Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

25 stycznia 2019 r.
7:52

Robert Biedroń w Białej Podlaskiej: "Zaskoczyła mnie otwartość mieszkańców"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 30 A A
Robert Biedroń w Białej Podlaskiej
Robert Biedroń w Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

–Zaskoczyła mnie otwartość mieszkańców Białej Podlaskiej – powiedział po czwartkowym spotkaniu Robert Biedroń. Do sali w hotelu Skala przyszło ponad 200 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Burza Mózgów", bo tak były prezydent Słupska, mówi o swoich spotkaniach, miała charakter interakcji. Publiczność zgłaszała swoje postulaty, potem odbywała się dyskusja, a na koniec głosowanie. W sumie, przyjęto sześć takich postulatów, m.in. wycofanie lekcji religii ze szkół, horyzontalny program dla osób niepełnosprawnych czy wprowadzenie rzetelnej edukacji seksualnej do szkół.

– Zaskoczyła mnie otwartość mieszkańców Białej Podlaskiej. Te postulaty są bardzo postępowe, nie są zachowawcze. Bo takie pomysły, jak edukacja seksualna czy rozdział państwa od kościoła dyskutuje się w państwach bardzo rozwiniętych i postępowych– zauważa Biedroń, który 3 lutego na konwencji w Warszawie ogłosi start swojej nowej partii.

– Biała pokazała że rozumie, zna i żąda takich rozwiązań. To interesujące dla mnie doświadczenie. Widać że ludzie są tu wrażliwi, na przykład na potrzeby osób niepełnosprawnych – dodaje Biedroń. Postulaty, które zbiera na spotkaniach po całej Polsce mają znaleźć się w jego programie. Co ciekawe, na bialskiej "Burzy Mózgów" nie zabrakło też publiczności z Lublina, czy nawet w Krakowa.

– Znam problemy takich miast jak Biała Podlaska, bo po pierwsze wychowałem się w Krośnie, byłem też prezydentem Słupska, a to nie jest przecież wielka metropolia. Problemy są podobne, czyli wyludnianie się miast, starzenie się społeczeństwa, czy małe budżety i brak inwestycji – wskazuje polityk. Jego zdaniem, "perspektywa warszawska wypaczyła trochę rozwój miast małej i średniej wielkości".

Gość czwartkowego spotkania zapewnia, że praktycznie w każdym powiecie w Polsce ma już swoich koordynatorów. W Białej Podlaskiej jest nim Justyna Jasek –Kosobucka. – Już od dłuższego czasu jestem po tej lewej stronie. Wcześniej byłam w strukturach Ruchu Palikota i w Ruchu Kobiet. Ale to nie miało siły przebicia. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni. Wierzę w siłę nowego ruchu –podkreśla Jasek–Kosobucka. – Nie spodziewałam się takiego odzewu. Jestem w szoku – dodaje koordynatorka.

