Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 maja 2016 r.
19:13

Szykany w bialskim pogotowiu ratunkowym? Dyrektor odpiera zarzuty

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 183 A A
(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Pracownicy pogotowia w Białej Podlaskiej skarżą się na dyskryminację ze strony dyrektora. Z kolei, szef Roman Filip z tymi zarzutami się nie zgadza, podkreślając, że od załogi wymaga tyle, ile przewiduje zakres obowiązków i przepisy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Od 2011 roku doświadczamy dyskryminacji ze strony pana dyrektora. Prześladuje i szykanuje pracowników z odmiennym zdaniem od jego. Zaczęło się gdy zostałem przewodniczącym Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego – mówi Dariusz Chut. – Ci którzy są jemu przychyli nagradzani są premiami indywidualnymi nawet do 200 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Chcemy walczyć o jasne zasady przyznawania tych premii – podkreśla przewodniczący związku. – Pan dyrektor traktuje nas jak niewolników, którzy mają się nie odzywać. Straszy że na nasze miejsce ma 100 chętnych. Ja sam przez ten stres już wiele razy trafiłem do szpitala na kardiologię – przyznaje Chut.

- Na zebraniach pracowniczych, pan dyrektor krzyczy na nas i znieważa. Robi to z pełną świadomością. Poza tym,  wielokrotnie kontrolował nas w pomieszczeniu socjalnym o godz. 6 rano. To miejsce gdzie wypoczywamy i czekamy na wyjazd. Zarzucił nam że spaliśmy. A tam nie można spać. Tylko wypoczywamy. Każe nam pisać wyjaśnienia - opowiada przewodniczący Związku Zawodowego PRM. - U nas nawet nie można się śmiać, bo szef straszy kontrolą. W takich warunkach nie da się już pracować. Nie możemy jeździć zdenerwowani do pacjentów. Oczekujemy spokoju, tak jak mają inne stacje pogotowia – mówi inny pracownik pogotowia, który woli pozostać anonimowy.

Z tymi zarzutami nie zgadza się dyrektor Roman Filip.

– Wymagam tyle, ile przewiduje zakres obowiązków i przepisy. Pracownik ma być do dyspozycji pracodawcy. Kontroluję pracowników bo, jeżeli NFZ zauważyłby jakieś nieprawidłowości, to  mógłby nałożyć kary finansowe. Poza tym, ratownik medyczny na 12 godzin dyżuru pracuje faktycznie 2 godz. 40 minut. Resztę czasu może odpoczywać. Każdy ratownik ma swój tapczanik. Nie ma chyba drugiej takiej firmy z warunkami socjalnymi jak u nas. Nawet do odśnieżania w zimie, wynajmuję firmę zewnętrzną – podkreśla szef Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej. – Dyrektorem jestem ponad 10 lat i w tym czasie zwolnione zostały tylko trzy osoby. Każda z tych osób wystąpiła do sądu, ale ten żadnej z nich do pracy nie przywrócił- zaznacza. – Zgadza się, sprawdzam czystość karetek i wyposażenia, czy leki nie są przeterminowane. Bo czy pacjent chciałby aby karetka była brudna czy niezdezynfekowana? Poza tym rozliczam ratowników z czasu wyjazdu. Obowiązek takich kontroli nakładają na mnie stosowne przepisy. Jeżeli załoga wyjedzie z opóźnieniem lub przekroczy czasy dotarcia do pacjenta, to pisze wyjaśnienia. Z danych wojewódzkich wynika, że w naszej stacji czasy dotarcia są najkrótsze.  Bo w  ratownictwie medycznym najważniejszy jest właśnie czas dotarcia i szybkie udzielenie pomocy pacjentowi. Ustawa zobowiązuje nas do zachowania czasów dotarcia do miejsca zdarzenia bądź pacjenta – tłumaczy Roman Filip.

Jego zdaniem, również zasady przyznawania premii są czytelne. – Premia przyznawana jest zgodnie z regulaminem premiowania, który spełnia wymogi. Sąd nawet to ocenił i nie dopatrzył się uwag. Jeżeli trzeba, to finansujemy też kursy i szkolenia dla naszych pracowników. Nawet te, które ratownik powinien pokryć z własnych środków – podkreśla. W jego ocenie, problem leży gdzie indziej. - Pracuje u nas ponad 300 osób. Ci którzy się skarżą to m.in. kierowcy z dawnej kolumny transportu sanitarnego. Niektórzy z nich nie mają nawet matury. Nie kwestionuję ich kwalifikacji, ale przychodzą nowi, młodzi ludzie do pracy, którzy mają licencjaty, tytuły magistra, specjalizacje. Przewyższają starszych pracowników, którzy nie są w stanie im dorównać. Natomiast wymagania stawiane ratownikom rosną, ponieważ  jeżdżą też w karetkach typu „P” bez lekarza – zauważa dyrektor Roman Filip.

