Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 lipca 2016 r.
11:51

Starostwo bialskie czeka przeprowadzka? "Tak dalej nie da się pracować"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 12 A A
W sierpniu zapadną decyzje odnośnie siedziby starostwa bialskiego (fot. Ewelina Burda)
W sierpniu zapadną decyzje odnośnie siedziby starostwa bialskiego (fot. Ewelina Burda)

W sierpniu zapadnie decyzje gdzie swoją siedzibę będzie miało starostwo bialskie. Pod uwagę brane są trzy lokalizacje.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie siedziba starostwa mieści się przy ul. Brzeskiej. Kiedyś był tu urząd województwa bialskopodlaskiego.

– Być może pozostaniemy w tym miejscu, pod warunkiem, że władze miasta zechcą nam tę nieruchomość wraz działką przekazać lub sprzedać. Wówczas jako właściciel będziemy mogli ubiegać się o środki na termomodernizację obiektu, tak aby doprowadzić go do sensownego stanu – mówi Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Rocznie powiat płaci miastu 600 tys. zł czynszu. Już w swoim kwietniowym wystąpieniu, starosta uznał zmianę siedziby za jeden z priorytetów. Jego zdaniem konieczna jest poprawa komfortu pracy urzędników i obsługi mieszkańców. – Większość interesantów nie wie do kogo należy ten budynek. Latem ludzie mają tu za wysoką temperaturę, a zimą z kolei jest za zimno. Okien nie da się domyć – wymienia Filipiuk.

Dlatego kolejną z alternatyw jest przeprowadzka do budynku przy ul. Warszawskiej 14. To dawna przychodnia, a obecnie znajduje się tu m.in. filia Urzędu Marszałkowskiego. – Budynek składa się z trzech części - A, B i C. Jeżeli marszałek zgodzi się sprzedać nam jedną z nich, a w zupełności wystarczyłaby nam część A, od niskiego parteru do piątego piętra, to bierzemy pod uwagę tę opcję – zaznacza starosta.

Trzecia możliwość to budowa nowej siedziby od podstaw. – Przy Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Brzeskiej mamy ok. 2-hektarową działkę – precyzuje Mariusz Filipiuk. – Przez 10 lat z opłaty za czynsz mamy 6 mln zł. Za te pieniądze można przeprowadzić większość inwestycji – zauważa starosta.

W tym tygodniu wybiera się jeszcze w miejsca, gdzie znajdują się podobne budynki do starostwa, które poddane zostały termomodernizacji. – Do końca sierpnia zapadną decyzje, bo tak dalej nie da się pracować – podkreśla starosta Mariusz Filipiuk.

