Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 kwietnia 2008 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Chcą się pozbyć zrujnowanego stadionu

0 14 A A

Włodarze Chełma chcą sprzedać dawny stadion Granicy, a wcześniej Gwardii. Rodzice grających tam trampkarzy są oburzeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ten stadion nie ma racji bytu - przekonuje Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma. - Przede wszystkim brakuje tam miejsca na parking. Obiekt jest zdewastowany i aby doprowadzić go do porządku, potrzeba dużych pieniędzy. Dlatego najlepiej go sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na dokończenie przebudowy Stadionu Miejskiego przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów.

- Jestem za tym, aby miasto się go pozbyło - mówi Zbigniew Mazurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który administruje obiektem przy ul. Lubelskiej. - Właśnie zapłaciłem 700 zł za wywóz śmieci wybranych z niecki zrujnowanego basenu. Jakby tego było mało, złomiarze po raz kolejny ukradli nam kilka stalowych przęseł z ogrodzenia. Nie stać nas, aby przez 24 godziny na dobę utrzymywać tam stróża.

Trudno, aby Mazurek nie poparł pomysłu pozbycia się starego stadionu, skoro za pieniądze ze sprzedaży mógłby do końca uporać się ze Stadionem Miejskim. Zwłaszcza że ma już dokumentację techniczną oraz wciąż aktualne pozwolenie na budowę.

Stawką jest wzniesienie nowej trybuny z zapleczem dla sędziów i zawodników oraz stanowiskiem komentatorskim. W planach jest też odtworzenie bieżni i pozostałych urządzeń lekkoatletycznych.

Przeciwni sprzedaży stadionu są natomiast rodzice trampkarzy, którzy od kilku lat rozgrywali tam mecze.

- Dlaczego przy ul. Lubelskiej nie utworzyć centrum szkolnego sportu? - pyta Zbigniew Gołębiowski, ojciec Krzysia, piłkarza z UKS "Miś”. - Jako prywatny przedsiębiorca dobrze wiem, że łatwo się pozbyć majątku, ale bardzo trudno znowu się go dorobić.

Mościcki zapewnia, że sprzedaż zrujnowanego stadionu nie zuboży bazy chełmskiego sportu. - Trampkarzy zapraszamy na boisko przy ul. Batorego - mówi. - Poza tym, w mieście są jeszcze boiska chociażby przy II LO, zespole szkół budowlanych oraz Zespołach Szkół Ogólnokształcących nr 3 i 7. Należy jedynie zaprowadzić na nich porządek. Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty już przypomniał dyrektorom o tym obowiązku.

Gołębiowskiego te argumenty nie przekonują. Jego zdaniem, boisko przy ul. Batorego jest fatalnie zlokalizowane. - A na przyszkolne z reguły się młodych piłkarzy nie wpuszcza - dorzuca.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mico23 / 23 kwietnia 2008 o 19:01
0
W Holandii miasto Schiedam tam jest w jednym miejscu ponad 16 boisk różnej wielkości i jakoś mogą i umieją zadbać o nie wszystkie, a codziennie na każdym z nich trenują ludzie w różnym wieku i nietylko futboliści. Stadiony w mieście Schiedam - [url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Avatar
papuga / 23 kwietnia 2008 o 08:14
0
Odp do ZĘBATY,
Drogi przyjacielu.... otóż zupełnie mijasz się z prawdą dotyczącą lokalizacji tych dwóch boisk. Pragnę Cię wyprowadzić z błędu. otóż tą lokalizację którą podałem teren miedzi I LO i III LO jest to lokalizacja ostateczna i nie podlega zmianie!!! Był pomysł, lokalizacji przy stadionie miejskim. Ale ostatecznie wybrano inną lokalizację.
