Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

30 stycznia 2011 r.
21:06
Edytuj ten wpis

Chełmianka odcina się od pseudokibiców

0 9 A A
Andrzej Wrona (z lewej) i Krzysztof Zieliński zapewniają, że ze zdecydowanej większości swoich kibic
Andrzej Wrona (z lewej) i Krzysztof Zieliński zapewniają, że ze zdecydowanej większości swoich kibic

W Lublinie policjanci zatrzymali Michała L., uważanego za jednego z przywódców chełmskich pseudokibiców. Wcześniej w Chełmie z narkotykami wpadło trzech jego kompanów. Działacze Chełmianki się od nich odcinają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Michał L. był poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy więzienia za rozbój i przestępstwa narkotykowe. W lubelskim mieszkaniu, gdzie 21-latek się ukrywał, funkcjonariusze znaleźli narkotyki, wagę elektroniczną i około 18 tys. zł. Z kolei wynik wcześniejszego zatrzymani trzech jego kolesiów, to przejęcie narkotyków o czarnorynkowej wartości około 50 tys. zł.

O związku zatrzymanych z Chełmianką świadczył chociażby incydent, który miał miejsce podczas konwojowania ich do prokuratury. O mały włos nie doszło do poważnej burdy. Przed budynkiem czekała bowiem 10-osobowa grupa, złożona w większości z pseudokibiców tego klubu. Funkcjonariusze zmuszeni byli wezwać posiłki. Kiedy sytuacja została już opanowana, zgromadzeni tłumaczyli się, że przyszli tylko pożegnać kolegów przed aresztowaniem.

Spośród trójki zatrzymanych 20-letni Przemysław M. miał już orzeczony trzyletni zakaz stadionowy, a 22-letni Paweł B. jest podejrzany o dotkliwe pobicie w dyskotece "Kosmos” młodego mężczyzny. Teraz całej trójce grozi dodatkowo do ośmiu lat więzienia za posiadanie znacznych ilości narkotyków.
– Z naszego rozpoznania wynika, że środowiska kibicowskie zaczynają przypominać zorganizowane struktury przestępcze – mówi Janusz Wojtowicz, rzecznik lubelskiej policji. – Są hermetyczne i bezwzględne.
Podobnego zdania jest także Krzysztof Zieliński, kierownik drużyny Chełmianki. – Nazywajmy rzeczy po imieniu – denerwuje się Zieliński. – Jeśli ktoś skatował człowieka, albo rozprowadzał narkotyki, to bez względu na to, że sympatyzował z jakimś klubem piłkarskim należy nazwać go nie kibolem czy pseudokibicem, ale wprost, bandytą, gangsterem bądź narkotykowym dilerem. Tacy ludzie psują wizerunek nie tylko klubu, ale rzeszy prawdziwych kibiców, dla których osobiście nie mam słów uznania.

W Chełmie są zagorzali kibice Chełmianki, ale nie ma formalnie zarejestrowanego klubu kibica tej drużyny. Nie oznacza to, że środowisko to nie jest wysoce schierarchizowane i zorganizowane. Z zeznań złożonych przez zatrzymanych wynikało, że właśnie pieniędzmi ze sprzedaży narkotyków opłacali m.in. wyjazdy całych grup na mecze.

– Oni nie chcą klubu kibica, ale i nam na tym specjalnie nie zależy – mówi Zieliński. – Gdyby formalnie się z nami związali, to za wszelkie wybryki w tym środowisku policja właśnie nas czyniłaby odpowiedzialnymi.
Zarówno Zieliński, jak i Andrzej Wrona, kierownik klubu, zwracają uwagę, że Chełmianka utrzymuje się z dotacji. Ich wysokość w dużej mierze zależy od wizerunku klubu.