Milena Kruszewska, rzecznik prasowy Ministra Zdrowia, poinformowała nas, że w tej sprawie powinien wypowiadać się Samorząd Województwa Lubelskiego, jako podmiot tworzący pogotowie w Białej Podlaskiej.  

– W połowie 2014 roku wpłynęła do nas skarga od ratownika medycznego, który zarzucał pracodawcy m.in. łamanie prawa i dyskryminację. Dyrektor złożył obszerne wyjaśnienia. Odpowiedzieliśmy ratownikowi, że skarga jest bezzasadna – mówi Beata Górka rzecznik marszałka woj. lubelskiego. – Możemy kontrolować dyrektora w zakresie wydatkowania środków i gospodarowania mieniem. Nie mamy jednak kompetencji by kontrolować dyrektora w kwestii jakim jest pracodawcą. Od tego jest Sąd Pracy – zauważa Górka.

Problemem może się za to zająć Rzecznik Praw Obywatelskich. – Rzecznik może podjąć działania z urzędu i zwrócić się do Państwowej Inspekcji  Pracy w sprawie przeprowadzenia kompleksowej kontroli w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej na okoliczność mobbingowania pracowników przez dyrektora – przyznaje Anna Kabulska z zespołu prasowego Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Okazuje się jednak, że Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie kontrolował już bialskie pogotowie. - Od 2011 roku inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie przeprowadzili sześć kontroli Stacji Pogotowia Ratunkowego SPOZ w Białej Podlaskiej. Do dzisiaj nie mieliśmy żadnego sygnału na doświadczanie mobbingu przez pracowników stacji pogotowia – mówi z kolei Anna Kucharska z Okręgowegp Inspektoratu Pracy w Lublinie. 

W przypadku złożenia skargi na doświadczanie mobbingu inspektor pracy podejmuje decyzję o czynnościach kontrolnych. Proponuje pracodawcy przeprowadzenie wśród pracowników anonimowej ankiety, która bada narażenie pracowników na mobbing. Analiza ankiet stanowi statystyczny materiał dla pracodawcy i do zwrócenia mu uwagi na problem, jeżeli na doświadczanie negatywnych zachowań wskazywali pracownicy.

– Inspektorzy pracy nie mają ustawowej możliwości orzekania występowania bądź braku zjawiska mobbingu. Sąd jest właściwym organem, który przyznaje odszkodowania  lub zadośćuczynienia za doświadczanie mobbingu w sytuacji złożenia pozwu do sądu pracy przez pracownika – przypomina Kucharska.

Pracownicy pogotowia o pomoc zwrócili się do Riada Haidara, ordynatora neonatologii bialskiego szpitala i wiceprzewodniczącego sejmiku woj. lubelskiego, który sprawę ma przedstawić na komisji zdrowia na najbliższej sesji sejmiku 30 maja.

