Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 czerwca 2015 r.
11:15

Archeologowie szukali księcia Daniela Halickiego, znaleźli jego syna

0 16 A A
W tym wykopie badacze natknęli się na sarkofag prawdopodobnie kryjący szczątki jednego z synów księcia Daniela<br />
W tym wykopie badacze natknęli się na sarkofag prawdopodobnie kryjący szczątki jednego z synów księcia Daniela

Naukowcy otworzyli tajemniczy sarkofag pod posadzką w Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie. Wiele wskazuje na to, że został w nim pochowany jeden z synów XIII-wiecznego księcia Daniela: Roman lub Szwarno Romanowicz

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Галичанин / 26 marca 2016 r. o 15:19
0
Галичани, то є галичани,не поляки і не українці
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 r. o 14:00
0
A jakie dotyczeństwo do polsko-ukrainskich wykopalisk ma Andrzej Petryk ze Lwowa. Jak tylko przyjeduie do Polski, to zafotografuje i szybko do Ukrainy piaryć swoje nadumany badania! Ten czlowiek nie mają sramu....
Avatar
gs / 15 czerwca 2015 r. o 09:03
0

Daniel był księciem RUSI HALICKO-WOŁYŃSKIEJ !!! w Chełmie bywał i rządził stamtąd gdzie Ukraina ?

Daniel był królem Rusi Halicko  - Wołynskiej. Koronował się w Tykocinie.Idea państwa ukraińskiego to XIX w.

Avatar
Krzych / 11 czerwca 2015 r. o 09:23
0

" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...

W rzeczy samej. 

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 08:48
0
" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 r. o 11:06
0
Дуже політично заангажованому - а чого б не повернути до Львова т.зв. Ченстоховську Мадонну. Вона намальована на дошці, де спочатку була ікона Богородиці, написана св. Петром Ратенським. Вона зберігалась у львівській церкві Петра і Павла, яку згодом перебудували домініканці
Avatar
janusz / 9 czerwca 2015 r. o 23:23
0

zmienimy ten stalinowski rząd to skończy się propaganda!

A na jaki proponujesz zmienić?

Avatar
Roman / 9 czerwca 2015 r. o 20:32
0

Moze by tak ukraincy oddali ukradzioną Chełmską Ikonę Matki Bożej? Taka przyjazn to moze niech oddadza to co nie swoje? Łuck miasto partnerskie czy paserskie?

A co z Częstochowską?

Avatar
Володимир / 9 czerwca 2015 r. o 18:16
0

Szabla w XIII wieku!!! Puknijcie się.

Перша згадка про шаблю є 1087 р.

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 r. o 19:33
0
Państwowość Ukrainy datuje się od 1991 więc jakim sposobem ukraiński naukowiec doszukał się 800 lat mitologicznej Ukrainy i jeszcze jakiś analogi do współczesności ;)
Avatar
Галичанин / 26 marca 2016 r. o 15:19
0
Галичани, то є галичани,не поляки і не українці
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 r. o 14:00
0
A jakie dotyczeństwo do polsko-ukrainskich wykopalisk ma Andrzej Petryk ze Lwowa. Jak tylko przyjeduie do Polski, to zafotografuje i szybko do Ukrainy piaryć swoje nadumany badania! Ten czlowiek nie mają sramu....
Avatar
gs / 15 czerwca 2015 r. o 09:03
0

Daniel był księciem RUSI HALICKO-WOŁYŃSKIEJ !!! w Chełmie bywał i rządził stamtąd gdzie Ukraina ?

Daniel był królem Rusi Halicko  - Wołynskiej. Koronował się w Tykocinie.Idea państwa ukraińskiego to XIX w.

Avatar
Krzych / 11 czerwca 2015 r. o 09:23
0

" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...

W rzeczy samej. 

