Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

13 marca 2019 r.
20:02

Bloki, hotele, usługi. Co jeszcze może powstać w centrum Lublina?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 74 A A

Nowe bloki mieszkalne, hotele i inne obiekty usługowe będą mogły powstać wzdłuż śródmiejskiego odcinka Czechówki. Stanie się to możliwe, jeżeli Rada Miasta zatwierdzi plan zagospodarowania tych terenów przygotowany przez urbanistów Urzędu Miasta. Czego spodziewać się po tym dokumencie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plan zagospodarowania ma precyzyjnie określić przeznaczenie poszczególnych terenów wzdłuż Czechówki. Wskaże miejsca, które muszą być wolne od zabudowy, wytyczy przebieg nadrzecznej trasy spacerowej, ustali maksymalną wysokość nowych budynków oraz wprowadzi ograniczenia co do liczby miejsc parkingowych.

Takim planem zostanie objęty prawy brzeg rzeki między zjazdem z tzw. wiaduktu Poniatowskiego (to wciąż nieoficjalna nazwa) aż do skrzyżowania z Wodopojną.

Za Lublinianką

Między stadionem Lublinianki a skrzyżowaniem z ul. Lubomelską planiści wyznaczyli tereny zielone. Wzdłuż brzegu rzeki, po stronie Wieniawy ma być poprowadzony spacerowy trakt dla pieszych dostępny z czterech stron. Jedno wejście przewidziano od ul. Przy Stawie, drugie przez kładkę od strony al. Solidarności na wysokości ul. Przy Stawie, trzecie od strony skrzyżowania ul. Czechowskiej i Leszczyńskiego, a czwarte od Lubomelskiej za pralnią.

Przy Czechowskiej

Zachowany ma zostać parking znajdujący się przy skrzyżowaniu Lubomelskiej z Czechowską (1). Planiści nazwali go parkingiem „w zieleni” i proponują zasadę, że na każde miejsce postojowe musiałoby tu przypadać jedno drzewo. Położony obok niezabudowany obszar (2) miałby służyć za teren zielony.

Z krajobrazu zniknąć może charakterystyczny budynek Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego (3). Proponowany plan zagospodarowania nie przyznaje mu ochrony, może tu stanąć inny (najwyżej dwupiętrowy) budynek usługowy. Obok zachowana byłaby możliwość przejścia kładką (4) przez rzekę.

Dalszy pas między rzeką a ul. Czechowską rezerwowany jest pod mieszkania (5). Budynki mogą bardziej niż dziś wypełnić ten obszar i stworzyć zwartą pierzeję. Na zakręcie wskazano miejsce pod zabudowę mieszkaniową lub usługową, przy czym inwestor mógłby dowolnie kształtować proporcje między tymi funkcjami. Nie mógłby tylko przekroczyć trzech pięter. Dla terenu na zakręcie wydane jest już zresztą pozwolenie na budowę.

Skrót na Czechów

Na zakręcie ul. Czechowskiej (tym bliżej Ogrodowej) wyznaczony ma być wjazd na trakt pieszo-rowerowy planowany na prawym brzegu Czechówki do ul. Dolnej 3 Maja. W tym rejonie urbaniści proponują obszar zieleni parkowej. Miałby on sięgać do nowej trasy pieszej (6), która biegłaby od ul. 3 Maja wzdłuż kliniki okulistycznej aż do brzegu rzeki, gdzie przewidziano kładkę pieszo-rowerową.

W ten sposób powstałaby nowa droga pieszo-rowerowa na Czechów. – W tym miejscu właściwa byłaby kładka nad al. Solidarności – przyznaje Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. Patrząc od strony Czechowa, nowa trasa dla pieszych byłaby przedłużeniem ul. Szeligowskiego (7). Obecne natężenie ruchu pieszych wzdłuż Dolnej 3 Maja może wskazywać, że również nowy trakt byłby uczęszczany.

Przy Dolnej 3 Maja

Sporo zmian mogłoby zajść po obu stronach ulicy. Z prawej (patrząc od centrum) zabudowany mógłby być pusty teren od schodów koło Miejskiego Urzędu Pracy aż po teren komisu samochodowego. Miasto chce umożliwić inwestorom łączenie w dowolnych proporcjach funkcji mieszkaniowych i usługowych. Jednocześnie zamierza wprowadzić ograniczenie wysokości zabudowy, która musiałaby się wpisać w spadek terenu. Wyżej dozwolone byłyby cztery piętra, niżej tylko trzy.