Komentarze 183

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s / 9 lipca 2016 o 15:00
0
oni nie wiedza i nierozumieją wyrazu MOBING przynajmniej co niektórzy zabłysneli w prasie
Avatar
dd / 9 lipca 2016 o 14:58
0
zarabiaja po 3600 i nazekają pracując po 2 godz to reszte dnia leża zgroza dyrektor powinien płacic im najniższą krajowa mając tak dobrego menadżera jak FILIP powinni byc mu wdzięczni
Avatar
obiektywny / 28 maja 2016 o 20:40
0
A coś taki mądry???Tam...też ...taki byłeś???Oczywiście,wiadomo gdzie...W d......e....
Avatar
mariusz_mf7 / 27 maja 2016 o 00:44
0
Widać, że jego haj trzy śpią, skoro tego nie obrobili. A my czuwamy. :)
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 00:19
0
Spokojnie, wszystkim mówię jeszcze raz spokojnie. Nie róbcie czegoś nadgorliwego, bo to nam nie służy. Dajcie spokój Mariuszowi i jego rodzinie, bo się okaże, że to my będziemy przyczyną jego tragedii. Teraz jadę na spotkanie sejmiku województwa i tam poproszę o anonimowe referendum w sprawienie czy w naszej firmie jest mobbing czy nie. Mam nadzieje ze każdy zagłosuje z głosem serca. Bardzo dziękuje tym twardym ludziom, że mimo tego naporu kierowników placówek mieli swoje zdanie i nie podpisali lojalki. Uwierzcie w nas jest siła, której nikt nie może zatrzymać. Dziękuję Mariusz Fidura PS. Ciekawe czy dostanę podmianę na poniedziałek, kiedy sejmik się zbiera, bo do tej chwili nikt mi nie dał odpowiedzi, a złożyłem prośbę 25.05.2016r.
Spokojnie, wszystkim mówię jeszcze raz spokojnie. Nie róbcie czegoś nadgorliwego, bo to nam nie służy. Dajcie spokój Mariuszowi i jego rodzinie, bo się okaże, że to my będziemy przyczyną jego tragedii. Teraz jadę na spotkanie sejmiku województwa i tam poproszę o anonimowe referendum w sprawienie czy w naszej firmie jest mobbing czy nie. Mam nadzieje ze każdy zagłosuje z głosem serca. Bardzo dziękuje tym twardym ludziom, że mimo tego naporu kierowników placówek mieli swoje zdanie i nie podpisali lojalki. Uwierzcie w nas jest siła, której nikt... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 21:00
0
Ja uważam, że powinna się bać osoba dokonująca tego wpisu; osoba wywieziona z dyzuru przez karetkę S do szpitala psychiatrycznego tydzień w stecz , z myslami S , oraz z podejżeniem depresji , w dniu dzisiejszym jest kierownikiem zespołu w Komarówce Podlaskiej .Czy pan dyrektor pani kordynator oraz pan kierownik z Radzynia , biorą pełną odpowiedzialność za poczynania tego pana . jest to świadome narażanie zdrowia i życia pacjentów , przez kierownictwo stacji pogotowia ratunkowego. w dniu jutrzejszym złoże zawiadomienie do prokuratury , na poczynania kierownictwa PR , gdzie rozmyślnie w celu udowodnienia swoich prawd , narażają nasze zdrowie , wystawiając niezrównoważoną psychicznie osobę na kierowika zespołu ratunkowego ps. jutro doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora ora kordynator ora kier z radzynia . zacznijcie sie bać
Ja uważam, że powinna się bać osoba dokonująca tego wpisu; osoba wywieziona z dyzuru przez karetkę S do szpitala psychiatrycznego tydzień w stecz , z myslami S , oraz z podejżeniem depresji , w dniu dzisiejszym jest kierownikiem zespołu w Komarówce Podlaskiej .Czy pan dyrektor pani kordynator oraz pan kierownik z Radzynia , biorą pełną odpowiedzialność za poczynania tego pana . jest to świadome narażanie zdrowia i życia pacjentów , przez kierownictwo stacji pogotowia ratunkowego. w dniu jutrzejszym złoże zawiadomienie do prokuratury , na po... rozwiń
Avatar
mediseect / 24 maja 2016 o 20:10
0
Ktoś mądry wreszcie idiotom napisał że za wpisy ponosi się za nie odpowiedzialność. Gratuluję, że nawet wśród wpisujących są ludzie którzy próbują leczyć głupotę debili.
Avatar
gość / 24 maja 2016 o 19:59
0
Wtym miesiącu ponoć premię dzielił będzie fidura z chutem a sołtys to będzie zatwierdzał. Liżecie im 4 litery aż muszą odpowiednie kremy stosować.
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 15:04
0
Rozprawa będzie bardzo ciekawa
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 15:03
0
No to czekamy na pozew sądowy z powództwa cywilnego
Avatar
