Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Biała Podlaska

8 lutego 2020 r.
12:16

Biała Podlaska: Przejścia dla pieszych przy Narutowicza mało bezpieczne

Autor: Zdjęcie autora eb
7 13 A A
(fot. Google Maps)

Na przejściu dla pieszych przy ulicy Narutowicza trzeba zwiększyć bezpieczeństwo. Tak uważają miejscy radni Koalicji Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To jedna z najbardziej obciążonych ruchem ulic w naszym mieście – zwraca uwagę wiceprzewodniczący rady Robert Woźniak (KO). Przy ulicy znajdują się szkoły, kościół oraz przychodnia. – Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Reformacką często dochodzi od wielu niebezpiecznych sytuacji – dodaje radny. Konkretnie dochodzi tam do potrąceń pieszych.

Dlatego klub radnych KO chce, aby miasto zwiększyło bezpieczeństwo w tym miejscu. – Wnosimy o wykonanie dodatkowego pionowego i poziomego oznakowania przejścia wraz z elementami odblaskowymi i doświetleniem tego miejsca – precyzuje radny.
– Pan prezydent jest przekonany o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na tym przejściu i obecnie konsultuje, jakie rozwiązania są najbardziej zasadne – zapewnia Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.

Pod koniec 2017 roku radny Robert Woźniak zwracał uwagę na ten sam problem przy ulicy Terebelskiej. Chodziło o przejścia dla pieszych w pobliżu szpitala. W 2018 roku przejścia zostały dodatkowo zabezpieczone wysepką na środku jezdni oraz doświetlone.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 r. o 16:34
+15
Centrum, centrum tylko centrum jak za czasów Czapskiego, a co z resztą miasta? Na przykład przejście koło centrum handlowego SAS ( te koło całodobowej apteki) wieczorem horror i w dzień wcale lepiej, duży ruch, czasem ciężko dostrzec wchodzących (od strony bloków) przechodniów, a ile podobnych miejsc w całej białej? Łosice od mieszkańców gruby szmal, więc łaski nie róbcie koalicjanci o siedmiu boleści. Bezpieczeństwo mieszkańcom się należy, jak psu buda.
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 r. o 12:39
+12
Fajnie a straz miejska widzi jak ludzie sobie parkują na chodniku po stronie banku? A po stronie kościoła jeden zrobił sobie stałe miejsce do parkowania ( czerwony Mercedes ) . Ale najlepsze jest to jak sobie ludzie wjeżdżają pasami dla pieszych na chodnik przy sklepie Jędrek. Patologia w parkowaniu gdzie się da jest identyczna jak w Warszawie. Proponuje wystawianie mandatów może naucza się parkować ( duzy parking czy C.H Rywal , Przy Samie Arenda , przy cmentarzu ) ale idioci przecież nie będę iść z buta 10min spacerkiem do biedronki to by wjechali jak by się dało. A polityka miasta tez jest extra drożejące bilety ( nie można rozwijać komunikacji i zmniejszać korki ? ) . I trzecia sprawa robić parkometry (Moniuszki , reformacja , prosta (od strony rywala) brzeska (od prostej do PKSu)
Fajnie a straz miejska widzi jak ludzie sobie parkują na chodniku po stronie banku? A po stronie kościoła jeden zrobił sobie stałe miejsce do parkowania ( czerwony Mercedes ) . Ale najlepsze jest to jak sobie ludzie wjeżdżają pasami dla pieszych na chodnik przy sklepie Jędrek. Patologia w parkowaniu gdzie się da jest identyczna jak w Warszawie. Proponuje wystawianie mandatów może naucza się parkować ( duzy parking czy C.H Rywal , Przy Samie Arenda , przy cmentarzu ) ale idioci przecież nie będę iść z buta 10min spacerkiem do biedronki to by... rozwiń
Avatar
z Białej / 10 lutego 2020 r. o 08:55
+11
Ulica Polna w Białej Podlaskiej w ogóle nie ma chodnika ,a obie strony ulicy sa zastawione samochodami.Tam nie ma miejsca dla pieszych,a są i niepełnosprawni na wózkach.Prezydent mimo monitów nie reaguje ,bo on jest zajęty swoimi i partyjnymi sprawami min.:Haidarem i PO.Co tam go obchodzą ludzie???Jest już po wyborach. Zgłaszana sprawa do straży miejskiej: odpowiedź "MAMY ZA ZADANIE PILNOWAĆ PREZYDENTA"Dwaj radni z "białej samorządowej i z PIS-u odwiedzili ulicę i na tym się skończyło,a mieszkańcy zostali z problemem.To tylko jeden z przykładów negatywnej pracy prezydenta i jego służb,a tych przykładów  jet rój.Jak mówi przysłowie:"po złym panie jeszcze gorszy nastanie".Tak się tez stało w Białej Podlaskiej!!!
