Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 czerwca 2008 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Koniec stadionu Gwardii. Będą nowe boiska szkolne

0 4 A A

Losy dawnego stadionu Gwardii w Chełmie są już przesądzone. Gospodarze Chełma uznali, że nie są w stanie go utrzymać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ich stanowisko podzielili radni.

Można podejrzewać, że radni przed podjęciem decyzji nawet nie zajrzeli na stadion. Gdyby zrobili to po południu, prawdopodobnie zastaliby tam ćwiczące jednocześnie nawet trzy grupy młodych piłkarzy z Niedźwiadka, Dystansu czy Chełmianki.

- Nie mogę pogodzić się z tym, że miasto lekką ręką chce się pozbyć tego stadionu - mówi Jerzy Kucharski, trener trampkarzy z Dystansu. - Jeśli stąd nas przegonią, to gdzie będziemy trenować?

Kucharski twierdzi, że wbrew zapewnieniom władz trudno wejść na szkolne boiska. Z kolei boisko Chełmianki przy ul. Batorego jest wolne dla trampkarzy tylko wtedy, kiedy nie trenują na nim seniorzy.

Z założenia pieniądze uzyskane ze sprzedaży stadionu przy ul. Lubelskiej w całości mają być przekazane na dokończenie modernizacji Stadionu Miejskiego przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Pod tym warunkiem projekt uchwały w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego poparli radni z klubu PiS.

- To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mośicki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć.
Mościcki obiecuje, że w ramach przebudowy Stadionu Miejskiego w jego sąsiedztwie mają powstać dwa boiska treningowe. Kolejne, z dużą i małą płytą, w ramach programu "Orlik 2012” zostanie urządzone przy Zespole Szkół Ekonomicznych i III LO. Z kolei w ramach programu "Blisko boisko” podobny obiekt, również ze sztuczną, łatwą do utrzymania nawierzchnią, ma otrzymać Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Wołyńskiej.

To nie koniec dobrych wiadomości dla młodych miłośników piłki nożnej. Miasto przygotowuje jeszcze dwa projekty do Regionalnego Programu Operacyjnego dotyczące budowy boisk, tym razem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Połanieckiej i Zespole Szkół Zawodowych nr 5 przy ul. Jagiellońskiej.

- Nie może być tak, że na tych boiskach będą mogły odbywać się jedynie lekcje wychowania fizycznego - mówi Mościcki. - Te obiekty mają tętnić życiem do zmierzchu. Wymaga to oczywiście nadzoru i koordynacji. Obiecuję, że szkoły otrzymają dodatkowe pieniądze dla nauczycieli na zajęcia pozalekcyjne.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mico23 / 5 czerwca 2008 o 21:42
0
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadbane i codziennie zapełnione wiem bo sam kopwłem w bala na jednym z nich.

[url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadb... rozwiń
Avatar
robbert / 5 czerwca 2008 o 12:42
0
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam się, tylko, że to kosztuje a miasto nie jest zbyt chętne do wykładania na to kasy żeby wspomóc szkoły i UKS-y,
- stworzyć warunki do zajęć sportowych - oooo, to hasło słychać od wielu wielu lat, niezależnie od opcji rządzących miastem. I co?? I nic, nadal po prostu NIC.
- sztuczne, wielofunkcyjne boiska - super sprawa ale co widać po takim boisku przy ZSO nr 7, już po krótkim okresie - fakt, ze często bez żadnego nadzoru, nie zamykane, bez odpowiedniego dozoru, ogólnodostępne przez 24 h - nie nadają się do eksploatacji. po prostu to boisko zostało zdewastowane, niestety także przez tych którym miało długo służyć.
A poza tym, Panie prezydencie, boiska szkolne (a raczej "boiska") nie nadają się do szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży (jak wyżej napisałem nie nadają się w obecnym stanie do niczego), ponieważ, Panie prezydencie, już 10-latkowie grający w ligach młodzików, grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku!!!! (przykładową analogią tego sposobu myślenia mogą być treningi tenisisty ziemnego na... stole do tenisa stołowego - ani sensu ani logiki, chociaż i jedno i drugie ma w nazwie tenis).
Najprościej sprzedać, pozbyć się kłopotu, a dzieci i młodzież niech jeżdżą na treningi i mecze do Pławanic, Rozdżałowa itd. - z takim myśleniem chełmski sport (bo to nie dotyczy tylko piłki nożnej) długo nie pociągnie - ale za to władze miasta będą miały święty spokój.
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam... rozwiń
Avatar
prl / 5 czerwca 2008 o 10:37
0
andrewski napisał:
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.

