Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

6 maja 2019 r.
19:39

Wyszła z owczarkiem na spacer. Ktoś zastrzelił psa i odjechał

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
743 65 A A
Luna była łagodnym psem
Luna była łagodnym psem

Owczarek niemiecki został zabity strzałem w głowę z odległości, która pozwalała na prawidłowe rozpoznanie celu. – Zrobił to myśliwy – uważa właścicielka psa. Policja zatrzymała już podejrzewanego w tej sprawie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pani Anna Czeczot z Dubicy (gm. Wisznice) jest miłośniczką zwierząt. Miała trzy psy. – Rasowego owczarka i dwa kundelki. To psy porzucone, które przygarnęliśmy – opowiada. – I z tymi psami wychodziłam praktycznie codziennie na spacery, m.in. na łąki i pola w Dubicy, żeby się mogły wybiegać – tłumaczy pani Anna.

Na taki spacer wybrała się też w ostatnią sobotę przed godz. 20.00. – Z Luną chodziłam na smyczy, bo to – mimo że łagodny – to jednak duży pies. Wypuszczałam ją dopiero wtedy, kiedy byłyśmy już na tych łąkach – dodaje kobieta.

Tak też było w sobotę. – Moje pieski ruszyły do przodu i wtedy usłyszałam strzał. Pobiegłam szybko w tamtą stronę i na środku pola zobaczyłam leżącą Lunę – opowiada.

W odległości ok. 70 metrów od psa stał mężczyzna. – Kiedy mnie zobaczył, na chwilę się zawahał, a potem zaczął wycofywać się w kierunku samochodu – relacjonuje nasza rozmówczyni.

Kobieta była w szoku, ale machała do mężczyzny, aby się zatrzymał. – Biegłam w jego kierunku, ale człowiek w białym samochodzie ewidentnie uciekał. Rozpędził auto i odjechał w stronę Wisznic. Miał jeszcze pasażera – zauważyła pani Anna.

Następnie kobieta podbiegła do Luny. – Pies już nie żył. Dostał kulą prosto w głowę. To nie było strzelanie dla wypłoszenia – podkreśla właścicielka. Jej zdaniem strzelał myśliwy.

– Strzał był bardzo celny, a tu u nas kłusowników raczej nie ma – uważa pani Anna. Kobieta od razu zawiadomiła policję. Była już przesłuchiwana.

– Zrobiliśmy oględziny na miejscu zdarzenia od razu po zgłoszeniu oraz następnego dnia. Zbieramy materiał dowodowy – mówi podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej policji. – W sprawie został zatrzymany 57-latek z gminy Wisznice.

Mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów – podkreśla rzecznik. Policja nie ma informacji, czy mężczyzna jest członkiem koła łowieckiego.

Dubica należy do obwodu łowieckiego koła Szarak 51. – Sprawą zajmuje się policja. Nie mogę nic więcej powiedzieć. Nie prowadzimy naszego wewnętrznego postępowania, bo nie ma ku temu podstaw, gdyż nikt nie usłyszał zarzutów – odpowiada nam prezes tego koła.

– Przecież to jest okolica, gdzie spacerują lub przebywają ludzie. Ja byłam 50 metrów od psów. A gdyby przez pomyłkę strzelił do mnie? To wielkie zagrożenie. Na to nie może być przyzwolenia – podkreśla na koniec pani Anna.