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 r. o 08:48
0
" Miałoby to wymiar symboliczny, bo cerkiew wzniósł on w ramach tworzenia nowego państwa ukierunkowanego na Zachód." a państwo to (Króelstwo Ruskie) skończyło jako Województwo Ruskie (zwane popularnie Rusią, stąd pierogi) jako skład Rzeczypospolitej...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 r. o 11:06
0
Дуже політично заангажованому - а чого б не повернути до Львова т.зв. Ченстоховську Мадонну. Вона намальована на дошці, де спочатку була ікона Богородиці, написана св. Петром Ратенським. Вона зберігалась у львівській церкві Петра і Павла, яку згодом перебудували домініканці
Avatar
janusz / 9 czerwca 2015 r. o 23:23
0

zmienimy ten stalinowski rząd to skończy się propaganda!

A na jaki proponujesz zmienić?

Avatar
Roman / 9 czerwca 2015 r. o 20:32
0

Moze by tak ukraincy oddali ukradzioną Chełmską Ikonę Matki Bożej? Taka przyjazn to moze niech oddadza to co nie swoje? Łuck miasto partnerskie czy paserskie?

A co z Częstochowską?

Avatar
Володимир / 9 czerwca 2015 r. o 18:16
0

Szabla w XIII wieku!!! Puknijcie się.

Перша згадка про шаблю є 1087 р.

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 r. o 19:33
0
Państwowość Ukrainy datuje się od 1991 więc jakim sposobem ukraiński naukowiec doszukał się 800 lat mitologicznej Ukrainy i jeszcze jakiś analogi do współczesności ;)
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dekoder 4K – czym jest i dlaczego warto go wybrać?

Dekoder 4K – czym jest i dlaczego warto go wybrać?

W dzisiejszych czasach właściwie codziennie mamy do czynienia z kolejnymi nowinkami technologicznymi. Co kilka lat, stopniowo, dochodzi do tzw. skoków technologicznych. W wyniku jednego z nich powstała telewizja 4K, która wyprzedziła (jeszcze do niedawna najnowocześniejszą) telewizję Full HD. Czym charakteryzuje się telewizja 4K i dlaczego warto w nią zainwestować? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

Czym jest termogeneza i jak wybrać dobry spalacz termogeniczny?

Czym jest termogeneza i jak wybrać dobry spalacz termogeniczny?

Termogeneza to zjawisko bardzo pomocne podczas redukcji. Na czym polega i w jaki sposób wesprzeć jego przebieg? Dowiedz się, jak znaleźć właściwy i bezpieczny spalacz termogeniczny.

Lublin. Kurtka, bluza, spodnie. Policja szuka sklepowego złodzieja

Lublin. Kurtka, bluza, spodnie. Policja szuka sklepowego złodzieja

Policja publikuje zdjęcia ze sklepowego monitoringu. Nagrany mężczyzna ukradł ubrania za blisko 800 złotych.

Tokarka CNC do metalu - czym jest i jak działa?

Tokarka CNC do metalu - czym jest i jak działa?

W przypadku obróbki metalu potrzeba dużej precyzji oraz specjalistycznych urządzeń. Osoby chcące uzyskać najwyższą jakość stawiają na zaawansowane technologie, które pozwalają zaoszczędzić czas, jednocześnie maksymalizując efektywność. Przykładem jest m.in. tokarka CNC do metalu, która bardzo dobrze się sprawdza przede wszystkim przy dużym nakładzie pracy.