Pozdrawiam
papuga
Avatar
kibol / 22 kwietnia 2008 o 16:53
0
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy Wierzbica Chełmski Obiekt w Wierzbicy – Osiedle przy Zespole Szkół, ul. Pogodna 8
5 Urząd Miasta Łuków Łukowski Obiekt t w Łukowie przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Siedlecka 56
6 Urząd Gminy Godziszów Janowski Obiekt w Zdziłowicach przy Zespole Szkół
7 Urząd Gminy Borki Radzyński Obiekt w Borkach przy Zespole Szkół
8 Urząd Gminy Trzeszczany Hrubieszowski Obiekt w miejscowości Nieledew przy Szkole Podstawowej
9 Urząd Miasta Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Biłgoraju przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Nadstawna 62 A
10 Starostwo Powiatowe Chełm Chełmski Obiekt w Siedliszczu przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szkolna 34
11 Urząd Miasta Biała Podlaska Biała Podlaska Obiekt w Białej Podlaskiej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2
12 Urząd Gminy Bełżec Tomaszowski Obiekt w Bełżcu przy ul. Partyzantów 5-7
13 Urząd Gminy Żyrzyn Puławski Obiekt w Żyrzynie, obok Szkoły Podstawowej
14 Urząd Miejski w Tarnogrodzie Biłgorajski Obiekt w Różańcu w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej
15 Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Tomaszowie Lubelskim przy Zespole Szkół nr 1,ul. St. Wyspiańskiego 8
16 Urząd Miasta Terespol Bialski Obiekt w Terespolu, u. Sienkiewicza 27 (obok Zespołu Szkół nr 1)
17 Urząd Gminy Ruda Huta Chełmski Obiekt w miejscowości Ruda-Huta, ul. Targowa 6 (obok Zespołu Szkół)
18 Urząd Miejski w Bychawie Lubelski Obiekt w Bychawie, Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 8
19 Urząd Gminy Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Korytkowie Dużym przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum
20 Urząd Gminy Opole Lubelskie Opolski Obiekt w Opolu Lubelskim przy Zespole Szkół nr 2, ul. Fabryczna 28
21 Urząd Gminy Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Łaszczówce przy Zespole Szkół Publicznych, ul. Spółdzielcza 2
22 Urząd Gminy Kąkolewnica Wschodnia Radzyński Obiekt w Kąkolewnicy Południowej 2 c (przy Zespole Oświatowym)
23 Urząd Gminy Stężyca Rycki Obiekt w miejscowości Stężyca, ul. Podwale (obok stadionu)
24 Urząd Gminy Wólka Lubelski Obiekt w miejscowości Turka na Osiedlu Mieszkaniowym ,, Borek”
25 Urząd Gminy Wola Uhruska Włodawski Obiekt w Woli Uhruskiej, ul. Sportowa 2
26 Urząd Miasta Chełm Chełm Obiekt w Chełmie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącym, ul. Sienkiewicza 22
27 Urząd Miejski w Poniatowej Opolski Obiekt w Poniatowej przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 9
28 Urząd Miasta Rejowiec Fabryczny Chełmski Obiekt w Rejowcu Fabrycznym, na Osiedlu ,,Wschód”,(pomiędzy ulicami: Wschodnią, a Skłodowską)
29 Urząd Miejski w Szczebrzeszynie Zamojski Obiekt w Szczebrzeszynie, przy Gimnazjum, ul. XXX-lecia
30 Urząd Miasta Kraśnik Kraśnicki Obiekt w Kraśniku przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Aleja Niepodległości 54
31 Urząd Miasta Zamość Zamość Obiekt w Zamościu przy Szkole Podstawowej nr 4, ul. J. Zamoyskiego 4
32 Urząd Gminy Adamów Łukowski Obiekt w Adamowie, ul. Kleeberga 54
33 Urząd Miasta Lublin Lublin Obiekt w Lublinie przy Gimnazjum nr 14, ul. Pogodna 19
34 Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski Bialski Obiekt w Międzyrzecu Podlaskim przy Szkole Podstawowej nr 2,ul. Partyzantów 8
35 Urząd Gminy Niedrzwica Duża Lubelski Obiekt w Niedrzwicy Dużej przy Szkole Podstawowej, ul. Lubelska 21a
36 Urząd Gminy Jabłoń Parczewski Obiekt w Jabłoniu przy Szkole Podstawowej wraz z Gimnazjum,ul. Jadwigi Tokarskiej 2
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy... rozwiń
Avatar
mareks / 22 kwietnia 2008 o 15:33
0
wiceprezydent dobrze mowi
Avatar
Zembaty / 22 kwietnia 2008 o 14:21
0
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow jest. Nie wiem czy takie machloje (nazwe to po imieniu) nie spowoduja ze po 1 NIC nie powstanie, a jak juz powstanie to jakies mini kuriozum, z rozgrzebanymi trybunami. Raczej watpie by sprzedaz terenow przy lubelskiej wystarczyla na kryta trybune z szatniami, restauracja i czyms tam jeszcze. Predzej te pieniazki zostana przejedzone przez jakis "bardzo wazny projekt" nie majacy nic wspolnego ze sportem.
