Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 grudnia 2019 r.
20:51

Biała Podlaska: Żłobek bez dyrekcji, dzieci bez opieki? Dyrektor zapewnia, że były bezpieczne

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 13 A A
(fot. archiwum)

Czy żłobek miejski w Wigilię nie miał odpowiedniego nadzoru? Takie sygnały miały dotrzeć do Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Dyrektor placówki odpowiada, że każdy pracownik ma prawo do przebywania na zwolnieniu lekarskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Do Urzędu Miasta zgłoszono, że nie wyznaczono na czas zwolnienia dyrekcji osoby pełniącej jej obowiązki – mówi Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. – Weryfikacja tego stanu rzeczy nie trwała długo, faktycznie tak było – dodaje pani rzecznik.

Na zwolnieniu miały przebywać zarówno pani dyrektor, jak i jej zastępca. – Naczelnik wydziału wyznaczył kierownik referatu spraw społecznych, by miała pieczę nad placówką. Najistotniejsze było zapewnienie normalnego funkcjonowania dla dobra dzieci i spokoju rodziców – tłumaczy Kuc-Stefaniuk. Urzędnicy podkreślają, że zwolnienie przysługuje każdemu. – Ale odpowiedzialność, zwłaszcza w dziedzinie tak wrażliwej jak opieka nad najmłodszymi, nakazuje stworzenie warunków bezpiecznego funkcjonowania w każdej sytuacji – zaznacza rzecznik.

Tymczasem Agnieszka Kulicka, dyrektor zespołu miejskich żłobków, zapewnia, że dzieci były bezpieczne. – Żłobki naprzemiennie pełniły dyżury świąteczne, a obsada kadrowa została zaplanowana dużo wcześniej z uwzględnieniem niezgłaszanych wcześniej potrzeb rodziców. Bezpieczeństwo dzieci jest dla mnie priorytetem – nawet kiedy nie ma mnie w żłobku z przyczyn losowych, bądź przebywam na urlopie, czy sprawuję opiekę nad chorym członkiem rodziny. Zawsze pozostawiam w żłobku dostateczną liczbę opiekunów adekwatną do liczby dzieci – tłumaczy Kulicka.

Jej zdaniem każdy pracownik ma prawo do przebywania na zwolnieniu lekarskim. – Zasypywanie mnie na zwolnieniu lekarskim wieloma mailami i telefonami jest podejściem mało profesjonalnym ze strony moich przełożonych – uważa Kulicka.

Tymczasem, jak podaje rzecznik urzędu, prezydent Michał Litwiniuk ma wyjaśnić z panią dyrektor „tę niespodziewaną i zaskakującą okoliczność”.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada Rada Miasta przyjęła uchwałę o likwidacji zespołu miejskich żłobków. Placówki pozostają w swoich lokalizacjach, będą miały po jednym dyrektorze, bez zastępców. Wiadomo, że miasto ogłosi na konkurs na dyrektora. – To czystka i nagonka na moją osobę. Poza tym ta zmiana nie bierze pod uwagę dobra dzieci, nikt nie mówi o tym, co stracimy – komentowała wówczas dyrektor żłobka.