 Na ulicy Polnej jest chodnik! - od Brzeskiej do "starej" Kosynierów. W miejscach, w których właściciele posesji dbali o porządek, w dość dobrym stanie (zważywszy, iż pochodzi chyba z lat 60-tych XX w.). Ulica dzięki Panu Prezydentowi A. Czapskiemu jest już Polna tylko z nazwy, choć w nawierzchni dziura na dziurze. Plany sięgające czasów PRL-u zakładały poszerzenie ulicy, na co został nawet wykupiony i zburzony dom, oraz wykupionych parę działek. A któż obecnie jest radnym od Was? Może najpierw do niego o pomoc, bo na inicjatywę obecnego włodarza bym nie liczył. Powodzenia.
 Na ulicy Polnej jest chodnik! - od Brzeskiej do "starej" Kosynierów. W miejscach, w których właściciele posesji dbali o porządek, w dość dobrym stanie (zważywszy, iż pochodzi chyba z lat 60-tych XX w.). Ulica dzięki Panu Prezydentowi A. Czapskiemu jest już Polna tylko z nazwy, choć w nawierzchni dziura na dziurze. Plany sięgające czasów PRL-u zakładały poszerzenie ulicy, na co został nawet wykupiony i zburzony dom, oraz wykupionych parę działek. A któż obecnie jest radnym od Was? Może najpierw do niego o pomoc, bo n... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 11:08
+6
Dzięki Panu Czapskiemu to mamy w mieście średniowiecze.
Avatar
Ojciec Mateusz / 8 lutego 2020 r. o 12:45
+6
Proponuję zaangażować strażników wiejskich w przeprowadzanie pieszych. Wiem, że problemem może być to, że nie będą mogli przy tym jeździć wzdłuż pasów samochodem ale może przynajmniej kondycję fizyczną poprawią.
Avatar
Podatnik / 8 lutego 2020 r. o 13:08
+5
Do zdarzeń dochodzi bo nie wszyscy kierowcy są dobrze nauczeni przepisów PoRD tylko przygotowani do egzaminu na prawo jazdy, to po pierwsze. A co ciekawsze na przedmiotowym przejściu to piesi włażą pod jadące samochody bez upewnienia się i dzieje się to na gminie. Postawić sygnalizację tak jak przy PWSZ
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 r. o 23:18
+4
Ulica Polna w Białej Podlaskiej w ogóle nie ma chodnika ,a obie strony ulicy sa zastawione samochodami.Tam nie ma miejsca dla pieszych,a są i niepełnosprawni na wózkach.Prezydent mimo monitów nie reaguje ,bo on jest zajęty swoimi i partyjnymi sprawami min.:Haidarem i PO.Co tam go obchodzą ludzie???Jest już po wyborach. Zgłaszana sprawa do straży miejskiej: odpowiedź "MAMY ZA ZADANIE PILNOWAĆ PREZYDENTA"Dwaj radni z "białej samorządowej i z PIS-u odwiedzili ulicę i na tym się skończyło,a mieszkańcy zostali z problemem.To tylko jeden z przykładów negatywnej pracy prezydenta i jego służb,a tych przykładów jet rój.Jak mówi przysłowie:"po złym panie jeszcze gorszy nastanie".Tak się tez stało w Białej Podlaskiej!!!