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow ... rozwiń
Avatar
robbert / 22 kwietnia 2008 o 13:04
0
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA innego miejsca. Płyta na stadionie przy ul. Szwoleżerów, niejako z urzędu, zarezerwowana jest wyłącznie dla seniorów Chełmianki (owszem, zdarzyło się, że grali tam ligowe mecze chłopcy trenowani przez Pana Anatola Obucha – Prezesa ChOZPN). OK., nie ma sprawy. Ale jeżeli młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować i grać to…. może dojść do sytuacji, że za kilka lat i stadion przy ul. Szwoleżerów nie będzie potrzebny – bo dla kogo?? Czy normalne jest, że drużyna chełmskiego klubu, gra „u siebie”…. na wsi, w Rożdżałowie (kilka kilometrów poza miastem - faktem jest, ze wiejska płyta boiska jest „o niebo” lepsza jak miejskie – w tym miejscu wielkie podziękowania dla osób z Rożdżałowa)??!!
Boisko przy ul. Batorego, posiadające lepszą (równiejszą, po ubiegłorocznych zabiegach konserwatorskich) płytę, z racji położenia - na wzgórzu, brak jakiejkolwiek osłony przed zawsze wiejącym tam wiatrem, który bardzo przeszkadza, a wręcz, często - uniemożliwia prawidłowe szkolenie czy rozgrywanie meczów. Boiska przyszkolne, np. przy II LO czy ZSO nr 3 i nr 7, w obecnym stanie, ABSOLUTNIE nie nadają się do szkolenia dzieci i młodzieży!!! No chyba, że Pan wiceprezydent chce zapewnić ciągłość pracy szpitalnej poradni chirurgicznej czy ortopedycznej, bo korzystanie z tych boisk zagraża zdrowiu młodych chłopców!!! Nie wspomnę już o tym jak na nierównej płycie, pełnej dołków i innych niespodzianek można nauczyć dzieci właściwego operowania piłką czy nawet zwykłego biegania. Poza tym żaden dyrektor szkoły nie umożliwi korzystania z terenów szkolnych bezpłatnie – szkoły muszą zarabiać, a że najczęściej na swoich uczniach to już inna sprawa – w tym momencie, dla dyrekcji szkoły, uczniowie nie reprezentują szkoły tylko klub sportowy – paranoja!! Kilka lat temu, ówczesny prezydent miasta, Pan Krzysztof Grabczuk, podobno wystosował pismo do dyrektorów szkół, by w sezonie zimowym udostępniali BEZPŁATNIE I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI sale gimnastyczne sportowym grupom Uczniowskich Klubów Sportowych. Tyle teoria, a praktyka?? Sale gimnastyczne, owszem, były dostępne ale oczywiście za opłatą i np. o godz. 21 (dla 10-latków!!), bo szkoła musi zarabiać, szukać dodatkowych pieniędzy, więc kto płacił ten miał. Dyrektorzy szkół mieli daleko gdzieś pismo od swojego przełożonego!!!! Mające powstać przyszkolne (i bardzo dobrze, cieszmy się i z tego) boiska ze sztuczną nawierzchnią nie rozwiążą problemu młodym piłkarzom - wielofunkcyjne, o wymiarach ok. 60x30 m, dobre dla piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego - już 11 letni piłkarze grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku. Co innego nauka na "połówce" a co innego gra na pełnowymiarowym, co innego trening na dywanie a co innego gra na murawie.
Czym władze miasta chcą zachęcić dzieci i młodzież, a także udzielających się rodziców i inne osoby – np. nauczycieli WF ze szkół?? Głodowymi dotacjami, przyznawanymi Uczniowskim Klubom Sportowym?? Czy władze miejskie myślą, że przy 6 czy 10 tyś. zł dotacji (rocznej) z miejskiej kasy, UKS-y przeżyją?? Kluby te, działające przy szkołach, na pomoc ze strony sponsorów, nie mają na co liczyć – w chełmskiej gospodarce bida z nędzą - więc miasto POWINNO je wspomagać w sposób umożliwiający normalne funkcjonowanie, tzn. zapewnić w miarę przyzwoitą bazę do treningu i rozgrywek oraz przyznawać wyższe dotacje – tak jak to się dzieje w Białej Podlaskiej czy Zamościu (dotacje na UKS-y w wysokości KILKUDZIESIĘCIU tysięcy złotych).
