Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 sierpnia 2015 r.
21:05

Radny wynajmuje miejski lokal pod piwiarnię. Wojewoda chce by stracił mandat

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 13 A A
Wojciech Romaniuk / fot. Michał Laudy
Wojciech Romaniuk / fot. Michał Laudy

Wojciech Romaniuk (PiS) powinien pożegnać się z radą miasta – uznał wojewoda lubelski. Urząd wszczął postępowanie po sygnale od Andrzeja Nitychoruka (PiS), który jest pierwszy w kolejce po zwalniający się mandat radnego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której piastują mandat – tłumaczy Marcin Bielesz, rzecznik wojewody. – A Wojciech Romaniuk prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem nieruchomości stanowiących mienie miasta.
Lubelski Urząd Wojewódzki wszczął postępowanie wyjaśniające po sygnale od Andrzeja Nitychoruka (PiS) byłego radnego z Białej Podlaskiej.

– Mamy do czynienia ze złamaniem przepisów ustawy o samorządzie gminnym – nie ma wątpliwości Nitychoruk. Po wygaśnięciu mandatu Romaniuka, to właśnie on zająłby jego miejsce w radzie.

– Pan Romaniuk wynajmuje przy placu Wolności w Białej Podlaskiej lokale zarządzane przez miejską spółkę - Zakład Gospodarki Lokalowej. Prowadzi tu piwiarnię. Wynajmuje też powierzchnię na ogródek – punktował kilka miesięcy temu w rozmowie z nami Nitychoruk. – Jestem usatysfakcjonowany decyzją wojewody. Rada miasta już dawno powinna wygasić ten mandat – komentuje dziś były radny PiS.

– 4 sierpnia wojewoda zwrócił się do Rady Miasta Biała Podlaska o podjęcie uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu radnego Wojciecha Romaniuka w terminie 30 dni od daty otrzymania pisma – precyzuje Bielesz. – Jeżeli rada nie podejmie uchwały w przewidzianym terminie to Lubelski Urząd Wojewódzki wyda tzw. zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie – dodaje rzecznik.
– Rzeczywiście dostaliśmy pismo od wojewody. Zostało ono przekazane radnym – mówi przewodniczący bialskiej rady Dariusz Litwiniuk (PiS).

Kolejna sesja rady 28 sierpnia. Czy radni podejmą wtedy inicjatywę uchwałodawczą? – Teraz trudno powiedzieć. Sprawa będzie przedmiotem dyskusji na poszczególnych komisjach – zapowiada przewodniczący.

Czy Romaniuk odwoła się w sądzie od decyzji wojewody? – Jestem teraz na urlopie, nie zapoznałem się jeszcze z treścią decyzji. Proszę skontaktować się za kilka dni – powiedział nam wczoraj radny Romaniuk.

Miesięcznie za wynajem lokalu płaci 10 tys. zł i 6,5 tys. zł za ogródek. – Działam na takich samym zasadach, jak inni przedsiębiorcy. Z mojej działalności miasto czerpie dochód – tłumaczył nam w czerwcu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2015 o 09:41
0

Jeśli ten Romaniuk płaci uczciwie podatki to co od niego chcecie, ten Andrej Nitychoruk to widać że zawistny ukrainiec któremu nie podoba się że ludzie są uczciwi i stwarzają miejsca pracy innym. No ale taka jest ukraińska natura. Zmobilizować łosia i wysłać na wojnę z Rosją.

Kogo ten pis bierze na swoje listy wyborcze? "

"Andrej Nitychoruk zawistny ukrainiec"

Kogo ten pis bierze na swoje listy wyborcze? "

"Andrej Nitychoruk zawistny ukrainiec"

rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 20:25
0
Jeśli ten Romaniuk płaci uczciwie podatki to co od niego chcecie, ten Andrej Nitychoruk to widać że zawistny ukrainiec któremu nie podoba się że ludzie są uczciwi i stwarzają miejsca pracy innym. No ale taka jest ukraińska natura. Zmobilizować łosia i wysłać na wojnę z Rosją.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 18:41
0
gdyby był z tuskolandii mógłby łączyć dwie fuchy, a że nie swój to fora ze dwora
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 15:32
0
Łoj Lachy Lachy rozrabiata siem, coby wróg ino pużytek mioł ;-)))
Avatar
Marco / 12 sierpnia 2015 o 12:24
0

Z a składanie fałszywych zeznań nikomu jeszcze krzywda się w tym dzikim kraju nie stała,przypomnę tu o tajnych więzieniach CIA w Polsce gdzie żyd i komuch składali fałszywe zeznania że takowych nigdy w Polsce nie było.

