Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

28 lutego 2019 r.
15:43

Lublin: Inwestorzy chcą budować bloki przy ul. Wolskiej. Miasto podjęło decyzję

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
98 39 A A
Inwestorzy oczekiwali również zgody na przesunięcie linii zabudowy praktycznie do samej ul. Wolskiej a nawet dojazdu do nowych bloków bezpośrednio z Drogi Męczenników Majdanka
Inwestorzy oczekiwali również zgody na przesunięcie linii zabudowy praktycznie do samej ul. Wolskiej a nawet dojazdu do nowych bloków bezpośrednio z Drogi Męczenników Majdanka (fot. Maciej Kaczanowski)

Czy w miejscu sklepów na rogu ul. Wolskiej i Drogi Męczenników Majdanka powinny stanąć nowe bloki mieszkalne? O taką zmianę przeznaczenia terenu zabiegali u władz miasta prywatni inwestorzy, w tym spółka, do której należy położone tutaj nieduże centrum handlowe. Urzędnicy uznali, że mieszkania to kiepski pomysł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na wybudowanie tutaj mieszkań nie pozwala obowiązujący plan zagospodarowania terenu, który przeznacza ten obszar pod zabudowę usługową. Do Urzędu Miasta trafiło dotychczas kilka próśb o zmianę przeznaczenia nieruchomości i umożliwienie budowy bloków wielorodzinnych.

Już dzisiaj Rada Miasta ma głosować nad zgodą na rozpoczęcie prac nad zmianami w planie, jednak zgoda nie będzie dotyczyć terenów u zbiegu ul. Wolskiej i Drogi Męczenników Majdanka. Miejscy planiści uznali, że mieszkania w tym miejscu to fatalny pomysł.

Za głośno

– Zgoda na budynki mieszkaniowe byłaby skazywaniem ich lokatorów na koszmar – wyjaśnia Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. – Z jednej strony tego terenu są tory kolejowe, z drugiej dwie ruchliwe ulice obwieszone liniami trolejbusowymi. Taki obszar nadaje się głównie na funkcje usługowe. Bo czym innym jest spędzić osiem godzin w takich warunkach, a czym innym mieszkać.

Skrzyżowanie Drogi Męczenników Majdanka z ul. Wolską, Łęczyńską i Fabryczną jest jednym z bardziej obciążonych ruchem samochodowym węzłów komunikacyjnych. Według oficjalnych pomiarów z jesieni ubiegłego roku w porze popołudniowego szczytu (między godz. 15 a 16) przejeżdża tędy nawet 3 000 pojazdów na godzinę.

12 pięter

Wpływające do Ratusza wnioski o zmianę przeznaczenia tego terenu dotyczyły nie tylko zgody na budowę mieszkań. Inwestorzy oczekiwali również zgody na przesunięcie linii zabudowy praktycznie do samej ul. Wolskiej a nawet dojazdu do nowych bloków bezpośrednio z Drogi Męczenników Majdanka. Zabiegali także o zgodę na zdecydowanie wyższe budynki, sięgające nawet 55 metrów. W jednym z wniosków mowa jest o 13 kondygnacjach nadziemnych.

Również na to nie zgodzili się miejscy planiści. – W najbliższym sąsiedztwie mamy taką perełkę jak kościół pw. św. Michała Archanioła – mówi Żurkowska i podkreśla, że to właśnie zabytkowa świątynia powinna być głównym akcentem w architekturze tego miejsca.

Ratusz odrzucił też prośby o zgodę na ustawianie billboardów u zbiegu Wolskiej i Drogi Męczenników Majdanka. Nie uległ ponadto wnioskom o to, by wykreślić z planu zagospodarowania zakazu stosowania elewacji z blachy trapezowej. Według urzędników sąsiedztwo zabytkowego kościoła nie jest odpowiednim miejscem na stosowanie „niskiej jakości i estetyki materiałów elewacyjnych”.