Po lewej stronie drogi inwestorzy mogłyby powstać dodatkowe budynki mające najwyżej cztery kondygnacje nadziemne, przy czym czwartą stanowiłoby poddasze użytkowe. Plan dopuszczałby też wymianę zabudowy, ale z zastrzeżeniem, że nietykalna jest kamienica przy Dolnej 3 Maja 6a, którą chroni wpis do gminnej ewidencji zabytków. Chroniony jest też pomnik Wincentego a Paulo.

Poniżej szpitala

Między zabudowaniami szpitala klinicznego a rzeką planiści wyznaczyli miejsca na nowe obiekty służby zdrowia. Właśnie tutaj ma się rozbudować szpital. Na prawym brzegu Czechówki przewidziano miejsce na dalszy ciąg pieszo-rowerowej trasy, która ciągnęłaby się wzdłuż rzeki aż do ul. Wodopojnej. W projekcie planu znalazła się także nowa droga umożliwiająca łącząca Szewską z Wodopojną w rejonie dzisiejszego parkingu nad rzeką. Dodajmy, że urbaniści zaproponowali również wyznaczenie pieszego zejścia do al. Solidarności na przedłużeniu ul. Niecałej.

Mało parkingów

W miejscach przeznaczonych pod zabudowę Urząd Miasta zamierza wręcz ograniczać liczbę miejsc postojowych. – W śródmieściu nie chcemy nadmiernej liczby miejsc parkingowych, bo generują większy ruch i śródmieście zbyt szybko nam się zatyka – wyjaśnia Żurkowska.

W przypadku obiektów oświatowych na jedno pomieszczenie do nauki mogłoby przypadać najwyżej jedno miejsce postojowe. Obiekty hotelarskie mogłyby mieć najwyżej jedno miejsce parkingowe na każde trzy miejsca do spania. Dla pozostałych usług ustalono inny wskaźnik: maksymalnie jedno miejsce postojowe na 50 mkw. powierzchni użytkowej usług.
Wymóg „nie mniej niż” pojawia się za to w przypadku zabudowy mieszkaniowej. Na każde dwa mieszkania musiałoby przypadać minimum… jedno miejsce parkingowe.

Radni zdecydują

Plan zagospodarowania środkowej części doliny Czechówki zacznie obowiązywać, jeżeli zostanie zatwierdzony przez Radę Miasta. Projekt planu był już skierowany do uchwalenia przez radnych, a głosowanie było planowane na 28 lutego, jednak w ostatniej chwili projekt zdjęto z porządku obrad i odesłano do Komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska.

