Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 kwietnia 2008 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Kuba rozpylacz wyleci ze szkoły?

0 20 A A

Włodawa. Po tym, jak 17-latek rozpylił gaz na korytarzu swojej szkoły, osiem osób trafiło do szpitala. Gimnazjaliście grożą trzy lata więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Doszły do mnie informacje, że na korytarzu uczniowie kichają i pokasłują - opowiada Mariusz Telepko, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie. - Początkowo myśleliśmy, że to zwykłe wygłupy młodzieży. Później okazało się, że ktoś rozpylił gaz. W powietrzu jednak nic nie było widać a, ni czuć.

Chwilę później do szkolnej higienistki trafiły dwie dziewczyny. Zaczęły wymiotować. Dyrektor natychmiast zarządził ewakuację. - Wezwaliśmy straż pożarną - mówi Telepko. - A pięć osób z objawami zatrucia karetka zabrała do szpitala.

- Na miejsce pojechały trzy jednostki straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja - mówi Wojciech Szlechta, rzecznik komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. - Jeszcze w czasie ewakuacji zaczęliśmy wietrzyć pomieszczenia.

Strażacy próbowali zidentyfikować gaz. Na miejscu nie udało się jednak ustalić, co to była za substancja. - Najprawdopodobniej był to gaz pieprzowy lub inny drażniąco-łzawiący, używany m.in. do samoobrony - dodaje Szlechta. - Policja pobrała próbki do analizy chemicznej.

Już chwilę po zakończeniu akcji ratunkowej policjanci zatrzymali sprawcę całego zamieszania. Do rozpylenia gazu przyznał się 17-letni Jakub Ś.
- Powiedział, że rozpylił gaz dwukrotnie: w świetlicy i na korytarzu budynku - mówi Andrzej Wołos z włodawskiej policji. - Wskazał także miejsce, gdzie wyrzucił pojemnik po gazie. 17-latek został zatrzymany.

Wieczorem kolejne trzy osoby zgłosiły się do izby przyjęć włodawskiego szpitala. Lekarze zatrzymali na obserwacji piątkę dzieci. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wczoraj swoich uczniów odwiedził dyrektor szkoły. - Byli weseli, wyglądali na zdrowych - mówi.

Prokuratura postawiła dzisiaj siedemnastolatkowi zarzut narażenia osób na utratę życia lub zdrowia. Grozi mu za to do trzech lat więzienia. Ale nie tylko. - Razem z radą pedagogiczną będziemy rozważać karę dla tego ucznia - mówi dyrektor szkoły. - Może to być nagana, a nawet karne przeniesienie do innej szkoły.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 19:23
0
bez przesady. Tylko na korytarzu drapało w gardle, a po wejściu do klasy nic nie było bo tam sie gaz nie dostał. Nic nikomu sie nie stało, więc o co tyle krzyku?
Avatar
Pan inżynier / 10 kwietnia 2008 o 07:54
0
wa-wa napisał:
Panie inżynierze, nie jestem Panią Pedagog, co nie znaczy, że nie potrafię realnie i obiektywnie patrzeć na świat. Mam dzieci, do tej pory nie sprawiały mi aż takich kłopotów, ale życie przynosi różne niespodzianki. Mówi Pan, że chodził do szkoły i takie rzeczy się nie zdarzały. Niech Pan wysili pamięć i spróbuje sobie przypomnieć, czy wszystko zawsze było w porządku. A co do tego chłopaka i dzisiejszeju mlodzieży. Na pewno jest trudno dzisiaj wychowywać, z róznych powodów. Ale trzeba wierzyć, że warto sę nie poddawać. Poniesie się porażkę, ale po drodze ile sukcesów. A co do szkoły, każdy dorosły człowiek, nie ważne czy , jak Pan pisze Pedagog czy nie, musi sobie zdawać sprawę, że wykształcenie to w wielu przypadkach jedyne wiano, jakie możemy dać swoim pociechom i dlatego warto walczyć o to, by edukacja była blisko młodego człowieka a nie za karę wysłać go do innej szkoły - bo tylko tak najsurowiej może ukarać Rada Pedagogiczna. Mimo wszystko, nie zmieniam zdania, zdaję sobie sprawę, że nie znam całej sytuacji i tego chłopaka, dlatego moja wypowiedź jest bardzo subiektywna. Cieszę się, że pomogłam Panu w sensie prawnym - bo grzechem nie jest nie wiedzieć lecz trwać uparcie w niewiedzy. Pozdrawiam.