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 11:49
0

Jestem zniesmaczony: postawą członka PIS-u,który donosi na kolegę 

Nie ma czym, to takie środowisko, donosy, pozwy, skargi, nagrania:

"Awantura wiceburmistrza i radnego. Poszło o partnerów seksualnych

Jarosław Stawiarski: Nigdy nie stwierdziłem publicznie, że pan Madejek jest w związku partnerskim. Jacek Madejek: W sądzie zostałem obrażony. Dziś wydam na ten temat oświadczenie. 

 http://www.dziennikwschodni.pl/krasnik/n,1000005720,awantura-wiceburmistrza-i-radnego-poszlo-o-partnerow-seksualnych.html
 

"Były poseł PiS i radny z Kraśnika w sądzie. Poszło o "Judasza"

 

Nie było pojednania, a kolejna rozprawa została wyznaczona na grudzień. W środę przed Sądem Rejonowym w Kraśniku ruszył proces, który Jarosław Stawiarski, zastępca burmistrza Kraśnika, były poseł PiS wytoczył radnemu Jackowi Madejkowi. Poszło o wpis na Facebooku."

http://www.dziennikwschodni.pl/krasnik/n,1000158090,byly-posel-pis-i-radny-z-krasnika-w-sadzie-poszlo-o-judasza.html

 

"agent Tomek z CBA, a dziś poseł PiS, bije rekordy w liczbie doniesień o przestępstwach. W większości spraw prokuratura odmawia śledztw lub umarza postępowanie. Ale każdy donos musi dokładnie sprawdzić

 Poseł zasypuje pismami także Prokuraturę Generalną. Od stycznia 2013 r. do dziś złożył 84 pisma: zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, skargi na prokuraturę, wnioski o nadzór nad postępowaniami. 

 

Sprawdzenie prostej sprawy zajmuje przeciętnie miesiąc. Jeśli jest odmowa wszczęcia śledztwa, prokuratura ponosi koszt 20 zł na listy. Plus oczywiście czas pracy prokuratora, który sprawdza podstawowe fakty. Jeśli jest zarzut fałszowania dokumentów, prokuratura je ściąga i ogląda. Czasem konieczna jest ekspertyza. Grafologiczna kosztuje ok. 5 tys. zł. Wysyła się policjantów w teren, żeby wypytali o jakąś osobę. Potem prokurator pisze uzasadnienie swojej decyzji na kilka, kilkanaście stron.

 

- Ale ważniejsze są koszty społeczne. Odrywa się śledczych od innej pracy. Ważne sprawy leżą i czekają na swoją kolej - mówi śledczy. 

 Artykuł 238 kodeksu karnego zakazuje składania fałszywych zawiadomień. Grozi za to nawet do dwóch lat więzienia. Prokurator mówi, że nie jest łatwo udowodnić fałszywe zawiadomienie.

 

Zazwyczaj, żeby się nie narazić na odpowiedzialność, pisze się więc, że ma się podejrzenie przestępstwa, że pisała o tym prasa i niech prokurator to sprawdzi. I co z tym zrobić, zwłaszcza gdy pisze polityk? Oskarżyć go? Zaraz podniesie się wrzawa, że to uderzenie w prawa posła." 

Nie ma czym, to takie środowisko, donosy, pozwy, skargi, nagrania:

"Awantura wiceburmistrza i radnego. Poszło o partnerów seksualnych

Jarosław Stawiarski: Nigdy nie stwierdziłem publicznie, że pan Madejek jest w związku partnerskim. Jacek Madejek: W sądzie zostałem obr... rozwiń

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 10:07
0
Ustawa o samorządzie gminnym i ustawa o samorządzie powiatowym, zawierając odpowiedniki art. 27b ust. 1 (odpowiednio art. 24f ust. 1 i art. 25b ust. 1), nie mają regulacji takiej jak art. 24 ust. 1, jednakże nie może to prowadzić do wniosku, że jeśli chodzi o radnych gmin, każde korzystanie z nieruchomości gminnych będzie wyczerpywało zakaz, o którym mowa w art. 24f ust. 1 u.s.g. Mając na uwadze cel tego zakazu, nie można uznać, że korzystanie z mienia gminnego na zasadzie powszechnej dostępności usług na warunkach ogólnych czy też na warunkach ustalonych powszechnie dla danego typu czynności prawnych może podważać osiągnięcie tego celu, ponieważ w tych przypadkach nie zachodzi obawa wykorzystania mandatu radnego do uzyskania innych korzyści, aniżeli dostępne dla wszystkich członków wspólnoty samorządowej. Wojewoda jest tylko nadzór na przestrzeganiem przepisów i tyle w tej sprawie
Ustawa o samorządzie gminnym i ustawa o samorządzie powiatowym, zawierając odpowiedniki art. 27b ust. 1 (odpowiednio art. 24f ust. 1 i art. 25b ust. 1), nie mają regulacji takiej jak art. 24 ust. 1, jednakże nie może to prowadzić do wniosku, że jeśli chodzi o radnych gmin, każde korzystanie z nieruchomości gminnych będzie wyczerpywało zakaz, o którym mowa w art. 24f ust. 1 u.s.g. Mając na uwadze cel tego zakazu, nie można uznać, że korzystanie z mienia gminnego na zasadzie powszechnej dostępności usług na warunkach ogólnych czy też na warunk... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 09:58
0
Jestem zniesmaczony: postawą członka PIS-u,który donosi na kolegę,postawą wojewody jako dawnego skarbnika PO w Krasniku,który zbierał łapówki dla burmistrza,który zauważył problem,którego nie ma.Czy Romaniuk płaaci mniej,niż by to wynikało z rozwiązań handklowych?Jeżeli nie to o co chodzi?Chyba chodzi o znalezienie haka,tak zwyczajnie po bolszewicku.Myślę,że radni i prezydent mają odpowiednio poukładaną logikę i nie dadza się nabrać na prywatne bądź partyjne podjazdy.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 07:31
0
Panie wojewodo już niedługo PO wyborach będzie dymisja.
Avatar
3T3896 / 11 sierpnia 2015 o 22:26
0