Ulica Polna w Białej Podlaskiej w ogóle nie ma chodnika ,a obie strony ulicy sa zastawione samochodami.Tam nie ma miejsca dla pieszych,a są i niepełnosprawni na wózkach.Prezydent mimo monitów nie reaguje ,bo on jest zajęty swoimi i partyjnymi sprawami min.:Haidarem i PO.Co tam go obchodzą ludzie???Jest już po wyborach. Zgłaszana sprawa do straży miejskiej: odpowiedź "MAMY ZA ZADANIE PILNOWAĆ PREZYDENTA"Dwaj radni z "białej samorządowej i z PIS-u odwiedzili ulicę i na tym się skończyło,a mieszkańcy zostali z problemem.To tylko ... rozwiń
Avatar
Rondel / 9 lutego 2020 r. o 15:33
+3
Jest tylko jedno rozwiązanie: dwa ronda! Skrzyżowania Narutowicza- Reformacka, Narutowicza- Kraszewskiego koniecznie muszą mieć dwa ronda.
Avatar
Ksiądz wielebny Nataniel ruchający 15 latki / 10 lutego 2020 r. o 21:51
0
Fajnie a straz miejska widzi jak ludzie sobie parkują na chodniku po stronie banku? A po stronie kościoła jeden zrobił sobie stałe miejsce do parkowania ( czerwony Mercedes ) .  Ale najlepsze jest to jak sobie ludzie wjeżdżają pasami dla pieszych na chodnik przy sklepie Jędrek. Patologia w parkowaniu gdzie się da jest identyczna jak w Warszawie. Proponuje wystawianie mandatów może naucza się parkować ( duzy parking czy C.H Rywal , Przy Samie Arenda , przy cmentarzu ) ale idioci przecież nie będę iść z buta 10min spacerkiem do biedronki to by wjechali jak by się dało.  A polityka miasta tez jest extra drożejące bilety ( nie można rozwijać komunikacji i zmniejszać korki ? ) . I trzecia sprawa robić parkometry (Moniuszki , reformacja , prosta (od strony rywala)  brzeska (od prostej do PKSu)
 Może z wózkiem spod biedronki 10min na parking przy cmentarzu
 Może z wózkiem spod biedronki 10min na parking przy cmentarzu rozwiń
Avatar
Emi / 10 lutego 2020 r. o 21:48
0
Gówno ! Sygnalizacja przejścia i tyle a nie będą się w***ać i będzie na kierowców ! Jak się gówniarze w***ają pod auto wbiegając to jest niebezpiecznie kwiat inteligencji w tej Platerce się nie uczy ;)
Avatar
Jan / 11 lutego 2020 r. o 09:58
-1
Fajnie a straz miejska widzi jak ludzie sobie parkują na chodniku po stronie banku? A po stronie kościoła jeden zrobił sobie stałe miejsce do parkowania ( czerwony Mercedes ) .  Ale najlepsze jest to jak sobie ludzie wjeżdżają pasami dla pieszych na chodnik przy sklepie Jędrek. Patologia w parkowaniu gdzie się da jest identyczna jak w Warszawie. Proponuje wystawianie mandatów może naucza się parkować ( duzy parking czy C.H Rywal , Przy Samie Arenda , przy cmentarzu ) ale idioci przecież nie będę iść z buta 10min spacerkiem do biedronki to by wjechali jak by się dało.  A polityka miasta tez jest extra drożejące bilety ( nie można rozwijać komunikacji i zmniejszać korki ? ) . I trzecia sprawa robić parkometry (Moniuszki , reformacja , prosta (od strony rywala)  brzeska (od prostej do PKSu)
Może z wózkiem spod biedronki 10min na parking przy cmentarzu
 Lewackie , zakłamane chamidło. Pewnie jeszcze będziesz pouczał co to jest mowa miłości, dajesz przykład tolerancji i prawdomówności.Najwięcej pedofili to homoseksualiści dyskutuj z faktami i statystyką. Stop lewackiemu chamstwu,  nietolerancji i opluwaniu chrześcijan. 
