Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

8 listopada 2017 r.
17:48

Gala Innowacji Województwa Lubelskiego: Te firmy zostały nagrodzone [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora ask
0 8 A A

Wytwórnia Makaronu Domowego POL-MAK została Liderem Innowacji 2017. Specjalne nagrody dla najlepszych przedsiębiorców rozdano podczas Europejskiego Tygodnia Innowacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas Gali Innowacji Województwa Lubelskiego wyróżniano pionierskie projekty lubelskich firm, które uzyskały unijne wsparcie finansowe.

– Wyróżniliśmy różnorodne firmy, bo chcemy mówić głośno o ich działalności, o tym czym się zajmują. Bardzo często mieszkańcy tego regionu nie wiedzą, że obok nich pracują nowoczesne laboratoria, dzięki którym mamy zdrowszą żywność i ekologiczne uprawy. Dzięki ich pracy wprowadzane są na rynek innowacyjne rozwiązania pozwalające pacjentom na powrót do zdrowia. Powstają nowe maszyny służące innym przedsiębiorcom – podkreśla Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Spośród 400 projektów wybrano finałową „piętnastkę”, która została nagrodzona przez Kapitułę konkursową w kategoriach odpowiadającym czterem inteligentnym specjalizacjom województwa lubelskiego: biogospodarka, medycyna i zdrowie, energetyka niskoemisyjna, informatyka i automatyka. 

Została również wręczona nagroda specjalna: Lider Innowacji 2017 dla przedsiębiorcy, który w sposób szczególny przyczynił się do wzrostu innowacyjności na Lubelszczyźnie. Trafiła ona do Pol-Mak, firmy zaczynającej w 1995 roku jako jednoosobowa firma. Dziś to ponad 90 osobowa załoga i klikudziesięciosamochodowa flota. Produkty z Ludwina rozwożone są do sklepów w całej Polski, a także do Irlandii i Niemiec.

W kategorii medycyna i zdrowie doceniono także Terpa sp. z o.o. To działająca od 2008 roku sieć gabinetów różnych specjalizacji, w tym m.in. ginekologii z położnictwem, dermatologii z medycyną estetyczną, endokrynologii, chirurgii. Firma wypracowała własny, wielomodułowy program terapii pacjentek z bólem ginekologicznym.

W kategorii biogospodarka wygrał Agroplast Marcin Łopąg – producent części do maszyn rolniczych z ponad 30-letnim stażem. Najlepszą firmą w kategorii informatyka i automatyka zostało „Roztocze” Zakład Usługowo-Produkcyjny Roman Rak (producent zamków, zawiasów i zacisków śrubowych oraz innych specjalizowanych elementów dla branży energetycznej, telekomunikacyjnej, klimatyzacyjnej, kolejnictwa, przemysłu motoryzacyjnego oraz przemysłu maszynowego). W kategorii energia niskoemisyjna wygrało natomiast Laboratorium Badań Materiałowych „Lab Test” sp. z o.o. kontynuującego tradycje działalności badawczej Centralnego Laboratorium Fabryki Samochodów powstałego w roku 1955.