Powiat bialski jest największym powiatem Lubelszczyzny i trzecim co do wielkości w Polsce.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jakubowa Agnieszka / 12 maja 2018 o 16:35
0
a kto wymieni choć jedną ,,rzecz'' którą po sobie zostawił nierób Łazowski i która by służyła społeczeństwu powiatu bialskiego.przecież przez 16-lat można było coś dla powiatu i jego społeczności zrobić a co po nim zostało widzimy- a raczej nic nie widzimy!!!!!!!!!! Widzimy co po Łazowskim i radnego Jakoniuk pozostało w Janowie, to bubel w postaci wyborczej pęknięcie po całości drodze do stadniny i brak chodnika dla pieszych. 
Avatar
Gosc / 12 maja 2018 o 10:36
0
Moj Boze,te prozniali z PSL szukaja wygod.Przez wiele lat wraz z PO ,oszukiwali rozkradali co sie tylko da. Ludzie nie glosujcie na PSL,bo bedzie tak jak bylo.Stanowiska dla swoich,dotacje dla swoich ( Kostka ) tylko oni i ich rodziny sie licza..Pogonmy oszustow i zlodziei z Samorzadu
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 07:05
0
polskie zaklady bukmacherskie
Avatar
542ljki / 25 lipca 2016 o 14:26
0
Un będzie startował na wójta gm.Konstantynów sekretarza już ma swojego więc jako specjalista od wszelkiego rodzaju prac będzie wójtem!!!
Avatar
magda / 25 lipca 2016 o 14:24
0
a kto wymieni choć jedną ,,rzecz'' którą po sobie zostawił nierób Łazowski i która by służyła społeczeństwu powiatu bialskiego.przecież przez 16-lat można było coś dla powiatu i jego społeczności zrobić a co po nim zostało widzimy- a raczej nic nie widzimy!!!!!!!!!!
Avatar
GOŚĆ / 25 lipca 2016 o 10:32
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ten cytat wystarczy, dalszy komentarz zbyteczny: "Jego zdaniem konieczna jest poprawa komfortu pracy urzędników i obsługi mieszkańców." Kolejność uwypukla urzędnicze myślenie.  Chcącym poszerzyć swoje horyzonty proponuję poczytać co to takiego prawo Parkinsona.
Oni znają tylko chorobę Parkinsoma ,któea dotyka całą wierchuszkę nie zalężnie od koloru legitymacji!
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 13:28
0
Ten cytat wystarczy, dalszy komentarz zbyteczny: "Jego zdaniem konieczna jest poprawa komfortu pracy urzędników i obsługi mieszkańców." Kolejność uwypukla urzędnicze myślenie. Chcącym poszerzyć swoje horyzonty proponuję poczytać co to takiego prawo Parkinsona.
Avatar
mmmmmmmmmmm / 23 lipca 2016 o 07:57
0
Lazowskiemu nir przeszkadzalo tam pracowac :-)
Avatar
Chleb z drelowa / 22 lipca 2016 o 10:12
0
Lubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes naszego klubu, niech żyje nam.
Avatar
Drelowiak / 22 lipca 2016 o 09:40
0
Teraz widać jak na dłoni, że nowy zarząd powiatu i zmiany w radzie to tylko sztuka dla sztuki... Panie Filipiuk weź się Pan trochę wykaż bo zaraz może Pana koledzy z PSL i z PIS podrzucą wnioseczek o odwołanie a byłoby szkoda takiego młodego, ambitnego, rzetelnego, kompetentnego, uczciwego, empatycznego Starosty.
Avatar
Jakubowa Agnieszka / 12 maja 2018 o 16:35
0
a kto wymieni choć jedną ,,rzecz'' którą po sobie zostawił nierób Łazowski i która by służyła społeczeństwu powiatu bialskiego.przecież przez 16-lat można było coś dla powiatu i jego społeczności zrobić a co po nim zostało widzimy- a raczej nic nie widzimy!!!!!!!!!! Widzimy co po Łazowskim i radnego Jakoniuk pozostało w Janowie, to bubel w postaci wyborczej pęknięcie po całości drodze do stadniny i brak chodnika dla pieszych. 
Avatar
Gosc / 12 maja 2018 o 10:36
0
Moj Boze,te prozniali z PSL szukaja wygod.Przez wiele lat wraz z PO ,oszukiwali rozkradali co sie tylko da. Ludzie nie glosujcie na PSL,bo bedzie tak jak bylo.Stanowiska dla swoich,dotacje dla swoich ( Kostka ) tylko oni i ich rodziny sie licza..Pogonmy oszustow i zlodziei z Samorzadu
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 07:05
0
polskie zaklady bukmacherskie
Avatar
542ljki / 25 lipca 2016 o 14:26
0
Un będzie startował na wójta gm.Konstantynów sekretarza już ma swojego więc jako specjalista od wszelkiego rodzaju prac będzie wójtem!!!
Avatar
magda / 25 lipca 2016 o 14:24
0
a kto wymieni choć jedną ,,rzecz'' którą po sobie zostawił nierób Łazowski i która by służyła społeczeństwu powiatu bialskiego.przecież przez 16-lat można było coś dla powiatu i jego społeczności zrobić a co po nim zostało widzimy- a raczej nic nie widzimy!!!!!!!!!!
Avatar
GOŚĆ / 25 lipca 2016 o 10:32
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ten cytat wystarczy, dalszy komentarz zbyteczny: "Jego zdaniem konieczna jest poprawa komfortu pracy urzędników i obsługi mieszkańców." Kolejność uwypukla urzędnicze myślenie.  Chcącym poszerzyć swoje horyzonty proponuję poczytać co to takiego prawo Parkinsona.
Oni znają tylko chorobę Parkinsoma ,któea dotyka całą wierchuszkę nie zalężnie od koloru legitymacji!
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 13:28
0
Ten cytat wystarczy, dalszy komentarz zbyteczny: "Jego zdaniem konieczna jest poprawa komfortu pracy urzędników i obsługi mieszkańców." Kolejność uwypukla urzędnicze myślenie. Chcącym poszerzyć swoje horyzonty proponuję poczytać co to takiego prawo Parkinsona.
Avatar
mmmmmmmmmmm / 23 lipca 2016 o 07:57
0
Lazowskiemu nir przeszkadzalo tam pracowac :-)
Avatar
Chleb z drelowa / 22 lipca 2016 o 10:12
0
Lubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes naszego klubu, niech żyje nam.
Avatar
Drelowiak / 22 lipca 2016 o 09:40
0
Teraz widać jak na dłoni, że nowy zarząd powiatu i zmiany w radzie to tylko sztuka dla sztuki... Panie Filipiuk weź się Pan trochę wykaż bo zaraz może Pana koledzy z PSL i z PIS podrzucą wnioseczek o odwołanie a byłoby szkoda takiego młodego, ambitnego, rzetelnego, kompetentnego, uczciwego, empatycznego Starosty.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 1

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 3 1

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 2

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 175 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 442 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!