Wynajem jednego obiektu nie jest działalnościa gospodarczą

O co ci chodzi?. Czy ty wiesz co to jest "DZIAŁALNOŚĆ GOSPORARCZA".?.

Avatar
Gość / 15 sierpnia 2015 o 09:41
0

Jeśli ten Romaniuk płaci uczciwie podatki to co od niego chcecie, ten Andrej Nitychoruk to widać że zawistny ukrainiec któremu nie podoba się że ludzie są uczciwi i stwarzają miejsca pracy innym. No ale taka jest ukraińska natura. Zmobilizować łosia i wysłać na wojnę z Rosją.

Kogo ten pis bierze na swoje listy wyborcze? "

"Andrej Nitychoruk zawistny ukrainiec"

Kogo ten pis bierze na swoje listy wyborcze? "

"Andrej Nitychoruk zawistny ukrainiec"

rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 20:25
0
Jeśli ten Romaniuk płaci uczciwie podatki to co od niego chcecie, ten Andrej Nitychoruk to widać że zawistny ukrainiec któremu nie podoba się że ludzie są uczciwi i stwarzają miejsca pracy innym. No ale taka jest ukraińska natura. Zmobilizować łosia i wysłać na wojnę z Rosją.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 18:41
0
gdyby był z tuskolandii mógłby łączyć dwie fuchy, a że nie swój to fora ze dwora
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 15:32
0
Łoj Lachy Lachy rozrabiata siem, coby wróg ino pużytek mioł ;-)))
Avatar
Marco / 12 sierpnia 2015 o 12:24
0

Z a składanie fałszywych zeznań nikomu jeszcze krzywda się w tym dzikim kraju nie stała,przypomnę tu o tajnych więzieniach CIA w Polsce gdzie żyd i komuch składali fałszywe zeznania że takowych nigdy w Polsce nie było.

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 11:49
0

Jestem zniesmaczony: postawą członka PIS-u,który donosi na kolegę 

Nie ma czym, to takie środowisko, donosy, pozwy, skargi, nagrania:

"Awantura wiceburmistrza i radnego. Poszło o partnerów seksualnych

Jarosław Stawiarski: Nigdy nie stwierdziłem publicznie, że pan Madejek jest w związku partnerskim. Jacek Madejek: W sądzie zostałem obrażony. Dziś wydam na ten temat oświadczenie. 

 http://www.dziennikwschodni.pl/krasnik/n,1000005720,awantura-wiceburmistrza-i-radnego-poszlo-o-partnerow-seksualnych.html
 

"Były poseł PiS i radny z Kraśnika w sądzie. Poszło o "Judasza"

 

Nie było pojednania, a kolejna rozprawa została wyznaczona na grudzień. W środę przed Sądem Rejonowym w Kraśniku ruszył proces, który Jarosław Stawiarski, zastępca burmistrza Kraśnika, były poseł PiS wytoczył radnemu Jackowi Madejkowi. Poszło o wpis na Facebooku."

http://www.dziennikwschodni.pl/krasnik/n,1000158090,byly-posel-pis-i-radny-z-krasnika-w-sadzie-poszlo-o-judasza.html

 

"agent Tomek z CBA, a dziś poseł PiS, bije rekordy w liczbie doniesień o przestępstwach. W większości spraw prokuratura odmawia śledztw lub umarza postępowanie. Ale każdy donos musi dokładnie sprawdzić

 Poseł zasypuje pismami także Prokuraturę Generalną. Od stycznia 2013 r. do dziś złożył 84 pisma: zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, skargi na prokuraturę, wnioski o nadzór nad postępowaniami. 

