Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 listopada 2017 r.
21:50

Stadnina koni w Janowie Podlaskim Pomnikiem Historii

Autor: Zdjęcie autora eb
0 13 A A
(fot. Jacek Szydłowski/ archiwum)

To już pewne. Stadnina koni w Janowie Podlaskim trafi na listę Pomników Historii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 23 listopada w Kancelarii Prezydenta zostanie wręczone Rozporządzenie Prezydenta RP w sprawie uznania jej za Pomnik Historii – mówi Wioletta Łabuda-Iwaniak rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Kierownictwo stadniny stosowny wniosek złożyło ponad pół roku temu. Został on pozytywnie zaopiniowany przez NID oraz konserwatora zabytków.

– Wniosek opiera się na trzech filarach. Chodzi o wartości kulturowe, przyrodnicze oraz tradycje hodowlane – tłumaczył nam wówczas Jan Maraśkiewicz, konserwator zabytków w Białej Podlaskiej.

Obecnie w województwie lubelskim za Pomniki Historii uznane są: Kazimierz Dolny, zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce, Stare Miasto w Lublinie i zespół zabytkowy w Zamościu.

– Tytuł Pomnika Historia otwiera nam drogę o staranie się o wpis na listę UNESCO – mówi Sławomir Pietrzak, prezes janowskiej stadniny. – A z tym się wiążą możliwości pozyskania sporych środków unijnych na remonty. A wiele XIX -wiecznych budynków na terenie stadniny wymaga modernizacji.