O sprawie w mediach społecznościowych pisze m.in. Warszawski Ruch Antyłowiecki. – Jesienią, podczas rykowiska, właścicielka Luny spotkała myśliwego, który powiedział, że pies płoszy jelenie i jakiś myśliwy przez pomyłkę może go postrzelić – piszą działacze. – Owczarek został zabity strzałem w głowę z odległości, która pozwalała na prawidłowe rozpoznanie celu – dodają.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jatoja / 6 maja 2019 r. o 20:36
+20
Po łąkach i polach też chodzą zwykli ludzie i mogą bać się puszczonych luzem psów. Do mnie kiedyś trzy bydlęta dolecialy gdy skracałam sobie drogę przez pola. Stałam nieruchomo chyba z 10 minut (a psy na przeciwko mnie warcząc) aż ameba w postaci właściciela zabrała psy ode mnie. Teraz jakwiem że będę szła przez teren niezabudowany to biorę kija ze sobą, bo jak widać XXI wiek a właściciele psów dalej bezmyślni
Avatar
A / 6 maja 2019 r. o 23:06
+19
Pies ten biegał po wsi bez przerwy bez właścicielki, więc w razie zagrożenia nikt by tego psa nie zatrzymał. Dodatkowo pies biegał właśnie z tymi dwoma przytocoznymi psami, przez co całość była jeszcze bardziej niebezpieczna. Wyjście z rana na spacer było trudne, bo można było się natknąć na te 3 psy. Rozumiem wyprowadzać pupile na spacer, a nawet je puszczać ze smyczy, by sie wybiegały, ale trzeba być obok, by w razie zagrożenia móc psa zatrzymać. Zdecydowanie nie popieram strzelania do psów, ale tak samo puszczania psa bez opieki właściciela.
Avatar
Gość / 6 maja 2019 r. o 20:23
+17
kobieta specjalnie wychodzila na lake zeby nie stwarzac zagrozenia dla ludzi, ale itak ktos walnie komentarzem ze pies powinien byc na smyczy i miec kaganiec, cytujac klasyka "szkoda strzepic ryja"... Tacy ludzie pewnie nigdy nie mieli psa, a juz napewno nie traktowali go jak przyjaciela... Co najwyzej pobieglby za zajacem i to tez z ciekawosci a nie checi zabijania wkoncu dostaje jesc w domu...
Avatar
czytacz książek / 6 maja 2019 r. o 19:55
+17
ręce opadają jakie to bestialstwo spotyka zwierzęta z rąk bezwględnych morderców -ludzi.puścić szmatę do wygłodniałych psów
Avatar
Daniel P. / 8 maja 2019 r. o 01:52
+15
Nie ma usprawiedliwienia na takie zachowanie !!!! Czy to mysliwy czy klusownik nie ma prawa strzelac do psa widzac nawet oddalonego wlascicielanawe 500 metrow w jego kierunku !!!! Za taki czyn powiniem byc kryminal.Tym bardziej nie strzela sie do zwierzyny w kierunku zabudowan , ludzi czy, zaparkowanych na łace pojazdow.jesli istnieje jakie kolwiek podejzenie ze w kierunku oddawanego strzalu moze znajdowac sie czlowiek nie ma prawa strzelic!!!!! Kto kolwiek by to nie byl nie potrafi odruznic psa od zwierzyny???? Dzieki Bogu ze tej kpbiety nie pomylil z niedzwiedziem!!!! Zgadzam sie z przedmowca!! Jedna wielka klika !!!! To sport dla bogatych i wplywowych. Kara powinna byc bezwzgledna!!!! Jeszcze oddalil sie z miejsca zdarzenia!!!!! Przestepstwo a gdyby ta kobieta zostala postrzelona i machala by w hego strone wzywajac pomocy???? To co terz byla by jej wina???? Czytajac komentarze co po niektórych to wstydze sie ze w tym kraju sa ludzie tak płytcy intelektualnie.
Nie ma usprawiedliwienia na takie zachowanie !!!! Czy to mysliwy czy klusownik nie ma prawa strzelac do psa widzac nawet oddalonego wlascicielanawe 500 metrow w jego kierunku !!!! Za taki czyn powiniem byc kryminal.Tym bardziej nie strzela sie do zwierzyny w kierunku zabudowan , ludzi czy, zaparkowanych na łace pojazdow.jesli istnieje jakie kolwiek podejzenie ze w kierunku oddawanego strzalu moze znajdowac sie czlowiek nie ma prawa strzelic!!!!! Kto kolwiek by to nie byl nie potrafi odruznic psa od zwierzyny???? Dzieki Bogu ze tej kpbiety ni... rozwiń