Dziękuję za pewne rady. Przyznaję, że pierwsze wpisy zrobiłem trochę pod wpływem emocji (od razu przypmniało mi się głośne samobójstwo gimnazjalistki w Gdańsku, chociaż to akurat wiele wspólnego z tą sprawą nie ma) i nie poruszyłem ważnej kwestii, mianowicie, czy był to jednorazowy wybryk, czy któryś z kolei. Niemniej uważam, że występku nie można zostawić bez reakcji. Jeśli chłopak do tej pory nie sprawiał kłopotów to moim zdaniem należy dać mu naganę, ewentualnie jako karę zadać jakąś pracę na rzecz szkoły (to już prawie dorosły człowiek, więc dużo czynności jest w stanie wykonać). Problem też tkwi w tym, by wyciągnął z tego odpowiednie wnioski.
Ponadto chcę się odnieść do Pani ostatniej wypowiedzi:
1. Zgadzam się z tym, że życie przynosi różne niespodzianki i najlepszym rodzicom zdarzają się "nieznośne" dzieci, bywa też odwrotnie: dzieci z tzw. rodzin patologicznych są bardzo mądre i zdolne i im trzeba ułatwić start życiowy. Uważam też, że główny ciężar dobrego wychowania dzieci spoczywa właśnie na rodzicach, a nie na szkole. Szczerze życzę przy tym aby Pani dzieci w dalszym ciągu nie sprawiały kłopotów i wyrosły na mądrych i przykładnych obywateli naszego kraju.
2. Oczywiście, że nie zawsze było wszystko w porządku, ale według mnie ostatnie wydarzenia wskazują, że nie dzieje się w tej sprawie lepiej. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będzie lepiej.
3. Zgadzam się z tym, że edukacja powinna być blisko młodego człowieka, ale ten problem jest o wiele bardziej złożony niż karne przeniesienie ucznia do innej szkoły. Na pewno nie służy temu likwidacja wielu małych szkół, zwłaszcza na terenach wiejskich. Również jest prawdą, że wykształcenie to jedyne (i z pewnością najlepsze) wiano, jakie można dać dzieciom i młodzieży, niemniej sami zainteresowani (uczniowie i również ich rodzice) muszą zrozumieć, ża zapewnienie wykształcenia to podstawowy cel edukacji. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, że oprócz ich dzieci do szkoły uczęszczają inne dzieci, którym ich pociechy nie powinny utrudniać zdobywania wiedzy.
Na forum pojawiły się również głosy odnośnie kary więzienia dla chłopaka. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego kroku, bo tak jak pisałem w jednym z poprzednich postów, chłopak tam raczej się nie poprawi. Jeśli idzie o sprawy kryminalne, to ktoś słusznie zauważyl, że ktoś gaz musiał chłopakowi dostarczyć. Właśnie tem ktoś powinien ponieść karę za odostępnienie niedozwolonego środka nieletniemu.


