Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 września 2009 r.
19:53
Edytuj ten wpis

Krasnystaw jest już sportowym gigantem

0 7 A A

Uniwersalne boisko ze sztuczną trawą, dodatkowe boiska do koszykówki i siatkówki oraz ścieżka ekologiczna obsadzona blisko dwoma tysiącami roślin. To tylko wybrane elementy Otwartej Strefy Rekreacji Dziecięcej, jaka powstaje w Krasnymstawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Norwedzy biją brawo

Krasnystaw dorobił się już porządnego stadionu miejskiego i dwóch przyszkolnych boisk piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią. Do tego dysponuje wykrojonym w dolinie Wieprza kompleksem boisk trawiastych. Jeśli dodać do tego kolejne boisko urządzane przy Zespole Szkół nr 5, to można powiedzieć, że przynajmniej pod względem bazy wyrasta na piłkarską potęgę.

– Nasza strefa to nie tylko boiska, ale także wszelkie możliwe urządzenia do uprawiania lekkoatletyki – mówi Dariusz Turzyniecki, zastępca burmistrza Krasnegostawu.

– Przewidzieliśmy także place zabaw i miejsce do jazdy na rolkach, które zimą będzie zamieniane na lodowisko, a do tego ścieżkę rowerową, ekologiczną i skate- park.

Przy ścieżce prowadzącej wzdłuż płynącej do Wieprza rzeczki Stoki zostanie wysianych i posadzonych około 1,8 tys. gatunków roślin, prezentujących różnego rodzaju ekosystemy. Jej atrakcją będzie też wysepka z altaną, w której będzie można prowadzić zajęcia z dziećmi. Ponadto, na rzeczce zostanie urządzona minielektrownia wodna, aby uczniowie mogli się dowiedzieć, w jaki sposób można uzyskać najtańszą energię i to bez szkody dla środowiska.

Gospodarze Krasnegostawu mogli sobie pozwolić na to przedsięwzięcie dzięki finansowej pomocy, jakiej udzielił im fundusz norweski. Jego przedstawiciele wizytowali już plac budowy i wyjeżdżali usatysfakcjonowani.

– Z funduszu norweskiego otrzymaliśmy około 1 mln euro – mówi Turzyniecki. – To 85 proc. całości przewidzianych kosztów. Trzecią część tej kwoty mamy obowiązek przeznaczyć na rozłożone na 18 miesięcy różnego rodzaju zajęcia z dziećmi. Między innymi chodzi o pracę z uczniami, wymagającymi korekty postawy lub tymi, którzy sami nie mogą sobie poradzić z otyłością. Zajęcia mają przebiegać pod hasłem sport i ekologia.

Po uporaniu się z budową otwartej strefy krasnostawianie problem bazy sportowej i rekreacyjnej będą mieli rozwiązany. Wystarczy im dbać o to, co stworzyli i pilnować, aby te obiekty nieprzerwanie tętniły życiem.

Anatol Obuch, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Chełmie

Pod względem bazy sportowej Krasnystaw dołączył do takich przodujących w regionie ośrodków, jak Zamość, Biała Podlaska, Łęczna czy Tomaszów Lubelski. Tymczasem w Chełmie, poza „Orlikiem”, przeznaczonym przede wszystkim dla dzieci nie przybyło ani jedno boisko. Mało tego, jeśli założyć, że dawny stadion „Gwardii” niedługo pójdzie pod młotek, to jedno ubędzie. Tymczasem w mieście mamy 14 młodzieżowych grup piłkarskich, które na dobrą sprawę nie mają gdzie trenować. Krasnostawianie mają takich grup oczywiście mniej, natomiast dobrych boisk znacznie więcej. Dzięki czemu? Myślę, że oni po prostu mają raz określoną wizję rozwoju bazy sportowej i z podziwu godną konsekwencją ją realizują.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
black rider / 24 września 2009 o 18:54
0
"No i co z tego? W Krasnymstawie może i są boiska tylko sportowców jakoś nie widać, poza kopaczami, którzy nie mogą wygrać w IV lidze (defacto w V) z Żółkiewką, gdzie boisko przypomina bardziej pastwisko dla krów." --- Weź Ty Bolec człowieku nie udzielaj się na forum jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Mecz z Hetmanem Żółkiewką jest 4 października. Więc może oświecisz mnie i wytłumaczysz jak można przegrać mecz, którego jeszcze nie było ?.

"I co z tego?" --- No tak faktycznie po co te boiska i cała reszta bazy sportowej. Lepiej gdyby był McDonald i dzieci tyły zamiast uprawiać sport i być zdrowe. Oczywiście wygodniej jest całe życie nic nie robić tylko narzekać. A może napiszesz co Ty zrobiłeś dla tego miasta ? Pochwal się.

Zastanów się zanim po raz kolejny napiszesz taką durnotę !
"No i co z tego? W Krasnymstawie może i są boiska tylko sportowców jakoś nie widać, poza kopaczami, którzy nie mogą wygrać w IV lidze (defacto w V) z Żółkiewką, gdzie boisko przypomina bardziej pastwisko dla krów." --- Weź Ty Bolec człowieku nie udzielaj się na forum jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Mecz z Hetmanem Żółkiewką jest 4 października. Więc może oświecisz mnie i wytłumaczysz jak można przegrać mecz, którego jeszcze nie było ?.