Mimo takiego a nie innego stanu zaplecza sportowego i zainteresowania ze strony władz miasta, chełmscy młodzi piłkarze wielokrotnie udowodnili, np. na ogólnopolskich turniejach, że potrafią grać w piłkę - przypomnę jedynie zdobycie, przed bodajże 4-laty, Mistrzostwa Polski przez chłopców Pana Anatola Obucha – po tym, niewątpliwym, sukcesie, wydawało się, ze coś „się ruszy” w dziecięcym, i nie tylko, sporcie - były gratulacje i zapewnienia ówczesnego prezydenta miasta, obecnie marszałka województwa, Pana Krzysztofa Grabczuka. I co?? I nic!! Na słowach, jak zwykle się skończyło!! Następne władze nadal nie robią w tym zakresie nic, mają to w dalekim poważaniu (żeby nie napisać w d…e)!!
Zaproszenia na turnieje, dla chłopców „przychodzą” z całej Polski – ostatnio, z bólem, dwie grupy z UKS Dystans SP7 Chełm, musiały odmówić udziału w dużym, ogólnopolskim turnieju – zaproszenie od Wisły Kraków. Powód – oczywiście finanse. Rodziców nie stać było na sfinansowanie wyjazdu na turniej, sponsorów-wśród chełmskich firm- brak, a władze miasta WOGÓLE nie są zainteresowane tym sposobem promocji swojego-naszego miasta ( a jakby nie patrzeć, jest to pewien sposób promocji).
Stan stadionu przy ul. Lubelskiej jest „najjaśniejszym” obrazem zainteresowania władz miasta (zarówno obecnych jak i poprzednich) sportem, dziećmi i młodzieżą. Przy takim podejściu do sprawy nie dziwi mnie, że boisko, od dawna, nie spełnia wymagań umożliwiających rozgrywanie meczów ligowych, nawet przez młodzików (chłopcy 10-13 letni). Nie mogę także zrozumieć jak to jest możliwe, że w okolicznych miejscowościach, jak Wierzbica czy Siedliszcze, jest możliwe wybudowanie pięknych obiektów sportowych, w tym nowych pełnowymiarowych boisk, a w mieście Chełm jest to NIEWYKONALNE!!!! Niewykonalne jest nawet doprowadzenie do stanu bezpiecznego użytkowania istniejących. Czyż to nie jest „laurka” dla miejskich władz??
Wg. wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż obiektu (a raczej gruntów) – pewnie powstanie tam „najpotrzebniejszy” mieszkańcom sklep, czyli kolejna Biedronka czy Plus. Pewnie, że tak – problem sam zniknie – nie ma stadionu, nie ma problemu a kasa do budżetu miasta wpłynie. Tylko co w zamian?? Ano, obawiam, się, że NIC!!! Dokończenie ( a i tu obawiam się czy tak się stanie) p
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA... rozwiń
Avatar
Złotówka / 22 kwietnia 2008 o 11:42
0
Jeśli już ma byc remont tego stadionu MOSiR to może ktoś by pomyślał nad krytą trybuną, bo to przyciągnie więcej kibiców na stadion. Kibic w normalnych warunkach będzie mógł pooglądac mecz.
Avatar
papuga / 22 kwietnia 2008 o 11:06
0
Pomysł sprzedaży tego "obiektu sportowego" to chyba jeden z najrozsądniejszych. Koszt remontu to kwota niebagatelna. Przypomnę tylko, że w tym roku w naszym mieście powstaną 2 boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z budynkiem, w którym będzie szatnia, prysznice, magazynek. Boiska mają być ogólne dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Powtarzam wszystkich. Koszt tej inwestycji to kwota 1 ml zł. Usytuowanie boisk to plac miedzy I LO i III LO. W pobliżu znajduje się również Szkoła nr 5.
Pozdrawiam czytelników.
Avatar
Rebionok / 22 kwietnia 2008 o 10:05
0
Kopacz nie badz naiwny. Kasa pojdzie w swiat. I nie bedzie niczego. A ta bieznia to juz calkowicie poroniony pomysl.
