Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 kwietnia 2019 r.
13:21

Ukradł monetę na targu staroci. Nie wiedział ile jest warta

0 8 A A

Za kradzież monety wartej kilkaset złotych odpowie 20-latek. Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi właściciela podczas targu staroci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego miesiąca, podczas odbywających się na terenie Bialskiego Centrum Kultury targów staroci. Nieznany sprawca wykorzystał moment nieuwagi właściciela i skradł z klasera srebrną monetę historyczną z 1930 roku o nominale 5 zł. Wartość skradzionej monety przez kolekcjonerów nazywanej „sztandarem” oszacowana została na 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. To 20-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, przebywający obecnie na terenie Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 20-latka. Podejrzewany był również o uszkodzenie wiaty przystankowej. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Janowskiej.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z zatrzymującymi go funkcjonariuszami przyznał, że moneta spodobała mu się, więc schował ją do kieszeni. Nie wiedział nawet jaką ma wartość.  Natomiast uszkodzenie wiaty tłumaczył zdenerwowaniem.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat więzienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zxc / 15 kwietnia 2019 r. o 15:31
+15
Nie zesraj się
Avatar
Henio / 15 kwietnia 2019 r. o 20:43
+3
Ta moneta od zawsze w domu leżała. Zapytaj dziadka.
Avatar
gość / 17 kwietnia 2019 r. o 08:31
+1
Jak kradzieży mógł dokonać nieznany sprawca, skoro go znaleźli i nawet się przyznał
 Może nieznają człowieka. Też wielu ludzi nie znam.
Avatar
miłośnik numizmatów .... / 16 kwietnia 2019 r. o 20:38
+1
....nieraz zastanawiam się, czy nas, jako społeczeństwo stać jest utrzymywać takie śmieci uchylając się (w imię wartości wyższych) od utylizacji! Złodziej jest zawsze złodziejem tak, jak dziwka na zawsze pozostanie dziwką. Jeśli już wcześniej byłyby konkretne kary, za kradzieże Adidasów, to może człowiek czuł by się bezpieczniej na naszych ulicach?
Avatar
Adamo / 17 kwietnia 2019 r. o 08:09
0
Jak kradzieży mógł dokonać nieznany sprawca, skoro go znaleźli i nawet się przyznał
Avatar
Koziołek lubelski / 16 kwietnia 2019 r. o 12:55
-1
A te mundrości to ten fan historii sam wymyślasz, czy słownik klawiatury ? Z głupotą to lepiej schować się, nawet gdy takowej przytupują i klaszczą. Podatek to powinni wprowadzić od takich inwigilantów :) zazdrościć, że chłop ma monetę kolekcjonerską i tak podpierdzielać, to jakby pójść na policję i zgłosić wszystkich znajomych, że tamten to sprzedał na allegro, a tamta na olej ix i fejsbuku, ...i może też nie zapłacili podatku :) Po prostu komedyję z siebie robić taką, to aż przykro :) Kradzież jest kradzież - po Bożemu musiałby oddać podwójną wartość i zastanowiłby się dwa razy, a tak posiedzi najwyżej i poudaje głupiego :) takie prawo dla złodziei
A te mundrości to ten fan historii sam wymyślasz, czy słownik klawiatury ? Z głupotą to lepiej schować się, nawet gdy takowej przytupują i klaszczą. Podatek to powinni wprowadzić od takich inwigilantów :) zazdrościć, że chłop ma monetę kolekcjonerską i tak podpierdzielać, to jakby pójść na policję i zgłosić wszystkich znajomych, że tamten to sprzedał na allegro, a tamta na olej ix i fejsbuku, ...i może też nie zapłacili podatku :) Po prostu komedyję z siebie robić taką, to aż przykro :) Kradzież jest kradzież - po Bożemu musiałby oddać p... rozwiń
Avatar
Fan Historii / 15 kwietnia 2019 r. o 16:32
-5
Nie popieram złodzieja ale....... bardziej zainteresowałbym się tym sprzedającym !!!!! Czy sprzedający może udokumentować skąd wziął tą monetę ? Jak kupił to czy ma na to paragon lub fakturę ? Jak znalazł to musi taką monetę oddać i zgłosić do konserwatora zabytków . Jeżeli dostał jako darowiznę to też powinien zgłosić to do Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od darowizny. Czy sprzedający wystawia rachunki na takie starocia i monety , czy opłaca podatki z tytułu handlu tymi monetami ??? Czy sprzedający wystawia jakiś dokument legalności i pochodzenia takiej monety .??? To wszystko trzeba dokładnie sprawdzić .