– Nie została jeszcze podjęta decyzja, kiedy uchwała zostanie ponownie zgłoszona do porządku obrad Rady Miasta – stwierdza Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bleee / 13 marca 2019 r. o 22:22
+16
Po co to wszystko. Terax jest tam duzo zieleni i można z psem pospacerowac, a tak zbudują hotelami
Chłopie czytałeś w ogóle treść artykułu czy tak zwyczajowo komentujesz? Terenów zielonych będzie suma summarum tyle samo, jeśli nie więcej niż przed zmianami.
 Trolle nie czytaja, trolle tylko hejtują.
Avatar
Trzeba przyznać / 13 marca 2019 r. o 20:45
+16
ma to wszystko ręce i nogi
Avatar
lubelak / 13 marca 2019 r. o 22:04
+14
Po co to wszystko. Terax jest tam duzo zieleni i można z psem pospacerowac, a tak zbudują hotelami
 Chłopie czytałeś w ogóle treść artykułu czy tak zwyczajowo komentujesz? Terenów zielonych będzie suma summarum tyle samo, jeśli nie więcej niż przed zmianami.
Avatar
a było tak wsamraśnie / 14 marca 2019 r. o 09:52
+13
Parcie deweloperów olbrzymie sprawa dla CBA.
 Oczywiście że tak. To skandal, że w mieście buduje się nowe mieszkania. Gdzie jest CBA? Co tam Srebrna i łapówki prezesa, tu trzeba natychmiast zająć się sprawą budowy nowych mieszkań w Lublinie!
Avatar
Bert / 14 marca 2019 r. o 08:37
+13
Dlatego od dawna nie zapuszczam się do centrum miasta bo nie ma gdzie parkować na dłużej, a mpk się nie mam zamiaru tłuc.
 to dobrze że Jego Hrabiowska Mość unika śródmieścia, proszę dalej siedzieć w Dysie, tam jest na pewno mnóstwo miejsc parkingowych za darmochę pod siedzibą sołtysa
Avatar
tirli-tirli / 14 marca 2019 r. o 10:17
+11
Mało parkingów? A może ZA DUŻO SAMOCHODÓW?
Avatar
qqq / 13 marca 2019 r. o 23:44
+11
Sto lat lubelskiego planowania! - billboardy - budynki nie trzymające żadnej lini zabudowy - zrujnowane miejskie kamienice - stawianie wszystkiego bokiem do ulicy - byle nie za wysokie, nie za ładne, nie za nowoczesne, byle bylejakość Ehhh.
 A jak budują wyższy budynek mieszkalny na placu teatralnym to płacz trolli -nie wiem tylko o co, chyba że kul zasłania. Tu nie dogodzisz.
Avatar
Maniek / 13 marca 2019 r. o 22:26
+11
Obiekty hotelarskie mogłyby mieć najwyżej jedno miejsce parkingowe na każde trzy miejsca do spania.
Czyli 1 miesjce parkingowe na 1 pokój hotelowy. W każdym pokoju łóżko 2-osobowe (lub 2 pojedyńcze) + fotel (dostawka) to jest standard w 90% normalnych hoteli. Chytrze pomyślane, nie lepiej bez kręcenia napisać że 1 miejsce parkingowe na 1 pokój?
Avatar
Basia / 14 marca 2019 r. o 12:31
+9
ostatnio oprowadzałam po Lublinie koleżankę z Wrocławia - bardzo jej się podobało krakowskie i stare miasto, ale była zdziwiona że zaraz za zamkiem lubelskim "kończy się miasto i zaczynają się przedmieścia" - takie wrażenie odnosi ktoś przyzwyczajony do miejskiej zabudowy - idziesz sobie traktem na zamek, a tu nagle widzisz pusty wygon po horyzont i tylko stragany z gaciami i plac manewrowy PKS. To jest centrum 300-tys miasta...
Avatar
goku / 14 marca 2019 r. o 10:20
+9
Parcie deweloperów olbrzymie sprawa dla CBA.
Oczywiście że tak. To skandal, że w mieście buduje się nowe mieszkania. Gdzie jest CBA? Co tam Srebrna i łapówki prezesa, tu trzeba natychmiast zająć się sprawą budowy nowych mieszkań w Lublinie!
