Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

9 maja 2008 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Ciemne interesy nad Jeziorem Białym

0 10 A A

Zięć wójta Włodawy kupił za bezcen 61-arową działkę budowlaną nad Jez. Białym. Notarialnie przekazał ją żonie, a ta swojemu bratu - czyli synowi wójta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ANR sprzedała 61-arową działkę nad samym jeziorem na przetargu we wrześniu 2007 r. Dziwnym trafem, przystąpił do niego jedynie zięć wójta, Krzysztof K. Pod młotek poszły też inne działki. O niektóre kupcy omal się nie pobili.

- Gdybym wiedział, że i ta działka jest na sprzedaż, to bym ją kupił - mówi mieszkaniec Orchówka, proszący o anonimowość. - Ale w wykazie gruntów wystawionych przez agencję na sprzedaż, akurat tych 61 arów nie było. Zachowałem ten wykaz.

Zięć wójta Tadeusza Sawickiego zapłacił za tę działkę około… 16 tys. zł. Tymczasem Tadeusz Handor, szef wydziału geodezji włodawskiego starostwa, a zarazem członek Zarządu Powiatu, wstępnie szacuje jej wartość na 300-400 tys. zł.

Jak to możliwe, że cena była tak niska? - Bo z naszej dokumentacji wynikało, że działka nie była przeznaczona pod zabudowę - tłumaczy Andrzej Arasimowicz, rzecznik Oddziału Terenowego ANR w Lublinie. - Dlatego zatwierdziliśmy te 16 tysięcy - wartość podaną przez rzeczoznawcę.

To ciekawe, bo jak mówi Handor, który kontroluje wszystkie transakcje nieruchomościami w powiecie, w akcie notarialnym sporządzonym po przetargu wyraźnie zapisano, że grunt jest przeznaczony pod zabudowę. - Zapisano także, że pobrano podatek VAT za całą powierzchnię według stawek przewidzianych dla działek budowlanych, a nie rolniczych - dodaje szef wydziału geodezji.

- To niemożliwe, aby działka ogłoszona jako rolna, została sprzedana jako budowlana - dziwi się Arasimowicz. - Musimy to sprawdzić.
Być może odpowiedź na to pytanie zna Tadeusz Stadnik, dyrektor oddziału ANR w Urszulinie (pow. włodawski), który przygotowywał przetarg. Ale nie chciał z nami rozmawiać, zasłaniając się rzecznikiem Arasimowiczem.

I jeszcze jedno. - Z aktu notarialnego wynika, że nieruchomość w jednym momencie przeszła z rąk zięcia na córkę wójta, a następnie na jego syna - mówi Tadeusz Handor. Po co te komplikacje? - Możemy tylko podejrzewać, że po to, aby uniknąć opłat na rzecz Skarbu Państwa. Bo osoby ze sobą bezpośrednio związane są zwolnione z takich podatków - domyśla się Handor.

Wójt Sawicki odmawia komentarzy w tej sprawie. Twierdzi jedynie, że to nie on organizował przetarg. A poza tym - jego zdaniem - nie ma czego roztrząsać, bo agencja, korzystając z ustawowych uprawnień, chce odkupić działkę dokładnie za tyle, za ile ją sprzedała.

- Stwierdziliśmy drobne uchybienia, które spowodowały, że informacja o sprzedaży działki nie mogła dotrzeć do wszystkich zainteresowanych - potwierdza Arasimowicz.

Czy taki powód wystarczy do unieważnienia transakcji? - Nie mam dokumentów, nie znam sprawy - ucięła Grażyna Kapelko, rzecznik centrali ANR w Warszawie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 15 października 2008 o 15:54
0
Pan Tadeusz Sawicki???
Avatar
Iza / 12 maja 2008 o 08:46
0
Ja gdybym obiął ster działką rządową, w szczególności i w pierszej kolejności poprosiłbym o dokładny wykaz dokonanych transakcji przetargowych i "innych" od momentu utworzenia tzw AGENCJI. Mając to na biurku to droga już dalej, staje się bardzo czytelna kto i za ile i w jakich okolicznościach nabył nieruchomość?
Avatar
Andy / 11 maja 2008 o 08:51
0
A gdzie jest CBA. Dosyć tych przekrętów. Zgodnie z prawem??? A co ma powiedzieć. Nigdy do niczego sie nie przyznanwaj. "Złapią Cię za rękę - mów że nie twoja ręka"
Avatar
Beta / 10 maja 2008 o 16:17
0
greg napisał:
Kurstwo i zlodziejstwo w samorzadach! A gdzie jest CBA do chuja!!!!!