Rodzice zaniepokojeni rozdziałem miejskich żłobków poskarżyli się do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort jednak odpowiedział, że nie ma mocy sprawczej w tej sprawie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 00:16
+12
Za chwilę oba miejskie żłobki ( byłe ZŻM ) zostaną bez jakiejkolwiek dyrekcji, a gdzie ten konkurs na nowych dyrektorów? Czemu to mącenie wody ma służyć? Ktoś tu podobno obnażył złe zażądzanie miastem, a sam co wyprawia?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 23:13
+10
Co to za nagonka na żłobek, rodzice dzieci niech się wypowiedzą!, czy ich dzieci były pozbawione opieki, tak przed świętami, w dniu wigilii, czy teraz w przeddzień kończącego się roku. Co tu do diabła się w tej białej wyprawia, czy musimy być ofiarami peowskiego zamordyzmu i ciągłych prowokacjii, to zaczyna przypominać hucpę w stylu okupacji sejmu w minionych latach. Jedynym panaceum na to dziadostwo, to referendum odwołujące prezydenta i powołanie na to stanowisko człowieka nie związanego z żadną partią polityczną.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 05:35
+8
Chcieliście bobra na prezydenta to macie jeden wielki brlurdel w mieście
Avatar
dziadek / 31 grudnia 2019 r. o 11:01
+7
Trzeba przygotować rodziców, że te wstrętne, nieodpowiedzialne dyrektorki nie będą już opiekować się ich dziećmi. Czarny pijar w akcji.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 22:25
+6
Już może wystarczy o tym żłobku, ciągle tylko artykuły o tym, że dzieci bez opieki! Śmiech na sali! A kto mi wskaże która to pani dyrektor obecna czy poprzedniczki sprawowały opiekę nad dziećmi? Ok. Poszła na L4 a to jest problem UM niech się z tego wytłumaczy dlaczego już w poniedziałek nikogo tam nie było na zastępstwo a nie w wigilię jak wszyscy podają. Oj kłamczuszki!
Avatar
Rybka_pipka / 1 stycznia 2020 r. o 08:15
+5
A czy jest prawdą że nowa panią dyrektor ma zostać żona wiceprezesa wod-kan?????
 Jak nawet to prawda, Grażyna wygryzie ją, jednym zębem z tego stanowiska.
Avatar
Miejscowy dziadek / 31 grudnia 2019 r. o 08:59
+4
Ale tam taki to bober jak z pastowanego kabana dzik. Szczurek piżmowy z rzeki i tyle. Co to za sylwestrowa burda? Uprzejmie pyta Miejscowy Dziadek.
Avatar
Zaniepokojona rodzicielka / 1 stycznia 2020 r. o 17:07
+3
"A czy jest prawdą że nowa panią dyrektor ma zostać żona wiceprezesa wod-kan?????"  A czy prawdą jest, że do czasu wyboru nowej dyrekcji w żłobku na Janowskiej, będzie pełniła obowiązek ten kobieta, która została zdjęta z funkcji grupowej, za nieszanowanie współpracownic, na krawędzi mobbingu? I czy to nie jest większe zagrożenie dla naszych dzieci, niż brak dyrekcji przebywającej na zwolnieniu chorobowym? 
Avatar
Miejscowy dziadek / 1 stycznia 2020 r. o 10:30
+3
Tylko joga i aerobik z Białej Podlaskiej potęgę zrobi. Apeluję o postawienie ławeczki z podobizną Kennetha Coopera nieopodal magistratu, wszak wymiana tlenowa organizu mogłaby zbawiennie wpłynąć na dobrą pracę i podejmowanie właściwych decyzji przez miejscową wierchuszkę, a i dziadek by chętnie czasem przysiadł i podglądał ładne bialskie dziewczyny. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
Avatar
Ddd / 1 stycznia 2020 r. o 09:39
+3
Ciekawe jak długi nos ma pseudo rzeczniczka pseudo prezydencika? Skoro najważniejsze jest bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, to dlaczego nie jedzie po lekarzu-posle, który ponad 100 dni w roku będzie nieobecny a praktycznie jednoosobowo o wszystkim decydował? To samo dotyczy oklepanego z każdej strony stadionu i parkingu. Pierwsza oferta miasta na boisko to 2,8 mln, ale potem wygrywa oferta za 4,4 mln. A to dla pani "propagandzi" miasto dorzuca 160 tyś a nie 1.6 mln! Dzisiaj jest 1.01.2020 - na jakim etapie jest oddanie parkingu, który miał być gotowy do końca roku? Przecież to nawet nie połowa prac...