– Cieszymy się widząc tempo rozwijania się lubelskich firm oraz ich zdolność wdrażania nowych technologii dzięki dotacjom unijnym. Ten rozwój wymaga ciągłej wymiany myśli technicznej i badawczej, właściwego zaplecza i licznych badań. Współpraca na linii biznes-nauka stała się siłą napędową innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki lubelskiej, której mocnym fundamentem jest zastrzyk finansowy z unijnego budżetu, czego najlepszym przykładem są dzisiejsi laureaci – mówi Marceli Niezgoda dyrektor LAWP w Lublinie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 06:34
+1
Ten drugi z lewej-hodowca nie zlikwidowanych świń także dostał nagrodę? Już niedługo wróci na swoje śmiecie,bo z PSL-em już koniec.Dość wydoili swoje środowiska!
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 21:30
+1
Innowacyjny makaron skręcony do góryvi ewentualnie w lewo ....no qutfa szacun i buraki na sali
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 18:33
+1
Jarubas ledwie 1,7% - dlatego wszędzie się chłopki wciskają przed obiektywy
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 17:58
+1
wszystko fajnie tylko po co komu na tym zdjęciu i na tej gali towarzysze z PSL?!
Avatar
kika / 9 listopada 2017 r. o 08:25
0
Oj boli d...upa widzę :)
Avatar
Chełmianin N / 8 listopada 2017 r. o 18:43
0
          KIEDY?????? Dziennikarzu ask z Dziennika Wschodniego, nie nazywaj Lubelszczyzną woj. lubelskiego, i czas wyzbyć się chorej manii wywyższania ponieważ głowa ma maniackie wyobrażenia. Jeżeli zdrowa - to niech udowodni marzenia, iż Lubelszczyzna i województwo, to to samo gdyż prawnie i naukowo - to lubelska ziemia, a więc tępaku, kiedy uleczysz swoje urojenia? Morał: nie raz czytałeś mądrych wyjaśnienie to kiedy głowizna tępa - kłamać zaprzestanie? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
          KIEDY?????? Dziennikarzu ask z Dziennika Wschodniego, nie nazywaj Lubelszczyzną woj. lubelskiego, i czas wyzbyć się chorej manii wywyższania ponieważ głowa ma maniackie wyobrażenia. Jeżeli zdrowa - to niech udowodni marzenia, iż Lubelszczyzna i województwo, to to samo gdyż prawnie i naukowo - to lubelska ziemia, a więc tępaku, kiedy uleczysz swoje urojenia? Morał: nie raz czytałeś mądrych wyjaśnienie to kiedy głowizna tępa - kłamać zaprzestanie? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 18:36
0
a propos makaronów... KTO zniszczył parę dobrych Polskich firm oraz słynną na całym świecie markę MALMA i to w gangsterski sposób?
Avatar
hxhxnnxx / 8 listopada 2017 r. o 18:13
-1
Bo są mądrzejsi od ciebie pisowski tłumoku
Avatar
kika / 9 listopada 2017 r. o 08:25
0
Oj boli d...upa widzę :)
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 06:34
+1
Ten drugi z lewej-hodowca nie zlikwidowanych świń także dostał nagrodę? Już niedługo wróci na swoje śmiecie,bo z PSL-em już koniec.Dość wydoili swoje środowiska!
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 21:30
+1
Innowacyjny makaron skręcony do góryvi ewentualnie w lewo ....no qutfa szacun i buraki na sali
Avatar
Chełmianin N / 8 listopada 2017 r. o 18:43
0
          KIEDY?????? Dziennikarzu ask z Dziennika Wschodniego, nie nazywaj Lubelszczyzną woj. lubelskiego, i czas wyzbyć się chorej manii wywyższania ponieważ głowa ma maniackie wyobrażenia. Jeżeli zdrowa - to niech udowodni marzenia, iż Lubelszczyzna i województwo, to to samo gdyż prawnie i naukowo - to lubelska ziemia, a więc tępaku, kiedy uleczysz swoje urojenia? Morał: nie raz czytałeś mądrych wyjaśnienie to kiedy głowizna tępa - kłamać zaprzestanie? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
          KIEDY?????? Dziennikarzu ask z Dziennika Wschodniego, nie nazywaj Lubelszczyzną woj. lubelskiego, i czas wyzbyć się chorej manii wywyższania ponieważ głowa ma maniackie wyobrażenia. Jeżeli zdrowa - to niech udowodni marzenia, iż Lubelszczyzna i województwo, to to samo gdyż prawnie i naukowo - to lubelska ziemia, a więc tępaku, kiedy uleczysz swoje urojenia? Morał: nie raz czytałeś mądrych wyjaśnienie to kiedy głowizna tępa - kłamać zaprzestanie? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 18:36
0
a propos makaronów... KTO zniszczył parę dobrych Polskich firm oraz słynną na całym świecie markę MALMA i to w gangsterski sposób?
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 18:33
+1
Jarubas ledwie 1,7% - dlatego wszędzie się chłopki wciskają przed obiektywy
Avatar
hxhxnnxx / 8 listopada 2017 r. o 18:13
-1
Bo są mądrzejsi od ciebie pisowski tłumoku
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 r. o 17:58
+1
wszystko fajnie tylko po co komu na tym zdjęciu i na tej gali towarzysze z PSL?!