"I co z tego?" --- No tak faktycznie po co te boiska i cała reszta ... rozwiń
Avatar
black rider / 24 września 2009 o 12:41
0
Na bazę sportową naprawdę nie można narzekać w Krasnymstawie. Boiska tartanowe, boiska ze sztuczną trawą, stadion, korty tenisowe, hale sportowe, basen, siłownie. Naprawdę sporo tego. Tylko co przeraża to, to iż w Krasnymstawie brak jest imprez kulturalnych. Jedyne Chmielaki raz w roku oraz dni miasta, które z roku na rok są mniej atrakcyjne.
Ogólny bilans jest taki, że spokojnie można pochwalić władze miasta. Pana burmistrza Andrzeja Jakubca, który jest bardzo miłym człowiekiem i naprawdę dba o miasto.

Natomiast starostwo powiatowe i samego starosty to mieszkańcy Krasnegostawu mają już dość i lekko mówiąc powinien już ustąpić pan Szpak !!!

Janusz. Kończ waść wstydu oszczędź ! ! ! Pokazałeś klasę w rozmowach z kilkoma ludźmi kiedy przychodzili w sprawie pracy, zwykłego gównianego stażu albo ze zwykłą sprawą jako do swojego starosty.
Na bazę sportową naprawdę nie można narzekać w Krasnymstawie. Boiska tartanowe, boiska ze sztuczną trawą, stadion, korty tenisowe, hale sportowe, basen, siłownie. Naprawdę sporo tego. Tylko co przeraża to, to iż w Krasnymstawie brak jest imprez kulturalnych. Jedyne Chmielaki raz w roku oraz dni miasta, które z roku na rok są mniej atrakcyjne.
Ogólny bilans jest taki, że spokojnie można pochwalić władze miasta. Pana burmistrza Andrzeja Jakubca, który jest bardzo miłym człowiekiem i naprawdę dba o miasto.

Natomiast starost... rozwiń
Avatar
OBYWATEL22 / 24 września 2009 o 11:00
0
MOżE LUBLINIANIE WłODARZY:KRASNEGOSTAWU, ZAMOśCIA, MIęDZYRZECA PODLASKIEGO(NOWCZESNA OBWODNICA I CIąGI KOMUNIKACYJNE TKA JAK PIASKI!), łęCZNEJ, NALEżAłOBY DO NAS PRZENIESć I WYWALIC TYCH NASZYCH NIEUDACZNIKóW,NIEROBóW I LENI Z RADY TFUU MIASTA I EKIPY WASYLA????BRAWO KRASNYSTAW!!WSTYDZCIE SIE LENIE Z LUBLINA!!
Avatar
Bogdan Drabina / 24 września 2009 o 10:38
0
Są obiekty do uprawiania sportu. Należy zachęcić i przyciągnąć młodzież - do tego potrzebni są ludzie (i fundusze na pensje) oraz kilka lat systematycznej pracy. Na pewno będą efekty.

Biłgoraj oczywiście odstaje w tej dziedzinie, ale za to mają Palikota (i to co trzymał w ręku przed kamerami).
Avatar
haryski / 24 września 2009 o 09:23
0
Gratulacje dla Madrych Decydentow Krasnegostawu dzieki Norwegom i wlasnym pomyslom Brawo ,gdzie Bilgoraj z
Palikotem medialnym ,planuje tylko synagoge i miasteczko sitarzy pytam dla kogo jakiej grupy uzytkownikow zmartwiony emigrant wielkopolski
Avatar
Bolec / 24 września 2009 o 08:49
0
No i co z tego? W Krasnymstawie może i są boiska tylko sportowców jakoś nie widać, poza kopaczami, którzy nie mogą wygrać w IV lidze (defacto w V) z Żółkiewką, gdzie boisko przypomina bardziej pastwisko dla krów.
Avatar
lion / 24 września 2009 o 08:25
0
nie Norwedzy tylko Norwegowie niedouku!!
Avatar
black rider / 24 września 2009 o 18:54
0
"No i co z tego? W Krasnymstawie może i są boiska tylko sportowców jakoś nie widać, poza kopaczami, którzy nie mogą wygrać w IV lidze (defacto w V) z Żółkiewką, gdzie boisko przypomina bardziej pastwisko dla krów." --- Weź Ty Bolec człowieku nie udzielaj się na forum jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Mecz z Hetmanem Żółkiewką jest 4 października. Więc może oświecisz mnie i wytłumaczysz jak można przegrać mecz, którego jeszcze nie było ?.

"I co z tego?" --- No tak faktycznie po co te boiska i cała reszta bazy sportowej. Lepiej gdyby był McDonald i dzieci tyły zamiast uprawiać sport i być zdrowe. Oczywiście wygodniej jest całe życie nic nie robić tylko narzekać. A może napiszesz co Ty zrobiłeś dla tego miasta ? Pochwal się.

Zastanów się zanim po raz kolejny napiszesz taką durnotę !
"No i co z tego? W Krasnymstawie może i są boiska tylko sportowców jakoś nie widać, poza kopaczami, którzy nie mogą wygrać w IV lidze (defacto w V) z Żółkiewką, gdzie boisko przypomina bardziej pastwisko dla krów." --- Weź Ty Bolec człowieku nie udzielaj się na forum jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Mecz z Hetmanem Żółkiewką jest 4 października. Więc może oświecisz mnie i wytłumaczysz jak można przegrać mecz, którego jeszcze nie było ?.

"I co z tego?" --- No tak faktycznie po co te boiska i cała reszta ... rozwiń
Avatar
black rider / 24 września 2009 o 12:41
0
Na bazę sportową naprawdę nie można narzekać w Krasnymstawie. Boiska tartanowe, boiska ze sztuczną trawą, stadion, korty tenisowe, hale sportowe, basen, siłownie. Naprawdę sporo tego. Tylko co przeraża to, to iż w Krasnymstawie brak jest imprez kulturalnych. Jedyne Chmielaki raz w roku oraz dni miasta, które z roku na rok są mniej atrakcyjne.
Ogólny bilans jest taki, że spokojnie można pochwalić władze miasta. Pana burmistrza Andrzeja Jakubca, który jest bardzo miłym człowiekiem i naprawdę dba o miasto.

Natomiast starostwo powiatowe i samego starosty to mieszkańcy Krasnegostawu mają już dość i lekko mówiąc powinien już ustąpić pan Szpak !!!

Janusz. Kończ waść wstydu oszczędź ! ! ! Pokazałeś klasę w rozmowach z kilkoma ludźmi kiedy przychodzili w sprawie pracy, zwykłego gównianego stażu albo ze zwykłą sprawą jako do swojego starosty.
Na bazę sportową naprawdę nie można narzekać w Krasnymstawie. Boiska tartanowe, boiska ze sztuczną trawą, stadion, korty tenisowe, hale sportowe, basen, siłownie. Naprawdę sporo tego. Tylko co przeraża to, to iż w Krasnymstawie brak jest imprez kulturalnych. Jedyne Chmielaki raz w roku oraz dni miasta, które z roku na rok są mniej atrakcyjne.
Ogólny bilans jest taki, że spokojnie można pochwalić władze miasta. Pana burmistrza Andrzeja Jakubca, który jest bardzo miłym człowiekiem i naprawdę dba o miasto.

Natomiast starost... rozwiń
Avatar
OBYWATEL22 / 24 września 2009 o 11:00
0
MOżE LUBLINIANIE WłODARZY:KRASNEGOSTAWU, ZAMOśCIA, MIęDZYRZECA PODLASKIEGO(NOWCZESNA OBWODNICA I CIąGI KOMUNIKACYJNE TKA JAK PIASKI!), łęCZNEJ, NALEżAłOBY DO NAS PRZENIESć I WYWALIC TYCH NASZYCH NIEUDACZNIKóW,NIEROBóW I LENI Z RADY TFUU MIASTA I EKIPY WASYLA????BRAWO KRASNYSTAW!!WSTYDZCIE SIE LENIE Z LUBLINA!!
Avatar
Bogdan Drabina / 24 września 2009 o 10:38
0
Są obiekty do uprawiania sportu. Należy zachęcić i przyciągnąć młodzież - do tego potrzebni są ludzie (i fundusze na pensje) oraz kilka lat systematycznej pracy. Na pewno będą efekty.

Biłgoraj oczywiście odstaje w tej dziedzinie, ale za to mają Palikota (i to co trzymał w ręku przed kamerami).
Avatar
haryski / 24 września 2009 o 09:23
0
Gratulacje dla Madrych Decydentow Krasnegostawu dzieki Norwegom i wlasnym pomyslom Brawo ,gdzie Bilgoraj z
Palikotem medialnym ,planuje tylko synagoge i miasteczko sitarzy pytam dla kogo jakiej grupy uzytkownikow zmartwiony emigrant wielkopolski
Avatar
Bolec / 24 września 2009 o 08:49
0
No i co z tego? W Krasnymstawie może i są boiska tylko sportowców jakoś nie widać, poza kopaczami, którzy nie mogą wygrać w IV lidze (defacto w V) z Żółkiewką, gdzie boisko przypomina bardziej pastwisko dla krów.
Avatar
lion / 24 września 2009 o 08:25
0
nie Norwedzy tylko Norwegowie niedouku!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna
film

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna 0 0

Pani Bożena z Krakowa od kilku lat ma problem z lokatorami, którzy sukcesywnie zadłużają jej mieszkanie. Dlaczego ci dobrze dobrze sytuowani, piastujący wysokie stanowiska ludzie oszukują kobietę, która wynajęła im mieszkanie?

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł 10 0

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Kiedy tylko nadarzyła się okazja ukradli 6 tys. zł.

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 8 5

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 79 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 2

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 6

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 1

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 4

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 9

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 21

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 16 7

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!