Avatar
kopacz / 22 kwietnia 2008 o 09:57
0
I bardzo dobrze , że chcą to sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na dokończenie stadionu miejskiego, może chociaż jeden normalny obiekt będzie w tym mieście dla piłkarzy i lekkoatletów
Avatar
mico23 / 23 kwietnia 2008 o 19:01
0
W Holandii miasto Schiedam tam jest w jednym miejscu ponad 16 boisk różnej wielkości i jakoś mogą i umieją zadbać o nie wszystkie, a codziennie na każdym z nich trenują ludzie w różnym wieku i nietylko futboliści. Stadiony w mieście Schiedam - [url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Avatar
papuga / 23 kwietnia 2008 o 08:14
0
Odp do ZĘBATY,
Drogi przyjacielu.... otóż zupełnie mijasz się z prawdą dotyczącą lokalizacji tych dwóch boisk. Pragnę Cię wyprowadzić z błędu. otóż tą lokalizację którą podałem teren miedzi I LO i III LO jest to lokalizacja ostateczna i nie podlega zmianie!!! Był pomysł, lokalizacji przy stadionie miejskim. Ale ostatecznie wybrano inną lokalizację.
Pozdrawiam
papuga
Avatar
kibol / 22 kwietnia 2008 o 16:53
0
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy Wierzbica Chełmski Obiekt w Wierzbicy – Osiedle przy Zespole Szkół, ul. Pogodna 8
5 Urząd Miasta Łuków Łukowski Obiekt t w Łukowie przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Siedlecka 56
6 Urząd Gminy Godziszów Janowski Obiekt w Zdziłowicach przy Zespole Szkół
7 Urząd Gminy Borki Radzyński Obiekt w Borkach przy Zespole Szkół
8 Urząd Gminy Trzeszczany Hrubieszowski Obiekt w miejscowości Nieledew przy Szkole Podstawowej
9 Urząd Miasta Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Biłgoraju przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Nadstawna 62 A
10 Starostwo Powiatowe Chełm Chełmski Obiekt w Siedliszczu przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Szkolna 34
11 Urząd Miasta Biała Podlaska Biała Podlaska Obiekt w Białej Podlaskiej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2
12 Urząd Gminy Bełżec Tomaszowski Obiekt w Bełżcu przy ul. Partyzantów 5-7
13 Urząd Gminy Żyrzyn Puławski Obiekt w Żyrzynie, obok Szkoły Podstawowej
14 Urząd Miejski w Tarnogrodzie Biłgorajski Obiekt w Różańcu w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej
15 Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Tomaszowie Lubelskim przy Zespole Szkół nr 1,ul. St. Wyspiańskiego 8
16 Urząd Miasta Terespol Bialski Obiekt w Terespolu, u. Sienkiewicza 27 (obok Zespołu Szkół nr 1)
17 Urząd Gminy Ruda Huta Chełmski Obiekt w miejscowości Ruda-Huta, ul. Targowa 6 (obok Zespołu Szkół)
18 Urząd Miejski w Bychawie Lubelski Obiekt w Bychawie, Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 8
19 Urząd Gminy Biłgoraj Biłgorajski Obiekt w Korytkowie Dużym przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum
20 Urząd Gminy Opole Lubelskie Opolski Obiekt w Opolu Lubelskim przy Zespole Szkół nr 2, ul. Fabryczna 28
21 Urząd Gminy Tomaszów Lubelski Tomaszowski Obiekt w Łaszczówce przy Zespole Szkół Publicznych, ul. Spółdzielcza 2
22 Urząd Gminy Kąkolewnica Wschodnia Radzyński Obiekt w Kąkolewnicy Południowej 2 c (przy Zespole Oświatowym)
23 Urząd Gminy Stężyca Rycki Obiekt w miejscowości Stężyca, ul. Podwale (obok stadionu)
24 Urząd Gminy Wólka Lubelski Obiekt w miejscowości Turka na Osiedlu Mieszkaniowym ,, Borek”
25 Urząd Gminy Wola Uhruska Włodawski Obiekt w Woli Uhruskiej, ul. Sportowa 2
26 Urząd Miasta Chełm Chełm Obiekt w Chełmie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącym, ul. Sienkiewicza 22