Na to się zgadzają

Dziś Rada Miasta ma zezwolić planistom na rozpoczęcie prac nad zmianą planu zagospodarowania kilku skrawków terenu w rejonie ul. Łęczyńskiej:

• Przy ul. Przyjaźni firma Orange Polska chce zgody na budownictwo wielorodzinne w pobliżu dawnej centrali telefonicznej. Ratusz skłonny jest się na to zgodzić, ale pod warunkiem, że zachowana zostanie bryła centrali wpisanej do gminnej ewidencji zabytków. • Przy Firlejowskiej prywatny właściciel działki przeznaczonej dzisiaj pod budownictwo jednorodzinne wolałby przeznaczyć ziemię pod zabudowę usługową.

• Przy Firlejowskiej jeden z deweloperów prosi o zmianę dopuszczalnych parametrów wydzielanych działek budowlanych umożliwiającą bardziej racjonalne wykorzystanie gruntu.

• Urbaniści z Urzędu Miasta mają także ocenić, czy możliwe są zmiany przeznaczenia terenów w pobliżu ul. Krzemionki.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 16:04
+27
Wybudują bloki, a później mieszkający tam będą protestować bo hałas, bo tory obok i ruchliwa droga :D
Avatar
alik / 28 lutego 2019 o 16:56
+19
Wybudują bloki, a później mieszkający tam będą protestować bo hałas, bo tory obok i ruchliwa droga :D
 dokładnie tak by było
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 17:07
+16
i to jest dobra decyzja
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 17:10
+14
I tak by nikt nie kupił tam mieszkania. Za głośno.
Avatar
skarbnik LLD / 28 lutego 2019 o 19:28
+13
Dziwne, że jakoś miejskim planistom nie przeszkadzał hałas jak zabudowano skwer przy Drodze Męczenników Majdanka i Krancowej
 ale ten deweloper przynależy do Lubelskiej Loży Deweloperskiej i mógł tak zrobić
Avatar
mieszkaniec / 28 lutego 2019 o 19:24
+12
taka krzyżówka: Przy ul. Przyjaźni firma Orange Polska chce zgody na budownictwo wielorodzinne -> L...k Propetries; Skrzyżowanie Drogi Męczenników Majdanka z ul. Wolską, Łęczyńską i Fabryczną -> cwaniaczek zachłanny za kasę chce się pozbyć gruntu bo nikt nie chce u niego wynajmować powierzchni;
Avatar
Bronowice / 28 lutego 2019 o 17:00
+10
Dziwne, że jakoś miejskim planistom nie przeszkadzał hałas jak zabudowano skwer przy Drodze Męczenników Majdanka i Krancowej
 zacznijmy od tego, że to nie było żaden skwer a jedynie miejsce spotkań okolicznych pijaczków oraz kibel dla psów
Avatar
artykuł pisany wczoraj? / 28 lutego 2019 o 17:10
+8
Panie Smaga, dzisiejsza sesja skończyła się 3h
Avatar
. / 28 lutego 2019 o 18:25
+6
jakiś kretyn poniżej pisze o "spokojnej Krańcowej" debil czy opłacany wazeliniarz?
Avatar
marek / 28 lutego 2019 o 17:58
+6
współczuję temu frustratowi, co przybiega pod niemal każdy artykuł dotyczący deweloperki i zaczyna tę żałosną śpiewkę o pękaniu bańki mydlanej, już nawet spadki cen zaczął biedak dostrzegać choć one nie drgnęły ani trochę
 Jeszcze sam ze sobą dyskutuje i sam sobie odpisuje. Obłęd. W sumie to nawet mi go trochę żal.
Avatar
lublinianin / 3 marca 2019 o 11:29
0
na razie ograniczony jest ruch kolejowy ale będzie ponownie stukot  wagonów osobowych i towarowych . Teraz trzeba postać przy Wolskiej róg Droga Męcznników Majdanka i zmierzyć ruch samochododowy i  hałas w tym regionie oraz zobaczyć niezliczone ilości ludzi przemieszczających sie do przystanków autobusowych ,wczesniej nie było to aż tak wyrażne widoczne bo część autobusów jechała na wprost przez most . Dopiero teraz widać jakim punktem strategicznym był ten mostek na Czerniejówce , był  za wąski ,zdegradowany , nie było odplywów wód deszczowych  .  Jedyną ostoją spokoju w tym rejonie  jest Hotel Lwów i   park( róg Fabrycznej i Bronowickiej) ma być rewitalizowany .  Bloki w tym terenie  pewnie będą wybudowane na końcu Firlejowskiej w okolicy wałów nadrzecznych , tam kończy sie budowanie drogi  i są miejsca na samochody oraz zjazd ze ścieżki rowerowej na Firlejowską . Najbrzydrze,szpecące  i mało funkcjonalnie  są  " klocki"  budynków służących do cełów  użytkowych przy ul. Fabrycznej . Pomysł budowy bloków w miejscu sklepów ,rozumiem Kolor Park " nie jest dobry . Na rogach ruchliwych ulic i do tego z bardzo bliskim sąsiedztwem stacji kolejowej nie powinno budować sie domów mieszkalnych .
