Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 czerwca 2008 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Koniec stadionu Gwardii. Będą nowe boiska szkolne

0 4 A A

Losy dawnego stadionu Gwardii w Chełmie są już przesądzone. Gospodarze Chełma uznali, że nie są w stanie go utrzymać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ich stanowisko podzielili radni.

Można podejrzewać, że radni przed podjęciem decyzji nawet nie zajrzeli na stadion. Gdyby zrobili to po południu, prawdopodobnie zastaliby tam ćwiczące jednocześnie nawet trzy grupy młodych piłkarzy z Niedźwiadka, Dystansu czy Chełmianki.

- Nie mogę pogodzić się z tym, że miasto lekką ręką chce się pozbyć tego stadionu - mówi Jerzy Kucharski, trener trampkarzy z Dystansu. - Jeśli stąd nas przegonią, to gdzie będziemy trenować?

Kucharski twierdzi, że wbrew zapewnieniom władz trudno wejść na szkolne boiska. Z kolei boisko Chełmianki przy ul. Batorego jest wolne dla trampkarzy tylko wtedy, kiedy nie trenują na nim seniorzy.

Z założenia pieniądze uzyskane ze sprzedaży stadionu przy ul. Lubelskiej w całości mają być przekazane na dokończenie modernizacji Stadionu Miejskiego przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Pod tym warunkiem projekt uchwały w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego poparli radni z klubu PiS.

- To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mośicki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć.
Mościcki obiecuje, że w ramach przebudowy Stadionu Miejskiego w jego sąsiedztwie mają powstać dwa boiska treningowe. Kolejne, z dużą i małą płytą, w ramach programu "Orlik 2012” zostanie urządzone przy Zespole Szkół Ekonomicznych i III LO. Z kolei w ramach programu "Blisko boisko” podobny obiekt, również ze sztuczną, łatwą do utrzymania nawierzchnią, ma otrzymać Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Wołyńskiej.

To nie koniec dobrych wiadomości dla młodych miłośników piłki nożnej. Miasto przygotowuje jeszcze dwa projekty do Regionalnego Programu Operacyjnego dotyczące budowy boisk, tym razem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Połanieckiej i Zespole Szkół Zawodowych nr 5 przy ul. Jagiellońskiej.

- Nie może być tak, że na tych boiskach będą mogły odbywać się jedynie lekcje wychowania fizycznego - mówi Mościcki. - Te obiekty mają tętnić życiem do zmierzchu. Wymaga to oczywiście nadzoru i koordynacji. Obiecuję, że szkoły otrzymają dodatkowe pieniądze dla nauczycieli na zajęcia pozalekcyjne.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mico23 / 5 czerwca 2008 o 21:42
0
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadbane i codziennie zapełnione wiem bo sam kopwłem w bala na jednym z nich.

[url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadb... rozwiń
Avatar
robbert / 5 czerwca 2008 o 12:42
0
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam się, tylko, że to kosztuje a miasto nie jest zbyt chętne do wykładania na to kasy żeby wspomóc szkoły i UKS-y,
- stworzyć warunki do zajęć sportowych - oooo, to hasło słychać od wielu wielu lat, niezależnie od opcji rządzących miastem. I co?? I nic, nadal po prostu NIC.
- sztuczne, wielofunkcyjne boiska - super sprawa ale co widać po takim boisku przy ZSO nr 7, już po krótkim okresie - fakt, ze często bez żadnego nadzoru, nie zamykane, bez odpowiedniego dozoru, ogólnodostępne przez 24 h - nie nadają się do eksploatacji. po prostu to boisko zostało zdewastowane, niestety także przez tych którym miało długo służyć.
A poza tym, Panie prezydencie, boiska szkolne (a raczej "boiska") nie nadają się do szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży (jak wyżej napisałem nie nadają się w obecnym stanie do niczego), ponieważ, Panie prezydencie, już 10-latkowie grający w ligach młodzików, grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku!!!! (przykładową analogią tego sposobu myślenia mogą być treningi tenisisty ziemnego na... stole do tenisa stołowego - ani sensu ani logiki, chociaż i jedno i drugie ma w nazwie tenis).
Najprościej sprzedać, pozbyć się kłopotu, a dzieci i młodzież niech jeżdżą na treningi i mecze do Pławanic, Rozdżałowa itd. - z takim myśleniem chełmski sport (bo to nie dotyczy tylko piłki nożnej) długo nie pociągnie - ale za to władze miasta będą miały święty spokój.
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam... rozwiń
Avatar
prl / 5 czerwca 2008 o 10:37
0
andrewski napisał:
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.

