsc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BPA / 29 listopada 2019 r. o 14:29
Zakładamy się, że do końca kadencji Litwiniuka żaden nowy stadion nie powstanie?
Avatar
Ggg / 29 listopada 2019 r. o 15:14
Ktoś tu mija się z prawdą! Przecież poprzednie konkursy na płytę były z ceną max.2.8 mln! Czyli Litwiniuk dokłada nie 150 tyś, ale 1.5 mln. A parking w 90%(media,elektryka,słupy, krawężniki) był zrobiony już w grudniu 2018(brakowało kostki...) I przede wszystkim zmniejszenie pojemności trybun o 1500 miejsc nie zaoszczędzi 20 mln. A gdzie hala dla ekonomika? Zamiast stadionu-kurnik, zamiast hali sportowej-wiata targowa???
Avatar
Alicja / 29 listopada 2019 r. o 15:34
Tak hala dla Ekonomika i piłkarzy to megalomania!!!!
Avatar
Alicja / 29 listopada 2019 r. o 15:33
Niestety BPA wygra zakład w cuglach.
Avatar
Ostatni_Wolny_Człowiek / 30 listopada 2019 r. o 09:38
@jjo - Litwiniuk dostał po poprzedniku 36 milionów w kasie miasta. Niestety kto poluje na rząd i uważa się za opozycjonistę totalnego niech nie bierze się za władzę lokalną, bo szkodzi swemu regionowi i destabilizuje przyszłość obywateli tu mieszkających. Nam Jet to nie potrzebne.
Avatar
gerwazy / 6 grudnia 2019 r. o 01:02
Brawo Litwiniuk! Taki stadnio max 10 mln. Czyli tyle ile jest dotacji. I Ani złotówki więcej. A pomysły typu 70 mln może więcej jak Chodzinski i Dyzma to niech w Warszawie budują. Oj Dyzma jak dobrze że nie jest już prezydent. Ufff
 poczekaj do przyszłego roku jak dostaniesz rachunek za śmieci, no chyba że masz stołek prezesa od niczego za 15 pln
Avatar
alicja / 4 grudnia 2019 r. o 10:12
yywgdyguwgd i to jest najgorsze, że barany bez podstawowej wiedzy piszą jakby tę wiedzę mieli. A może tę wiedze masz tylko próbujesz wmówić mniej zorientowanym ludziom, że Litwiniuk nie oddziedziczył po Stefaniuku 38 mln złotych w budżecie miasta? Wystarczy popatrzeć w miniony budżet, śledzić nawet prasę by wiedzieć, że ministerstwo dokładało do budowy stadionu 10 mln i podobno ( tak twierdzi Litwiniuk) ta kwota jest utrzymana. Chodziński miał rację , jeżeli ten stadion powstanie to bedzie dwa razy mniejszy, bez hali i bedzie kosztował 50 mln. Poczekajmy, zobaczymy.
