Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

19 sierpnia 2019 r.
22:00

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
32 83 A A

Przemysław Litwiniuk, radny sejmiku i szef PSL w powiecie bialskim krytykuje wystawienie posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 jako „jedynki” ludowców w naszym regionie. W mediach społecznościowych wyznał nawet, że szybciej zagłosowałby na Dariusza Stefaniuka (PiS), wicemarszałka województwa z Białej Podlaskiej, który również startuje do Sejmu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Polskie Stronnictwo Ludowe wystartuje w jesiennych wyborach jako komitet wyborczy PSL–Koalicja Polska, w jego skład wejdzie m.in. Kukiz’15, a także samorządowcy i posłowie Unii Europejskich Demokratów. W sobotę podczas konwencji w Płocku zaprezentowano liderów list w poszczególnych okręgach. I to właśnie poseł Jarosław Sachajko (Kukiz ‚15) z Zamościa ma być „jedynką” na liście w okręgu chełmsko-zamojskim. 

Kandydaturę krytykuje Przemysław Litwiniuk, wpływowa postać w środowisku ludowców. „Prędzej zagłosuję na Dariusza Stefaniuka, niż na wspomnianego przez panią kandydata. A przejmuję się, bo jeśli nie będziemy mieli bialskopodlaskich marszałków w Lublinie, to wszystkie pieniądze popłyną do Kraśnika... (z tego miasta pochodzi marszałek Jarosław Stawiarski – dop. red.)” – napisał na facebookowym fanpage’u Dariusza Stefaniuka, odnosząc się do wypowiedzi jednej z internautek, która pytała zdziwiona: „Po co się Pan przejmuje startem Stefaniuka”.

– Poseł Sachajko ujadał na PSL przez cztery lata i nie wymaże tego. Ani przeproszenie, ani zanegowanie tego nie zmieni, bo tego, co się usłyszało, nie da się odsłyszeć – tłumaczy Litwiniuk, dodając, że rozumie, że takie jest koalicyjne porozumienie. – Ale my w powiecie bialskim będziemy robić wszystko, żeby on tutaj tych głosów nie dostał, tylko kandydaci z dalszych pozycji listy PSL, w tym ja – zaznacza radny sejmiku.

Przyznaje, że jeżeli chodzi o poglądy na państwo i rolnictwo, to z posłem Jarosławem Sachajko nie mają punktów stycznych. – Pan Sachajko przez 4 lata słowem i czynem robił zupełnie coś przeciwnego, niż ludzie myślący w moich kategoriach, w kategoriach ruchu ludowego – zaznacza lider PSL w powiecie bialskim i dodaje, że „z Dariuszem Stefaniukiem mamy jakieś obszary wspólnego zapatrywania na sprawy publiczne. Ale nie powiedziałem, że będę na niego głosował. Takiej obietnicy mu nie złożyłem – podkreśla Litwiniuk. 