A co z PRL - em ? Mam do niego sentyment. Nauczyłem się wtedy chodzić.E
Avatar
andrewski / 5 czerwca 2008 o 08:43
0
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.
Avatar
mico23 / 5 czerwca 2008 o 21:42
0
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadbane i codziennie zapełnione wiem bo sam kopwłem w bala na jednym z nich.

[url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadb... rozwiń
Avatar
robbert / 5 czerwca 2008 o 12:42
0
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam się, tylko, że to kosztuje a miasto nie jest zbyt chętne do wykładania na to kasy żeby wspomóc szkoły i UKS-y,
- stworzyć warunki do zajęć sportowych - oooo, to hasło słychać od wielu wielu lat, niezależnie od opcji rządzących miastem. I co?? I nic, nadal po prostu NIC.
- sztuczne, wielofunkcyjne boiska - super sprawa ale co widać po takim boisku przy ZSO nr 7, już po krótkim okresie - fakt, ze często bez żadnego nadzoru, nie zamykane, bez odpowiedniego dozoru, ogólnodostępne przez 24 h - nie nadają się do eksploatacji. po prostu to boisko zostało zdewastowane, niestety także przez tych którym miało długo służyć.
A poza tym, Panie prezydencie, boiska szkolne (a raczej "boiska") nie nadają się do szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży (jak wyżej napisałem nie nadają się w obecnym stanie do niczego), ponieważ, Panie prezydencie, już 10-latkowie grający w ligach młodzików, grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku!!!! (przykładową analogią tego sposobu myślenia mogą być treningi tenisisty ziemnego na... stole do tenisa stołowego - ani sensu ani logiki, chociaż i jedno i drugie ma w nazwie tenis).
Najprościej sprzedać, pozbyć się kłopotu, a dzieci i młodzież niech jeżdżą na treningi i mecze do Pławanic, Rozdżałowa itd. - z takim myśleniem chełmski sport (bo to nie dotyczy tylko piłki nożnej) długo nie pociągnie - ale za to władze miasta będą miały święty spokój.
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam... rozwiń
Avatar
prl / 5 czerwca 2008 o 10:37
0
andrewski napisał:
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.

A co z PRL - em ? Mam do niego sentyment. Nauczyłem się wtedy chodzić.E
Avatar
andrewski / 5 czerwca 2008 o 08:43
0
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński 2019. Znane są terminy
film

Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński 2019. Znane są terminy 0 1

Ogłoszone zostały już terminy czterech letnich festiwali: Nocy Kultury, Innych Brzmień, Carnavalu Sztukmistrzów oraz Jarmarku Jagiellońskiego.

Wypadek na krajowej "48". Duże utrudnienia, droga całkowicie zablokowana

Wypadek na krajowej "48". Duże utrudnienia, droga całkowicie zablokowana 8 0

Jedna osoba została ranna w wypadku na drodze krajowej nr „48” na wysokości miejscowości Chrustne, na trasie pomiędzy Kockiem a Dęblinem. Droga jest całkowicie zablokowana, trzeba jechać objazdami.

Austriackie rozczarowanie Mateusza Lutego

Austriackie rozczarowanie Mateusza Lutego 0 0

Bobsleiści Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski w Innsbrucku wystartowali tylko w dwójkach. Załoga dowodzona przez pilota AZS Lublin zajęła dopiero 14 miejsce

Bajkowe jeżozwierze mają pomóc dzieciom poznać filozofię

Bajkowe jeżozwierze mają pomóc dzieciom poznać filozofię 0 1

„Jeżozwierze” to tytuł bajki filozoficznej, którą napisała i zilustrowała Monika Trypuz. Autorka zbiera pieniądze, żeby jej wyjątkowa praca już w marcu trafiła do księgarni