to jakiś schizol, szkoda czau na polemikę z tym bełkotem, albo to jakiś pensjonariusz abramowic, albo politruk pisu, albo po prostu biedny człowiek który całe życię spędziłw syfie i jest przerażony że ktoś mógłby ten syf zlikwidować
 A może w PiS-ie wyznają zasadę, że istnieje tylko jeden deweloper(w domyśle Deweloper Kaczyński) i stąd to zdziwienie, że w Lublinie mogą budować różne firmy? 
 A może w PiS-ie wyznają zasadę, że istnieje tylko jeden deweloper(w domyśle Deweloper Kaczyński) i stąd to zdziwienie, że w Lublinie mogą budować różne firmy?  rozwiń
Avatar
Bleee / 19 marca 2019 r. o 07:52
+2
Czy to w takim tempie będzie powstawało jak Alchemia pomiędzy Lubartowską a Świętoduską .... i to pod nosem Żuka ? Teraz ten urzędnik , reprezentant  swoich wyborców przypuszczam że tak samo chce rozpracować Górki Czechowskie .
 Żuk to akurat robi w końcu porzadej z alchenia, która dostał w spadku,po wspaniale podpisanej umowie przez poprzednika. Minimum wiedzy wymagane , zanim sie błysnie na forum.
Avatar
Gość / 17 marca 2019 r. o 22:41
-3
Czy to w takim tempie będzie powstawało jak Alchemia pomiędzy Lubartowską a Świętoduską .... i to pod nosem Żuka ? Teraz ten urzędnik , reprezentant swoich wyborców przypuszczam że tak samo chce rozpracować Górki Czechowskie .
Avatar
paulina / 16 marca 2019 r. o 15:04
0
Teren zieleni parkowej od Czechowskiej aż do planowanej kładki? Ponad hektarowa działka mogąca pomieścić zarówno zieleń, parking, jak i budownictwo ma tak mizerny plan? Chyba ktoś sobie robi grunt pod przejęcie prywatnej n-eruchomości, a za pół roku w planie będą same bloki.
Avatar
ksawyer / 14 marca 2019 r. o 21:52
-3
wyobraźcie sobie jakby wyglądało całę śródmieście Lublina, gdyby już przed wojną budowali je ludzie o takiej mentalności jak obecne urzędasy od urbanistyki....nie byłoby wspaniałej kamienicznej zabudowy Krakowskiego przedmieścia, Chopina, 3Maja - no bo przecież najstarsza część krakowskiego przedmieścia (obecny deptak) zabudowana jest 1 i 2 piętrowymi bieda-kamieniczkami, to jak można było w nowszej, zachodniej części śródmieścia postawić takie wysokie 4/5 piętrowe kamienice?! "skandal! jescze ktoś pomyśli że Lublin to miasto, a nie miasteczko! Broń Boże przed zabudową miejską!"
 Przed wojna I, najładniejsze 5 kamienice w Lublinie, od Krakowskiego do Okopowej, tak dla scislosci
 Przed wojna I, najładniejsze 5 kamienice w Lublinie, od Krakowskiego do Okopowej, tak dla scislosci rozwiń
Avatar
GW / 14 marca 2019 r. o 20:08
+5
Brawo dla Pana Redaktora! Bardzo rzetelnie przygotowany artykuł! Brakuje tylko jednej, podstawowej informacji. Ten projekt jest jednym z zaledwie 4 przygotowywanych w mieście planów OCHRONNYCH! Plany te mają na celu uratowanie funkcjonowania ESOCH w mieście. Nie pomoże histeria ws górek czechowskich, jeżeli system przewietrzania zostanie trwałe zatkany,. Jak dotąd dolina Czechówki jest sukcesywnie zamieniana z kanału wentylacyjnego na "grzejnik" i "smrodnik" Śródmieścia, z Placem Litewskim łącznie. Każdy samochód stojący w czasie upałów na odkrytym parkingu to GRZEJNIK! Dolina Czechówki jest zasypywana i utwardzana gruzem, w celu pomieszczenia coraz większej ilości takich "grzejników"! Na dodatek jest coraz bardziej zabudowywana. Tylko plan może to powstrzymać, bo i 100 kurtyn wodnych nam nie pomoże. Tak, jak nie pomoże wachlarz przy tętniaku aorty.
