Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 czerwca 2015 r.
11:15

Archeologowie szukali księcia Daniela Halickiego, znaleźli jego syna

0 16 A A
W tym wykopie badacze natknęli się na sarkofag prawdopodobnie kryjący szczątki jednego z synów księcia Daniela<br />
W tym wykopie badacze natknęli się na sarkofag prawdopodobnie kryjący szczątki jednego z synów księcia Daniela

Naukowcy otworzyli tajemniczy sarkofag pod posadzką w Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie. Wiele wskazuje na to, że został w nim pochowany jeden z synów XIII-wiecznego księcia Daniela: Roman lub Szwarno Romanowicz

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Галичанин / 26 marca 2016 r. o 15:19
0
Галичани, то є галичани,не поляки і не українці
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 r. o 14:00
0
A jakie dotyczeństwo do polsko-ukrainskich wykopalisk ma Andrzej Petryk ze Lwowa. Jak tylko przyjeduie do Polski, to zafotografuje i szybko do Ukrainy piaryć swoje nadumany badania! Ten czlowiek nie mają sramu....
Avatar
gs / 15 czerwca 2015 r. o 09:03
0

Daniel był księciem RUSI HALICKO-WOŁYŃSKIEJ !!! w Chełmie bywał i rządził stamtąd gdzie Ukraina ?

Daniel był królem Rusi Halicko  - Wołynskiej. Koronował się w Tykocinie.Idea państwa ukraińskiego to XIX w.

Avatar
Krzych / 11 czerwca 2015 r. o 09:23
0

" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...

W rzeczy samej. 

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 08:48
0
" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 r. o 11:06
0
Дуже політично заангажованому - а чого б не повернути до Львова т.зв. Ченстоховську Мадонну. Вона намальована на дошці, де спочатку була ікона Богородиці, написана св. Петром Ратенським. Вона зберігалась у львівській церкві Петра і Павла, яку згодом перебудували домініканці
Avatar
janusz / 9 czerwca 2015 r. o 23:23
0

zmienimy ten stalinowski rząd to skończy się propaganda!

A na jaki proponujesz zmienić?

Avatar
Roman / 9 czerwca 2015 r. o 20:32
0

Moze by tak ukraincy oddali ukradzioną Chełmską Ikonę Matki Bożej? Taka przyjazn to moze niech oddadza to co nie swoje? Łuck miasto partnerskie czy paserskie?

A co z Częstochowską?

Avatar
Володимир / 9 czerwca 2015 r. o 18:16
0

Szabla w XIII wieku!!! Puknijcie się.

Перша згадка про шаблю є 1087 р.

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 r. o 19:33
0
Państwowość Ukrainy datuje się od 1991 więc jakim sposobem ukraiński naukowiec doszukał się 800 lat mitologicznej Ukrainy i jeszcze jakiś analogi do współczesności ;)
Avatar
Галичанин / 26 marca 2016 r. o 15:19
0
Галичани, то є галичани,не поляки і не українці
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 r. o 14:00
0
A jakie dotyczeństwo do polsko-ukrainskich wykopalisk ma Andrzej Petryk ze Lwowa. Jak tylko przyjeduie do Polski, to zafotografuje i szybko do Ukrainy piaryć swoje nadumany badania! Ten czlowiek nie mają sramu....
Avatar
gs / 15 czerwca 2015 r. o 09:03
0

Daniel był księciem RUSI HALICKO-WOŁYŃSKIEJ !!! w Chełmie bywał i rządził stamtąd gdzie Ukraina ?

Daniel był królem Rusi Halicko  - Wołynskiej. Koronował się w Tykocinie.Idea państwa ukraińskiego to XIX w.

Avatar
Krzych / 11 czerwca 2015 r. o 09:23
0

" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...

W rzeczy samej. 

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 08:48
0
" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 r. o 11:06
0
Дуже політично заангажованому - а чого б не повернути до Львова т.зв. Ченстоховську Мадонну. Вона намальована на дошці, де спочатку була ікона Богородиці, написана св. Петром Ратенським. Вона зберігалась у львівській церкві Петра і Павла, яку згодом перебудували домініканці
Avatar
janusz / 9 czerwca 2015 r. o 23:23
0

zmienimy ten stalinowski rząd to skończy się propaganda!

A na jaki proponujesz zmienić?

Avatar
Roman / 9 czerwca 2015 r. o 20:32
0

Moze by tak ukraincy oddali ukradzioną Chełmską Ikonę Matki Bożej? Taka przyjazn to moze niech oddadza to co nie swoje? Łuck miasto partnerskie czy paserskie?

A co z Częstochowską?

Avatar
Володимир / 9 czerwca 2015 r. o 18:16
0

Szabla w XIII wieku!!! Puknijcie się.

Перша згадка про шаблю є 1087 р.

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 r. o 19:33
0
Państwowość Ukrainy datuje się od 1991 więc jakim sposobem ukraiński naukowiec doszukał się 800 lat mitologicznej Ukrainy i jeszcze jakiś analogi do współczesności ;)
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

The 5th season – Quintet - koncert w Lublinie
9 grudnia 2021, 19:00

The 5th season – Quintet - koncert w Lublinie

W czwartek, 9 grudnia o godz. 19 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert grupy The 5th season – Quintet.