 Lewackie , zakłamane chamidło. Pewnie jeszcze będziesz pouczał co to jest mowa miłości, dajesz przykład tolerancji i prawdomówności.Najwięcej pedofili to homoseksualiści dyskutuj z faktami i statystyką. Stop lewackiemu chamstwu,  nietolerancji i opluwaniu chrześcijan.  rozwiń
Avatar
Ksiądz wielebny Nataniel ruchający 15 latki / 10 lutego 2020 r. o 21:51
0
Fajnie a straz miejska widzi jak ludzie sobie parkują na chodniku po stronie banku? A po stronie kościoła jeden zrobił sobie stałe miejsce do parkowania ( czerwony Mercedes ) .  Ale najlepsze jest to jak sobie ludzie wjeżdżają pasami dla pieszych na chodnik przy sklepie Jędrek. Patologia w parkowaniu gdzie się da jest identyczna jak w Warszawie. Proponuje wystawianie mandatów może naucza się parkować ( duzy parking czy C.H Rywal , Przy Samie Arenda , przy cmentarzu ) ale idioci przecież nie będę iść z buta 10min spacerkiem do biedronki to by wjechali jak by się dało.  A polityka miasta tez jest extra drożejące bilety ( nie można rozwijać komunikacji i zmniejszać korki ? ) . I trzecia sprawa robić parkometry (Moniuszki , reformacja , prosta (od strony rywala)  brzeska (od prostej do PKSu)
 Może z wózkiem spod biedronki 10min na parking przy cmentarzu
 Może z wózkiem spod biedronki 10min na parking przy cmentarzu rozwiń
Avatar
Emi / 10 lutego 2020 r. o 21:48
0
Gówno ! Sygnalizacja przejścia i tyle a nie będą się w***ać i będzie na kierowców ! Jak się gówniarze w***ają pod auto wbiegając to jest niebezpiecznie kwiat inteligencji w tej Platerce się nie uczy ;)
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 r. o 11:08
+6
Dzięki Panu Czapskiemu to mamy w mieście średniowiecze.
Avatar
z Białej / 10 lutego 2020 r. o 08:55
+11
Ulica Polna w Białej Podlaskiej w ogóle nie ma chodnika ,a obie strony ulicy sa zastawione samochodami.Tam nie ma miejsca dla pieszych,a są i niepełnosprawni na wózkach.Prezydent mimo monitów nie reaguje ,bo on jest zajęty swoimi i partyjnymi sprawami min.:Haidarem i PO.Co tam go obchodzą ludzie???Jest już po wyborach. Zgłaszana sprawa do straży miejskiej: odpowiedź "MAMY ZA ZADANIE PILNOWAĆ PREZYDENTA"Dwaj radni z "białej samorządowej i z PIS-u odwiedzili ulicę i na tym się skończyło,a mieszkańcy zostali z problemem.To tylko jeden z przykładów negatywnej pracy prezydenta i jego służb,a tych przykładów  jet rój.Jak mówi przysłowie:"po złym panie jeszcze gorszy nastanie".Tak się tez stało w Białej Podlaskiej!!!
 Na ulicy Polnej jest chodnik! - od Brzeskiej do "starej" Kosynierów. W miejscach, w których właściciele posesji dbali o porządek, w dość dobrym stanie (zważywszy, iż pochodzi chyba z lat 60-tych XX w.). Ulica dzięki Panu Prezydentowi A. Czapskiemu jest już Polna tylko z nazwy, choć w nawierzchni dziura na dziurze. Plany sięgające czasów PRL-u zakładały poszerzenie ulicy, na co został nawet wykupiony i zburzony dom, oraz wykupionych parę działek. A któż obecnie jest radnym od Was? Może najpierw do niego o pomoc, bo na inicjatywę obecnego włodarza bym nie liczył. Powodzenia.