– Jeśli środowisko naszych kibiców będzie postrzegane jako wylęgarnia bandytów i dilerów, to kto nam pomoże? – zastanawia się Wrona. – A przecież zdecydowana większość tych, którzy całym sercem dopingują naszych zawodników, to normalni ludzie, kochający piłkę nożną i swój klub.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Slawek W. / 27 lutego 2011 o 12:57
0
Dzienniku Szanowny, czy nie ciekawszym i bardziej edukacyjnym byłoby pisać o problemach ogólnospołecznych i mogących poprawić nasz codzienny byt, niż zajmować sie grupa niewykształconych deb***i? Nie pożyteczniejszym byłoby wspomnieć o problemie związanych z chamstwem właścicieli czworonogów niewiedzących, ze należy sprzątać odchody ich pupili?
Nie ciekawszym z punktu widzenia <malej ojczyzny> byłoby prezentowanie osiągnięć higienicznych zachodniej cywilizacji?
Nie ciekawiej jest zaprezentować statystykę zużycia środków higieny osobistej we wschodniej Polsce stawiającej nas poniżej Albanii i Rumunii?
Dowiedzionym wszak jest, ze edukacja społeczna zaczyna sie od mydła i szamponu. Od brzytwy (golarki) i detergentów. Nie zmienimy społeczeństwa poprzez opisywanie ”bohaterstwa” kilkunastu, nie koniecznie inteligentnych osobników. Ale zmienimy je poprzez wskazywanie innego wizerunku codzienności opartej na porannym myciu sie i goleniu, na codziennej kąpieli zarówno rano, jak i wieczorem. Na opisywaniu unoszącego sie wokół nas odoru niedomytych ciał naszych współobywateli. Opisujmy i doradzajmy gdzie i za ile można wypielęgnować zęby, dłonie, włosy i twarz. Proces cywilizowania naszego miasta może być o wiele ciekawszym, ale i trudniejszym wyzwaniem…..
Rozpisywanie sie o negatywnych stronach związanych z opóźnieniem intelektualnym i cywilizacyjnym sporej części naszych współmieszkańców można przedstawić w inny sposób niż ”nobilitujący” idiotow w ich zasmrodzonym światku. Ilość perfum, nawet najdroższych, zastosowanych na niedomyte ciało kibica Chełmianki nie uczyni go geniuszem, a jedynie przypominać Bedzie przysłowiowe <gówno w lesie>.
Dzienniku Szanowny, czy nie ciekawszym i bardziej edukacyjnym byłoby pisać o problemach ogólnospołecznych i mogących poprawić nasz codzienny byt, niż zajmować sie grupa niewykształconych deb***i? Nie pożyteczniejszym byłoby wspomnieć o problemie związanych z chamstwem właścicieli czworonogów niewiedzących, ze należy sprzątać odchody ich pupili?
Nie ciekawszym z punktu widzenia <malej ojczyzny> byłoby prezentowanie osiągnięć higienicznych zachodniej cywilizacji?
Nie ciekawiej jest zaprezentować statystykę zużycia środków hig... rozwiń
Avatar
ERUDYTA / 2 lutego 2011 o 12:36
0
To są typowi pseudokibice tak samo jak Pan JACEK BARCZYŃSKI jest pseudoredaktorem. SCHIERARCHIZOWANI ??? ortografia się kłania, pierwsze samo h panie radekatorze
Avatar
zasrańce / 31 stycznia 2011 o 22:10
0
[quote name='BMH' timestamp='1296485644' post='431109']
[font="Lucida Sans Unicode"][/font][size="6"][/size]
Chlopaki trzymajcie sie AVE BMH&WSCHODNIA HORDA
[/quote]

