Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 marca 2011 r.
19:53
Edytuj ten wpis

Dworzec w Chełmie przestanie przynosić wstyd

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A
Odrapane i zagrzybione ściany, obskurna poczekalnia ze staroświeckim piecem kaflowym, na zewnątrz ub
Odrapane i zagrzybione ściany, obskurna poczekalnia ze staroświeckim piecem kaflowym, na zewnątrz ub

Jest duża szansa na remont dworca Chełm Miasto i to jeszcze przed piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ministerstwo Infrastruktury obiecuje wsparcie dla tej inwestycji. A władająca dworcem spółka nie wyklucza, że prace mogą się zacząć jeszcze w tym roku.

Dworzec nie przynosi teraz chluby miastu. A już w przyszłym roku będzie jednym z ważniejszych punktów na trasie kibiców przemieszczających się pomiędzy Polską a Ukrainą podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012.

– Teraz po prostu wstyd komukolwiek to pokazywać, zwłaszcza toaletę – mówi pani Ewa, ekspedientka z Chełma. – Nie wyobrażam sobie, żeby jakichkolwiek poważnych gości z zagranicy jadących na mecz oprowadzać po dworcu. Wychodek jak za króla ćwieczka, wystrój poczekalni polegający na braku wystroju. Tu czas stanął kilkadziesiąt lat temu.

Remont planowany był już od dłuższego czasu. Koncepcja zakładała gruntowną przebudowę poczekalni wraz z kasami. Program robót przewidywał m.in. usunięcie wszystkich starych elementów stolarki okiennej i drzwiowej oraz zastąpienie ich nowymi. Mowa byłą też o wygospodarowaniu w ramach budynku toalety, która byłaby dostępna dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Problem w tym, że prace ciągle odkładano na później.
W końcu pojawiły się dobre wiadomości. Przyjechały z Warszawy, prosto z ministerstwa. – Podtrzymuję wolę podjęcia robót na istotnym dla regionu dworcu Chełm Miasto – informuje Andrzej Massel, wiceminister infrastruktury. – Zwłaszcza przed Euro 2012 ten dworzec powinien uzyskać odpowiedni wygląd.

Niewykluczone, że remont ruszy jeszcze w tym roku, mimo że Chełm Miasto nie figuruje na liście dworców, które zostaną odnowione w tym roku, ale na liście rezerwowej.

– Na tegoroczne prace mamy 163 mln zł, jesteśmy w trakcie przetargów na poszczególne remonty. Jeżeli po przetargach okaże się, że będziemy mieli oszczędności, to roboty by się zaczęły jeszcze w tym roku – mówi Jacek Prześluga, prezes spółki PKP Dworce Kolejowe. – Gdyby okazało się to niemożliwe, to w tym roku zrobilibyśmy projekt, a na początku przyszłego uruchomilibyśmy remont – dodaje.

Prześluga podkreśla, że szanse na oszczędności są spore, bo już teraz po przetargach okazuje się, że wykonawcy żądają zapłaty niższej o 20 do nawet 40 proc. od kwot, które spółka rezerwowała na poszczególne dworce.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adamek / 6 marca 2011 r. o 23:47
[quote name='gg' timestamp='1299144073' post='445491']
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[/quote]
Słów brakuje!(Dworzec to włości pkp,nie miasta!)No tak,mieszkańcy Chełma to obywatele Polski!Szkoda ,że ta Polska nie ma bata!
Avatar
Magda_23 / 4 marca 2011 r. o 21:00
[quote name='Gość' timestamp='1299147338' post='445502']
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha,
[/quote]

To gratuluje szczęścia bo ja szłam 2 dni temu przez Chełm i śniegu pełno na chodnikach, nie ma chyba komu go odśnieżać. A co do dworca PKP to chyba są jakieś normy sanitarne a jak dla mnie to ten dworzec ich nie spełnia. Kibelki jak ze średniowiecza i to w mieście które szykuje się na przyjmowanie kibiców na Euro.
[quote name='Gość' timestamp='1299147338' post='445502']
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha,
[/quote]