Nowoczesne kratki ściekowe - odwodnienie i blokada przykrych zapachów w jednym

Nowoczesne kratki ściekowe - odwodnienie i blokada przykrych zapachów w jednym

Nowoczesne kratki ściekowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby łączyć w sobie minimalistyczny design oraz rozbudowaną funkcjonalność. Dbają o to, aby skutecznie odwadniać rozmaite obiekty, a jednocześnie eliminują występowanie przykrych zapachów. Wystarczy wybrać odpowiedni model do konkretnego pomieszczenia, a następnie go zamontować i cieszyć się jego funkconalnością.

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Emisja obligacji ma pomóc w pokryciu przyszłorocznego deficytu budżetowego gminy Końskowola. Według projektu, wydatki rzędu 47,5 mln zł znów będą wyższe od dochodów szacowanych na niecałe 41 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata oraz lokalne inwestycje

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Internet zrewolucjonizował wiele aspektów naszego codziennego życia, również sposób robienia zakupów. Kupowanie online stało się czymś całkowicie oczywistym i, jak pokazują statystyki, już co drugi Polak regularnie robi zakupy w sieci. Najczęściej wybieramy odzież, obuwie, książki, ale również sprzęt elektroniczny czy produkty spożywcze. Badania pokazują, że systematycznie rośnie też zainteresowanie kosmetykami i zakupem leków przez Internet. Jednak w tym wypadku sprzedaż online obwarowana jest licznymi wymaganiami. Kluczowe jest bowiem zachowanie najwyższych form bezpieczeństwa, tak w kwestii przechowywania czy pakowania leków i suplementów, jak i ich transportu.

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polki odniosły jedno zwycięstwo w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Ta impreza była ostatnim testem przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami świata.

Gdzie aborcja jest legalna?

Gdzie aborcja jest legalna?

Nawet 1 na 4 ciąże kończy się aborcją na całym świecie. Tak wynika z ogólnodostępnych statystyk. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat wiele państw zdecydowało się na zmianę prawa, dzięki czemu kobiety mają większy dostęp do aborcji. Mimo to jednak nie wszędzie aborcja jest legalna. Gdzie można usunąć ciąże legalnie, a gdzie jest to całkowicie zakazane? Dowiedz się!

Jak leczyć alkoholizm?

Jak leczyć alkoholizm?

Alkoholizm to niebezpieczna choroba, która stopniowo wyniszcza organizm. Nieleczona nierzadko doprowadza do śmierci. Niestety nie istnieją leki na alkoholizm. Leczenie tej formy uzależnienia zwykle wymaga sięgnięcia po pomoc z zewnątrz. Osoby nadużywające alkoholu najczęściej nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z takim problemem. Jednym z ważniejszych elementów leczenia jest detoks alkoholowy. Na czym polega? Jak można wyjść z nałogu? Dowiedz się!

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Gabor przegrał z Mieczysławem. To nazwa dla dębu, jednego z pomników przyrody, które właśnie ustanowiono w Łukowie. – Zagłosowalibyście nad nazwaniem dębu imieniem Hans? Nie sądzę – stwierdził na sesji jeden z radnych.

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Czarują głosem publiczność w całej Polsce, prezentują największe partie operowe i operetkowe, a także muzykę popularną i rozrywkową. Mowa o Trzech Tenorach w składzie: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Adam Ruta. Już 15 grudnia 2021 r. wystąpią po raz pierwszy w Lublinie w Studio Polskiego Radia im. Budki Suflera przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury
4 grudnia 2021, 20:00

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury

Wieloletni wokalista Indios Bravos, Piotr Gutkowski, wystąpi z solowym projektem w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19). Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 20.

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!
galeria

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!

Już w pierwszy weekend grudnia zapraszamy wszystkie osoby poszukujące mieszkania na Dni Otwarte, które odbędą się na terenie inwestycji OSIEDLE 4 PORY ROKU w Świdniku. Będą mieli Państwo okazję obejrzeć wolne lokale, pospacerować po niemal gotowym osiedlu i otrzymać zniżkę na zakup własnego M.

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

13 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 18 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 383 zakażenia

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder nie zdobyła punktów Pucharu Świata w swoim pierwszym w tym sezonie występie.

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Zabawa weselna to nie tylko tańce, dobre jedzenie, starannie wybrana oprawa muzyczna oraz tradycyjne gry. Na udaną imprezę składają się także liczne atrakcje, dzięki którym możemy urozmaicić jej przebieg, dostarczyć gościom dodatkowych emocji oraz nie pozwolić im się nudzić nawet przez chwilę. Warto poświęcić nieco czasu na wyszukanie ciekawych atrakcji weselnych, których dodatek z pewnością pozytywnie wpłynie na przebieg całej zabawy oraz zadowolenie jej uczestników. Oto trzy sprawdzone propozycje, które warto wziąć pod uwagę!

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM
3 grudnia 2021, 17:00

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "CAMINO" zaprasza do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na kolejną edycję festiwalu Mikołajki hip-hopowe. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!