Brawo dla Pana Redaktora! Bardzo rzetelnie przygotowany artykuł! Brakuje tylko jednej, podstawowej informacji. Ten projekt jest jednym z zaledwie 4 przygotowywanych w mieście planów OCHRONNYCH! Plany te mają na celu uratowanie funkcjonowania ESOCH w mieście. Nie pomoże histeria ws górek czechowskich, jeżeli system przewietrzania zostanie trwałe zatkany,. Jak dotąd dolina Czechówki jest sukcesywnie zamieniana z kanału wentylacyjnego na "grzejnik" i "smrodnik" Śródmieścia, z Placem Litewskim łącznie. Każdy samochód stojący ... rozwiń
Avatar
qqq / 14 marca 2019 r. o 19:30
-1
ostatnio oprowadzałam po Lublinie koleżankę z Wrocławia - bardzo jej się podobało krakowskie i stare miasto, ale była zdziwiona że zaraz za zamkiem lubelskim "kończy się miasto i zaczynają się przedmieścia" - takie wrażenie odnosi ktoś przyzwyczajony do miejskiej zabudowy - idziesz sobie traktem na zamek, a tu nagle widzisz pusty wygon po horyzont i tylko stragany z gaciami i plac manewrowy PKS. To jest centrum 300-tys miasta...
Tak było i 100 lat temu. Za Zamkiem na wschód rozciągały się pola wsi Tatary...
 No nie przesadzajmy, że po horyzont, bo spod zamku akurat doskonale widać ogródki działkowe i rozciągające się zaraz za nimi blokowiska tatary. Bardziej wygląda jak zachowując proporcje central park w NY, niż przedmieścia.
 No nie przesadzajmy, że po horyzont, bo spod zamku akurat doskonale widać ogródki działkowe i rozciągające się zaraz za nimi blokowiska tatary. Bardziej wygląda jak zachowując proporcje central park w NY, niż przedmieścia. rozwiń
Avatar
Gwidon / 14 marca 2019 r. o 19:07
+2
Uchwalcie ten plan na miłość boską, bo z tej biednej doliny Czechówki nic już nie zostanie!!!
Avatar
ksawyer / 14 marca 2019 r. o 18:03
-2
AndrzejuZ, DrInz, czy zapewnienie mieszkańcom przestrzeni, słońca, zieleni to komunistyczna zbrodnia? Polska szlachta mieszkała we dworach, dworkach lokalizowanych w swobodnej przestrzeni, co dawało poczucie drogiej szlachcie wolności i swobody. I dzisiaj niewielu zamieni osiedle zaprojektowane zgodnie z Kartą ateńską na apartamentowiec taki, jak ten przy Nałęczowskiej 8, ze studnią charakterystyczną w zabudowie pierzejowej.
Avatar
ksawyer / 14 marca 2019 r. o 17:35
+2
Niestety, chaotyczna zabudowa i zupełny brak dbałości urzędników o estetykę to są w Lublinie gigantyczne problemy...planuje się zabudowę ciągle według tych samych prl-owskich zabobonów, stawiając budynki bez ładu i skłądu, nie trzymające linii zabudowy ani jej nie uzupełniające. Polecałbym urzędasom wycieczkę np. do Poznania żeby zobaczyli że współczesna zabudowa odpowiednio zaprojektowana może znacznie upiększać centrum miasta i je rozszerzać
 Gdyby jeszcze zburzyli, w  Poznaniu pruski Zameczek Wilhelma, szkaradztwo, jakie mogą wymyślić Niemcy. 
 Gdyby jeszcze zburzyli, w  Poznaniu pruski Zameczek Wilhelma, szkaradztwo, jakie mogą wymyślić Niemcy.  rozwiń
Avatar
rom23 / 14 marca 2019 r. o 17:32
-6
im planach większy rozmach tym w rzeczywistości większe gówno Nie ma się co się martwić nie zrealizują , ile oni już takich projektów pokazywali np. okolice podzamcza z archaicznym targiem i PKS-em ,czy ul Ruska z targiem Syf kiła i mogiła w centrum
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Truskawki były tylko pretekstem. Złodziej zabrał utarg i zaczął uciekać