CBA? Już raz wykryło aferę łapówkarską nad morzem (zdaje się na Helu) a póżniej pani z PO oskarżyła ich, że robią z niej Blidę. Nic dodać, nic ująć.
Avatar
greg / 10 maja 2008 o 15:33
0
Kurstwo i zlodziejstwo w samorzadach! A gdzie jest CBA do chuja!!!!!
Avatar
chełmon / 10 maja 2008 o 12:08
0
NAsze śledztwo??????????? A może by tak pan redaktor barczyński napisał łaskawie, że o działce od tzrech tygodni trąbi Nowy Tydzień. Warto zachować choc minimum przyzwoitości a nie przypisywać sobie wykrycie sprawy. Dziadostwo panie barczynski, dziadostwo.
Avatar
bźdioch / 10 maja 2008 o 12:05
0
"nasze śledztwo"? przecież Nowy Tydzień to opisuje... . buhahaha
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 08:44
0
To są właśnie prawdziwi "samorządowcy".
Avatar
jozin / 10 maja 2008 o 08:05
0
Takie rzeczy w gminach to normalka, np w gminie Ludwin : działka po byłej szkole podstawowej w Rogóźnie bardzo atrakcyjnie położona nad jeziorem -najpierw starostwo nieodpłatnie przekazało gminie, a ta w "przetargu" sprzedała ją za bezcen znajomemu królika. Dziennik Wschodni może się tym zająć.
Avatar
chelmianin / 10 maja 2008 o 01:27
0
nasze śledztwo? piszecie w dwa tygodnie po NOWYM TYGODNIU który jest tygodnikiem i co ? temat na tacy nie trzeba dociekać tylko .... spisać. I co nasze śledztwo? WSTYD ! nasz dziennik powinien przynajmniej powołać, że dziennikarze z tygodnika byli szybsi WSTYD
Avatar
Andrzej / 15 października 2008 o 15:54
0
Pan Tadeusz Sawicki???
Avatar
Iza / 12 maja 2008 o 08:46
0
Ja gdybym obiął ster działką rządową, w szczególności i w pierszej kolejności poprosiłbym o dokładny wykaz dokonanych transakcji przetargowych i "innych" od momentu utworzenia tzw AGENCJI. Mając to na biurku to droga już dalej, staje się bardzo czytelna kto i za ile i w jakich okolicznościach nabył nieruchomość?
Avatar
Andy / 11 maja 2008 o 08:51
0
A gdzie jest CBA. Dosyć tych przekrętów. Zgodnie z prawem??? A co ma powiedzieć. Nigdy do niczego sie nie przyznanwaj. "Złapią Cię za rękę - mów że nie twoja ręka"
Avatar
Beta / 10 maja 2008 o 16:17
0
greg napisał:
Kurstwo i zlodziejstwo w samorzadach! A gdzie jest CBA do chuja!!!!!



CBA? Już raz wykryło aferę łapówkarską nad morzem (zdaje się na Helu) a póżniej pani z PO oskarżyła ich, że robią z niej Blidę. Nic dodać, nic ująć.
Avatar
greg / 10 maja 2008 o 15:33
0
Kurstwo i zlodziejstwo w samorzadach! A gdzie jest CBA do chuja!!!!!
Avatar
chełmon / 10 maja 2008 o 12:08
0
NAsze śledztwo??????????? A może by tak pan redaktor barczyński napisał łaskawie, że o działce od tzrech tygodni trąbi Nowy Tydzień. Warto zachować choc minimum przyzwoitości a nie przypisywać sobie wykrycie sprawy. Dziadostwo panie barczynski, dziadostwo.
Avatar
bźdioch / 10 maja 2008 o 12:05
0
"nasze śledztwo"? przecież Nowy Tydzień to opisuje... . buhahaha
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 08:44
0
To są właśnie prawdziwi "samorządowcy".
Avatar
jozin / 10 maja 2008 o 08:05
0
Takie rzeczy w gminach to normalka, np w gminie Ludwin : działka po byłej szkole podstawowej w Rogóźnie bardzo atrakcyjnie położona nad jeziorem -najpierw starostwo nieodpłatnie przekazało gminie, a ta w "przetargu" sprzedała ją za bezcen znajomemu królika. Dziennik Wschodni może się tym zająć.
Avatar
chelmianin / 10 maja 2008 o 01:27
0
nasze śledztwo? piszecie w dwa tygodnie po NOWYM TYGODNIU który jest tygodnikiem i co ? temat na tacy nie trzeba dociekać tylko .... spisać. I co nasze śledztwo? WSTYD ! nasz dziennik powinien przynajmniej powołać, że dziennikarze z tygodnika byli szybsi WSTYD
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Romuald Lipko ma swoje piwo "Za ostatni grosz". Powstało w browarze Palikota

Romuald Lipko ma swoje piwo "Za ostatni grosz". Powstało w browarze Palikota 0 0

"Za ostatni grosz" to nowa seria piw, która będzie dostępna w Biedronce. Są efektem współpracy browaru Tenczynek, którego właścicielem jest Janusz Palikot oraz Romualda Lipko, twórcy Budki Suflera.

III liga: Która z naszych drużyn najlepiej grała w derbach?