27 Urząd Miejski w Poniatowej Opolski Obiekt w Poniatowej przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 9
28 Urząd Miasta Rejowiec Fabryczny Chełmski Obiekt w Rejowcu Fabrycznym, na Osiedlu ,,Wschód”,(pomiędzy ulicami: Wschodnią, a Skłodowską)
29 Urząd Miejski w Szczebrzeszynie Zamojski Obiekt w Szczebrzeszynie, przy Gimnazjum, ul. XXX-lecia
30 Urząd Miasta Kraśnik Kraśnicki Obiekt w Kraśniku przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Aleja Niepodległości 54
31 Urząd Miasta Zamość Zamość Obiekt w Zamościu przy Szkole Podstawowej nr 4, ul. J. Zamoyskiego 4
32 Urząd Gminy Adamów Łukowski Obiekt w Adamowie, ul. Kleeberga 54
33 Urząd Miasta Lublin Lublin Obiekt w Lublinie przy Gimnazjum nr 14, ul. Pogodna 19
34 Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski Bialski Obiekt w Międzyrzecu Podlaskim przy Szkole Podstawowej nr 2,ul. Partyzantów 8
35 Urząd Gminy Niedrzwica Duża Lubelski Obiekt w Niedrzwicy Dużej przy Szkole Podstawowej, ul. Lubelska 21a
36 Urząd Gminy Jabłoń Parczewski Obiekt w Jabłoniu przy Szkole Podstawowej wraz z Gimnazjum,ul. Jadwigi Tokarskiej 2
,,Moje boisko ORLIK 2012” – wykaz jst zakwalifikowanych do programu, rekomendowanych do MSiT, inwestycji w 2008 r. Lista ostatecznaPostanowienie Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 1 kwietnia 2008 r.
L.p. Inwestor Powiat Lokalizacja - usytuowanie obiektu
1 Urząd Gminy Żmudź Chełmski Obiekt w miejscowości Żmudź, w sąsiedztwie Zespołu Szkół
2 Urząd Gminy Łabunie Zamojski Obiekt w Łabuniach, przy ul. Parkowa i Osiedlowa
3 Urząd Gminy Zamość Zamojski Obiekt w Żdanowie przy Zespole Szkół
4 Urząd Gminy... rozwiń
Avatar
mareks / 22 kwietnia 2008 o 15:33
0
wiceprezydent dobrze mowi
Avatar
Zembaty / 22 kwietnia 2008 o 14:21
0
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow jest. Nie wiem czy takie machloje (nazwe to po imieniu) nie spowoduja ze po 1 NIC nie powstanie, a jak juz powstanie to jakies mini kuriozum, z rozgrzebanymi trybunami. Raczej watpie by sprzedaz terenow przy lubelskiej wystarczyla na kryta trybune z szatniami, restauracja i czyms tam jeszcze. Predzej te pieniazki zostana przejedzone przez jakis "bardzo wazny projekt" nie majacy nic wspolnego ze sportem.
Ktos tu napisal o tym sztucznym boisku przy ekonomach. Wszystko fajnie tylko to boisko tam nie powstanie (a moze i wcale)! Otoz Mazurek nie chce tam boiska bo po pierwsze jest za daleko od MOSiRu (sic!) i ktos musialby je pilnowac, a po drugie chce miec wszystko w jednym miejscu. Sztuczne boisko ma powstac przy Szwolezerow na miejscu dzisiejszego parkingu (tak a propos parkingow przy Lubelskiej, na Szwolezerow tez nie bedzie parkingu) i łąki. Ktos miesza ze niby przy III LO nie ma miejsca w planie zagospodarowania a przy Szwolezerow ... rozwiń
Avatar
robbert / 22 kwietnia 2008 o 13:04
0
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA innego miejsca. Płyta na stadionie przy ul. Szwoleżerów, niejako z urzędu, zarezerwowana jest wyłącznie dla seniorów Chełmianki (owszem, zdarzyło się, że grali tam ligowe mecze chłopcy trenowani przez Pana Anatola Obucha – Prezesa ChOZPN). OK., nie ma sprawy. Ale jeżeli młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować i grać to…. może dojść do sytuacji, że za kilka lat i stadion przy ul. Szwoleżerów nie będzie potrzebny – bo dla kogo?? Czy normalne jest, że drużyna chełmskiego klubu, gra „u siebie”…. na wsi, w Rożdżałowie (kilka kilometrów poza miastem - faktem jest, ze wiejska płyta boiska jest „o niebo” lepsza jak miejskie – w tym miejscu wielkie podziękowania dla osób z Rożdżałowa)??!!