Nie popieram złodzieja ale....... bardziej zainteresowałbym się tym sprzedającym !!!!! Czy sprzedający może udokumentować skąd wziął tą monetę ? Jak kupił to czy ma na to paragon lub fakturę ? Jak znalazł to musi taką monetę oddać i zgłosić do konserwatora zabytków . Jeżeli dostał jako darowiznę to też powinien zgłosić to do Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od darowizny. Czy sprzedający wystawia rachunki na takie starocia i monety , czy opłaca podatki z tytułu handlu tymi monetami ??? Czy sprzedający wystawia jakiś dokument legalnośc... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 r. o 13:59
-6
Hłe, hłe, hłe! Pieniążek przedwojenny a orzełek bez koronki z krzyżykiem! A i napisowi na sztandarze też czegoś brakuje!
Avatar
gość / 17 kwietnia 2019 r. o 08:31
+1
Jak kradzieży mógł dokonać nieznany sprawca, skoro go znaleźli i nawet się przyznał
 Może nieznają człowieka. Też wielu ludzi nie znam.
Avatar
Adamo / 17 kwietnia 2019 r. o 08:09
0
Jak kradzieży mógł dokonać nieznany sprawca, skoro go znaleźli i nawet się przyznał
Avatar
miłośnik numizmatów .... / 16 kwietnia 2019 r. o 20:38
+1
....nieraz zastanawiam się, czy nas, jako społeczeństwo stać jest utrzymywać takie śmieci uchylając się (w imię wartości wyższych) od utylizacji! Złodziej jest zawsze złodziejem tak, jak dziwka na zawsze pozostanie dziwką. Jeśli już wcześniej byłyby konkretne kary, za kradzieże Adidasów, to może człowiek czuł by się bezpieczniej na naszych ulicach?
Avatar
Koziołek lubelski / 16 kwietnia 2019 r. o 12:55
-1
A te mundrości to ten fan historii sam wymyślasz, czy słownik klawiatury ? Z głupotą to lepiej schować się, nawet gdy takowej przytupują i klaszczą. Podatek to powinni wprowadzić od takich inwigilantów :) zazdrościć, że chłop ma monetę kolekcjonerską i tak podpierdzielać, to jakby pójść na policję i zgłosić wszystkich znajomych, że tamten to sprzedał na allegro, a tamta na olej ix i fejsbuku, ...i może też nie zapłacili podatku :) Po prostu komedyję z siebie robić taką, to aż przykro :) Kradzież jest kradzież - po Bożemu musiałby oddać podwójną wartość i zastanowiłby się dwa razy, a tak posiedzi najwyżej i poudaje głupiego :) takie prawo dla złodziei
A te mundrości to ten fan historii sam wymyślasz, czy słownik klawiatury ? Z głupotą to lepiej schować się, nawet gdy takowej przytupują i klaszczą. Podatek to powinni wprowadzić od takich inwigilantów :) zazdrościć, że chłop ma monetę kolekcjonerską i tak podpierdzielać, to jakby pójść na policję i zgłosić wszystkich znajomych, że tamten to sprzedał na allegro, a tamta na olej ix i fejsbuku, ...i może też nie zapłacili podatku :) Po prostu komedyję z siebie robić taką, to aż przykro :) Kradzież jest kradzież - po Bożemu musiałby oddać p... rozwiń
Avatar
Henio / 15 kwietnia 2019 r. o 20:43
+3
Ta moneta od zawsze w domu leżała. Zapytaj dziadka.
Avatar
Fan Historii / 15 kwietnia 2019 r. o 16:32
-5
Nie popieram złodzieja ale....... bardziej zainteresowałbym się tym sprzedającym !!!!! Czy sprzedający może udokumentować skąd wziął tą monetę ? Jak kupił to czy ma na to paragon lub fakturę ? Jak znalazł to musi taką monetę oddać i zgłosić do konserwatora zabytków . Jeżeli dostał jako darowiznę to też powinien zgłosić to do Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od darowizny. Czy sprzedający wystawia rachunki na takie starocia i monety , czy opłaca podatki z tytułu handlu tymi monetami ??? Czy sprzedający wystawia jakiś dokument legalności i pochodzenia takiej monety .??? To wszystko trzeba dokładnie sprawdzić .
Nie popieram złodzieja ale....... bardziej zainteresowałbym się tym sprzedającym !!!!! Czy sprzedający może udokumentować skąd wziął tą monetę ? Jak kupił to czy ma na to paragon lub fakturę ? Jak znalazł to musi taką monetę oddać i zgłosić do konserwatora zabytków . Jeżeli dostał jako darowiznę to też powinien zgłosić to do Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od darowizny. Czy sprzedający wystawia rachunki na takie starocia i monety , czy opłaca podatki z tytułu handlu tymi monetami ??? Czy sprzedający wystawia jakiś dokument legalnośc... rozwiń
Avatar
zxc / 15 kwietnia 2019 r. o 15:31
+15
Nie zesraj się
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 r. o 13:59
-6
Hłe, hłe, hłe! Pieniążek przedwojenny a orzełek bez koronki z krzyżykiem! A i napisowi na sztandarze też czegoś brakuje!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie odkładajmy i nie przerywajmy leczenia onkologicznego