 

Sprawdzenie prostej sprawy zajmuje przeciętnie miesiąc. Jeśli jest odmowa wszczęcia śledztwa, prokuratura ponosi koszt 20 zł na listy. Plus oczywiście czas pracy prokuratora, który sprawdza podstawowe fakty. Jeśli jest zarzut fałszowania dokumentów, prokuratura je ściąga i ogląda. Czasem konieczna jest ekspertyza. Grafologiczna kosztuje ok. 5 tys. zł. Wysyła się policjantów w teren, żeby wypytali o jakąś osobę. Potem prokurator pisze uzasadnienie swojej decyzji na kilka, kilkanaście stron.

 

- Ale ważniejsze są koszty społeczne. Odrywa się śledczych od innej pracy. Ważne sprawy leżą i czekają na swoją kolej - mówi śledczy. 

 Artykuł 238 kodeksu karnego zakazuje składania fałszywych zawiadomień. Grozi za to nawet do dwóch lat więzienia. Prokurator mówi, że nie jest łatwo udowodnić fałszywe zawiadomienie.

 

Zazwyczaj, żeby się nie narazić na odpowiedzialność, pisze się więc, że ma się podejrzenie przestępstwa, że pisała o tym prasa i niech prokurator to sprawdzi. I co z tym zrobić, zwłaszcza gdy pisze polityk? Oskarżyć go? Zaraz podniesie się wrzawa, że to uderzenie w prawa posła." 

Nie ma czym, to takie środowisko, donosy, pozwy, skargi, nagrania:

"Awantura wiceburmistrza i radnego. Poszło o partnerów seksualnych

Jarosław Stawiarski: Nigdy nie stwierdziłem publicznie, że pan Madejek jest w związku partnerskim. Jacek Madejek: W sądzie zostałem obr... rozwiń

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 10:07
0
Ustawa o samorządzie gminnym i ustawa o samorządzie powiatowym, zawierając odpowiedniki art. 27b ust. 1 (odpowiednio art. 24f ust. 1 i art. 25b ust. 1), nie mają regulacji takiej jak art. 24 ust. 1, jednakże nie może to prowadzić do wniosku, że jeśli chodzi o radnych gmin, każde korzystanie z nieruchomości gminnych będzie wyczerpywało zakaz, o którym mowa w art. 24f ust. 1 u.s.g. Mając na uwadze cel tego zakazu, nie można uznać, że korzystanie z mienia gminnego na zasadzie powszechnej dostępności usług na warunkach ogólnych czy też na warunkach ustalonych powszechnie dla danego typu czynności prawnych może podważać osiągnięcie tego celu, ponieważ w tych przypadkach nie zachodzi obawa wykorzystania mandatu radnego do uzyskania innych korzyści, aniżeli dostępne dla wszystkich członków wspólnoty samorządowej. Wojewoda jest tylko nadzór na przestrzeganiem przepisów i tyle w tej sprawie
Ustawa o samorządzie gminnym i ustawa o samorządzie powiatowym, zawierając odpowiedniki art. 27b ust. 1 (odpowiednio art. 24f ust. 1 i art. 25b ust. 1), nie mają regulacji takiej jak art. 24 ust. 1, jednakże nie może to prowadzić do wniosku, że jeśli chodzi o radnych gmin, każde korzystanie z nieruchomości gminnych będzie wyczerpywało zakaz, o którym mowa w art. 24f ust. 1 u.s.g. Mając na uwadze cel tego zakazu, nie można uznać, że korzystanie z mienia gminnego na zasadzie powszechnej dostępności usług na warunkach ogólnych czy też na warunk... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 09:58
0
Jestem zniesmaczony: postawą członka PIS-u,który donosi na kolegę,postawą wojewody jako dawnego skarbnika PO w Krasniku,który zbierał łapówki dla burmistrza,który zauważył problem,którego nie ma.Czy Romaniuk płaaci mniej,niż by to wynikało z rozwiązań handklowych?Jeżeli nie to o co chodzi?Chyba chodzi o znalezienie haka,tak zwyczajnie po bolszewicku.Myślę,że radni i prezydent mają odpowiednio poukładaną logikę i nie dadza się nabrać na prywatne bądź partyjne podjazdy.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 07:31
0
Panie wojewodo już niedługo PO wyborach będzie dymisja.
Avatar
3T3896 / 11 sierpnia 2015 o 22:26
0

Wynajem jednego obiektu nie jest działalnościa gospodarczą

O co ci chodzi?. Czy ty wiesz co to jest "DZIAŁALNOŚĆ GOSPORARCZA".?.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 144 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 395 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 25 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 20 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.