Pomnik Historii to jedna z czterech ustawowych form ochrony zabytków. Obecnie na liście jest 70 zabytków. A ma być ich 100. Biała Podlaska będzie się starać o uznanie takim pomnikiem zespołu parkowo-pałacowego Radziwiłłów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PiS / 16 listopada 2017 r. o 16:55
Cieślaczka przestań wiszczeć :) :)
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 14:27
PiSiory zostawcie ten KRAJ i stadninę w spokoju i do KOREI PŁ. wynocha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
podlasiak / 16 listopada 2017 r. o 09:45
undefined napisał:
Po  rządach Pisu na pewno ze stadniny zostanie tylko historia.
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ale historia upadku i zaorania przez obłudników i barbarzyńców sekty pislam !
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 09:26
A to jeszcze coś zostało po stadninie po zaborach sekty pislam ??????? Chyba teren po stadninie i tow. dziurgielu nijakim zwanym nie minister od rolnictwa tylko od szkodnictwa
Avatar
jOOj / 16 listopada 2017 r. o 08:36
Z prosperującej firmy w dwa lata zrobiono "pomnik histiorii" ... Dlaczego? Bo firma prosperowała nie dla tych co trzeba...! 
Avatar
nie członek piSS / 16 listopada 2017 r. o 08:15
undefined napisał:
Najwyższy czas, Szanowna Redakcjo, zadbać o standardy cywilizacyjne i umożliwić wypowiedzi tylko tym, którzy są zidentyfikowani osobowo, np. przez Facebook. Tak jest już w wielu internetowych, renomowanych czasopismach. W sprawie wieży zamkowej, nazywanej przez dwór pana Żuka - wszystkie ośrodki kultury, jemu podległe - "basztą Daniela" jest świadectwem rażącego nieuctwa, lub świadomego fałszerstwa, działającego na szkodę narodowej kultury. Apeluję o wprowadzenie identyfikacji wpisujących się, bo inaczej ta gazeta nie wyjdzie poza brukowy poziom, gdzie byle anonim (być może ciągle ten sam), będzie się wyżywał na innych. Czy to jest trybuna szmatławca, czy prestiżowej gazety? Wojciech Górski.
 A co to facebook ? I proponuję puść dalej, komentarze będzie można pisać po przesłaniu kserokopii legitymacji KC piSS wraz z dowodem opłaconych składek. TO będzie prawdziwa dobra zmiana.
 A co to facebook ? I proponuję puść dalej, komentarze będzie można pisać po przesłaniu kserokopii legitymacji KC piSS wraz z dowodem opłaconych składek. TO będzie prawdziwa dobra zmiana. rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 07:56
Najwyższy czas, Szanowna Redakcjo, zadbać o standardy cywilizacyjne i umożliwić wypowiedzi tylko tym, którzy są zidentyfikowani osobowo, np. przez Facebook. Tak jest już w wielu internetowych, renomowanych czasopismach. W sprawie wieży zamkowej, nazywanej przez dwór pana Żuka - wszystkie ośrodki kultury, jemu podległe - "basztą Daniela" jest świadectwem rażącego nieuctwa, lub świadomego fałszerstwa, działającego na szkodę narodowej kultury. Apeluję o wprowadzenie identyfikacji wpisujących się, bo inaczej ta gazeta nie wyjdzie poza brukowy poziom, gdzie byle anonim (być może ciągle ten sam), będzie się wyżywał na innych. Czy to jest trybuna szmatławca, czy prestiżowej gazety? Wojciech Górski.
Najwyższy czas, Szanowna Redakcjo, zadbać o standardy cywilizacyjne i umożliwić wypowiedzi tylko tym, którzy są zidentyfikowani osobowo, np. przez Facebook. Tak jest już w wielu internetowych, renomowanych czasopismach. W sprawie wieży zamkowej, nazywanej przez dwór pana Żuka - wszystkie ośrodki kultury, jemu podległe - "basztą Daniela" jest świadectwem rażącego nieuctwa, lub świadomego fałszerstwa, działającego na szkodę narodowej kultury. Apeluję o wprowadzenie identyfikacji wpisujących się, bo inaczej ta gazeta nie wyjdzie poza ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 06:57
pomnik historii kulsonów dobrej zmiany...
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 06:08
Po rządach Pisu na pewno ze stadniny zostanie tylko historia.
Avatar
FILUTEK. / 16 listopada 2017 r. o 03:07
jako Filutek. siostro, proszę przynieść strzelbę.
Avatar
PiS / 16 listopada 2017 r. o 16:55
Cieślaczka przestań wiszczeć :) :)
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 14:27
PiSiory zostawcie ten KRAJ i stadninę w spokoju i do KOREI PŁ. wynocha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
podlasiak / 16 listopada 2017 r. o 09:45
undefined napisał:
Po  rządach Pisu na pewno ze stadniny zostanie tylko historia.
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ale historia upadku i zaorania przez obłudników i barbarzyńców sekty pislam !
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 09:26
A to jeszcze coś zostało po stadninie po zaborach sekty pislam ??????? Chyba teren po stadninie i tow. dziurgielu nijakim zwanym nie minister od rolnictwa tylko od szkodnictwa
Avatar
jOOj / 16 listopada 2017 r. o 08:36
Z prosperującej firmy w dwa lata zrobiono "pomnik histiorii" ... Dlaczego? Bo firma prosperowała nie dla tych co trzeba...! 
Avatar
nie członek piSS / 16 listopada 2017 r. o 08:15
undefined napisał:
Najwyższy czas, Szanowna Redakcjo, zadbać o standardy cywilizacyjne i umożliwić wypowiedzi tylko tym, którzy są zidentyfikowani osobowo, np. przez Facebook. Tak jest już w wielu internetowych, renomowanych czasopismach. W sprawie wieży zamkowej, nazywanej przez dwór pana Żuka - wszystkie ośrodki kultury, jemu podległe - "basztą Daniela" jest świadectwem rażącego nieuctwa, lub świadomego fałszerstwa, działającego na szkodę narodowej kultury. Apeluję o wprowadzenie identyfikacji wpisujących się, bo inaczej ta gazeta nie wyjdzie poza brukowy poziom, gdzie byle anonim (być może ciągle ten sam), będzie się wyżywał na innych. Czy to jest trybuna szmatławca, czy prestiżowej gazety? Wojciech Górski.
 A co to facebook ? I proponuję puść dalej, komentarze będzie można pisać po przesłaniu kserokopii legitymacji KC piSS wraz z dowodem opłaconych składek. TO będzie prawdziwa dobra zmiana.
 A co to facebook ? I proponuję puść dalej, komentarze będzie można pisać po przesłaniu kserokopii legitymacji KC piSS wraz z dowodem opłaconych składek. TO będzie prawdziwa dobra zmiana. rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 07:56
Najwyższy czas, Szanowna Redakcjo, zadbać o standardy cywilizacyjne i umożliwić wypowiedzi tylko tym, którzy są zidentyfikowani osobowo, np. przez Facebook. Tak jest już w wielu internetowych, renomowanych czasopismach. W sprawie wieży zamkowej, nazywanej przez dwór pana Żuka - wszystkie ośrodki kultury, jemu podległe - "basztą Daniela" jest świadectwem rażącego nieuctwa, lub świadomego fałszerstwa, działającego na szkodę narodowej kultury. Apeluję o wprowadzenie identyfikacji wpisujących się, bo inaczej ta gazeta nie wyjdzie poza brukowy poziom, gdzie byle anonim (być może ciągle ten sam), będzie się wyżywał na innych. Czy to jest trybuna szmatławca, czy prestiżowej gazety? Wojciech Górski.
Najwyższy czas, Szanowna Redakcjo, zadbać o standardy cywilizacyjne i umożliwić wypowiedzi tylko tym, którzy są zidentyfikowani osobowo, np. przez Facebook. Tak jest już w wielu internetowych, renomowanych czasopismach. W sprawie wieży zamkowej, nazywanej przez dwór pana Żuka - wszystkie ośrodki kultury, jemu podległe - "basztą Daniela" jest świadectwem rażącego nieuctwa, lub świadomego fałszerstwa, działającego na szkodę narodowej kultury. Apeluję o wprowadzenie identyfikacji wpisujących się, bo inaczej ta gazeta nie wyjdzie poza ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 06:57
pomnik historii kulsonów dobrej zmiany...
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 06:08
Po rządach Pisu na pewno ze stadniny zostanie tylko historia.
Avatar
FILUTEK. / 16 listopada 2017 r. o 03:07
jako Filutek. siostro, proszę przynieść strzelbę.