Truskawki były tylko pretekstem. Złodziej zabrał utarg i zaczął uciekać

33-latek nie chciał kupować truskawek – dla niepoznaki poprosił o zważenie łubianki. Gdy sprzedawczyni się tym zajęła, ukradł pudełko z utargiem i zaczął uciekać. Daleko nie odbiegł, bo krzyki sprzedawczyni zaalarmowały sąsiada, który złodzieja dogonił i złapał.

Lubelskie. Pociął psa nożem. Sąd skazał 21-latka na więzienie

Lubelskie. Pociął psa nożem. Sąd skazał 21-latka na więzienie

Jest wyrok w sprawie brutalnego zranienia psa w Chełmie. 21-latek został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd zasądził także 6-letni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. Mężczyzna poniesie także koszta procesu i zapłaci 5 tys. zł nawiązki na rzecz Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Wisła Puławy – Polonia Warszawa 2:0. Skuteczne stałe fragmenty

Wisła Puławy – Polonia Warszawa 2:0. Skuteczne stałe fragmenty

W sobotę na boisko wrócił kolejny z naszych trzecioligowców. Tym razem Wisła Puławy. Duma Powiśla ograła na swoim stadionie Polonię Warszawa 2:0.

Kina w Lublinie. Jakie filmy można obejrzeć? Repertuar na weekend i kolejne dni
Magazyn

Kina w Lublinie. Jakie filmy można obejrzeć? Repertuar na weekend i kolejne dni

W wyniku czwartego etapu znoszenia obostrzeń od 6 czerwca będą mogły działać kina, opery czy teatry. Mimo poluzowania restrykcji w najbliższy weekend w Lublinie nie obejrzymy jednak spektakli na żywo, a miejscowe kina w większości wciąż pozostaną zamknięte

Bieg Solidarności w nietypowej formule. "Jako jedyny w kraju" [zdjęcia]
galeria

Bieg Solidarności w nietypowej formule. "Jako jedyny w kraju" [zdjęcia]

Na Stadionie lekkoatletycznym w Lublinie pobiegli uczestnicy Biegu Solidarności. Wydarzenie odbyło się w nietypowej formule.

Raport o stanie Lublina. Wydatki, kary, wypadki i pogryzienia przez nietoperze [statystyki]
Magazyn

Raport o stanie Lublina. Wydatki, kary, wypadki i pogryzienia przez nietoperze [statystyki]

Znamy najnowszy „Raport o stanie miasta”, którego spisanie jest corocznym obowiązkiem prezydenta. Po raz pierwszy od dawna przybyło nam mieszkańców, znowu ubyło studentów, a lubelskie kina zorganizowały 47 tys. seansów. Sporo jest też o pieniądzach, o których więcej mówi prezydenckie sprawozdanie z miejskich dochodów i wydatków, skąd dowiadujemy się nawet tego, ile kosztowały miasto zgubione piloty do głosowania.

Lubartów: Od ponad roku brakuje części oświetlenia. Nikt nie przyznaje się do latarni

Lubartów: Od ponad roku brakuje części oświetlenia. Nikt nie przyznaje się do latarni

Prawie 1,5 roku temu, 6 lutego 2019 r. doszło do wypadku na rondzie u zbiegu drogi krajowej nr 19 z ul. Lubelską w Lubartowie. Pijany kierowca przejechał wówczas przez środek ronda, po czym uderzył w słup oświetleniowy. Od tamtej pory latarnia ta nie została naprawiona, a dodatkowo w rejonie tego skrzyżowania nie świeci kilka kolejnych słupów.

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów. Jest kilka ważnych zmian

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów. Jest kilka ważnych zmian

Wypełnianie ankiety epidemiologicznej, ocena ryzyka możliwości zakażenia koronawirusem, badanie temperatury ciała - do tego wszystkiego muszą przywyknąć chorzy oczekujący na możliwość przyjęcia na oddział puławskiego szpitala specjalistycznego. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Trzy porażki z rzędu i wystarczy. W sobotę Górnik Łęczna zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.40. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP 3 Regionalna.

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Wszystko wskazuje na to, że uda się rozegrać zaległe mecze Regionalnego Pucharu Polski za sezon 2019/2020. Lubelski Związek Piłki Nożnej wstępnie zaplanował, że finałowe spotkanie w okręgu lubelskim pomiędzy Motorem Lublin, a Avią Świdnik odbędzie się 29 lipca.

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Kilka zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych otrzymali w ostatnim czasie policjanci z Puław. Mieszkańcy powiatu, którzy za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego chcieli zakupić minitraktor – kosiarkę i telefon stracili łącznie 3,5 tys. zł.

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w okolicy dworca autobusowego. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił dwie osoby.

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

U trzech mieszkanek województwa lubelskiego wyniki badań potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie z kobiet wróciły z zagranicy.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

259 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego aż 190 w Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, po godz. 10 nowy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju.

Szczęśliwy finał poszukiwań 37-latka. W akcji brał udział m.in. policyjny helikopter i dron

Szczęśliwy finał poszukiwań 37-latka. W akcji brał udział m.in. policyjny helikopter i dron

Udało się odnaleźć 37-letniego mieszkańca Lubartowa, który wczoraj po południu wyszedł z domu. Mężczyzna nie powiedział nikomu gdzie wychodzi. Jednak z wiadomości przesłanej rodzinie wynikało, że jego zdrowiu i życiu może zagrażać niebezpieczeństwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.