Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 grudnia 2019 r.
12:00

Śledztwo umorzone. Prokuratura: Sławomir Sosnowski działał zgodnie z prawem

Autor: Zdjęcie autora eb
38 21 A A

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przeciwko byłemu marszałkowi województwa lubelskiego Sławomirowi Sosnowskiemu (PSL). Zawiadomienie złożył burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miało to związek z nieprzyznaniem miastu 10 mln zł dofinansowania na rewitalizację pałacu Potockich. Dokładnie we wrześniu 2018 roku na konferencji prasowej, ówczesny marszałek poinformował media, że wniosek miasta na dotację nie przeszedł oceny formalnej.

Zdaniem Rębka, marszałek złamał prawo udostępniając dokumentację dotyczącą  wniosku jeszcze przed zakończeniem konkursu. – Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego naruszyli przepis ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej. Przepis ten stanowi, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu nie podlegają udostępnieniu dokumenty i informacje wytworzone lub przygotowane w związku z oceną wniosków – tłumaczył wówczas burmistrz. – Wszystko wskazuje na to, że naruszenie to było świadome i nakierowane na uzyskanie korzyści politycznych w związku z kampanią wyborczą – twierdził wówczas Rębek.

Sprawę skierował do prokuratury, ale ta w listopadzie umorzyła śledztwo. Śledczy badali sprawę w kierunku ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego Urzędu Marszałkowskiego i działania na szkodę interesu miasta Radzyń Podlaski. – Prokurator ustalił, że nie doszło do zrealizowania znamion czynu zabronionego – mówi Bartosz Frąk szef Prokuratury Lublin– Południe.

Obecnie miasto liczy na 22 mln zł dotacji na rewitalizację zabytkowego pałacu. Burmistrz podpisał z Urzędem Marszałkowskim preumowę zabezpieczającą unijne środki na ten cel.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SPRAWIEDLIWY / 20 grudnia 2019 r. o 12:47
Prokuratura winna wszcząć postępowanie przygotowawcze przeciwko Burmistrzowi Radzynia Podlaskiego za fałszywe oskarżenie, zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, przekroczenie uprawnień. Jeżeli będzie się tłumaczył, że mu się wydawało na 3 miesiące na obserwacje do psychiatryka
Avatar
Brawo Sosnowski ! / 20 grudnia 2019 r. o 12:27
Najpierw zastrasza, opluja człowieka, oskarża ... a potem okazuje się ze nic nie maja i człowiek jest niewinny! Tak działają! Takie akcje tylko przed wyborami aby zdekredytowac człowieka! Teraz im Sosnowski powinien założyć sprawę!
Avatar
Ale jak to / 20 grudnia 2019 r. o 12:17
Pierwsze słyszę o preumowie. To znaczy że bez względu czy wniosek przejdzie ocenę czy nie i tak kasę od Marszałka dostanie?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 12:15
brawo marszałku
Avatar
Zgodnie z lewem / 20 grudnia 2019 r. o 12:34
Jak zuk w NSA ;)
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 23:58
A teraz Pan Sosnowski powinien wytoczyc akt oskarzenia przeciwko burmistrzowi.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 12:41
A była faktura vat? Bo jeśli tak, to nie ma się absolutnie czego czepiać.
Avatar
Genowefa / 20 grudnia 2019 r. o 17:27
Piękny mężczyzna! Ma aparycję, głębokie spojrzenie i urok osobisty. Cieszę się że Jego uniewinnili.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 15:41
Marszałek Sosnowski miał rację. Rębek przerżnął po raz kolejny. Tylko półmroczny fanatyk próbuje rozmydlić decyzję prokuratury zamiast powiedzieć panie Rębek ustatkuj się. Niech mi ktoś powie co ja jako mieszkaniec mam z tego pałacu. Robienie politycznej propagandy pałacem mnie wkurza. Niech się zajmie burmistrz problemami mieszkańców. Niech powie dlaczego u nas śmieci po 20 zł., a w Łukowie po 14zl. To są realne problemy mieszkańców.Niech skończy z tym pałacem, który służy mu dotąd jako tło do fotografowania się z dygnitarzami PiS.
Avatar
K. / 20 grudnia 2019 r. o 12:41
Zawsze działał dla dobra wszystkich.... Brawo szefie!
Avatar
Optymista / 2 stycznia 2020 r. o 11:37
Dlaczego w Radzyniu Podlaskim za śmieci musimy płacić 20 zł od osoby już wyjaśniam. Otóż burmistrz miasta dba o dochody spółki miejskiej która się zwie PUK .
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 16:07
W Chełmie są śmieci po 11 zł. I co panie Rębek. Może dlatego, że nie mają pałacu, który stanowi jedyne zajęcie władz
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 15:41
Marszałek Sosnowski miał rację. Rębek przerżnął po raz kolejny. Tylko półmroczny fanatyk próbuje rozmydlić decyzję prokuratury zamiast powiedzieć panie Rębek ustatkuj się. Niech mi ktoś powie co ja jako mieszkaniec mam z tego pałacu. Robienie politycznej propagandy pałacem mnie wkurza. Niech się zajmie burmistrz problemami mieszkańców. Niech powie dlaczego u nas śmieci po 20 zł., a w Łukowie po 14zl. To są realne problemy mieszkańców.Niech skończy z tym pałacem, który służy mu dotąd jako tło do fotografowania się z dygnitarzami PiS.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2019 r. o 14:03
A ja jako mieszkaniec Radzynia jestem juz zmeczony tym pałacem, tą polityka wokół tego zabytku. Nic tylko pałac na którym politycy zabijają kapitał polityczny. Chciałoby się posłać ostry komentarz do tego artykułu ale powstrzymam się... Za chwilę Święta i mowy nienawiści aż nadto w naszej przestrzeni publicznej.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2019 r. o 21:21
Ciekawe ile pprokurator wziął łapówki
Avatar
Gość / 21 grudnia 2019 r. o 10:41
Ostatni niewinny przed reformą sądownictwa, tylko czemu nie przyznali mu, tak że cztery tysiące, za niewinność? KoNsTyTuCjA!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2019 r. o 08:46
Jak to się dzieje i co się dzieje z człowiekiem, że nagle staje się wyznawcą PiS-u, staje się podejrzliwy wobec otaczającego świata, wszystkim przypisuje zdradę i wyznaje religię smoleńską, tworzy strefy wolne od LGBT, co niedzielę stoi blisko ołtarza i przyjmuje komunię świętą, nienawidzi tęczy, wolnych sądów, z zachwytem słucha opowieści mędrca z Żoliborza
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 23:58
A teraz Pan Sosnowski powinien wytoczyc akt oskarzenia przeciwko burmistrzowi.
Avatar
PIS - partia hejtu / 20 grudnia 2019 r. o 20:18
Bury z komisji sprawiedliwości  tez niewinny?
 Natomiast Banaś ze swoimi burdelami napewno winny
Avatar
bierutowe ZSL / 20 grudnia 2019 r. o 19:17
Bury z komisji sprawiedliwości tez niewinny?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.