s / 9 lipca 2016 o 15:00
0
oni nie wiedza i nierozumieją wyrazu MOBING przynajmniej co niektórzy zabłysneli w prasie
Avatar
dd / 9 lipca 2016 o 14:58
0
zarabiaja po 3600 i nazekają pracując po 2 godz to reszte dnia leża zgroza dyrektor powinien płacic im najniższą krajowa mając tak dobrego menadżera jak FILIP powinni byc mu wdzięczni
Avatar
obiektywny / 28 maja 2016 o 20:40
0
A coś taki mądry???Tam...też ...taki byłeś???Oczywiście,wiadomo gdzie...W d......e....
Avatar
mariusz_mf7 / 27 maja 2016 o 00:44
0
Widać, że jego haj trzy śpią, skoro tego nie obrobili. A my czuwamy. :)
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 00:19
0
Spokojnie, wszystkim mówię jeszcze raz spokojnie. Nie róbcie czegoś nadgorliwego, bo to nam nie służy. Dajcie spokój Mariuszowi i jego rodzinie, bo się okaże, że to my będziemy przyczyną jego tragedii. Teraz jadę na spotkanie sejmiku województwa i tam poproszę o anonimowe referendum w sprawienie czy w naszej firmie jest mobbing czy nie. Mam nadzieje ze każdy zagłosuje z głosem serca. Bardzo dziękuje tym twardym ludziom, że mimo tego naporu kierowników placówek mieli swoje zdanie i nie podpisali lojalki. Uwierzcie w nas jest siła, której nikt nie może zatrzymać. Dziękuję Mariusz Fidura PS. Ciekawe czy dostanę podmianę na poniedziałek, kiedy sejmik się zbiera, bo do tej chwili nikt mi nie dał odpowiedzi, a złożyłem prośbę 25.05.2016r.
Spokojnie, wszystkim mówię jeszcze raz spokojnie. Nie róbcie czegoś nadgorliwego, bo to nam nie służy. Dajcie spokój Mariuszowi i jego rodzinie, bo się okaże, że to my będziemy przyczyną jego tragedii. Teraz jadę na spotkanie sejmiku województwa i tam poproszę o anonimowe referendum w sprawienie czy w naszej firmie jest mobbing czy nie. Mam nadzieje ze każdy zagłosuje z głosem serca. Bardzo dziękuje tym twardym ludziom, że mimo tego naporu kierowników placówek mieli swoje zdanie i nie podpisali lojalki. Uwierzcie w nas jest siła, której nikt... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 21:00
0
Ja uważam, że powinna się bać osoba dokonująca tego wpisu; osoba wywieziona z dyzuru przez karetkę S do szpitala psychiatrycznego tydzień w stecz , z myslami S , oraz z podejżeniem depresji , w dniu dzisiejszym jest kierownikiem zespołu w Komarówce Podlaskiej .Czy pan dyrektor pani kordynator oraz pan kierownik z Radzynia , biorą pełną odpowiedzialność za poczynania tego pana . jest to świadome narażanie zdrowia i życia pacjentów , przez kierownictwo stacji pogotowia ratunkowego. w dniu jutrzejszym złoże zawiadomienie do prokuratury , na poczynania kierownictwa PR , gdzie rozmyślnie w celu udowodnienia swoich prawd , narażają nasze zdrowie , wystawiając niezrównoważoną psychicznie osobę na kierowika zespołu ratunkowego ps. jutro doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora ora kordynator ora kier z radzynia . zacznijcie sie bać
Ja uważam, że powinna się bać osoba dokonująca tego wpisu; osoba wywieziona z dyzuru przez karetkę S do szpitala psychiatrycznego tydzień w stecz , z myslami S , oraz z podejżeniem depresji , w dniu dzisiejszym jest kierownikiem zespołu w Komarówce Podlaskiej .Czy pan dyrektor pani kordynator oraz pan kierownik z Radzynia , biorą pełną odpowiedzialność za poczynania tego pana . jest to świadome narażanie zdrowia i życia pacjentów , przez kierownictwo stacji pogotowia ratunkowego. w dniu jutrzejszym złoże zawiadomienie do prokuratury , na po... rozwiń
Avatar
mediseect / 24 maja 2016 o 20:10
0
Ktoś mądry wreszcie idiotom napisał że za wpisy ponosi się za nie odpowiedzialność. Gratuluję, że nawet wśród wpisujących są ludzie którzy próbują leczyć głupotę debili.
Avatar
gość / 24 maja 2016 o 19:59
0
Wtym miesiącu ponoć premię dzielił będzie fidura z chutem a sołtys to będzie zatwierdzał. Liżecie im 4 litery aż muszą odpowiednie kremy stosować.
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 15:04
0
Rozprawa będzie bardzo ciekawa
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 15:03
0
No to czekamy na pozew sądowy z powództwa cywilnego
Zobacz wszystkie komentarze 183

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!