Dziękuję za pewne rady. Przyznaję, że pierwsze wpisy zrobiłem trochę pod wpływem emocji (od razu przypmniało mi się głośne samobójstwo gimnazjalistki w Gdańsku, chociaż to akurat wiele wspólnego z tą sprawą nie ma) i nie poruszyłem ważnej kwestii, mianowicie, czy był to jednorazowy wybryk, czy któryś z kolei. Niemniej uważam, że występku nie można zostawić bez reakcji. Jeśli chłopak do tej pory nie sprawiał kłopotów to moim zdaniem należy dać mu naganę, ewentualnie jako karę zadać jakąś pracę na rzecz szkoły (to ju... rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 9 kwietnia 2008 o 22:40
0
Do ~nauczyciel nie tego gimnaz~ ... i ty jesteś nauczycielem? Tak mówi nauczyciel: cytuję "Do nauki nieuki"? Jeżeli jesteś rzeczywiście nauczycielem i tak się odnosisz do uczniów, to tobie też należy zabrać się do przestudiowania tematu :Co to znaczy być nauczycielem, jakie normy go obowiązują i koniecznie przynajmniej solidne podstawy psychologii, także rozwojowej. A tak na marginesie, uczeń umie tyle ile go nauczy nauczyciel. P.s. To, że uczniowie wypowiadają się w tej sprawie jest ważną wskazówką dla mądrego pedagoga. To znaczy, że ich to poruszyło, że analizuja zdarzenie, że oceniają, argumentują swoje stanowisko, identyfikują się z kolegą i z tym, co zrobił, współczują mu i na swoój sposób usprawiedliwiają , ale nie ślepo- muszę przyznać z radością - w większości bez wulgarnych czy kontrowersyjnych wypowiedzi.
Do ~nauczyciel nie tego gimnaz~ ... i ty jesteś nauczycielem? Tak mówi nauczyciel: cytuję "Do nauki nieuki"? Jeżeli jesteś rzeczywiście nauczycielem i tak się odnosisz do uczniów, to tobie też należy zabrać się do przestudiowania tematu :Co to znaczy być nauczycielem, jakie normy go obowiązują i koniecznie przynajmniej solidne podstawy psychologii, także rozwojowej. A tak na marginesie, uczeń umie tyle ile go nauczy nauczyciel. P.s. To, że uczniowie wypowiadają się w tej sprawie jest ważną wskazówką dla mądrego pedagoga. To znaczy,... rozwiń
Avatar
nauczyciel nie tego gimnaz / 9 kwietnia 2008 o 22:07
0
Dzieci z tego gimnazjum, należy ostro zabrać się do nauki a nie pisać komentarze z błędami. Do nauki nieuki!!!!!
Avatar
uczenica... / 9 kwietnia 2008 o 21:11
0
cytuje:Prokuratura postawiła dzisiaj siedemnastolatkowi zarzut narażenia osób na utratę życia lub zdrowia.... hahaha bezz przesadyy !! !! nikomu nic nie grozilo... lekkie oslabienie i juz panika...ze ktos mugl umrzec ... bylam u kolezanki w szpitalu bo lerzala przez ten gaz i rozmawialam ze wszystkimi poszkodowanymi <lol> i mowia ze juz wszyscy sie dobrze czuja ze tylkoo w gardle gaz czuli i lekkie zawroty glowy mieli ! a wy piszecie ze to mialo zagrozic zyciu boshe.. zal... wezzcie pomylcciee ! czy wy kiedys nie byliscie mlodzi i zawsze u was w szkole panowal porzadek kazdy byl grzeczny napewno nie ! ! ! nie znacie dzisiejszej mlodziezy?? ... ;/;/;/;/;/ KUba bedzie dobrze :*:*:* OnI PRzesadzaja ! nikomu sie nic nie stalo... ! pozdrawiam! a jak ktos nie wie jak naprawde bylo to sie nie wypowiadajciee !!!
cytuje:Prokuratura postawiła dzisiaj siedemnastolatkowi zarzut narażenia osób na utratę życia lub zdrowia.... hahaha bezz przesadyy !! !! nikomu nic nie grozilo... lekkie oslabienie i juz panika...ze ktos mugl umrzec ... bylam u kolezanki w szpitalu bo lerzala przez ten gaz i rozmawialam ze wszystkimi poszkodowanymi <lol> i mowia ze juz wszyscy sie dobrze czuja ze tylkoo w gardle gaz czuli i lekkie zawroty glowy mieli ! a wy piszecie ze to mialo zagrozic zyciu boshe.. zal... wezzcie pomylcciee ! czy wy ... rozwiń
Avatar
uczeń tego gim / 9 kwietnia 2008 o 21:02
0
on to zrobił przeciez dla jaj nie rozpylil tego tak duzo zeby odrazu ewakułować całą bude !!!! tym co pojechali do szpitala juz nic nie jest więc komu on cos zrobił????????????????????????????
Avatar
wa-wa / 9 kwietnia 2008 o 20:50
0
Panie inżynierze, nie jestem Panią Pedagog, co nie znaczy, że nie potrafię realnie i obiektywnie patrzeć na świat. Mam dzieci, do tej pory nie sprawiały mi aż takich kłopotów, ale życie przynosi różne niespodzianki. Mówi Pan, że chodził do szkoły i takie rzeczy się nie zdarzały. Niech Pan wysili pamięć i spróbuje sobie przypomnieć, czy wszystko zawsze było w porządku. A co do tego chłopaka i dzisiejszeju mlodzieży. Na pewno jest trudno dzisiaj wychowywać, z róznych powodów. Ale trzeba wierzyć, że warto sę nie poddawać. Poniesie się porażkę, ale po drodze ile sukcesów. A co do szkoły, każdy dorosły człowiek, nie ważne czy , jak Pan pisze Pedagog czy nie, musi sobie zdawać sprawę, że wykształcenie to w wielu przypadkach jedyne wiano, jakie możemy dać swoim pociechom i dlatego warto walczyć o to, by edukacja była blisko młodego człowieka a nie za karę wysłać go do innej szkoły - bo tylko tak najsurowiej może ukarać Rada Pedagogiczna. Mimo wszystko, nie zmieniam zdania, zdaję sobie sprawę, że nie znam całej sytuacji i tego chłopaka, dlatego moja wypowiedź jest bardzo subiektywna. Cieszę się, że pomogłam Panu w sensie prawnym - bo grzechem nie jest nie wiedzieć lecz trwać uparcie w niewiedzy. Pozdrawiam.
Panie inżynierze, nie jestem Panią Pedagog, co nie znaczy, że nie potrafię realnie i obiektywnie patrzeć na świat. Mam dzieci, do tej pory nie sprawiały mi aż takich kłopotów, ale życie przynosi różne niespodzianki. Mówi Pan, że chodził do szkoły i takie rzeczy się nie zdarzały. Niech Pan wysili pamięć i spróbuje sobie przypomnieć, czy wszystko zawsze było w porządku. A co do tego chłopaka i dzisiejszeju mlodzieży. Na pewno jest trudno dzisiaj wychowywać, z róznych powodów. Ale trzeba wierzyć, że warto sę nie poddawać. Poniesie się porażkę, ... rozwiń
Avatar
Pan inżynier / 9 kwietnia 2008 o 17:46
0
Uczniom i znajomym się nie dziwię, że bronią kolegi, ale postawa Pani Pedagog jednak mnie dziwi, jeśli idzie o tego chłopaka (bo o problem obowiązkowości oświaty już nie). Mam nadzieję, że co by się nie stało, to chłopak jednak wyciągnie odpowiednie wnioski z tego występku. Ja też chodziłem do szkoły i tak głupich pomysłów nie miał nikt. To, że gościa nie znam, to się zgadza. Oby, jak napisała Pani Pedagog, Rada Pedagogiczna okazała się mądrzejsza od niego i podjęła decyzję słuszną, bowiem zna go lepiej i od niej i ode mnie.
Avatar
wa-wa / 9 kwietnia 2008 o 17:00
0
Do ~Pana inżyniera~ i jemu podobnym, chociaż z satysfakcją stwierdzam, że takich jak on jest znikoma ilość (wnioskuję po bardzo mądrych)wpisach ) Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 70
1.Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa.
Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