To gratuluje szczęścia bo ja szłam 2 dni temu przez Chełm i śniegu pełno na chodnikach, nie ma chyba komu go odśnieżać. A co do dworca PKP to chyba są jakieś normy sanitarne a jak dla mnie to ten dworzec ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2011 r. o 11:15
[quote name='gg' timestamp='1299144073' post='445491']
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[/quote]
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha,
[quote name='gg' timestamp='1299144073' post='445491']
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[/quote]
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha, rozwiń
Avatar
gg / 3 marca 2011 r. o 10:21
[quote name='adamek' timestamp='1299138958' post='445449']
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi przykrości...To jest naprawdę inny świat!Pamiętam ten dworzec z przed lat,był "cieplejszy".Może władze miasta powinny częściej chodzić po "swoich" włościach?
[/quote]
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[quote name='adamek' timestamp='1299138958' post='445449']
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi p... rozwiń
Avatar
adamek / 3 marca 2011 r. o 08:55
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi przykrości...To jest naprawdę inny świat!Pamiętam ten dworzec z przed lat,był "cieplejszy".Może władze miasta powinny częściej chodzić po "swoich" włościach?
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi przykrości...To jest naprawdę inny świat!Pamiętam ten dworzec z przed lat,był "c... rozwiń
Avatar
jak_ja_nie_lubię_buractwa / 2 marca 2011 r. o 18:43
[quote name='MAXIM' timestamp='1299084077' post='445196']
Pięknie, zdjęcia http://p9js1t.GoURL.pl aż chce się tam teraz przebywać
[/quote]
do każdego newsa dajesz tego badziewnego linka popaprańcu??
Avatar
MAXIM / 2 marca 2011 r. o 17:41
Pięknie, zdjęcia http://p9js1t.GoURL.pl aż chce się tam teraz przebywać
Avatar
adamek / 6 marca 2011 r. o 23:47
[quote name='gg' timestamp='1299144073' post='445491']
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[/quote]
Słów brakuje!(Dworzec to włości pkp,nie miasta!)No tak,mieszkańcy Chełma to obywatele Polski!Szkoda ,że ta Polska nie ma bata!
Avatar
Magda_23 / 4 marca 2011 r. o 21:00
[quote name='Gość' timestamp='1299147338' post='445502']
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha,
[/quote]

To gratuluje szczęścia bo ja szłam 2 dni temu przez Chełm i śniegu pełno na chodnikach, nie ma chyba komu go odśnieżać. A co do dworca PKP to chyba są jakieś normy sanitarne a jak dla mnie to ten dworzec ich nie spełnia. Kibelki jak ze średniowiecza i to w mieście które szykuje się na przyjmowanie kibiców na Euro.
[quote name='Gość' timestamp='1299147338' post='445502']
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha,
[/quote]

To gratuluje szczęścia bo ja szłam 2 dni temu przez Chełm i śniegu pełno na chodnikach, nie ma chyba komu go odśnieżać. A co do dworca PKP to chyba są jakieś normy sanitarne a jak dla mnie to ten dworzec ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2011 r. o 11:15
[quote name='gg' timestamp='1299144073' post='445491']
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[/quote]
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha,
[quote name='gg' timestamp='1299144073' post='445491']
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[/quote]
jakie PKP takie i miasto, dzisiaj jechałem o 7.00. nowo wyremontowaną Lubelska do miasta i patrzyłem na chodniki, całe w lodzie i udeptanym śniegu ALE dojeżdżasz do Kameny i CUD. Odsniezone bo tam już jest miasto a tu wiocha, rozwiń
Avatar
gg / 3 marca 2011 r. o 10:21
[quote name='adamek' timestamp='1299138958' post='445449']
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi przykrości...To jest naprawdę inny świat!Pamiętam ten dworzec z przed lat,był "cieplejszy".Może władze miasta powinny częściej chodzić po "swoich" włościach?
[/quote]
Dworzec to włości PKP, nie miasta.
[quote name='adamek' timestamp='1299138958' post='445449']
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi p... rozwiń
Avatar
adamek / 3 marca 2011 r. o 08:55
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi przykrości...To jest naprawdę inny świat!Pamiętam ten dworzec z przed lat,był "cieplejszy".Może władze miasta powinny częściej chodzić po "swoich" włościach?
Urodziłem się i wychowałem w Chełmie.Byłem tam w ubiegłym roku.Z tego "dworca" odjeżdżalem do Torunia.Pomyślałem sobie,że lepiej byłoby wysadzić w powietrze i zaorać ten obiekt.Było mi naprawdę wstyd,że to moje miasto!Byłem w Chełmie z osobą,która urodziła się w innej części kraju i takie "cudo" musiało zrobić na niej wrażenie.Dobrze,że jest wyrozumiała i nie podzieliła się ze mną swoimi spostrzeżeniami,może nie chciała robić mi przykrości...To jest naprawdę inny świat!Pamiętam ten dworzec z przed lat,był "c... rozwiń
Avatar
jak_ja_nie_lubię_buractwa / 2 marca 2011 r. o 18:43
[quote name='MAXIM' timestamp='1299084077' post='445196']
Pięknie, zdjęcia http://p9js1t.GoURL.pl aż chce się tam teraz przebywać
[/quote]
do każdego newsa dajesz tego badziewnego linka popaprańcu??
Avatar
MAXIM / 2 marca 2011 r. o 17:41
Pięknie, zdjęcia http://p9js1t.GoURL.pl aż chce się tam teraz przebywać
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!