 Na ulicy Polnej jest chodnik! - od Brzeskiej do "starej" Kosynierów. W miejscach, w których właściciele posesji dbali o porządek, w dość dobrym stanie (zważywszy, iż pochodzi chyba z lat 60-tych XX w.). Ulica dzięki Panu Prezydentowi A. Czapskiemu jest już Polna tylko z nazwy, choć w nawierzchni dziura na dziurze. Plany sięgające czasów PRL-u zakładały poszerzenie ulicy, na co został nawet wykupiony i zburzony dom, oraz wykupionych parę działek. A któż obecnie jest radnym od Was? Może najpierw do niego o pomoc, bo n... rozwiń
Avatar
Rondel / 9 lutego 2020 r. o 15:33
+3
Jest tylko jedno rozwiązanie: dwa ronda! Skrzyżowania Narutowicza- Reformacka, Narutowicza- Kraszewskiego koniecznie muszą mieć dwa ronda.
Avatar
Ty ak / 9 lutego 2020 r. o 08:35
0
Gość dzisiaj o 04:57 : chyba dawno w Parku byłeś brama otwarta i kto chce to jedzie
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 r. o 04:57
-1
Poproszę wzorem Parku Radziwiłłowskiego o wprowadzenie zakazu wjazdu samochodem do miasta, jest tyle placu pod miastem gdzie mozna zaparkować o do miasta przejść się spacerkiem, zdrowie, ruch i bezpieczeństwo
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 r. o 23:18
+4
Ulica Polna w Białej Podlaskiej w ogóle nie ma chodnika ,a obie strony ulicy sa zastawione samochodami.Tam nie ma miejsca dla pieszych,a są i niepełnosprawni na wózkach.Prezydent mimo monitów nie reaguje ,bo on jest zajęty swoimi i partyjnymi sprawami min.:Haidarem i PO.Co tam go obchodzą ludzie???Jest już po wyborach. Zgłaszana sprawa do straży miejskiej: odpowiedź "MAMY ZA ZADANIE PILNOWAĆ PREZYDENTA"Dwaj radni z "białej samorządowej i z PIS-u odwiedzili ulicę i na tym się skończyło,a mieszkańcy zostali z problemem.To tylko jeden z przykładów negatywnej pracy prezydenta i jego służb,a tych przykładów jet rój.Jak mówi przysłowie:"po złym panie jeszcze gorszy nastanie".Tak się tez stało w Białej Podlaskiej!!!
Ulica Polna w Białej Podlaskiej w ogóle nie ma chodnika ,a obie strony ulicy sa zastawione samochodami.Tam nie ma miejsca dla pieszych,a są i niepełnosprawni na wózkach.Prezydent mimo monitów nie reaguje ,bo on jest zajęty swoimi i partyjnymi sprawami min.:Haidarem i PO.Co tam go obchodzą ludzie???Jest już po wyborach. Zgłaszana sprawa do straży miejskiej: odpowiedź "MAMY ZA ZADANIE PILNOWAĆ PREZYDENTA"Dwaj radni z "białej samorządowej i z PIS-u odwiedzili ulicę i na tym się skończyło,a mieszkańcy zostali z problemem.To tylko ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 r. o 16:34
+15
Centrum, centrum tylko centrum jak za czasów Czapskiego, a co z resztą miasta? Na przykład przejście koło centrum handlowego SAS ( te koło całodobowej apteki) wieczorem horror i w dzień wcale lepiej, duży ruch, czasem ciężko dostrzec wchodzących (od strony bloków) przechodniów, a ile podobnych miejsc w całej białej? Łosice od mieszkańców gruby szmal, więc łaski nie róbcie koalicjanci o siedmiu boleści. Bezpieczeństwo mieszkańcom się należy, jak psu buda.