Boisko przy ul. Batorego, posiadające lepszą (równiejszą, po ubiegłorocznych zabiegach konserwatorskich) płytę, z racji położenia - na wzgórzu, brak jakiejkolwiek osłony przed zawsze wiejącym tam wiatrem, który bardzo przeszkadza, a wręcz, często - uniemożliwia prawidłowe szkolenie czy rozgrywanie meczów. Boiska przyszkolne, np. przy II LO czy ZSO nr 3 i nr 7, w obecnym stanie, ABSOLUTNIE nie nadają się do szkolenia dzieci i młodzieży!!! No chyba, że Pan wiceprezydent chce zapewnić ciągłość pracy szpitalnej poradni chirurgicznej czy ortopedycznej, bo korzystanie z tych boisk zagraża zdrowiu młodych chłopców!!! Nie wspomnę już o tym jak na nierównej płycie, pełnej dołków i innych niespodzianek można nauczyć dzieci właściwego operowania piłką czy nawet zwykłego biegania. Poza tym żaden dyrektor szkoły nie umożliwi korzystania z terenów szkolnych bezpłatnie – szkoły muszą zarabiać, a że najczęściej na swoich uczniach to już inna sprawa – w tym momencie, dla dyrekcji szkoły, uczniowie nie reprezentują szkoły tylko klub sportowy – paranoja!! Kilka lat temu, ówczesny prezydent miasta, Pan Krzysztof Grabczuk, podobno wystosował pismo do dyrektorów szkół, by w sezonie zimowym udostępniali BEZPŁATNIE I W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI sale gimnastyczne sportowym grupom Uczniowskich Klubów Sportowych. Tyle teoria, a praktyka?? Sale gimnastyczne, owszem, były dostępne ale oczywiście za opłatą i np. o godz. 21 (dla 10-latków!!), bo szkoła musi zarabiać, szukać dodatkowych pieniędzy, więc kto płacił ten miał. Dyrektorzy szkół mieli daleko gdzieś pismo od swojego przełożonego!!!! Mające powstać przyszkolne (i bardzo dobrze, cieszmy się i z tego) boiska ze sztuczną nawierzchnią nie rozwiążą problemu młodym piłkarzom - wielofunkcyjne, o wymiarach ok. 60x30 m, dobre dla piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego - już 11 letni piłkarze grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku. Co innego nauka na "połówce" a co innego gra na pełnowymiarowym, co innego trening na dywanie a co innego gra na murawie.
Czym władze miasta chcą zachęcić dzieci i młodzież, a także udzielających się rodziców i inne osoby – np. nauczycieli WF ze szkół?? Głodowymi dotacjami, przyznawanymi Uczniowskim Klubom Sportowym?? Czy władze miejskie myślą, że przy 6 czy 10 tyś. zł dotacji (rocznej) z miejskiej kasy, UKS-y przeżyją?? Kluby te, działające przy szkołach, na pomoc ze strony sponsorów, nie mają na co liczyć – w chełmskiej gospodarce bida z nędzą - więc miasto POWINNO je wspomagać w sposób umożliwiający normalne funkcjonowanie, tzn. zapewnić w miarę przyzwoitą bazę do treningu i rozgrywek oraz przyznawać wyższe dotacje – tak jak to się dzieje w Białej Podlaskiej czy Zamościu (dotacje na UKS-y w wysokości KILKUDZIESIĘCIU tysięcy złotych).
Mimo takiego a nie innego stanu zaplecza sportowego i zainteresowania ze strony władz miasta, chełmscy młodzi piłkarze wielokrotnie udowodnili, np. na ogólnopolskich turniejach, że potrafią grać w piłkę - przypomnę jedynie zdobycie, przed bodajże 4-laty, Mistrzostwa Polski przez chłopców Pana Anatola Obucha – po tym, niewątpliwym, sukcesie, wydawało się, ze coś „się ruszy” w dziecięcym, i nie tylko, sporcie - były gratulacje i zapewnienia ówczesnego prezydenta miasta, obecnie marszałka województwa, Pana Krzysztofa Grabczuka. I co?? I nic!! Na słowach, jak zwykle się skończyło!! Następne władze nadal nie robią w tym zakresie nic, mają to w dalekim poważaniu (żeby nie napisać w d…e)!!