he he wschodnia horda chyba padne ze śmiechu jak widze tą horde ZASRAŃCÓW.
Avatar
zorro / 31 stycznia 2011 o 18:23
0
Co tu sie rozpisywac gosciu idzie siedziec a klub powinien dac mu całkowity zakaz wstępu na mecze i podobne imprezy na 15 lat i koniec w temacie {opłaca sie ?} !!!
Avatar
x / 31 stycznia 2011 o 17:26
0
[quote name='BMH' timestamp='1296485644' post='431109']
[font="Lucida Sans Unicode"][/font][size="6"][/size] Chlopaki trzymajcie sie AVE BMH&WSCHODNIA HORDA
[/quote]jesteście bandą zasrańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
dragon / 31 stycznia 2011 o 17:05
0
to szczyt bezczelności,artykuł wyssany z palca i zmanipulowany, najpierw piszecie ze żaden z zatrzymanych nie zgodził sie składac jakichkolwiek wyjaśnień i tylko że POLICJA PODEJRZEWA ZE Z TYCH PIENIEDZY MOGLY BYC OPLACANE WYJAZDY KIBICOW, a teraz piszecie ze oni sami tak zeznali oczerniajac
Avatar
BMH / 31 stycznia 2011 o 15:54
0
[font="Lucida Sans Unicode"][/font][size="6"][/size]
Chlopaki trzymajcie sie AVE BMH&WSCHODNIA HORDA
Avatar
mol / 31 stycznia 2011 o 12:30
0
Artysta puknij sie w swoj pusyt łeb i posluchaj jak dudni
Avatar
ARTYSTA / 31 stycznia 2011 o 11:45
0
Piszecie takie głupoty, że w głowie się nie mieści, szukacie sensacji, ale nie tu gdzie trzeba... Wiecie, że dzwoni, ale nie wiecie w którym kościele. Nie oczerniajcie chłopaków, bo od wyroków nie jesteście z pewnością "wy". TYLKO CHEŁMIANKA
Avatar
Slawek W. / 27 lutego 2011 o 12:57
0
Dzienniku Szanowny, czy nie ciekawszym i bardziej edukacyjnym byłoby pisać o problemach ogólnospołecznych i mogących poprawić nasz codzienny byt, niż zajmować sie grupa niewykształconych deb***i? Nie pożyteczniejszym byłoby wspomnieć o problemie związanych z chamstwem właścicieli czworonogów niewiedzących, ze należy sprzątać odchody ich pupili?
Nie ciekawszym z punktu widzenia <malej ojczyzny> byłoby prezentowanie osiągnięć higienicznych zachodniej cywilizacji?
Nie ciekawiej jest zaprezentować statystykę zużycia środków higieny osobistej we wschodniej Polsce stawiającej nas poniżej Albanii i Rumunii?
Dowiedzionym wszak jest, ze edukacja społeczna zaczyna sie od mydła i szamponu. Od brzytwy (golarki) i detergentów. Nie zmienimy społeczeństwa poprzez opisywanie ”bohaterstwa” kilkunastu, nie koniecznie inteligentnych osobników. Ale zmienimy je poprzez wskazywanie innego wizerunku codzienności opartej na porannym myciu sie i goleniu, na codziennej kąpieli zarówno rano, jak i wieczorem. Na opisywaniu unoszącego sie wokół nas odoru niedomytych ciał naszych współobywateli. Opisujmy i doradzajmy gdzie i za ile można wypielęgnować zęby, dłonie, włosy i twarz. Proces cywilizowania naszego miasta może być o wiele ciekawszym, ale i trudniejszym wyzwaniem…..
Rozpisywanie sie o negatywnych stronach związanych z opóźnieniem intelektualnym i cywilizacyjnym sporej części naszych współmieszkańców można przedstawić w inny sposób niż ”nobilitujący” idiotow w ich zasmrodzonym światku. Ilość perfum, nawet najdroższych, zastosowanych na niedomyte ciało kibica Chełmianki nie uczyni go geniuszem, a jedynie przypominać Bedzie przysłowiowe <gówno w lesie>.
Dzienniku Szanowny, czy nie ciekawszym i bardziej edukacyjnym byłoby pisać o problemach ogólnospołecznych i mogących poprawić nasz codzienny byt, niż zajmować sie grupa niewykształconych deb***i? Nie pożyteczniejszym byłoby wspomnieć o problemie związanych z chamstwem właścicieli czworonogów niewiedzących, ze należy sprzątać odchody ich pupili?
Nie ciekawszym z punktu widzenia <malej ojczyzny> byłoby prezentowanie osiągnięć higienicznych zachodniej cywilizacji?
Nie ciekawiej jest zaprezentować statystykę zużycia środków hig... rozwiń
Avatar
ERUDYTA / 2 lutego 2011 o 12:36
0
To są typowi pseudokibice tak samo jak Pan JACEK BARCZYŃSKI jest pseudoredaktorem. SCHIERARCHIZOWANI ??? ortografia się kłania, pierwsze samo h panie radekatorze
Avatar
zasrańce / 31 stycznia 2011 o 22:10
0
[quote name='BMH' timestamp='1296485644' post='431109']
[font="Lucida Sans Unicode"][/font][size="6"][/size]
Chlopaki trzymajcie sie AVE BMH&WSCHODNIA HORDA
[/quote]

he he wschodnia horda chyba padne ze śmiechu jak widze tą horde ZASRAŃCÓW.
Avatar
zorro / 31 stycznia 2011 o 18:23
0
Co tu sie rozpisywac gosciu idzie siedziec a klub powinien dac mu całkowity zakaz wstępu na mecze i podobne imprezy na 15 lat i koniec w temacie {opłaca sie ?} !!!
Avatar
x / 31 stycznia 2011 o 17:26
0
[quote name='BMH' timestamp='1296485644' post='431109']
[font="Lucida Sans Unicode"][/font][size="6"][/size] Chlopaki trzymajcie sie AVE BMH&WSCHODNIA HORDA
[/quote]jesteście bandą zasrańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
dragon / 31 stycznia 2011 o 17:05
0
to szczyt bezczelności,artykuł wyssany z palca i zmanipulowany, najpierw piszecie ze żaden z zatrzymanych nie zgodził sie składac jakichkolwiek wyjaśnień i tylko że POLICJA PODEJRZEWA ZE Z TYCH PIENIEDZY MOGLY BYC OPLACANE WYJAZDY KIBICOW, a teraz piszecie ze oni sami tak zeznali oczerniajac
Avatar
BMH / 31 stycznia 2011 o 15:54
0
[font="Lucida Sans Unicode"][/font][size="6"][/size]
Chlopaki trzymajcie sie AVE BMH&WSCHODNIA HORDA
Avatar
mol / 31 stycznia 2011 o 12:30
0
Artysta puknij sie w swoj pusyt łeb i posluchaj jak dudni
Avatar
ARTYSTA / 31 stycznia 2011 o 11:45
0
Piszecie takie głupoty, że w głowie się nie mieści, szukacie sensacji, ale nie tu gdzie trzeba... Wiecie, że dzwoni, ale nie wiecie w którym kościele. Nie oczerniajcie chłopaków, bo od wyroków nie jesteście z pewnością "wy". TYLKO CHEŁMIANKA
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!