OBOWIĄZEK SZKOLNY- kogo dotyczy, formy spełniania

[1] Art. 15.
1. Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia.

2. Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia.

[1] Art. 16.
5. Obowiązek szkolny spełnia się przez uczęszczanie do szkoły podstawowej i gimnazjum, publicznych albo niepublicznych.

5a. Po ukończeniu gimnazjum obowiązek nauki spełnia się:
1) przez uczęszczanie do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej,
2) przez uczęszczanie na zajęcia realizowane w formach pozaszkolnych w placówkach publicznych i niepublicznych posiadających akredytację, o której mowa w art. 68b,
3) przez uczęszczanie na zajęcia realizowane w ramach działalności oświatowej prowadzonej przez osoby prawne lub fizyczne na podstawie art. 83a ust. 2, dla której osoby te uzyskały akredytację, o której mowa w art. 68b,
4) przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy.

7. Za spełnianie obowiązku, o którym mowa w art. 14 ust. 3, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki uznaje się również udział dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim w zajęciach rewalidacyjno- wychowawczych, organizowanych zgodnie z odrębnymi przepisami [3].
Do ~Pana inżyniera~ i jemu podobnym, chociaż z satysfakcją stwierdzam, że takich jak on jest znikoma ilość (wnioskuję po bardzo mądrych)wpisach ) Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 70
1.Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa.
Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

OBOWIĄZEK SZKOLNY- kogo dotyczy, formy spełniania

[1] Art. 15.
1. Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia.