na razie ograniczony jest ruch kolejowy ale będzie ponownie stukot  wagonów osobowych i towarowych . Teraz trzeba postać przy Wolskiej róg Droga Męcznników Majdanka i zmierzyć ruch samochododowy i  hałas w tym regionie oraz zobaczyć niezliczone ilości ludzi przemieszczających sie do przystanków autobusowych ,wczesniej nie było to aż tak wyrażne widoczne bo część autobusów jechała na wprost przez most . Dopiero teraz widać jakim punktem strategicznym był ten mostek na Czerniejówce , był  za wąski ,zdegradowany , nie było odplywów wód deszczow... rozwiń
Avatar
ROZUMIEM ZA NA KOSCIELNEJ BEDZIE CISZEJ? / 1 marca 2019 o 09:51
0
po wycięciu drzew przy AVE i poszerzeniu fabrycznej zapewni ktoś ciszę mieszkańcom ? Czy miasto zostawi ich przy tej nowej autostradzie samych ?
Avatar
aaa / 1 marca 2019 o 07:53
+4
To ciekawe, bo jakoś przy Krańcowej i Obywatelskiej, gdzie bloki stoją 10m od ruchliwej jezdni, hałas planistom nie przeszkadzał.
Jak można porównywać hałas ze spokojnej Krańcowej do skrzyżowania Fabryczna-Wolska-Łęczyńska-DMM???? To tak jakby porównać hałas z osiedlowej uliczki do autostrady
 krańcową tir za tirem jedzie, a nowy blok stoi przy samej jezdni, także nie bardzo wiem jakim cudem krańcowa jest spokojna
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 07:26
+3
Dziwne, że jakoś miejskim planistom nie przeszkadzał hałas jak zabudowano skwer przy Drodze Męczenników Majdanka i Krancowej
zacznijmy od tego, że to nie było żaden skwer a jedynie miejsce spotkań okolicznych pijaczków oraz kibel dla psów
  To był skwer i plac zabaw dla dzieci. Wystraczyło więcej patroli policji i monitoring.
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 07:23
0
A dlaczego nie odbyło się referendum w tej sprawie? Pozwólmy wypowiedzieć się mieszkańcom.
Avatar
Jolanta / 1 marca 2019 o 01:08
+4
Na wynajem ? Wszędzie kupią. 
Avatar
Gość / 1 marca 2019 o 01:06
+5
cala lęczynska zjej poprzecznymi uliczkami powinna być wyburzona, ludzie tam mieszkaja w ruinach ulica trzeba wyburzyc i poszerzyc i tam budowac deweloperkę, a obok zabytkowego kościoła AVE,jest parę parceli do zabudowania ale nie bloki tylko kamienice tak jak na zamojskiej ioczywiście można tam umiejscowić szklany wieżowiec ,i to nie będzie kolidowalo z ave
Avatar
tellchar1 / 28 lutego 2019 o 22:30
+1
To ciekawe, bo jakoś przy Krańcowej i Obywatelskiej, gdzie bloki stoją 10m od ruchliwej jezdni, hałas planistom nie przeszkadzał.
 Ale tam nie ma linii kolejowej
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 21:01
+3
jeszcze wolska nie zgineła...
Avatar
Gość / 28 lutego 2019 o 20:28
+5
Napływowa emigracja z Zamojszczyzny, Podkarpacia, okolic radomia chętnie kupiła by tam mieszkania :)
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 62 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję ministerstwa kultury o odmowie wpisania Domu Chemika do rejestru zabytków. Według stowarzyszenia „Puławianie” oznacza to konieczność ponownego wstrzymania robót. Przeciwnego zdania są władze miasta zapewniając, że prace będą kontynuowane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.