Nie odkładajmy i nie przerywajmy leczenia onkologicznego

W związku z dużą ilością pytań od zaniepokojonych pacjentów onkologicznych po informacji z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej ograniczenia planowych zabiegów, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o. przyłącza się do stanowiska środowisk onkologicznych o nieprzerywanie leczenia i wykonywanie badań diagnostycznych.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Podczas najbliższej sesji, radni zdecydują o wysokości podatków w 2021 roku. Zgodnie z propozycją prezydenta, część z nich, jak ten od mieszkalnych części budynków, czy małej działalności gospodarczej, pozostaną na dotychczasowym poziomie. Więcej zapłacą za to supermarkety.

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Kobiety i wspierający je mężczyźni protestowali w środę w wielu miastach w woj. lubelskim. Największa demonstracja w obronie praw kobiet była w Lublinie - uczestniczyło w niej kilka tysięcy osób. Manifestanci wyszli na ulice także w Zamościu czy Świdniku.

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]
film

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]

Środa była kolejnym dniem strajków kobiet w całej Polsce. Na ulice wyszły również mieszkanki Kraśnika.

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]
galeria

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]

W środę kobiety ponownie protestowały na ulicach wielu miast w całym kraju. Nie inaczej było w Zamościu, gdzie swój sprzeciw zamanifestowały mieszkanki oraz mieszkańcy.

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet
Zdjęcia
galeria

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet

Środa była kolejnym dniem protestów kobiet w całej Polsce. Na ulice Świdnika ponownie wyszli mieszkańcy tego miasta.

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Sąd Rejonowy wyznaczył termin pierwszej rozprawy w sprawie ataku nieletnich chuliganów na Wietnamkę. 59-latka od wielu lat mieszka w Łukowie.

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta

– Może ta inicjatywa będzie drobnym kamykiem, który spowoduje lawinę dla dalszych zmian – zastanawiał się 22-letni Marcin, jeden z uczestników wczorajszej manifestacji przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. W największym od lat zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział nawet 8-10 tys. osób.

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]

"Rewolucja jest kobietą", "moje ciało - mój wybór", "wybór - nie zakaz" - to część haseł, jakie na transparentach wypisały uczestniczki kolejnej już w tym tygodniu antyrządowej pikiety w obronie tzw. kompromisu aborcyjnego. Pod puławskim Ratuszem protestowały setki mieszkańców.

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

– Fotografia doskonale ilustruje jak często na obszarze Lublina wykonywane były różnego rodzaju roboty ziemne, które bezpowrotnie niszczyły znajdujące się pod poziomem gruntu obiekty archeologiczne i historyczne nawarstwienia. Niestety wtedy, roboty te nie były prowadzone pod nadzorem archeologicznym, co niestety skutkowało bezpowrotną utratą ww. elementów obrazujących historię rozwoju miasta – napisał Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków pokazując zdjęcie z 1938 roku.

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym
30 października 2020, 12:00

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym

Z okazji urodzin swojej patronki, Marii Kuncewiczowej, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Dom Kuncewiczów, zaprasza na oprowadzanie kuratorskie oraz spacer sentymentalny w dniach 30-31 października.

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka
3 listopada 2020, 16:30

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka

"Echa Katynia" - to hasło pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach, który odbył się w październiku w Warszawie. W listopadzie wybrane filmy zostaną wyświetlone w ramach retrospektywy w Kinie Bajka.

Nauczycielka szkoły w Kraśniku: "Błyskawica to symbol szatana"
galeria

Nauczycielka szkoły w Kraśniku: "Błyskawica to symbol szatana"

„Błyskawica to symbol szatana. Niektórzy z was więc demonstrują, że chcą mu służyć?” – napisała do pełnoletnich uczniów jedna z nauczycielek Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kraśniku. Uprzedziła też, że osoby prowokujące nieodpowiednią symboliką na zdalnych lekcjach zostaną z nich wyrzucone. Co na to szkoła?

Tanie linie anulują loty z Portu Lotniczego Lublin. Cztery trasy zostaną zawieszone

Tanie linie anulują loty z Portu Lotniczego Lublin. Cztery trasy zostaną zawieszone

Fatalne wieści dla Portu Lotniczego Lublin. W związku z cięciami w zimowych rozkładach dwóch linii lotniczych w listopadzie zawieszone zostaną loty do Dublina, Londynu Luton, Doncaster Sheffield i Oslo Torp. Do połowy grudnia z lotniska będą wykonywane rejsy jedynie w dwóch kierunkach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!