Bus wypadł z drogi i dachował na poboczu

Bus wypadł z drogi i dachował na poboczu 0 0

Trzy osoby zostały ranne w wypadku w miejscowości Wólka Abramowska w powiecie biłgorajskim

Straż Graniczna podsumowała ubiegły rok. Wyegzekwowała kilka milionów złotych z kar grzywny

Straż Graniczna podsumowała ubiegły rok. Wyegzekwowała kilka milionów złotych z kar grzywny 0 0

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wyegzekwowali w ubiegłym roku ponad 5.5 miliona złotych z kar grzywny nałożonych na kontrolowane osoby.

Kiedyś obrzucił fekaliami tablicę smoleńską, teraz znowu dał o sobie znać. Eugeniusz P. aresztowany

Kiedyś obrzucił fekaliami tablicę smoleńską, teraz znowu dał o sobie znać. Eugeniusz P. aresztowany 17 8

Zanim policja znalazła w jego domu prawdziwy arsenał, Eugeniusz P. zjawił się w Urzędzie Gminy. Kazał przekazać wójtowi, że „nóż myśliwski jest już kupiony”. Kilka lat wcześniej obrzucił fekaliami tablicę smoleńską na Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Urzędnikom nie przeszkodziło to uhonorować go wyróżnieniem „Za zasługi dla Kraśnika”

Radni apelują o progi zwalniające na niebezpiecznym skrzyżowaniu

Radni apelują o progi zwalniające na niebezpiecznym skrzyżowaniu 0 2

Progi zwalniające, o które wnioskowali radni Zjednoczonej Prawicy, raczej nie powstaną. Ale prezydent Białej Podlaskiej obiecuje inne rozwiązania.

Grzegorz Gajaszek (Pol-Inowex Skarpa): Awans na igrzyska jest możliwy

Grzegorz Gajaszek (Pol-Inowex Skarpa): Awans na igrzyska jest możliwy 0 1

ROZMOWA z Grzegorzem Gajaszkiem, trenerem Pol-Inowex Skarpy Lublin

Zespół Hańba w Strefie Innych Brzmień
15 lutego 2019, 19:00

Zespół Hańba w Strefie Innych Brzmień 0 0

Strefa Innych Brzmień powraca w 2019 roku. Pierwszy koncert w ramach cyklu zaplanowano na 15 lutego o godz. 19. W Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) wystąpi zespół Hańba.

Tomasz Kwiatkowski - stand-up w Puławach
25 stycznia 2019, 19:00

Tomasz Kwiatkowski - stand-up w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Tomasza Kwiatkowskiego. Start w piątek, 25 stycznia o godz. 19.

Most za Kurowem już otwarty. Kosztował 4,1 mln zł

Most za Kurowem już otwarty. Kosztował 4,1 mln zł 13 2

Nadzór budowlany dopuścił do użytkowania nowy most w miejscowości Kłoda za Kurowem. Dzięki temu kierowcy bez przeszkód mogą już podróżować m.in. w kierunku Michowa. To już kolejna przeprawa w powiecie puławskim, która zyskała nową jakość.

Młodzi hokeiści LHT Lublin zagrali w I Międzynarodowym Turnieju U-13 w Icemanii

Młodzi hokeiści LHT Lublin zagrali w I Międzynarodowym Turnieju U-13 w Icemanii 0 0

Młodzi zawodnicy z Lublina mogli sprawdzić się w sobotę na I Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie U-13. Gospodarze nie zaliczą jednak tego występu do udanych, bo udało im się wywalczyć tylko jeden remis

Miasto chce urządzić nowe części parku Jana Pawła II. Ile będzie trzeba wydać?

Miasto chce urządzić nowe części parku Jana Pawła II. Ile będzie trzeba wydać? 12 20

Ponad 2 mln zł spodziewa się wydać Urząd Miasta na urządzenie nowych części parku Jana Pawła II, który ciągnie się wzdłuż całych Czubów. Ratusz przymierza się do wykonania robót, których nie udało się przeprowadzić w zeszłym roku. Urządzanie nowych części parku miałoby się rozpocząć wczesną wiosną

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!