Avatar
yywgdyguwgd / 2 grudnia 2019 r. o 11:13
hahahahahah sąd pokazał jak kłamał Stafaniak, że ma w kasie 36 mln. Nie kłam człowieku nie kłam już dostał Stafniak na sesji po du.pie od Litwy. ja bym się ze wstydu zapadł pod ziemie po takim laniu. 20 mln z ministerstwa hahahahahahahahah jak już cos to 10 mln i dotacja została bara.nie utrzymana. Ciekawe ile trolom płacą za sianie kłamstw?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2019 r. o 18:54
Brawo Litwiniuk! Taki stadnio max 10 mln. Czyli tyle ile jest dotacji. I Ani złotówki więcej. A pomysły typu 70 mln może więcej jak Chodzinski i Dyzma to niech w Warszawie budują. Oj Dyzma jak dobrze że nie jest już prezydent. Ufff
Avatar
jjo / 29 listopada 2019 r. o 22:07
Stefaniak rozgrzebał a Litwiniuk nawet nie grzebie. Różnica polega jednak na tym że Stefaniak miał kasę z ministerstwa , około 20 mln. A Litwiniuk nie ma jej wcale
Avatar
gerwazy / 6 grudnia 2019 r. o 01:02
Brawo Litwiniuk! Taki stadnio max 10 mln. Czyli tyle ile jest dotacji. I Ani złotówki więcej. A pomysły typu 70 mln może więcej jak Chodzinski i Dyzma to niech w Warszawie budują. Oj Dyzma jak dobrze że nie jest już prezydent. Ufff
 poczekaj do przyszłego roku jak dostaniesz rachunek za śmieci, no chyba że masz stołek prezesa od niczego za 15 pln
Avatar
Gość / 5 grudnia 2019 r. o 18:54
Brawo Litwiniuk! Taki stadnio max 10 mln. Czyli tyle ile jest dotacji. I Ani złotówki więcej. A pomysły typu 70 mln może więcej jak Chodzinski i Dyzma to niech w Warszawie budują. Oj Dyzma jak dobrze że nie jest już prezydent. Ufff
Avatar
alicja / 4 grudnia 2019 r. o 10:12
yywgdyguwgd i to jest najgorsze, że barany bez podstawowej wiedzy piszą jakby tę wiedzę mieli. A może tę wiedze masz tylko próbujesz wmówić mniej zorientowanym ludziom, że Litwiniuk nie oddziedziczył po Stefaniuku 38 mln złotych w budżecie miasta? Wystarczy popatrzeć w miniony budżet, śledzić nawet prasę by wiedzieć, że ministerstwo dokładało do budowy stadionu 10 mln i podobno ( tak twierdzi Litwiniuk) ta kwota jest utrzymana. Chodziński miał rację , jeżeli ten stadion powstanie to bedzie dwa razy mniejszy, bez hali i bedzie kosztował 50 mln. Poczekajmy, zobaczymy.
Avatar
yywgdyguwgd / 2 grudnia 2019 r. o 11:13
hahahahahah sąd pokazał jak kłamał Stafaniak, że ma w kasie 36 mln. Nie kłam człowieku nie kłam już dostał Stafniak na sesji po du.pie od Litwy. ja bym się ze wstydu zapadł pod ziemie po takim laniu. 20 mln z ministerstwa hahahahahahahahah jak już cos to 10 mln i dotacja została bara.nie utrzymana. Ciekawe ile trolom płacą za sianie kłamstw?
Avatar
Ostatni_Wolny_Człowiek / 30 listopada 2019 r. o 09:38
@jjo - Litwiniuk dostał po poprzedniku 36 milionów w kasie miasta. Niestety kto poluje na rząd i uważa się za opozycjonistę totalnego niech nie bierze się za władzę lokalną, bo szkodzi swemu regionowi i destabilizuje przyszłość obywateli tu mieszkających. Nam Jet to nie potrzebne.
Avatar
jjo / 29 listopada 2019 r. o 22:07
Stefaniak rozgrzebał a Litwiniuk nawet nie grzebie. Różnica polega jednak na tym że Stefaniak miał kasę z ministerstwa , około 20 mln. A Litwiniuk nie ma jej wcale
Avatar
Alicja / 29 listopada 2019 r. o 15:34
Tak hala dla Ekonomika i piłkarzy to megalomania!!!!
Avatar
Alicja / 29 listopada 2019 r. o 15:33
Niestety BPA wygra zakład w cuglach.
Avatar
Ggg / 29 listopada 2019 r. o 15:14
Ktoś tu mija się z prawdą! Przecież poprzednie konkursy na płytę były z ceną max.2.8 mln! Czyli Litwiniuk dokłada nie 150 tyś, ale 1.5 mln. A parking w 90%(media,elektryka,słupy, krawężniki) był zrobiony już w grudniu 2018(brakowało kostki...) I przede wszystkim zmniejszenie pojemności trybun o 1500 miejsc nie zaoszczędzi 20 mln. A gdzie hala dla ekonomika? Zamiast stadionu-kurnik, zamiast hali sportowej-wiata targowa???
Avatar
BPA / 29 listopada 2019 r. o 14:29
Zakładamy się, że do końca kadencji Litwiniuka żaden nowy stadion nie powstanie?