e-Wydanie

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 22:04
+24
oklaskiwali Jażdżewskiego u tuSSka? porównywali Katolików do świn w błocie? - ZSL precz z polityki !!!
Avatar
stop dewiacjom / 19 sierpnia 2019 o 22:46
+19
Antykościelne wystąpienie Jażdżewskiego odsłoniło hipokryzję części ZSL. Nikt nie zaprotestował. ZSL pokazało prawdziwą twarz politycznej k....
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 23:11
+18
Ile Kukiz dostał i ile dostanie za to, że się sprzedał peeselowcom? Największa porażka polityczna roku - Paweł Kukiz. Miałem go za gościa z cochones a tu...
Avatar
włos się jezy !!! / 19 sierpnia 2019 o 22:28
+18
Urodzony 7 maja 1943 roku Kazimierz Nowak był od 1964 r. członkiem PZPR W 1978 r. ukończył ANS w Moskwie. Był członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej, w okresie 1967-1968 przewodniczący ZP ZMS w Białej Podlaskiej. hTTps://bialanews.pl/kontakt-bialanews-byly-i-sekretarz-pzpr-nowym-czlonkiem-rady-nadzorczej-w-miejskim-zgl/
Avatar
ZSL z tęczowymi / 19 sierpnia 2019 o 22:43
+15
"Po dołączeniu do Koalicji Europejskiej, o której zdecydowała Rada Naczelna PSL, rezygnuję z bycia członkiem PSL" - napisał Świerzyński.
Avatar
Anna / 19 sierpnia 2019 o 22:56
+14
Mocny ten Stefaniuk skoro nawet szef pslu na niego będzie głosował :)
Avatar
pawlakowi fani gazpromu precz / 21 sierpnia 2019 o 14:29
+13
oklaskiwali Jażdżewskiego u tuSSka? porównywali Katolików do świn w błocie?  - ZSL precz z polityki !!!  
Avatar
KL / 19 sierpnia 2019 o 22:49
+13
Ujadał, bo się należało. PSL-owi należą się jeszcze bykowce na gołą du[*]ę za całokształt.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 23:32
+11
Dla mnie PSL to największe zło, nigdy na nich nie zagłosuję.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 22:44
+11
"Pełniąc funkcje Prezesa Gminnej Organizacji PSL w Łącku byłbym hipokrytą przygotowując kampanię wyborczą do Euro-Parlamentu. Znam programy wyborcze partii politycznych tworzących Koalicję Europejska, dlatego nie zgadzam się na promowanie i głosowanie na tę koalicję" - napisał Świerzyński.
Avatar
*** / 2 września 2019 o 13:56
+1
Dzisiejsi "ludowcy" noszą garnitury Hugo Bossa i mają kilka hektarów, aby ubezpieczać się w KRUS i brać dopłaty z Unii Europejskiej. Gumofilce,gnoj i widły, dawno poszły w odstawkę.Spójrzcie na Litwiniuka, jednego i drugiego.Posiadają ziemię a jej nie uprawiają, ale chlopami się nazywają.
 To są fani ruchu ludowego. Ich dewiza: ,,kochaj bliźniego swego, aż portki spadną z niego, skończyłeś jednego, bierz się za drugiego". Koryto jest nasze! Tadek Łajzowski doświadczył tej ,,braterskiej" miłości, a i muchomorka z Międzyrzeca wykolegowali. Oni nadal udają, że nic się nie stało! A ta miłość do ziemi, to lokata kapitału i alibi na dożynki - i ja jest imć chłop, ja was zawsze kocham i żyję w symbiozie z wami kmiotkami! Pisiaki to zdrajcy, niszczą ludzi, wyganiają z rad nadzorczych i jak tu żyć w tym kraju!
 To są fani ruchu ludowego. Ich dewiza: ,,kochaj bliźniego swego, aż portki spadną z niego, skończyłeś jednego, bierz się za drugiego". Koryto jest nasze! Tadek Łajzowski doświadczył tej ,,braterskiej" miłości, a i muchomorka z Międzyrzeca wykolegowali. Oni nadal udają, że nic się nie stało! A ta miłość do ziemi, to lokata kapitału i alibi na dożynki - i ja jest imć chłop, ja was zawsze kocham i żyję w symbiozie z wami kmiotkami! Pisiaki to zdrajcy, niszczą ludzi, wyganiają z rad nadzorczych i jak tu żyć w tym kraju! rozwiń
Avatar
Gosc / 2 września 2019 o 12:33
0
Dzisiejsi "ludowcy" noszą garnitury Hugo Bossa i mają kilka hektarów, aby ubezpieczać się w KRUS i brać dopłaty z Unii Europejskiej. Gumofilce,gnoj i widły, dawno poszły w odstawkę.Spójrzcie na Litwiniuka, jednego i drugiego.Posiadają ziemię a jej nie uprawiają, ale chlopami się nazywają. 
Avatar
Boryna / 2 września 2019 o 11:47
0
Litwiniuk, liżesz dupę PiSowi już kilka lat. Wymyśliłeś w tamtej kadencji zamach stanu i razem z PiSem obaliłeś porządnego faceta jakim jest Tadeusz Łazowski (nota bene obecny na sali podczas tego zamachu stanu prezes wojewódzki PSL i europoseł Hetman - facet który nie rozróżnia żyta od pszenicy- nie reagował, a więc pozwolił na flirt PSL z PiSem) i jako pierwszy w województwie wszedłeś w koalicję z PiSem. Twój patron Stefaniuk już sie nie liczy, nie ma kto cie lansować w warszawie, więc liczysz na PiS. Stąd te słodkie słowa do żałosnej kreatury jaka jest Stefaniuk. A nuż po wyborach Stefaniuk da Przemusiowi jakąś agencję?