Zaproszenia na turnieje, dla chłopców „przychodzą” z całej Polski – ostatnio, z bólem, dwie grupy z UKS Dystans SP7 Chełm, musiały odmówić udziału w dużym, ogólnopolskim turnieju – zaproszenie od Wisły Kraków. Powód – oczywiście finanse. Rodziców nie stać było na sfinansowanie wyjazdu na turniej, sponsorów-wśród chełmskich firm- brak, a władze miasta WOGÓLE nie są zainteresowane tym sposobem promocji swojego-naszego miasta ( a jakby nie patrzeć, jest to pewien sposób promocji).
Stan stadionu przy ul. Lubelskiej jest „najjaśniejszym” obrazem zainteresowania władz miasta (zarówno obecnych jak i poprzednich) sportem, dziećmi i młodzieżą. Przy takim podejściu do sprawy nie dziwi mnie, że boisko, od dawna, nie spełnia wymagań umożliwiających rozgrywanie meczów ligowych, nawet przez młodzików (chłopcy 10-13 letni). Nie mogę także zrozumieć jak to jest możliwe, że w okolicznych miejscowościach, jak Wierzbica czy Siedliszcze, jest możliwe wybudowanie pięknych obiektów sportowych, w tym nowych pełnowymiarowych boisk, a w mieście Chełm jest to NIEWYKONALNE!!!! Niewykonalne jest nawet doprowadzenie do stanu bezpiecznego użytkowania istniejących. Czyż to nie jest „laurka” dla miejskich władz??
Wg. wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż obiektu (a raczej gruntów) – pewnie powstanie tam „najpotrzebniejszy” mieszkańcom sklep, czyli kolejna Biedronka czy Plus. Pewnie, że tak – problem sam zniknie – nie ma stadionu, nie ma problemu a kasa do budżetu miasta wpłynie. Tylko co w zamian?? Ano, obawiam, się, że NIC!!! Dokończenie ( a i tu obawiam się czy tak się stanie) p
Ręce i nogi opadają czytając wypowiedzi Pana wiceprezydenta i dyrektora MOSiR-u.
Ci ludzie w ogóle nie maja pojęcia o sporcie w Chełmie, a sporcie dziecięcym i młodzieżowym w szczególności. Skoro Pan wiceprezydent nie widzi dla stadionu przy ul. Lubelskiej racji bytu to zapraszam na tenże stadion popołudniową porą – zobaczy kilka trenujących, jednocześnie grup, od młodzików po… seniorów!!! Trenują tam, mimo fatalnej płyty boiska, braku jakiegokolwiek zaplecza (szatnie), bo po prostu NIE MA... rozwiń
Avatar
Złotówka / 22 kwietnia 2008 o 11:42
0
Jeśli już ma byc remont tego stadionu MOSiR to może ktoś by pomyślał nad krytą trybuną, bo to przyciągnie więcej kibiców na stadion. Kibic w normalnych warunkach będzie mógł pooglądac mecz.
Avatar
papuga / 22 kwietnia 2008 o 11:06
0
Pomysł sprzedaży tego "obiektu sportowego" to chyba jeden z najrozsądniejszych. Koszt remontu to kwota niebagatelna. Przypomnę tylko, że w tym roku w naszym mieście powstaną 2 boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z budynkiem, w którym będzie szatnia, prysznice, magazynek. Boiska mają być ogólne dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Powtarzam wszystkich. Koszt tej inwestycji to kwota 1 ml zł. Usytuowanie boisk to plac miedzy I LO i III LO. W pobliżu znajduje się również Szkoła nr 5.
Pozdrawiam czytelników.
Avatar
Rebionok / 22 kwietnia 2008 o 10:05
0
Kopacz nie badz naiwny. Kasa pojdzie w swiat. I nie bedzie niczego. A ta bieznia to juz calkowicie poroniony pomysl.
Avatar
kopacz / 22 kwietnia 2008 o 09:57
0
I bardzo dobrze , że chcą to sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na dokończenie stadionu miejskiego, może chociaż jeden normalny obiekt będzie w tym mieście dla piłkarzy i lekkoatletów
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 1 0

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 5 5

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 14

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 327 40

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 14 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!