2. Obowiązek szkolny dzie... rozwiń
Avatar
Uczeń / 9 kwietnia 2008 o 15:24
0
Pan inżynier napisał:
Wywalić idiotę ze szkoły i nie słuchać pomysłów miękkosercowych i nie potrafiących myśleć humanistów. Dodatkowo wciągnąć na czarną listę wszystkich szkół i kuratoriów w kraju, żeby już żadnej szkoły nie skończył. Panie Nauczycielki i Panowie Nauczyciele - przecież imbecyle tego pokroju utrudniają Wam pracę i zdobywanie wiedzy tym, którzy chcą ją posiąść, a nie przychodzą do szkoły, bo "wszyscy chodzą i jakąś szkołę trzeba skończyć". Poza tym raz na zawsze powinno się przestać zmuszać do nauki ludzi, którzy nie ukończyli 18 lat (zapewnia to Kostytucja). Jeśli nie chcą to niech się nie uczą i w przyszłosci robią za niewolników.



CZLOWIEKU BEZ KOMENTARZA :ROTFL: xDD



CZLOWIEKU BEZ KOMENTARZA :ROTFL: xDD rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 19:23
0
bez przesady. Tylko na korytarzu drapało w gardle, a po wejściu do klasy nic nie było bo tam sie gaz nie dostał. Nic nikomu sie nie stało, więc o co tyle krzyku?
Avatar
Pan inżynier / 10 kwietnia 2008 o 07:54
0
wa-wa napisał:
Panie inżynierze, nie jestem Panią Pedagog, co nie znaczy, że nie potrafię realnie i obiektywnie patrzeć na świat. Mam dzieci, do tej pory nie sprawiały mi aż takich kłopotów, ale życie przynosi różne niespodzianki. Mówi Pan, że chodził do szkoły i takie rzeczy się nie zdarzały. Niech Pan wysili pamięć i spróbuje sobie przypomnieć, czy wszystko zawsze było w porządku. A co do tego chłopaka i dzisiejszeju mlodzieży. Na pewno jest trudno dzisiaj wychowywać, z róznych powodów. Ale trzeba wierzyć, że warto sę nie poddawać. Poniesie się porażkę, ale po drodze ile sukcesów. A co do szkoły, każdy dorosły człowiek, nie ważne czy , jak Pan pisze Pedagog czy nie, musi sobie zdawać sprawę, że wykształcenie to w wielu przypadkach jedyne wiano, jakie możemy dać swoim pociechom i dlatego warto walczyć o to, by edukacja była blisko młodego człowieka a nie za karę wysłać go do innej szkoły - bo tylko tak najsurowiej może ukarać Rada Pedagogiczna. Mimo wszystko, nie zmieniam zdania, zdaję sobie sprawę, że nie znam całej sytuacji i tego chłopaka, dlatego moja wypowiedź jest bardzo subiektywna. Cieszę się, że pomogłam Panu w sensie prawnym - bo grzechem nie jest nie wiedzieć lecz trwać uparcie w niewiedzy. Pozdrawiam.