Znamy laureatów specjalnej nagrody im. Jerzego Giedroycia

Znamy laureatów specjalnej nagrody im. Jerzego Giedroycia

Sławomir M. Nowinowski i Rafał Stobiecki otrzymali specjalną nagrodę im. Jerzego Giedroycia za książkę pt. „Mam na Pana nowy zamach... Wybór korespondencji Jerzego Giedroycia z historykami i świadkami historii 1946-2000”. Nagroda została "wręczona" wirtualnie podczas konferencji naukowej na UMCS

Na darmowy test na COVID-19 do apteki. "Uruchomienie punktu wymazowego nie jest takie proste"

Na darmowy test na COVID-19 do apteki. "Uruchomienie punktu wymazowego nie jest takie proste"

W aptece będzie można zrobić darmowy test na Covid-19. W czwartek wchodzą w życie nowe przepisy, które na to pozwalają. Farmaceuci mają jednak obawy, czy uda im się w ogóle zorganizować punkty wymazowe

Lubelscy drogowcy ostrzegają. Dziś na trasach może być kiepsko

Lubelscy drogowcy ostrzegają. Dziś na trasach może być kiepsko

Na drogi zostało wysłanych 37 sztuk sprzętu, a w gotowości są kolejna pojazdy. Dziś jazda może być szczególnie trudna i nieprzyjemna.

Ślubowanie polskich olimpijczyków przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie
film

Ślubowanie polskich olimpijczyków przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie

Warszawa. W Warszawie odbyło się ślubowanie części polskich olimpijczyków udających się na zimowe igrzyska w Pekinie.

Lex Hoc idzie do kosza? PiS będzie miał nowy plan na pandemię

Lex Hoc idzie do kosza? PiS będzie miał nowy plan na pandemię

Projekt ustawy pozwalający na sprawdzanie przez pracodawców, który z pracowników się zaszczepił jest już nieaktualny. Teraz PiS ma pokazać nowe rozwiązania na walkę w pandemią koronawirusa.

Lider zespołu disco polo stanął w obronie obsługi lokalu. Został zaatakowany i ma pękniętą czaszkę

Lider zespołu disco polo stanął w obronie obsługi lokalu. Został zaatakowany i ma pękniętą czaszkę

Lider zespołu disco polo Nokaut z Chełma trafił do szpitala po tym, jak w jednym z lokali przeciwstawił się agresywnym mężczyznom. Mówi, że nie mógł biernie patrzeć na to, jak niszczą wyposażenie klubu i wyzywają obsługę

Azoty Puławy znalazły następcę Andriia Akimenki

Azoty Puławy znalazły następcę Andriia Akimenki

Na prawym skrzydle od nowego sezonu grać będzie 29-letni Dmitry Kornev

Lublin: Radny chce obniżki czynszu dla rzemieślników

Lublin: Radny chce obniżki czynszu dla rzemieślników

O obniżenie o połowę czynszów za miejskie lokale wynajmowane przez rzemieślników apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Chcieli na swój koszt wyrównać chodnik, aby pomóc choremu synowi. "Sprawa okazała się koszmarem"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Chcieli na swój koszt wyrównać chodnik, aby pomóc choremu synowi. "Sprawa okazała się koszmarem"

Po wypadku syna, który choruje na wrodzoną łamliwość kości, chcieli na swój koszt wyremontować krzywy chodnik pod domem, a przy okazji drewnianą szopę. Niespodziewanie spotkali się z niezrozumiałą odmową. Jakie znaczenie w sprawie ma fakt, że ich sąsiadką jest matka burmistrza?

Spektakl "Słoneczna linia" w Lublinie
22 lutego 2022, 20:00

Spektakl "Słoneczna linia" w Lublinie

Głośny spektakl i znakomita obsada w Lublinie. Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na pokaz "Słonecznej linii" z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem. Wydarzenie odbędzie się 22 lutego o godz. 20.

Pożegnanie z zakupami w niedziele. Duże sieci się zamkną, małe sklepy zacierają ręce
Pierwsza strona Dziennika

Pożegnanie z zakupami w niedziele. Duże sieci się zamkną, małe sklepy zacierają ręce

W niedziele zakupów w dużych sklepach już nie zrobimy. W lutym wchodzi w życie uszczelniony zakaz handlu. Duże sieci zapowiadają, że się do niego dostosują. Za to mali sklepikarze już zacierają ręce

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!