Biedroń przyznaje, że będzie startował zarówno w wyborach do europarlamentu, które odbędą się 26 maja, jak i w wyborach do Sejmu. W mediach ogólnopolskich były prezydent Słupska zdradził, że jednym z punktów jego programu będzie emerytura obywatelska dla wszystkich w wysokości 1600 zł. A płaca minimalna, jego zdaniem powinna być powiązana ze średnią krajową, docelowo w 60 proc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość 51 / 25 stycznia 2019 r. o 10:33
+15
Pomnik 1963 roku w Białce - czy te grono pedagogiczne nie powinno tam zaprowadzić klasy? A nie pod Skalę
W dniu 1.02.1863 roku Białka i trak od mostu na Krznie pod Woskrzenicami stały się polem bitwy pomiędzy polskimi oddziałami powstańczymi (ok. 1000 powstanców) pod dowództwem Romana Rogińskiego a rosyjskim korpusem dowodzonym przez fligel – adiutanta płk. Nostitza maszerującego z Brześcia na Białą Podlaską. Grono nauczycieli historii i Bialszczan mających Polskę w sercu ma jeszcze czas by uczcić te chlubne  wydarzenia w historii  Białej - Południowego Podlasia .
W dniu 1.02.1863 roku Białka i trak od mostu na Krznie pod Woskrzenicami stały się polem bitwy pomiędzy polskimi oddziałami powstańczymi (ok. 1000 powstanców) pod dowództwem Romana Rogińskiego a rosyjskim korpusem dowodzonym przez fligel – adiutanta płk. Nostitza maszerującego z Brześcia na Białą Podlaską. Grono nauczycieli historii i Bialszczan mających Polskę w sercu ma jeszcze czas by uczcić te chlubne  wydarzenia w historii  Białej - Południowego Podlasia . rozwiń
Avatar
czyt / 25 stycznia 2019 r. o 10:10
+12
Pomnik 1963 roku w Białce - czy te grono pedagogiczne nie powinno tam zaprowadzić klasy? A nie pod Skalę
Avatar
Wariat / 25 stycznia 2019 r. o 10:16
+11
Kto się na Biedronia tak otworzył, że taki ukontentowany ? 
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 r. o 10:14
+11
a jaki to to nowy projekt ??? kolejne wcielenie postkomuny (lewicowego) i unii wolności po platformie, nowoczesnej (liberalno-socjalistyczny) z elementem homoseksualizmu i libertynizmu???
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 r. o 08:43
+8
Spójrzcie na niego z perspektywy prezydenta Słupska. Który prezydent miasta sprzeda auto służbowe i kupi rower tak jak on?
Avatar
Apollo / 25 stycznia 2019 r. o 08:03
+7
Biedroń to przynajmniej dobrze wygląda, sympatycznie, nie jest burakiem.
Avatar
HI / 25 stycznia 2019 r. o 09:10
+6
"Zaskoczyła mnie otwartość mieszkańców"--- Bo my tu, na ścianie wschodniej, "tak mamy" :)
Avatar
gość / 25 stycznia 2019 r. o 09:25
+3
Jakoś niedużo jest dewiantów jest w Białej Podlaskiej. Ale reszta chyba się tajniaczy bo przecież na Litwiniuka głosowało znacznie więcej dewiantów spod różnych formacji LGBT.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 r. o 17:44
+1
Na "te postępowe postulaty" należało by apytacw referendum całej społeczności. Nie może rządzić większością społeczeństwa jakaś garstka dziwaków. Takiej "tolerancji" nie chcemy i sobie nie życzymy. Jak ktoś nie chce ,aby jego dziecko uczestniczyło w lekcjach religii (bo mu szkodzą) to niech nie posyła.
Avatar
Pacyk / 25 stycznia 2019 r. o 09:22
+1
Szukają frajerów na Lubelszczyżnie? Czy znajdą? Może - jest szerokie i głębokie. Czyżby morski klimat znudził się Temu gościowi?
Avatar
Paweł / 26 stycznia 2019 r. o 09:09
-1
nie wiedziałem że tyle nienormalnych ludzi jest w Białej. Jedynie to cieszy, że nie zauważyłem nikogo ze znajomych
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 r. o 17:44
+1
Na "te postępowe postulaty" należało by apytacw referendum całej społeczności. Nie może rządzić większością społeczeństwa jakaś garstka dziwaków. Takiej "tolerancji" nie chcemy i sobie nie życzymy. Jak ktoś nie chce ,aby jego dziecko uczestniczyło w lekcjach religii (bo mu szkodzą) to niech nie posyła.
Avatar
kitek / 25 stycznia 2019 r. o 17:27
-1
ależ Biała się cieszy:))) aj będzie się działo:))
Avatar
?? / 25 stycznia 2019 r. o 17:07
-1