Dziękuję za pewne rady. Przyznaję, że pierwsze wpisy zrobiłem trochę pod wpływem emocji (od razu przypmniało mi się głośne samobójstwo gimnazjalistki w Gdańsku, chociaż to akurat wiele wspólnego z tą sprawą nie ma) i nie poruszyłem ważnej kwestii, mianowicie, czy był to jednorazowy wybryk, czy któryś z kolei. Niemniej uważam, że występku nie można zostawić bez reakcji. Jeśli chłopak do tej pory nie sprawiał kłopotów to moim zdaniem należy dać mu naganę, ewentualnie jako karę zadać jakąś pracę na rzecz szkoły (to już prawie dorosły człowiek, więc dużo czynności jest w stanie wykonać). Problem też tkwi w tym, by wyciągnął z tego odpowiednie wnioski.
Ponadto chcę się odnieść do Pani ostatniej wypowiedzi:
1. Zgadzam się z tym, że życie przynosi różne niespodzianki i najlepszym rodzicom zdarzają się "nieznośne" dzieci, bywa też odwrotnie: dzieci z tzw. rodzin patologicznych są bardzo mądre i zdolne i im trzeba ułatwić start życiowy. Uważam też, że główny ciężar dobrego wychowania dzieci spoczywa właśnie na rodzicach, a nie na szkole. Szczerze życzę przy tym aby Pani dzieci w dalszym ciągu nie sprawiały kłopotów i wyrosły na mądrych i przykładnych obywateli naszego kraju.
2. Oczywiście, że nie zawsze było wszystko w porządku, ale według mnie ostatnie wydarzenia wskazują, że nie dzieje się w tej sprawie lepiej. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będzie lepiej.
3. Zgadzam się z tym, że edukacja powinna być blisko młodego człowieka, ale ten problem jest o wiele bardziej złożony niż karne przeniesienie ucznia do innej szkoły. Na pewno nie służy temu likwidacja wielu małych szkół, zwłaszcza na terenach wiejskich. Również jest prawdą, że wykształcenie to jedyne (i z pewnością najlepsze) wiano, jakie można dać dzieciom i młodzieży, niemniej sami zainteresowani (uczniowie i również ich rodzice) muszą zrozumieć, ża zapewnienie wykształcenia to podstawowy cel edukacji. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, że oprócz ich dzieci do szkoły uczęszczają inne dzieci, którym ich pociechy nie powinny utrudniać zdobywania wiedzy.
Na forum pojawiły się również głosy odnośnie kary więzienia dla chłopaka. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego kroku, bo tak jak pisałem w jednym z poprzednich postów, chłopak tam raczej się nie poprawi. Jeśli idzie o sprawy kryminalne, to ktoś słusznie zauważyl, że ktoś gaz musiał chłopakowi dostarczyć. Właśnie tem ktoś powinien ponieść karę za odostępnienie niedozwolonego środka nieletniemu.