Ciekawe jak długi nos ma pseudo rzeczniczka pseudo prezydencika? Skoro najważniejsze jest bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, to dlaczego nie jedzie po lekarzu-posle, który ponad 100 dni w roku będzie nieobecny a praktycznie jednoosobowo o wszystkim decydował? To samo dotyczy oklepanego z każdej strony stadionu i parkingu. Pierwsza oferta miasta na boisko to 2,8 mln, ale potem wygrywa oferta za 4,4 mln. A to dla pani "propagandzi" miasto dorzuca 160 tyś a nie 1.6 mln! Dzisiaj jest 1.01.2020 - na jakim etapie jest oddanie parkingu,... rozwiń
Avatar
Zaniepokojona rodzicielka / 1 stycznia 2020 r. o 17:07
+3
"A czy jest prawdą że nowa panią dyrektor ma zostać żona wiceprezesa wod-kan?????"  A czy prawdą jest, że do czasu wyboru nowej dyrekcji w żłobku na Janowskiej, będzie pełniła obowiązek ten kobieta, która została zdjęta z funkcji grupowej, za nieszanowanie współpracownic, na krawędzi mobbingu? I czy to nie jest większe zagrożenie dla naszych dzieci, niż brak dyrekcji przebywającej na zwolnieniu chorobowym? 
Avatar
Miejscowy dziadek / 1 stycznia 2020 r. o 10:30
+3
Tylko joga i aerobik z Białej Podlaskiej potęgę zrobi. Apeluję o postawienie ławeczki z podobizną Kennetha Coopera nieopodal magistratu, wszak wymiana tlenowa organizu mogłaby zbawiennie wpłynąć na dobrą pracę i podejmowanie właściwych decyzji przez miejscową wierchuszkę, a i dziadek by chętnie czasem przysiadł i podglądał ładne bialskie dziewczyny. Uprzejmie prosi Miejscowy Dziadek.
Avatar
rbaczek krętaczek / 1 stycznia 2020 r. o 10:09
+2
Tak panowie i panie to wszystko jest, jedna, wielka powiatowa - Burda
Avatar
Ddd / 1 stycznia 2020 r. o 09:39
+3
Ciekawe jak długi nos ma pseudo rzeczniczka pseudo prezydencika? Skoro najważniejsze jest bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, to dlaczego nie jedzie po lekarzu-posle, który ponad 100 dni w roku będzie nieobecny a praktycznie jednoosobowo o wszystkim decydował? To samo dotyczy oklepanego z każdej strony stadionu i parkingu. Pierwsza oferta miasta na boisko to 2,8 mln, ale potem wygrywa oferta za 4,4 mln. A to dla pani "propagandzi" miasto dorzuca 160 tyś a nie 1.6 mln! Dzisiaj jest 1.01.2020 - na jakim etapie jest oddanie parkingu, który miał być gotowy do końca roku? Przecież to nawet nie połowa prac...
Ciekawe jak długi nos ma pseudo rzeczniczka pseudo prezydencika? Skoro najważniejsze jest bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, to dlaczego nie jedzie po lekarzu-posle, który ponad 100 dni w roku będzie nieobecny a praktycznie jednoosobowo o wszystkim decydował? To samo dotyczy oklepanego z każdej strony stadionu i parkingu. Pierwsza oferta miasta na boisko to 2,8 mln, ale potem wygrywa oferta za 4,4 mln. A to dla pani "propagandzi" miasto dorzuca 160 tyś a nie 1.6 mln! Dzisiaj jest 1.01.2020 - na jakim etapie jest oddanie parkingu,... rozwiń
Avatar
Rybka_pipka / 1 stycznia 2020 r. o 08:15
+5
A czy jest prawdą że nowa panią dyrektor ma zostać żona wiceprezesa wod-kan?????
 Jak nawet to prawda, Grażyna wygryzie ją, jednym zębem z tego stanowiska.
Avatar
Ciekawska / 31 grudnia 2019 r. o 18:51
+3
A czy jest prawdą że nowa panią dyrektor ma zostać żona wiceprezesa wod-kan?????
Avatar
dziadek / 31 grudnia 2019 r. o 11:01
+7
Trzeba przygotować rodziców, że te wstrętne, nieodpowiedzialne dyrektorki nie będą już opiekować się ich dziećmi. Czarny pijar w akcji.
Avatar
Miejscowy dziadek / 31 grudnia 2019 r. o 08:59
+4
Ale tam taki to bober jak z pastowanego kabana dzik. Szczurek piżmowy z rzeki i tyle. Co to za sylwestrowa burda? Uprzejmie pyta Miejscowy Dziadek.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 05:35
+8
Chcieliście bobra na prezydenta to macie jeden wielki brlurdel w mieście
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 00:16
+12
Za chwilę oba miejskie żłobki ( byłe ZŻM ) zostaną bez jakiejkolwiek dyrekcji, a gdzie ten konkurs na nowych dyrektorów? Czemu to mącenie wody ma służyć? Ktoś tu podobno obnażył złe zażądzanie miastem, a sam co wyprawia?