Avatar
Myśliwy / 6 maja 2019 r. o 22:41
+15
Do 2012 roku prawo pozwalało myśliwym strzelać do psów, które przebywały bez opieki właściciela na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 metrów od zabudowań. Obecnie w ustawie o ochronie zwierząt nie ma takiej możliwości. Myśliwy może pouczyć właściciela o obowiązku opieki nad czworonogiem, ewentualnie może go odłowić i gdy nie jest ustalony właściciel, dostarczyć do schroniska dla zwierząt.
Avatar
Ogarek / 7 maja 2019 r. o 10:01
+14
Najlepsze jest jak jeden mysliwy strzeli w łep drugiemu bo tamten chrumkał i chodzil na czterech łapach i zachowywal sie jak dzik. To jest najlepsze polowanie jak jeden pasozyt ubije drugiego
 Ponieważ myśliwi to najczęściej pokomunistyczne relikty co to niedowidzą i niedosłyszą to jak mucha reagują na ruch i strzelają do tego co się rusza , a daje im napęd wódka i bigos, taka mieszanka jest zabójcza i nic nie może byc pewne dnia ani godziny.
Avatar
idiotyzm / 6 maja 2019 r. o 23:21
+14
Chodząc do szkoły często spotykałem takie pieski. Rękawy kurtek i spodnie często miałem cerowane.
Pies rozpozna dobrego człowieka
 A jak spotka złego to go zagryza, i przez to mamy niejednokrotnie pogryzione złe dziecko, a co tam dziecko, może być zagryzanie, ważne że pies sobie biega bez smyczy i kagańca
Avatar
Gość / 6 maja 2019 r. o 21:25
+13
Chodząc do szkoły często spotykałem takie pieski. Rękawy kurtek i spodnie często miałem cerowane.
Avatar
lll / 6 maja 2019 r. o 20:59
+13
kobieta specjalnie wychodzila na lake zeby nie stwarzac zagrozenia dla ludzi,  ale itak ktos walnie komentarzem ze pies powinien byc na smyczy i miec kaganiec, cytujac klasyka "szkoda strzepic ryja"...  Tacy ludzie pewnie nigdy nie mieli psa, a juz napewno nie traktowali go jak przyjaciela... Co najwyzej pobieglby za zajacem i to tez z ciekawosci a nie checi zabijania wkoncu dostaje jesc w domu...
 Widziałem, jak przed laty takie miłe małe trzy pieski pobiegły za zającem z "ciekawości" na polach pod Dysem. Najpierw jeden gonił, potem drugi, następnie trzeci a później znowu pierwszy i aż do skutku. Zając osłabł, a ja bezsilnie patrzyłem jak "miłe, małe pieski" żywcem go rozszarpywały. Gdybym miał wtedy strzelbę, żaden by nie uszedł z życiem.
 Widziałem, jak przed laty takie miłe małe trzy pieski pobiegły za zającem z "ciekawości" na polach pod Dysem. Najpierw jeden gonił, potem drugi, następnie trzeci a później znowu pierwszy i aż do skutku. Zając osłabł, a ja bezsilnie patrzyłem jak "miłe, małe pieski" żywcem go rozszarpywały. Gdybym miał wtedy strzelbę, żaden by nie uszedł z życiem. rozwiń
Avatar
Obywatel / 15 września 2019 r. o 11:57
-3
Na zdjęciu widać, że "piesek" nie ma kagańca. Plagą naszych lasów są swobodnie wypuszczane duże psy, które dla zabawy zabijają leśne zwierzęta. Ponieważ są zwykle najedzone to zabiją i zostawiają, aby zgniło. Później wesoło wracają do swoich właścicielek. Gdyby azorek dla rozrywki zadusił np. młodą sarenkę to właścicielka wsiadłaby do samochodu i uciekła, jak wielu innych w podobnej sytuacji. Dlatego właśnie myśliwi "po cichu" odstrzeliwują wolno biegające duże pieski, aby te nie mordowały młodych zwierząt dla samej rozrywki. Zasady są proste. Duży pies biega po lesie w kagańcu i wówczas nikt do niego nie strzela, a gdy właścicielka chce zrobić azorkowi frajdę i pozwala by sobie dla rozrywki pokłusował, to powinna się liczyć z tym, że piesek gdzieś padnie z nadmiaru ołowiu w organizmie. Mam nadzieję, że właścicielka zostanie ukarana za takie postępowanie a myśliwy dostanie nagrodę za odstrzał niebezpiecznego psa, puszczonego bez smyczy i kagańca.