W Syrii fanatycy z IS zarzucają gejów z dachów i urwisk, czy to nie przeszkadza byłemu prezydentowi? W dodatku ten człowiek przyjąłby każdą ilość nachodzcow do nas twierdząc, że trzeba być tolerancyjnym. Co z tego, że oni nigdy się nie zibtegruja, będą tworzyć getta jak w Europie pierwszej prędkości i mnożyć się na potęgę. Oczywiście przeważająca większość z nich języka uczyć się nie będzie więc co oczywiste nie pójdzie do żadnej pracy tylko sobie zasiłek wezmą bo im się przecież należy! Tyle niebezpieczeństw pokonali po drodze i jeszcze mieliby pracować?! To skandal... A gwałty? W postępowej Szwecji za ponad 90% gwałtów odpowiadają imigranci z Afryki i Azji, szczególnie niebezpieczni są ci z Somalii, ale po co ja to mówię? Zaraz mnie ktoś zbeszta za sianie mowy nienawiści.
 ciekawe co za debile tak minusują?
 ciekawe co za debile tak minusują? rozwiń
Avatar
eh / 25 stycznia 2019 r. o 16:49
-1
W Syrii fanatycy z IS zarzucają gejów z dachów i urwisk, czy to nie przeszkadza byłemu prezydentowi? W dodatku ten człowiek przyjąłby każdą ilość nachodzcow do nas twierdząc, że trzeba być tolerancyjnym. Co z tego, że oni nigdy się nie zibtegruja, będą tworzyć getta jak w Europie pierwszej prędkości i mnożyć się na potęgę. Oczywiście przeważająca większość z nich języka uczyć się nie będzie więc co oczywiste nie pójdzie do żadnej pracy tylko sobie zasiłek wezmą bo im się przecież należy! Tyle niebezpieczeństw pokonali po drodze i jeszcze mieliby pracować?! To skandal... A gwałty? W postępowej Szwecji za ponad 90% gwałtów odpowiadają imigranci z Afryki i Azji, szczególnie niebezpieczni są ci z Somalii, ale po co ja to mówię? Zaraz mnie ktoś zbeszta za sianie mowy nienawiści.
 bo lewacy tak mają ,kiedyś to była przynajmniej Bereza Kartuska na takie goście
 bo lewacy tak mają ,kiedyś to była przynajmniej Bereza Kartuska na takie goście rozwiń
Avatar
hehe / 25 stycznia 2019 r. o 16:47
-2
Jakoś niedużo jest dewiantów jest w Białej Podlaskiej. Ale reszta chyba się tajniaczy bo przecież na Litwiniuka głosowało znacznie więcej dewiantów spod różnych formacji LGBT.
 biedroń liczy ,że jego LGBT poprze ukryta w białej formacja LPG+ LNG+NO,a to już bedzie trochu tego odchylenia
Avatar
Wiech / 25 stycznia 2019 r. o 12:49
-1
B. zapowiedział, że powoła komisję i będzie rozliczał PIS. Ha, ha, ha! Ty najpierw gościu załóż partię, i wprowadź do Sejmu chociaż kilkunastu posłów a nie już byś rozliczał. Zaczyna jak niejaki Petru, który swego czasu wygłaszał orędzie na sylwestra jak prezydent.
Avatar
Robert / 25 stycznia 2019 r. o 11:09
-2
W Syrii fanatycy z IS zarzucają gejów z dachów i urwisk, czy to nie przeszkadza byłemu prezydentowi? W dodatku ten człowiek przyjąłby każdą ilość nachodzcow do nas twierdząc, że trzeba być tolerancyjnym. Co z tego, że oni nigdy się nie zibtegruja, będą tworzyć getta jak w Europie pierwszej prędkości i mnożyć się na potęgę. Oczywiście przeważająca większość z nich języka uczyć się nie będzie więc co oczywiste nie pójdzie do żadnej pracy tylko sobie zasiłek wezmą bo im się przecież należy! Tyle niebezpieczeństw pokonali po drodze i jeszcze mieliby pracować?! To skandal... A gwałty? W postępowej Szwecji za ponad 90% gwałtów odpowiadają imigranci z Afryki i Azji, szczególnie niebezpieczni są ci z Somalii, ale po co ja to mówię? Zaraz mnie ktoś zbeszta za sianie mowy nienawiści.
W Syrii fanatycy z IS zarzucają gejów z dachów i urwisk, czy to nie przeszkadza byłemu prezydentowi? W dodatku ten człowiek przyjąłby każdą ilość nachodzcow do nas twierdząc, że trzeba być tolerancyjnym. Co z tego, że oni nigdy się nie zibtegruja, będą tworzyć getta jak w Europie pierwszej prędkości i mnożyć się na potęgę. Oczywiście przeważająca większość z nich języka uczyć się nie będzie więc co oczywiste nie pójdzie do żadnej pracy tylko sobie zasiłek wezmą bo im się przecież należy! Tyle niebezpieczeństw pokonali po drodze i jeszcze mie... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 r. o 10:48
-1
Fuuuuuuuuuuuu Fuuuuuuuuuuuuu ;((((
Avatar
Gość / 25 stycznia 2019 r. o 10:42
-2
Kto wie, może ten pan (?) znajdzie tu nową miłość :)
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"
11 czerwca 2020, 19:00