 Pan ten jest osobą publiczną. Zawód polityka jaki uprawia jest za pieniądze. Dziewice ,,orleańskie"  są osobami - paniami publicznymi, tyle że się prostytują, również za pieniądze. Polityka wyszła na ulice - marsze równości, różowa alternatywa i inne egzotyczne koalicje. Tak obecnie ,,postępowy świat" i postępowi uniści, internacjonaliści, integrują się na ulicy pod szyldami kod, lgbt, porozumień pseudo obywatelskich. Partie i prominętni działacze publiczni mają w tym swój udział i szkoda, że normalność ich nudzi. Polska wieś szanuje inne wartośći, inne jest podejście do tradycji, historii. Reprezentujący ją politycy zdaje się zapomnieli o tym. Arogancja i kasa to dla nich priorytet, to nazywają sukcesem. Jak różna jest ich postawa od tego co prezentował sobą Witos. Co dziś znaczy słowo ,,ludowiec"? Gdzie są ci ludowcy w obecnym PSL? To co minęło to świat dziewic orleańskich na salonach warszawki. Konieczną wydaje się refleksja, by wieś mogła mieć autentycznych działaczy w parlamencie - prospołecznych i niezdemoralizowanych przez uprawianą pseudo politykę. Na tym trzeba się znać i w tym zawodzie wymagany jest charakter - bez klaki.
 Pan ten jest osobą publiczną. Zawód polityka jaki uprawia jest za pieniądze. Dziewice ,,orleańskie"  są osobami - paniami publicznymi, tyle że się prostytują, również za pieniądze. Polityka wyszła na ulice - marsze równości, różowa alternatywa i inne egzotyczne koalicje. Tak obecnie ,,postępowy świat" i postępowi uniści, internacjonaliści, integrują się na ulicy pod szyldami kod, lgbt, porozumień pseudo obywatelskich. Partie i prominętni działacze publiczni mają w tym swój udział i szkoda, że normalność ich nudzi. P... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 22:22
0
Litwiniuk, liżesz dupę PiSowi już kilka lat. Wymyśliłeś w tamtej kadencji zamach stanu i razem z PiSem obaliłeś porządnego faceta jakim jest Tadeusz Łazowski (nota bene obecny na sali podczas tego zamachu stanu prezes wojewódzki PSL i europoseł Hetman - facet który nie rozróżnia żyta od pszenicy- nie reagował, a więc pozwolił na flirt PSL z PiSem) i jako pierwszy w województwie wszedłeś w koalicję z PiSem. Twój patron Stefaniuk już sie nie liczy, nie ma kto cie lansować w warszawie, więc liczysz na PiS. Stąd te słodkie słowa do żałosnej kreatury jaka jest Stefaniuk. A nuż po wyborach Stefaniuk da Przemusiowi jakąś agencję?
Litwiniuk, liżesz dupę PiSowi już kilka lat. Wymyśliłeś w tamtej kadencji zamach stanu i razem z PiSem obaliłeś porządnego faceta jakim jest Tadeusz Łazowski (nota bene obecny na sali podczas tego zamachu stanu prezes wojewódzki PSL i europoseł Hetman - facet który nie rozróżnia żyta od pszenicy- nie reagował, a więc pozwolił na flirt PSL z PiSem) i jako pierwszy w województwie wszedłeś w koalicję z PiSem. Twój patron Stefaniuk już sie nie liczy, nie ma kto cie lansować w warszawie, więc liczysz na PiS. Stąd te słodkie słowa do żałosnej krea... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2019 o 14:13
0
Pamiętamy te ja was nigdy nie zdradzę, peezel to przestępcza organizacja i co zdradził, ciekawe kogo miał na myśli o tej zdradzie ubywateli ?
Avatar
Zgroza / 22 sierpnia 2019 o 09:32
+1
Pójść do wyborów na liście faryzeuszy z PSL-u,to trzeba być psychicznym.To  sitwa stołkowa dla własnych interesów!!!  Śmiechu warte! Gienek Kłopotek zrzygnował z kandydowania z listy PSL- Kukiz. Żona również bo dostała dwójkę na liście. Gienek w geście solidarności, bo kolega nie dostał jedynki w Toruniu. Słusznie burzy się salomon z Międzyrzeca. Po Franku on dziedziczy spadek i prawo do dożywotniej funkcji posła. Jest najważnieszym lodowcem w powiecie i nominatem z urzędu do wszystkich funkcji pochodzących z demokratycznych wyborów. Mam nadzieję, że ludowcy z  okręgu zafundują misiowi beczkę miodu by celebryta z błogością mógł nadal głaskać się po brzuszku. O korytko niestety trzeba walczyć, albo w akcie solidarności pójść w ślady Gienka!
 
  rozwiń
Avatar
juz nie w psl. / 21 sierpnia 2019 o 14:41
+4
Lopata do łopaty.
Avatar
stop dewiacjom / 21 sierpnia 2019 o 14:32
+6
"Pełniąc 25 lat funkcje Prezesa Gminnej Organizacji PSL w Łącku byłbym hipokrytą przygotowując kampanię wyborczą do Euro-Parlamentu. Znam programy wyborcze partii politycznych tworzących Koalicję Europejska, dlatego nie zgadzam się na promowanie i głosowanie na tę koalicję" - napisał Świerzyński lider bayer full i odszedł z PSL  
Avatar
pawlakowi fani gazpromu precz / 21 sierpnia 2019 o 14:29
+13
oklaskiwali Jażdżewskiego u tuSSka? porównywali Katolików do świn w błocie?  - ZSL precz z polityki !!!  
Avatar
kulson / 21 sierpnia 2019 o 07:40
-6
oklaskiwali Jażdżewskiego u tuSSka? porównywali Katolików do świn w błocie?  - ZSL precz z polityki !!!
 Świnie w błocie to PIS w rządzie