Na zdjęciu widać, że "piesek" nie ma kagańca. Plagą naszych lasów są swobodnie wypuszczane duże psy, które dla zabawy zabijają leśne zwierzęta. Ponieważ są zwykle najedzone to zabiją i zostawiają, aby zgniło. Później wesoło wracają do swoich właścicielek. Gdyby azorek dla rozrywki zadusił np. młodą sarenkę to właścicielka wsiadłaby do samochodu i uciekła, jak wielu innych w podobnej sytuacji. Dlatego właśnie myśliwi "po cichu" odstrzeliwują wolno biegające duże pieski, aby te nie mordowały młodych zwierząt dla samej rozry... rozwiń
Avatar
Xx / 8 maja 2019 r. o 18:06
+6
To ze puszczone nie znaczy ze agresywne, żal mi debili bojących się każdego psa bez powodu żałosne 
Avatar
kle / 8 maja 2019 r. o 09:58
-14
Pani właścicielka zastrzelonego psa jest winna całej sytuacji puszczając "luzem" bez kontroli czworonoga.
Avatar
Bogdan / 8 maja 2019 r. o 07:43
+9
Absolutnie nie usprawiedliwiam myśliwego i tego co się stało. Natomiast chcę uzmysłowić wielu właścicielom psów iż to nie jest tak, że mogą poza miastem wypuszczać swoje pieski bez smyczy. W ubiegłym miesiącu, byłem świadkiem jak spacerujące w lesie małżeństwo wypuściło owczarka aby się wybiegał. Pies wpadł do młodnika skąd wypłoszył jelenie. Ciężarna łania, goniona przez owczarka, w panicznej ucieczce wpadła na drzewo łamiąc kark. Próbowaliśmy podnieść żywe zwierze które nie mogło stanąć na nogi. Weterynarz stwierdził że nic się nie da zrobić i należy dostrzelić ciężarne zwierzę.Musieliśmy ściągnąć myśliwego, który dobił okaleczoną łanię. Jest teraz okres rozrodczy u wszystkich gatunków żyjących w lasach na polach i łąkach. Wypuszczony luzem pies, bez problemu może dopaść młode zajączki, sarny i pisklęta w naziemnych gniazdach. Jednak jak wynika z większości wpisów, liczą się jedynie nasze czworonożne pupile. Zapraszam zatem do krajów ościennych, abyście Państwo mogli sprawdzić czy tam również można swojego pieska wypuścić na pole, łąkę czy do lasu aby się wybiegał. W tym przypadku, nie tylko myśliwy zachował się bezmyślnie.Skłaniam do refleksji.
Absolutnie nie usprawiedliwiam myśliwego i tego co się stało. Natomiast chcę uzmysłowić wielu właścicielom psów iż to nie jest tak, że mogą poza miastem wypuszczać swoje pieski bez smyczy. W ubiegłym miesiącu, byłem świadkiem jak spacerujące w lesie małżeństwo wypuściło owczarka aby się wybiegał. Pies wpadł do młodnika skąd wypłoszył jelenie. Ciężarna łania, goniona przez owczarka, w panicznej ucieczce wpadła na drzewo łamiąc kark. Próbowaliśmy podnieść żywe zwierze które nie mogło stanąć na nogi. Weterynarz stwierdził że nic się nie da zrob... rozwiń
Avatar
Daniel P. / 8 maja 2019 r. o 01:52
+15