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"

11 czerwca o godz. 19 Centrum Spotkania Kultur zaprosi na drugą część webinaru "W obliczeniach był błąd" w ramach cyklu Akademia Kina CSK. To propozycja dla wszystkich wielbicieli historii filmu.

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"
Alarm24
galeria

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"

Chociaż od soboty można otwierać place zabaw, to część z nich wciąż pozostaje zamknięta. Rodzice narzekają na zbyt wolne tempo „odmrażania piaskownic”. Jednak tam, gdzie już można się bawić, nie widać zbyt wielu chętnych

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Rozpoczął się nabór wniosków o miejskie dofinansowanie do instalacji pozwalających zatrzymywać i gromadzić wodę z opadów na swojej posesji. Od miasta można dostać na ten cel nawet 5 tys. zł, ale trzeba się pospieszyć

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

W Białej Podlaskiej powstanie rodzinny dom dziecka. Miasto zaadaptuje do tego celu budynek przy ulicy Łomaskiej 21.

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia nie odnotowało dzisiaj nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Przybyło za to 11 ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie - stan na 2 czerwca.

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Wyłącznie zimną wodę w kranach będą mieli przez cały czwartek mieszkańcy i użytkownicy budynków w znacznej części Czechowa i jego okolicach.

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"
7 czerwca 2020, 18:00

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"

W niedzielę, 7 czerwca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie (Rynek 1) odbędzie się drugi z tegorocznego cyklu koncertów Fonie Lublina. Tym razem słuchacze odkryją pieśni i arie klasyków wiedeńskich. Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie.

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Ręce pełne roboty mieli ostatniej majowej nocy chełmscy policjanci. A wszystko przez nastolatków, którzy buszowali w blokowych piwnicach. Jakby tego było mało, mundurowi ścigali także 17-latka, który bez prawa jazdy uciekał volkswagenem. Chłopak nie chciał trafić do ośrodka wychowawczego, do którego skierował go Sąd Rejonowy w Chełmie.

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

- W związku z przeprowadzeniem przez WSSE w Lublinie weryfikacji miejsca zamieszkania osób zakażonych, zawieszamy czasowo publikację mapy pokazującej rozłożenie aktywnych przypadków w powiatach. Nadal będziemy informować o sytuacji epidemicznej województwa lubelskiego, publikując grafikę liczbową – taki komunikat można znaleźć na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zamiast mapy z aktualnymi danymi epidemicznymi. Ostatnia mapa została opublikowana w sobotę 30 maja.

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"

Nie potrafią żyć samodzielnie, nie mają wykształcenia, pieniędzy, ani pracy. Za to mają depresję i zaburzony obraz rodziny. Młodzi bezdomni są niewidzialni dla społeczeństwa i niewydolnego systemu opieki.

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur
Alarm24

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur

O naprawę nawierzchni ul. Trześniowskiej upomina się jeden z naszych Czytelników. Po ostatnich deszczach droga jest w fatalnym stanie

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy z Markuszowa chcą poszerzyć granice swojej gminy. Spór dotyczy części miejscowości Przybysławice oraz jeziora Duży Ług, które od lat należą do sąsiedniego Garbowa. Władze tego ostatniego niczego oddawać jednak nie chcą. Jeśli aneksja się uda, zmianie ulegną granice dwóch powiatów.