Dziękuję za pewne rady. Przyznaję, że pierwsze wpisy zrobiłem trochę pod wpływem emocji (od razu przypmniało mi się głośne samobójstwo gimnazjalistki w Gdańsku, chociaż to akurat wiele wspólnego z tą sprawą nie ma) i nie poruszyłem ważnej kwestii, mianowicie, czy był to jednorazowy wybryk, czy któryś z kolei. Niemniej uważam, że występku nie można zostawić bez reakcji. Jeśli chłopak do tej pory nie sprawiał kłopotów to moim zdaniem należy dać mu naganę, ewentualnie jako karę zadać jakąś pracę na rzecz szkoły (to ju... rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 9 kwietnia 2008 o 22:40
0
Do ~nauczyciel nie tego gimnaz~ ... i ty jesteś nauczycielem? Tak mówi nauczyciel: cytuję "Do nauki nieuki"? Jeżeli jesteś rzeczywiście nauczycielem i tak się odnosisz do uczniów, to tobie też należy zabrać się do przestudiowania tematu :Co to znaczy być nauczycielem, jakie normy go obowiązują i koniecznie przynajmniej solidne podstawy psychologii, także rozwojowej. A tak na marginesie, uczeń umie tyle ile go nauczy nauczyciel. P.s. To, że uczniowie wypowiadają się w tej sprawie jest ważną wskazówką dla mądrego pedagoga. To znaczy, że ich to poruszyło, że analizuja zdarzenie, że oceniają, argumentują swoje stanowisko, identyfikują się z kolegą i z tym, co zrobił, współczują mu i na swoój sposób usprawiedliwiają , ale nie ślepo- muszę przyznać z radością - w większości bez wulgarnych czy kontrowersyjnych wypowiedzi.
Do ~nauczyciel nie tego gimnaz~ ... i ty jesteś nauczycielem? Tak mówi nauczyciel: cytuję "Do nauki nieuki"? Jeżeli jesteś rzeczywiście nauczycielem i tak się odnosisz do uczniów, to tobie też należy zabrać się do przestudiowania tematu :Co to znaczy być nauczycielem, jakie normy go obowiązują i koniecznie przynajmniej solidne podstawy psychologii, także rozwojowej. A tak na marginesie, uczeń umie tyle ile go nauczy nauczyciel. P.s. To, że uczniowie wypowiadają się w tej sprawie jest ważną wskazówką dla mądrego pedagoga. To znaczy,... rozwiń
Avatar
nauczyciel nie tego gimnaz / 9 kwietnia 2008 o 22:07
0
Dzieci z tego gimnazjum, należy ostro zabrać się do nauki a nie pisać komentarze z błędami. Do nauki nieuki!!!!!
Avatar
uczenica... / 9 kwietnia 2008 o 21:11
0
cytuje:Prokuratura postawiła dzisiaj siedemnastolatkowi zarzut narażenia osób na utratę życia lub zdrowia.... hahaha bezz przesadyy !! !! nikomu nic nie grozilo... lekkie oslabienie i juz panika...ze ktos mugl umrzec ... bylam u kolezanki w szpitalu bo lerzala przez ten gaz i rozmawialam ze wszystkimi poszkodowanymi <lol> i mowia ze juz wszyscy sie dobrze czuja ze tylkoo w gardle gaz czuli i lekkie zawroty glowy mieli ! a wy piszecie ze to mialo zagrozic zyciu boshe.. zal... wezzcie pomylcciee ! czy wy kiedys nie byliscie mlodzi i zawsze u was w szkole panowal porzadek kazdy byl grzeczny napewno nie ! ! ! nie znacie dzisiejszej mlodziezy?? ... ;/;/;/;/;/ KUba bedzie dobrze :*:*:* OnI PRzesadzaja ! nikomu sie nic nie stalo... ! pozdrawiam! a jak ktos nie wie jak naprawde bylo to sie nie wypowiadajciee !!!
cytuje:Prokuratura postawiła dzisiaj siedemnastolatkowi zarzut narażenia osób na utratę życia lub zdrowia.... hahaha bezz przesadyy !! !! nikomu nic nie grozilo... lekkie oslabienie i juz panika...ze ktos mugl umrzec ... bylam u kolezanki w szpitalu bo lerzala przez ten gaz i rozmawialam ze wszystkimi poszkodowanymi <lol> i mowia ze juz wszyscy sie dobrze czuja ze tylkoo w gardle gaz czuli i lekkie zawroty glowy mieli ! a wy piszecie ze to mialo zagrozic zyciu boshe.. zal... wezzcie pomylcciee ! czy wy ... rozwiń
Avatar
uczeń tego gim / 9 kwietnia 2008 o 21:02
0
on to zrobił przeciez dla jaj nie rozpylil tego tak duzo zeby odrazu ewakułować całą bude !!!! tym co pojechali do szpitala juz nic nie jest więc komu on cos zrobił????????????????????????????
Avatar
wa-wa / 9 kwietnia 2008 o 20:50
0
Panie inżynierze, nie jestem Panią Pedagog, co nie znaczy, że nie potrafię realnie i obiektywnie patrzeć na świat. Mam dzieci, do tej pory nie sprawiały mi aż takich kłopotów, ale życie przynosi różne niespodzianki. Mówi Pan, że chodził do szkoły i takie rzeczy się nie zdarzały. Niech Pan wysili pamięć i spróbuje sobie przypomnieć, czy wszystko zawsze było w porządku. A co do tego chłopaka i dzisiejszeju mlodzieży. Na pewno jest trudno dzisiaj wychowywać, z róznych powodów. Ale trzeba wierzyć, że warto sę nie poddawać. Poniesie się porażkę, ale po drodze ile sukcesów. A co do szkoły, każdy dorosły człowiek, nie ważne czy , jak Pan pisze Pedagog czy nie, musi sobie zdawać sprawę, że wykształcenie to w wielu przypadkach jedyne wiano, jakie możemy dać swoim pociechom i dlatego warto walczyć o to, by edukacja była blisko młodego człowieka a nie za karę wysłać go do innej szkoły - bo tylko tak najsurowiej może ukarać Rada Pedagogiczna. Mimo wszystko, nie zmieniam zdania, zdaję sobie sprawę, że nie znam całej sytuacji i tego chłopaka, dlatego moja wypowiedź jest bardzo subiektywna. Cieszę się, że pomogłam Panu w sensie prawnym - bo grzechem nie jest nie wiedzieć lecz trwać uparcie w niewiedzy. Pozdrawiam.
Panie inżynierze, nie jestem Panią Pedagog, co nie znaczy, że nie potrafię realnie i obiektywnie patrzeć na świat. Mam dzieci, do tej pory nie sprawiały mi aż takich kłopotów, ale życie przynosi różne niespodzianki. Mówi Pan, że chodził do szkoły i takie rzeczy się nie zdarzały. Niech Pan wysili pamięć i spróbuje sobie przypomnieć, czy wszystko zawsze było w porządku. A co do tego chłopaka i dzisiejszeju mlodzieży. Na pewno jest trudno dzisiaj wychowywać, z róznych powodów. Ale trzeba wierzyć, że warto sę nie poddawać. Poniesie się porażkę, ... rozwiń
Avatar
Pan inżynier / 9 kwietnia 2008 o 17:46
0
Uczniom i znajomym się nie dziwię, że bronią kolegi, ale postawa Pani Pedagog jednak mnie dziwi, jeśli idzie o tego chłopaka (bo o problem obowiązkowości oświaty już nie). Mam nadzieję, że co by się nie stało, to chłopak jednak wyciągnie odpowiednie wnioski z tego występku. Ja też chodziłem do szkoły i tak głupich pomysłów nie miał nikt. To, że gościa nie znam, to się zgadza. Oby, jak napisała Pani Pedagog, Rada Pedagogiczna okazała się mądrzejsza od niego i podjęła decyzję słuszną, bowiem zna go lepiej i od niej i ode mnie.
Avatar
wa-wa / 9 kwietnia 2008 o 17:00
0
Do ~Pana inżyniera~ i jemu podobnym, chociaż z satysfakcją stwierdzam, że takich jak on jest znikoma ilość (wnioskuję po bardzo mądrych)wpisach ) Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 70
1.Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa.
Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