III liga: Która z naszych drużyn najlepiej grała w derbach? 1 0

W tym sezonie w grupie czwartej występuje aż siedem drużyn z województwa lubelskiego. A to spowodowało, że obrodziło w mecze derbowe. Sprawdziliśmy, który zespół radzi sobie w spotkaniach z sąsiadami zza miedzy najlepiej

Radni chcą zniesienia nocnej prohibicji na alkohol. "Wiele osób prosiło nas o powrót do normalności"
Sonda

Radni chcą zniesienia nocnej prohibicji na alkohol. "Wiele osób prosiło nas o powrót do normalności" 3 11

Radni Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej chcą znieść wprowadzoną w Białej Podlaskiej prohibicję na sprzedaż alkoholu po godz. 22.

Stan wojenny w Polsce. Sprawdź swoją wiedzę [quiz historyczny]

Stan wojenny w Polsce. Sprawdź swoją wiedzę [quiz historyczny] 2 1

Załatają most na Wieprzu. W czasie remontu będzie nieprzejezdny

Załatają most na Wieprzu. W czasie remontu będzie nieprzejezdny 0 0

Mieszkańcy Leszkowic (powiat lubartowski) co najmniej do świąt nie przejada mostem na Wieprzu. Trwa remont tej przeprawy.

Po Lublinie będą jeździć autobusy elektryczne. Kto je dostarczy? Wiele pytań od firm

Po Lublinie będą jeździć autobusy elektryczne. Kto je dostarczy? Wiele pytań od firm 7 12

Dopiero po Nowym Roku poznamy oferty dostawy autobusów elektrycznych z kompletem ładowarek dla lubelskiej komunikacji miejskiej. Zainteresowane firmy wręcz zasypały urzędników pytaniami i propozycjami zmiany niektórych parametrów. Na ich prośbę Zarząd Transportu Miejskiego zmienił część swoich wymagań

Udaremnili największy przemyt papierosów w tym roku

Udaremnili największy przemyt papierosów w tym roku 0 1

Ponad 1,5 miliona złotych warta była kontrabanda, którą skonfiskowała straż graniczna i celnicy na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu. To największy w tym roku przemyt papierosów w województwie lubelskim.

Świdnik: Usuwają stare i niesprawne auta z parkingów

Świdnik: Usuwają stare i niesprawne auta z parkingów 0 6

Miesiącami zalegają na parkingach i blokują miejsca innym. W Świdniku trwa akcja usuwania starych, często niesprawnych samochodów.

Piosenki z Pierwszej Ręki na Trzecim Księżycu
15 grudnia 2018, 20:00

Piosenki z Pierwszej Ręki na Trzecim Księżycu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert Pawła Szymańskiego Piosenki z Pierwszej Ręki, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 20.

Spektakl na 100-lecie praw wyborczych Polek w Centrum Kultury
16 grudnia 2018, 19:00

Spektakl na 100-lecie praw wyborczych Polek w Centrum Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja INNA zaprasza na premierę spektaklu przygotowanego z okazji 100-lecia praw wyborczych Polek. Przepisy* nie tylko dla dziewczynek w reżyserii Izabeli Śliwy zobaczymy w niedzielę, 16 grudnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12).

Komfortowy hotel na mapie Lublina

Komfortowy hotel na mapie Lublina 0 1

Na mapie Lublina nie brakuje komfortowych hoteli, ale hotel jednej z najsłynniejszych na świecie sieci, który dodatkowo łączy w swej kuchni tradycyjne smaki Lubelszczyzny z nowoczesnymi trendami i kuchniami świata jest tylko jeden – to Hampton by Hilton.

Lublin: To już czwarty przetarg na odnowę Parku Ludowego. "Liczymy na niższe ceny"

Lublin: To już czwarty przetarg na odnowę Parku Ludowego. "Liczymy na niższe ceny" 0 11

Ratusz szykuje się do kolejnego przetargu na odnowę parku Ludowego. Tym razem podzieli prace na dwa zamówienia: jedno będzie dotyczyć robót budowlanych, a drugie ogrodniczych. – Liczymy na niższe ceny – przyznają urzędnicy. Właśnie ze względu na zbyt drogie oferty unieważniono poprzednie trzy przetargi.

Chełm: Wytworzą prąd i przy okazji ciepło. Projekt za 25 mln zł

Chełm: Wytworzą prąd i przy okazji ciepło. Projekt za 25 mln zł 0 4

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie postawiło na wspólne wytwarzanie energii elektrycznej wraz ciepłem.

Przepisy* nie tylko dla dziewczynek. Spektakl w Centrum Kultury
16 grudnia 2018, 19:00

Przepisy* nie tylko dla dziewczynek. Spektakl w Centrum Kultury 0 0

Spektakl „Przepisy* nie tylko dla dziewczynek” w reżyserii Izabeli Śliwy zostanie pokazany 16 grudnia o godz. 19 w sali widowiskowej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Transport paletowy – tanio i bezpieczenie

Transport paletowy – tanio i bezpieczenie 0 0

Transport dużej ilości towarów, podobnie jak przewóz przedmiotów o wymiarach lub wadze przekraczających standardowe wartości, budzi wiele emocji. Nadawcy często nie wiedzą, jak poradzić sobie ze stojącym przed nimi wyzwaniem, tym bardziej że część przewoźników patrzy na takie przesyłki niechętnym okiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!