Nie ma usprawiedliwienia na takie zachowanie !!!! Czy to mysliwy czy klusownik nie ma prawa strzelac do psa widzac nawet oddalonego wlascicielanawe 500 metrow w jego kierunku !!!! Za taki czyn powiniem byc kryminal.Tym bardziej nie strzela sie do zwierzyny w kierunku zabudowan , ludzi czy, zaparkowanych na łace pojazdow.jesli istnieje jakie kolwiek podejzenie ze w kierunku oddawanego strzalu moze znajdowac sie czlowiek nie ma prawa strzelic!!!!! Kto kolwiek by to nie byl nie potrafi odruznic psa od zwierzyny???? Dzieki Bogu ze tej kpbiety nie pomylil z niedzwiedziem!!!! Zgadzam sie z przedmowca!! Jedna wielka klika !!!! To sport dla bogatych i wplywowych. Kara powinna byc bezwzgledna!!!! Jeszcze oddalil sie z miejsca zdarzenia!!!!! Przestepstwo a gdyby ta kobieta zostala postrzelona i machala by w hego strone wzywajac pomocy???? To co terz byla by jej wina???? Czytajac komentarze co po niektórych to wstydze sie ze w tym kraju sa ludzie tak płytcy intelektualnie.
Nie ma usprawiedliwienia na takie zachowanie !!!! Czy to mysliwy czy klusownik nie ma prawa strzelac do psa widzac nawet oddalonego wlascicielanawe 500 metrow w jego kierunku !!!! Za taki czyn powiniem byc kryminal.Tym bardziej nie strzela sie do zwierzyny w kierunku zabudowan , ludzi czy, zaparkowanych na łace pojazdow.jesli istnieje jakie kolwiek podejzenie ze w kierunku oddawanego strzalu moze znajdowac sie czlowiek nie ma prawa strzelic!!!!! Kto kolwiek by to nie byl nie potrafi odruznic psa od zwierzyny???? Dzieki Bogu ze tej kpbiety ni... rozwiń
Avatar
bakalu / 7 maja 2019 r. o 19:18
-6
Taki los, że jak urosną to je pozabijają myśliwi.
Avatar
Gość / 7 maja 2019 r. o 18:39
-9
Smierc za smierc.
Avatar
Mario / 7 maja 2019 r. o 18:38
-2
A czy masz dowód że to myśliwy?
Avatar
Olek / 7 maja 2019 r. o 18:32
+9
I jeszcze coś dla logicznie myślących, zwłoki psa nie leżą na łące tylko na uprawie pszenicy. Patrząc na stan wegetacji pszenicy to zdjęcie musiało być zrobione na przełomie luty marzec. Więc coś mi tu w zeznaniach i opisie nie gra.
Avatar
Mario / 7 maja 2019 r. o 18:23
+6
Czytam te górnolotne posty i nie wiem w jakim kraju żyjemy. Jedno wiem że nie ma drugiego takiego narodu który wobec siebie pluje takim jadem nienawiści. Oczywiście czytelnicy wydali już osąd że to myśliwy, sama policja jeszcze nie postawiła komukolwiek zarzuty, ale tu wszyscy wydali już wyrok. To moje pierwsze stwierdzenie. Drugie jest takie że szanowna Pani powinna poczytać kodeks wykroczeń odnośnie puszczanie wolno psów. W tej chwili sarny i łanie są już w zaawansowanej ciąży i lada dzień będą rodzić młode, więc uganianie się psa za zwierzyną nie jest wskazane. Rozbawiło mnie stwierdzenie że u nas raczej kłusowników nie ma. A co kłusownik chodzi z indetyfikatorem ? Kłusownicy są wszędzie polują na wnyki lub z nielegalnie posiadanej broni. I na koniec szanowni krytykanci wpiszcie sobie hasło w wyszukiwarce " zabito psa" znajdziecie koło kilkunastu przypadków zabicia psa w ostatnim kwartale przez osoby które nie są w żaden sposób związane z łowiectem i sprawcy są znani - czemu tam waszego jadu nie ma.
Czytam te górnolotne posty i nie wiem w jakim kraju żyjemy. Jedno wiem że nie ma drugiego takiego narodu który wobec siebie pluje takim jadem nienawiści. Oczywiście czytelnicy wydali już osąd że to myśliwy, sama policja jeszcze nie postawiła komukolwiek zarzuty, ale tu wszyscy wydali już wyrok. To moje pierwsze stwierdzenie. Drugie jest takie że szanowna Pani powinna poczytać kodeks wykroczeń odnośnie puszczanie wolno psów. W tej chwili sarny i łanie są już w zaawansowanej ciąży i lada dzień będą rodzić młode, więc uganianie się psa za zwier... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Europy. Lech Poznań powalczy dziś z Glasgow Rangers
film