OBOWIĄZEK SZKOLNY- kogo dotyczy, formy spełniania

[1] Art. 15.
1. Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia.

2. Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia.

[1] Art. 16.
5. Obowiązek szkolny spełnia się przez uczęszczanie do szkoły podstawowej i gimnazjum, publicznych albo niepublicznych.

5a. Po ukończeniu gimnazjum obowiązek nauki spełnia się:
1) przez uczęszczanie do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej,
2) przez uczęszczanie na zajęcia realizowane w formach pozaszkolnych w placówkach publicznych i niepublicznych posiadających akredytację, o której mowa w art. 68b,
3) przez uczęszczanie na zajęcia realizowane w ramach działalności oświatowej prowadzonej przez osoby prawne lub fizyczne na podstawie art. 83a ust. 2, dla której osoby te uzyskały akredytację, o której mowa w art. 68b,
4) przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy.

7. Za spełnianie obowiązku, o którym mowa w art. 14 ust. 3, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki uznaje się również udział dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim w zajęciach rewalidacyjno- wychowawczych, organizowanych zgodnie z odrębnymi przepisami [3].
Do ~Pana inżyniera~ i jemu podobnym, chociaż z satysfakcją stwierdzam, że takich jak on jest znikoma ilość (wnioskuję po bardzo mądrych)wpisach ) Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 70
1.Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa.
Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

OBOWIĄZEK SZKOLNY- kogo dotyczy, formy spełniania

[1] Art. 15.
1. Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia.

2. Obowiązek szkolny dzie... rozwiń
Avatar
Uczeń / 9 kwietnia 2008 o 15:24
0
Pan inżynier napisał:
Wywalić idiotę ze szkoły i nie słuchać pomysłów miękkosercowych i nie potrafiących myśleć humanistów. Dodatkowo wciągnąć na czarną listę wszystkich szkół i kuratoriów w kraju, żeby już żadnej szkoły nie skończył. Panie Nauczycielki i Panowie Nauczyciele - przecież imbecyle tego pokroju utrudniają Wam pracę i zdobywanie wiedzy tym, którzy chcą ją posiąść, a nie przychodzą do szkoły, bo "wszyscy chodzą i jakąś szkołę trzeba skończyć". Poza tym raz na zawsze powinno się przestać zmuszać do nauki ludzi, którzy nie ukończyli 18 lat (zapewnia to Kostytucja). Jeśli nie chcą to niech się nie uczą i w przyszłosci robią za niewolników.



CZLOWIEKU BEZ KOMENTARZA :ROTFL: xDD



CZLOWIEKU BEZ KOMENTARZA :ROTFL: xDD rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 11 10

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 2

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 2

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 51 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców