Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 listopada 2019 r.
9:07

"Jedyną rzeczą jaką pamiętam to nieprzytomna żona". Dramatyczny apel o pomoc po wypadku

Autor: Zdjęcie autora opr. wz łm
192 18 A A

O pomoc prosi mąż kobiety ciężko rannej w niedzielnym (17 listopada) wypadku w Dorohuczy w powiecie świdnickim

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Doszło do niego, gdy jadące w kierunku Chełma audi wymusiło pierwszeństwo przejazdu na jadącej z przeciwka dacii.
 
Prawdopodobnie kierowca pierwszego z tych aut wyprzedzał inny samochód. Nie zdążył jednak tego zrobić i wrócić na swój pas ruchu, w efekcie czego zderzył się z jadącą prawidłowo dacią - wstępnie ustalili policjanci.
 
"Jedyną rzeczą jaką pamiętam to nieprzytomna żona"
 
W wypadku ucierpiały trzy osoby, w tym pasażerka dacii, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Dramatyczne sceny opisał mąż poszkodowanej kobiety, który kierował dacią:
 
 - Chciałbym wszystkim bardzo, bardzo podziękować za tak liczne słowa wsparcia i pociechy w trudnych dla nas chwilach, jakie obecnie przeżywamy w naszej rodzinie w związku z wypadkiem, do jakiego doszło w niedzielę, 17.11.2019. Było to czołowe zderzenie, ponieważ dwóch kierowców (Audi i BMW) ścigało się na drodze publicznej i jeden z nich postanowił pokazać temu drugiemu, kto jest lepszy, i jakieś 20-30 metrów przede mną pojawił się na moim pasie, po czym uderzył w nas tak szybko, że ani ja, ani moja żona nie zdążyliśmy w jakikolwiek sposób zareagować (nawet krzyknąć). Następną rzeczą, jaką pamiętam po widoku ciemnego samochodu na moim pasie, była nieprzytomna żona na siedzeniu pasażera i widok ludzi obok samochodu, dzwoniących po pomoc i gaszących ogień wychodzący spod przedniej maski. Nie pamiętam samego zderzenia ani obracania się samochodu wokół własnej osi, gdyż ostatecznie staliśmy w kierunku przeciwnym do tego, w którym jechaliśmy, z czego wniosek, że na jakiś czas musiałem stracić przytomność, choć z całego wypadku wyszedłem tylko ze złamanym nadgarstkiem. Natomiast moja żona miała początkowo zagrożenie życia, a teraz jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej w oczekiwaniu na dwie operacje, a później długą rehabilitację. Samochód jest skasowany i przebywa obecnie na policyjnym parkingu.
 
Dziękując za słowa pociechy i współczucia, nie mogę nie wspomnieć także ofert konkretnej pomocy, w tym finansowej i w załatwieniu dobrego szpitala dla mojej żony. Ta finansowa nie jest na razie potrzebna, a ta z lepszym szpitalem została skutecznie zrealizowana, chociaż w tym samym dniu okazało się, że miednica Ewy nie jest tak zniszczona, jak początkowo się wydawało, i nie wymaga operacji, co było głównym powodem szukania ośrodka, który potrafi to zrobić. Tak więc moja żona zostaje w Chełmie i przejdzie tu dwie operacje na liczne wieloodłamkowe złamania kilku zespołów kostnych obydwu nóg, od pasa w dół.
 
Jedyna pomoc, jaka w tej chwili okazuje się potrzebna, to krew, której moja żona już bardzo dużo otrzymała, a przy operacjach dostanie jeszcze więcej. Szpital poprosił, że jeśli my lub nasi przyjaciele mogą oddać krew na jej rzecz, to będzie to bardzo pomocne dla szpitala w Chełmie. Nieważna jest grupa krwi, bo i tak całość idzie do jednego banku. Liczy się ilość, tak by oddać to, co dostaje moja żona, a jeśli nawet wpłynie jej więcej, to jeszcze skorzysta ktoś inny, bo – jak wiadomo - krwi nie można wyprodukować i jest bezcenna.
 
Jedna osoba z Chełma już oddała krew i dostała sześć czekolad i wolny dzień od pracy. Wiem jeszcze o dwóch osobach, które same zadeklarowały chęć jej oddania, a teraz proszę wszystkich, którzy też mogą to uczynić, aby odwiedziły najbliższy punkt krwiodawstwa (tam gdzie mieszkają) i oddały krew na rzecz „Urban Ewa, szpital w Chełmie”. W ten sposób każda oddana ilość zostanie zarejestrowana na konto Ewy.
 
Z góry dziękuję za tę formę pomocy, która rzeczywiście jest potrzebna, i za wszystkie dobre słowa, których w ostatnich kilku dniach usłyszeliśmy tak wiele.”
 
Adam Urban
 
Policja też prosi o pomoc
 
Okoliczności wypadku wciąż są wyjaśniane. Świdniccy policjanci proszą o pomoc kierowców, którzy byli świadkami zdarzenia lub posiadają kamerę samochodową i jechały drogą krajową nr 12 Chełm - Lublin, w niedzielę między godz. 9 a 11.

W szczególności policja prosi o kontakt osoby, które posiadają wiedzę na temat ciemnego pojazdu, najprawdopodobniej marki BMW lub Audi o tablicy rejestracyjnej zaczynającej się od litery „W”.

Kierujący miał poruszać się w kierunku Chełma i utrudniać wyprzedzenie. Wszelkie informacje można kierować pod nr tel. 81 749 42 10 lub 112 bądź zgłaszać się do najbliższej jednostki policji.
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 09:34
+35
Oni jeszcze nie siedzą? Przeciez wystarczy zapis z kamer z poboru opłat dla ciężarówek znajdujący się 200 metrów od miejsca wypadku. Czyzby to był ktoś z chelmskiej kasty byznesmenów nie do ruszenia?
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 10:55
+17
Można się domyślić że tym BMW nie jechał chłop w okolicznej wsi tylko być może wysoko postawiony celnik lub inny "ważny" urzędnik. Sprawa nie do ruszenia.
Avatar
olek / 22 listopada 2019 o 09:48
+16
ułomni mordercy w wieswagenach to są mordercy do wiezienia
Avatar
,jg / 22 listopada 2019 o 10:31
+11
Ludzie montujcie kamery w samochodach. Nawet smartfon, który leży bezużyteczny w szufladzie będzie przydatny. Darmowa aplikacja i będzie nagrywał w pętli. Właśnie w takich sytuacjach dowód w postaci nagrania byłby niezwykle przydatny.
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 10:22
+11
Powodzenia Państwu Ewie i Adamowi.
Avatar
Ooo / 22 listopada 2019 o 12:16
+10
Podziękujcie twórcom Szybkich i wściekłych. Która to już cześć tego filmu propagującego patologiczne zachowania powstała?
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 00:20
+9
jak mozna byc tak ulomnym zeby wyprzedzac jak sie nie da wyprzedzic i dalej probowac widzac ze na drodze zaraz bedzie miejsce w ktorym sie nie powinno wyprzedzac wcale i doprowadzic do takiej sytuacji jak opisana, rozumiem ze temu melepecie zabrano pj na miejscu ?
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 11:35
+9
Kamery 200 m. od miejsca wypadku i policja ma problem . Coś-ktoś kręci ?
Avatar
antygnIDA / 22 listopada 2019 o 11:42
+8
(17 Listopada - niedziela , policja odpoczywała i nie miał kto na gorąco ustalić debila z BM-ki .....racja ?) Nasze policmajstry najskuteczniejsi są w poskramianiu dziadków w skodach, którzy zapomnieli włączyć kierunkowskazu bądź nie mają żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną . Gorzej już im wychodzi z grasującymi po naszych drogach takimi kamikadze w podrasowanych BM-kach i AUDI-ach . Tu podejrzewam że policja do operacyjnej roboty w terenie, zabrała się po kilku godzinach a więc trudno się dziwić że jakiś diler z BM-ki ze stołecznymi tablicami, skutecznie się ukrył w jakiejś stodole u kumpla z branży narkotykowej bądź przemytniczej.
(17 Listopada - niedziela , policja odpoczywała i nie miał kto na gorąco ustalić debila z BM-ki .....racja ?) Nasze policmajstry najskuteczniejsi są w poskramianiu dziadków w skodach, którzy zapomnieli włączyć kierunkowskazu bądź nie mają żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną . Gorzej już im wychodzi z grasującymi po naszych drogach takimi kamikadze w podrasowanych BM-kach i AUDI-ach . Tu podejrzewam że policja do operacyjnej roboty w terenie, zabrała się po kilku godzinach a więc trudno się dziwić że jakiś diler z BM... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 10:14
+8
WPROWADZIĆ OBOWIĄZKOWO POKRYWANIE KOSZTÓW FINANSOWYCH PRZEZ OSOBY WINNE WYPADKÓW.ORAZ ODDAWANIE KRWI PRZEZ OKRES 20 LAT DLA WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKICH.
Avatar
Gość / 24 listopada 2019 o 10:08
+2
STOP!!!! Idiotom na DROGACH!!!!!!
Avatar
Zbych / 23 listopada 2019 o 09:35
+6
Robię ok 40k km rocznie. Do pracy i w pracy. Mam 500 konny samochód osobowy i przejeżdżając przez Polskę w dłuż lub w poprzek krajówkami to bezpiecznie można wyprzedzić czasami 10 samochodów. Jakiś nie robię problemu z tego. Ktoś kto najeżdża na zderzak, mruga światłami powinien od razu przejść badania psychiczne czy nadaje się na kierowcę.
Avatar
komputer / 23 listopada 2019 o 04:27
0
Chyba jednak zgodnie :|
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 00:20
+9
jak mozna byc tak ulomnym zeby wyprzedzac jak sie nie da wyprzedzic i dalej probowac widzac ze na drodze zaraz bedzie miejsce w ktorym sie nie powinno wyprzedzac wcale i doprowadzic do takiej sytuacji jak opisana, rozumiem ze temu melepecie zabrano pj na miejscu ?
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 12:21
-4
" Kamery 200 m. od miejsca wypadku i policja ma problem . Coś-ktoś kręci ?" Po co Policji kamery, oni wszystko wiedzą najlepiej i kogo ukarac. Palce im spuchną od oglądania i oczy im wypali. Miałem stłuczke 2 lata temu na skrzyzowaniu pełnym kamer w Lublinie. Czy oni obejrzeli czy tylko moja wina? NIE, poco ja i tak winny bo przepis najważniejszy. Ja nie twierdze, że nie moja wina, ale pewny jestem, ze ten drugi zrobił to celowo bo 13 tysiecy wyciągnał za zadrapanie zderzaka od ubezpieczyciela mojego jak mi znajoma od ubezpieczen powiedziała, a ja jeszcze 500 zł na głupi mandat wydałem tak naprawde bez sensu bo bym mu podpisał i niech się ta kasa wypcha. Ale jak woła policję to powinni wszystko za i przeciw sprawdzic, a nie wina moja i piszemy, a jak nie to do sądu. Za co im płaca z naszych podatków za wypełnianie papierów??? Pytam sie za co!!!! Jeszcze im mało, a więcej siedza jak sie ruszaja. Wkurzające to jest.
" Kamery 200 m. od miejsca wypadku i policja ma problem . Coś-ktoś kręci ?" Po co Policji kamery, oni wszystko wiedzą najlepiej i kogo ukarac. Palce im spuchną od oglądania i oczy im wypali. Miałem stłuczke 2 lata temu na skrzyzowaniu pełnym kamer w Lublinie. Czy oni obejrzeli czy tylko moja wina? NIE, poco ja i tak winny bo przepis najważniejszy. Ja nie twierdze, że nie moja wina, ale pewny jestem, ze ten drugi zrobił to celowo bo 13 tysiecy wyciągnał za zadrapanie zderzaka od ubezpieczyciela mojego jak mi znajoma od ubezpieczen p... rozwiń
Avatar
Ooo / 22 listopada 2019 o 12:16
+10
Podziękujcie twórcom Szybkich i wściekłych. Która to już cześć tego filmu propagującego patologiczne zachowania powstała?
Avatar
antygnIDA / 22 listopada 2019 o 11:42
+8
(17 Listopada - niedziela , policja odpoczywała i nie miał kto na gorąco ustalić debila z BM-ki .....racja ?) Nasze policmajstry najskuteczniejsi są w poskramianiu dziadków w skodach, którzy zapomnieli włączyć kierunkowskazu bądź nie mają żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną . Gorzej już im wychodzi z grasującymi po naszych drogach takimi kamikadze w podrasowanych BM-kach i AUDI-ach . Tu podejrzewam że policja do operacyjnej roboty w terenie, zabrała się po kilku godzinach a więc trudno się dziwić że jakiś diler z BM-ki ze stołecznymi tablicami, skutecznie się ukrył w jakiejś stodole u kumpla z branży narkotykowej bądź przemytniczej.
(17 Listopada - niedziela , policja odpoczywała i nie miał kto na gorąco ustalić debila z BM-ki .....racja ?) Nasze policmajstry najskuteczniejsi są w poskramianiu dziadków w skodach, którzy zapomnieli włączyć kierunkowskazu bądź nie mają żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną . Gorzej już im wychodzi z grasującymi po naszych drogach takimi kamikadze w podrasowanych BM-kach i AUDI-ach . Tu podejrzewam że policja do operacyjnej roboty w terenie, zabrała się po kilku godzinach a więc trudno się dziwić że jakiś diler z BM... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 11:35
+9
Kamery 200 m. od miejsca wypadku i policja ma problem . Coś-ktoś kręci ?
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 10:56
0
"ułomni mordercy w wieswagenach to są mordercy do wiezienia" - kieorwcy nagminnie jeżdżący zbyt szybko, ludzie przejeżdżający niemal po stopach pieszych na pasach czy ocierający się o rowerzystów podczas wyprzedzania nazywają innych mordercami.
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 10:55
+17
Można się domyślić że tym BMW nie jechał chłop w okolicznej wsi tylko być może wysoko postawiony celnik lub inny "ważny" urzędnik. Sprawa nie do ruszenia.