Liga Europy. Lech Poznań powalczy dziś z Glasgow Rangers

Po domowej porażce z Benfiką Lizbona Lech Poznań zagra dziś wieczorem na wyjeździe z Glasgow Rangers. Czy poznaniacy zdobędą pierwsze punkty w fazie grupowej Ligi Europy?

Atak nożownika w kościele w Nicei. Trzy osoby nie żyją, jednej z ofiar ścięto głowę
film

Atak nożownika w kościele w Nicei. Trzy osoby nie żyją, jednej z ofiar ścięto głowę

Nicea, Francja. Trzy osoby nie żyją, a kilka zostało rannych po ataku nożownika w Nicei na południu Francji. Do ataku doszło w miejscowej bazylice Notre Dame. Jednej z ofiar - kobiecie - ścięto głowę,

Wykład poświęcony inkwizycji online
5 listopada 2020, 19:30

Wykład poświęcony inkwizycji online

Koło Naukowe Teologów KUL i Wydział Teologii KUL zapraszają na spotkanie poświęcone dziejom inkwizycji. Wydarzenie odbędzie się 5 listopada o godz. 19.30 i będzie transmitowane online na Facebooku Koła Naukowego Teologów.

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu? Konferencja premiera
Na żywo
film

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu? Konferencja premiera

Dzisiaj na godz. 12.30 zaplanowano konferencję na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia transmisji.

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Na Bystrzycy wznowiono prace przy elektrowni wodnej, której obawiają się mieszkańcy pobliskich domów przy ul. Dzierżawnej i Wapiennej. Ich zdaniem piętrzenie wody może skutkować zalaniem ich posesji. Mieszkańcy sądzili, że właściciel elektrowni stracił pozwolenie na jej działalność. Okazuje się, że nie stracił.

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe męskie to idealny wybór na zimę

Kurtki puchowe zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród miłośników zimowych sportów, aktywności outdoorowych, ale też wśród osób użytkujących je podczas codziennych zająć.

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury
2 listopada 2020, 10:00

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury

Przez cały listopad w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 7) będzie można podziwiać wystawę "Elementarz Polskiej Kultury", zwracającej uwagę na unikatowe miejsce, jakie zajmują polscy twórcy na światowej mapie kultury ostatnich stu lat.

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek
galeria

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek

Lubartów przekłada piątkowy spacer kobiet na poniedziałek. Elżbieta Wąs w zamian zaprasza w ten piątek na palenie zniczy przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Pełnomocnicy Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury o środkach zapobiegawczych podjętych wobec ich klienta. Menadżer piłkarski i były poseł z Łukowa usłyszał zarzuty związane z szantażowaniem Roberta Lewandowskiego.

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Dzięki umiejętnie zaprojektowanej stronie, firmy działając w Internecie mogą nie tylko docierać do klientów, ale również budować u nich określone skojarzenia z marką. Ale komu powinieneś powierzyć stworzenie strony, by mieć gwarancję, że rezultat będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami?

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?
film

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?

29 października 1969 roku to początek internetu. Ekspert ds. nowych technologii dr Maciej Kawecki opowiedział o tym wydarzeniu. Jakie słowo zostało wysłane? Jak internet się zmienił?

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc sprawdzić, czy w tym sezonie dopisze nam pogoda idealna na śnieżne szaleństwo na stokach. Czeka nas zima stulecia, czy może widok śniegu nie będzie nam pisany? Jak przedstawiają się prognozy długoterminowe na rok 2020/2021? Czego możemy się spodziewać?

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

W noc z 31 października na 1 listopada obchodzone jest stare celtyckie święto - Halloween. Mimo podzielonych zdań na temat jego świętowania, z roku na rok zyskuje ono na popularności. My postrzegamy Halloween jako doskonałą okazję do dobrej zabawy, która szczególnie się przyda w te szare i ponure jesienne dni