A co z PRL - em ? Mam do niego sentyment. Nauczyłem się wtedy chodzić.E
Avatar
andrewski / 5 czerwca 2008 o 08:43
0
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.
Avatar
mico23 / 5 czerwca 2008 o 21:42
0
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadbane i codziennie zapełnione wiem bo sam kopwłem w bala na jednym z nich.

[url="http://www.panoramio.com/photo/9629686"]http://www.panoramio.com/photo/9629686[/url]
Moim zdaniem na nwe boiska nie ma co liczyć no może twn obok III LO moze cos powstanie ale z inicjatywy dyrektora a nie miejskich radnych, częsyo przechodze obok stadionu Gwardii i widze sporo ćwiczących osób. Utrzymanie takiego stadionu mogło by przynosic zysk jakby ktoś madry zaopiekował sie tym miejscem np. odrestaurowanie basenu zysk przez lato napewno byłby jakiś może nie znaczyny ale na utrzymanie obiektu by starczyło. Link pokazuje stadiony w miescie schidam w Holandii znajduje sie tam 30 stadionów w jednym miejscu i wszystkie sa zadb... rozwiń
Avatar
robbert / 5 czerwca 2008 o 12:42
0
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam się, tylko, że to kosztuje a miasto nie jest zbyt chętne do wykładania na to kasy żeby wspomóc szkoły i UKS-y,
- stworzyć warunki do zajęć sportowych - oooo, to hasło słychać od wielu wielu lat, niezależnie od opcji rządzących miastem. I co?? I nic, nadal po prostu NIC.
- sztuczne, wielofunkcyjne boiska - super sprawa ale co widać po takim boisku przy ZSO nr 7, już po krótkim okresie - fakt, ze często bez żadnego nadzoru, nie zamykane, bez odpowiedniego dozoru, ogólnodostępne przez 24 h - nie nadają się do eksploatacji. po prostu to boisko zostało zdewastowane, niestety także przez tych którym miało długo służyć.
A poza tym, Panie prezydencie, boiska szkolne (a raczej "boiska") nie nadają się do szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży (jak wyżej napisałem nie nadają się w obecnym stanie do niczego), ponieważ, Panie prezydencie, już 10-latkowie grający w ligach młodzików, grają na PEŁNOWYMIAROWYM boisku!!!! (przykładową analogią tego sposobu myślenia mogą być treningi tenisisty ziemnego na... stole do tenisa stołowego - ani sensu ani logiki, chociaż i jedno i drugie ma w nazwie tenis).
Najprościej sprzedać, pozbyć się kłopotu, a dzieci i młodzież niech jeżdżą na treningi i mecze do Pławanic, Rozdżałowa itd. - z takim myśleniem chełmski sport (bo to nie dotyczy tylko piłki nożnej) długo nie pociągnie - ale za to władze miasta będą miały święty spokój.
"...To nieprawda, że młodzi piłkarze nie będą mieli gdzie trenować - mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. - W mieście jest dużo boisk i będą następne. Trzeba jedynie o nie zadbać i stworzyć warunki do sportowych zajęć...."
Panie prezydencie:
- dużo boisk - hmmm..., te "boiska" nie nadają się nawet na pastwiska, a co dopiero na treningi piłkarskie dzieci i młodzieży - są idealnym miejscem do powiększenia kolejek do gabinetów chirurgicznych i ortopedycznych,
- trzeba o nie zadbać - zgadzam... rozwiń
Avatar
prl / 5 czerwca 2008 o 10:37
0
andrewski napisał:
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.

A co z PRL - em ? Mam do niego sentyment. Nauczyłem się wtedy chodzić.E
Avatar
andrewski / 5 czerwca 2008 o 08:43
0
Co z basenem czy tez na likwidacje? Mam do niego sentyment tam sie nauczylem plywac.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 36 0

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 12 0

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 6 10

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 2 0

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 184 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 2

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 9

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 12 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł 0 4

Mieszkaniec Ryk nie otrzymał wynagrodzenia, więc przywłaszczył sobie koparkę wartą 70 tys. zł. Teraz 40-latek ma spore problemy

Impreza w Próbie Cafe
28 września 2018, 22:30

Impreza w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Próba Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zaprasza na muzyczną imprezę - Próba Elektryczna, która odbędzie się 28 września o godz. 22.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!